Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 hours ago, Drakaris said:

Na osnovu Kleja Tompsona

Ovo je jedna od stvari koju najviše iščekujem. Jedva čekam da vidim na šta će da liči Klej. Uvek sam mislio da će njegova igra ostariti dobro, tako da mislim i da ga ove povrede neće previše usporiti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 said:

 

mi na poziciji anderdogova. ako, ako tu smo najopasniji.

 

inace:

219375268_4123832837705592_2364703893452

 

- basket pobedio ✔️

- lepota odnela pobedu nad kibernetikom ✔️

- dobro pobedilo zlo ✔️

- bajanje stotine vraceva nije dovoljno da se zaustavi madjija ✔️

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Na mojoj goat listi Evropljana u nba Janis se sa ovom titulom pozicionirao odmah iza Dirka na drugu poziciju. Na Dirkovoj strani je duzina trajanja na vrhunskom nivou i konstantnija igra u PO, gde nije podbacivao kao Djana. Naravno Janis ima jos da igra i imace priliku da na update-ovanoj listi bude broj 1. Bilo je sjajnih Evropljana u ligi, ali malo njih je moglo da vodi svoj tim do titule kao fransizni igrac, odnosno samo Dirk i Janis. Paker ima titulu FMVP, ali on mi ne spada u tu grupu jer je produkt Spars sistema, i ma koliko veliki bio ipak je u SA fransizni igrac u to doba bio Timi. Pau Gasol je vrhunski igrac i arguably je do sada bio iza Dirka, ali nije igrac oko kojeg se pravi contender, vec je za ulogu Robina u contenderu.  Naravno Luka i Jokic takodje imaju sansu za upgrade na mojoj prestiznoj listi GOAT Evropljana, ali za sada sveukupno sa ovom sezonom Janis jace vuce svoj tim i pored nekih slabih PO izdanja koja mu vecina forumasa zamera. Zamerka mu je prilikom poredjenja mu je i jaci roster od evropskih rivala, od Luke da, od Jokica upitno ili prblizni su im rosteri. Ali to su one vecite misli sbbkbb, pa se tako moze reci i sta bi bilo da su KG i Timi zamenili karijerne puteve, ko bi bio bolji igrac i imao vise titula i priznanja, ali to je upitnik i u istoriji ce se kod vecini pamtiti Dankan kao bolji igrac i uz Melouna najbolja cetvorka ikada.

 

#Finiks 

Mislim da su kao i Majami prosle sezone one season wonders, i da ima je realni domet sa ovim rosterom u sledecim sezonama lower seed na zapadu i maks druga runda PO-a u postseason-u. Naravno u slucaju da ne dodje od tektonskih promena u rosteru, te dovodjenja nekog superstara/stara. Bilo ih je zanimljivo gledati, Monti je odradio bas dobar posao i najvise mi je zbog njega zao sto nisu uzeli titulu, zbog njegove tragicne porodicne price.  Verovatno je CP3 propustio poslednji voz da kao igrac sa bitnom ulogom uzme titulu. Sansi imaju mlado jezgro, ali neophodna su pojacanja za napad na titulu u narednim sezonama, imho.

 

edit Treba razgraniciti fudamente i skil od doprinosa i uticaja prilikom komparacije. Janis na osnovu fudamenta  i skila nije medju prvih 10 grckih igraca, a kamoli evropski

Edited by mr clutch
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mr clutch said:

Na mojoj goat listi Evropljana u nba Janis se sa ovom titulom pozicionirao odmah iza Dirka na drugu poziciju. Na Dirkovoj strani je duzina trajanja na vrhunskom nivou i konstantnija igra u PO, gde nije podbacivao kao Djana. Naravno Janis ima jos da igra i imace priliku da na update-ovanoj listi bude broj 1. Bilo je sjajnih Evropljana u ligi, ali malo njih je moglo da vodi svoj tim do titule kao fransizni igrac, odnosno samo Dirk i Janis.

Dirk nije podbacivao lol. Covek je bio 1 seed ispao od 8 GSW, gde se bas on epski raspao.  Ni 1 finale protiv Hita mu nije nesto bilo kvalitetno ako se secam i tada je imao uzasne procente ali dobro tu ih je Wade sam dobio (zli jezici bi rekli sudije).
Tako da to i nije neki argument za DIrka.
Po CV i "uspesima" trenutno je Janis sigurno 1, ima sve sto moze da uzme igrac. Dirku jedini plus u odnosu na Janisa je uspeh sa Svabama kada ih je sam vukao do medalje.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, gggggggg said:

 

osim proslogodisnjeg chokea koji ima jos antetokounmpo. ovo sto je nowitzki uradio je mnogo gore nego bilo sta sto je grk uradio.

 

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Dirk nije podbacivao lol. Covek je bio 1 seed ispao od 8 GSW, gde se bas on epski raspao.  Ni 1 finale protiv Hita mu nije nesto bilo kvalitetno ako se secam i tada je imao uzasne procente ali dobro tu ih je Wade sam dobio (zli jezici bi rekli sudije).
Tako da to i nije neki argument za DIrka.
Po CV i "uspesima" trenutno je Janis sigurno 1, ima sve sto moze da uzme igrac. Dirku jedini plus u odnosu na Janisa je uspeh sa Svabama kada ih je sam vukao do medalje.

Bice da ste u pravu sto se choke-a tice. Meni u choke spada nemanje resenja na blok rivala. My bad

 

Bold. Rekao sam manje podbacivao. Realno Dirkovi choke-ovi su Ratnici i NOH. Slabiji roster od Janisa je imao tokom karijere i igrao je na zapadu gde je teze proci prvu rundu. U mom razmatranju ove liste je izuzetno bitan argument trajanje na vrhunskom nivou gde Dirk debelo sije Janisa i to je glavni razlog sto mi je ispred.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BattleBender said:

Je l realno da neko kaze da je Luka bolji igrac od Janisa ?!?!

Jbt, ja kontam koliko je Luka dopadljiv, a njegova igra još dopadljivija, ali ffs, ajd malo da se proba realnost...

 

U neverici sam već dva dana. 😁  Biće da sam ja pogrešila očekujući da su ljudi na ovom forumu u stanju da razgraniče svoja sviđanja i ukus od realne situacije na terenu (to su očekivanja koja je spominjao čini mi se @BartonFink 😄 ) To je kao kada bih ja iz čista mira napisala da je Lilard najbolji PG u ligi i top 3 PG svih vremena, iako nema nikakve rezultate iza sebe da to potkrepim. Ako je po mom ukusu kao igrač i osoba to ne znači da je ok da menjam narative kako meni odgovara, i ne govori ništa o njegovim igrama - već govori o meni i mojim izborima.

 

Odgovorno tvrdim da su Jokić ili Dončić imali partiju kakvu je sinoć imao Janis, već bismo posvedočili gomili hot tejkova gde bi bili rame uz rame ili nedajbože ispred Novickog i Parkera. Samo za Janisa postoje neke zadrške, da ne prenagljujemo sa zaključcima blablabla. Ljudi ne žele da vide da je najbolji, jer jbg ne sviđa im se. Razumem koliko je teško decentrirati se kad nam se neko ne dopada, ali ovde se većinom ozbiljno i redovno prati NBA, pa bi valjalo makar pokušati.

 

@Difovac89Kakav ulazak na forum i topik (da ne kažem najbolji na istom hehe), dobro nam došao! 😄  Inače nisam želela da potenciram tenis na košarkaškoj temi, ali je i meni ovaj primer pao na pamet i odličan je da se prikaže koliko su besmislene neke tvrdnje. Ako je tačno ovo za Dončić i Jokić > Janis gde se ignoriše Janisova lista dostignuća, onda nemamo pravo da se ljutimo kad neko kaže da je Federer GOAT jer igra elegantnije i lepše za oko, dok brojke i rezultati Novaka jasno kažu da je on najbolji.

 

@mr clutchSlažem se za Dirka, i dalje je neprikosnoven.

Edited by DameTIme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da napisem da je Dirk sa Dalasom par puta prebacio ocekivanja u PO i izbacivao kao blagi underdog Sakramento i u dva PO skinuo skalp SA kada je bio u punom naponu snage. Doduse drugi put im je SA uzvratio odmah u narednoj sezoni.

 

To su bile zanimljive PO serije izmedju te dve ekipe u pretprosloj deceniji. Goreo je Teksas.

 

Kakav skup glava u Voriorsima u sezoni kada su izbacili Dalas. Secam se da su igrali Beron Dejvis, Dzejson Ricardson, Monta Elis, Bjedrins i Stiven Dzekson. Nekog sam sigurno zaboravio, Sarunas Jasikivicijus je imao malu rolu, odmah nakon GS zapalio u Panatinaikos.

Edited by Ta'veren
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma biće ludnica u narednim sezonama. Za Luku sam prilično sigurna da će zgrabiti bar jednu titulu s Dalasom, ima taj šampionski mentalitet; ono što je uvek pitanje kod vunderkindova, a Luka mu nekako dođe vunderkind, jeste to da nekada prerano dostignu svoj peak. Ali mislim da kod njega neće biti slučaj i da će još napredovati.

 

Za Denver i Jokića već nisam sigurna, tu će prvenstveno sve zavisiti od poteza FO, definitivno će morati negde da preseku. Videćemo šta će uraditi s Bartonom i kakav će se Džamal vratiti iz povrede.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...