Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Veliki kambek industrijske košarke, s tim da je Janis kud i kamo simpatičniji od Leprona. Moj lični dojam da je Midlton enormno zaslužan za ovaj uspeh. Nekako se ispostavilo da su jako komplamentarni on i rukometaš.

 

Fakin Milvoki prvak NBA. Kadar nevera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva partija Janisa, pre svega bacanja, svaka čast. Kapa dole , kakva nagrada za ostanak u Kiju i što je izbegao da se udružuje sa drugim zvezdama.

Pobedila je fizički jača ekipa, prosto su ih isprebijali. Očekivao sam Milvoki u 7 , ali mi deluje da je Finiks u poslednje 2-3 utakmice malo napustio timsku igru i ball movement koji ih je krasio i da su upali u tu medijsku zamku koja ih je hajpovala kao bogove poludistanca i onda su birali dosta individualnih rešenja gde su tražili taj šut sa poludistance.

Takođe mi je utisak da je Ejton kondiciono u problemu skoro celu seriju.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Sector said:

Bas sam skenjan nekako.

 

Ogavna sezona, nikad gora.

Nema se razloga za biti skenjan.

 

povrede jesu uticale na ishod sezone, ali u eri razmazenih zvezdica, u eri supertimova, ovo pokazuje da nista ne moze preko noci i da dobar rad i predanost na kraju donosi rezultat. 

Janisova kosarka cesto nije najlepsa za oko, ali mi je beskrajno drago sto je uzeo zasluzenu titulu. 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gggggggg said:

da, da. igrali su najbolje kako je playoff prolazio, a george bio jedan od najboljih igraca u playoffu, uz leonarda koji je do povrede bio posle duranta sveukupno najbolji. 

 

 

Od svih superzvezda Kavaj igra najvise za sebe. Bolje su igrali zato sto su vise igrali kao tim i lopta je vise kruzila, nije se sve svelo na izolacije i 2 na 2. To je slucaj pojedinca koji nije implementiran u sistem, a ima i poseban status. U teoriji mogu mnogo vise za njim nego sto je to zapravo izgledalo na parketu.

 

PG treba nekom drugom da bude sidekick. Durent je ortak i malo kome iz Klipersa ne bi odgovarao, jer vidis da je lik spreman da gine za sve njih. Ne bi imali takvu vrstu problema sa njim.

 

Lose utice na ekipu sa svojim ponasanjem. Ne znaci da bi u drugim ekipama stvarao disbalans, ali za pocetak mora vise da se iscima za kolektiv u kom se nalazi i da gleda druge. Sa trenutnim stavom, finale Zapada je plafon, cak i ako im se bas otvori ponovo ce Denver da ih pretumba. Mogu oni do kraja, ali mora veca promena da se desi u glavi Kavaja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NBA svakom da šansu (naravno, neke ekipe su malo jednakije od drugih zahvaljujući tržištu i lokalitetu), moraš imati i sreće. Sreću su imali i Dubsi da mogu da priušte Duranta jer je baš tad povećan salary cap, sreće su imali i Lakersi u bubbleu, sreću su imali i Raptorsi zbog povreda rivala, sreću su svakako imali i Bucksi sad. Ali to će sve vreme izbrisati, a šampioni se zauvek pamte, istina je da moraš proći 4 jake prepreke da bi bio šampion a prepreke Bucksa nisu bile uopšte naivne. Sport je baš i lep zato što ne pobeđuje najveći favorit uvek. 

 

Mislim da će sledeća sezona biti dosta drugačija i da ćemo gledati neke nove junake i neke nove luzere. Sunsi nikako nisu luzeri, ovo jeste bila ogromna šansa ali više su im stavili taj narativ pritiska mediji zbog CP3. Što se njega tiče, nema mu se šta zameriti, nije u cvetu mladosti, iskidao je i regularnu sezonu, imao i vrlo dobar PO. Sa svim karakternim manama, nije tajna da ga obožavam kao igrača. Možda je baš cinizam sudbine da dva najbolja čista plejmejkera u istoriji ostanu bez titule (Stockton i on). Ne verujem da će menjati sredinu ali isto tako ne verujem da će mu se ovakva šansa ponovo ukazati. Možda nekad kao neki situacioni olinjali veteran ali ne verujem. 

 

Jbga, potrefilo se da Booker i Ayton odigraju baš loše baš sinoć, ne mogu to da nadomeste ovi sporedni igrači. Ima vremena za obojicu, pokazali su izvestan psihološki gen i ozbiljnu čvrstinu za svoje godine za koju nisam mislio da poseduju. Obojica su legit i sve je to deo odrastanja, prošli su i veći igrači i talenti od njih. 

 

Žao mi je Montija, čovek je bio skrhan posle utakmice, al jbga izgubiti 4 u nizu od bilo koga, a posebno od ekipe koja ima mana je previše. Opet je ispao gospodin i čestitao Bucksima u svlačionici od srca.

 

Najveći pobednik serije je svakako Janis, ovo je ogromno dostignuće i ostvario ga je možda i najboljom partijom u karijeri kad se sve uzme u obzir. Svaka čast za bacanja, to je prelomilo kad je pokazao da neće dati Sunsima ni da se ponadaju da im hackovanje njega bude neki plan B. Middleton i Jrue jesu donekle falični igrači ali kao druga i treća opcija super, posebno što su kao trio sa Janisom svi jako komplementarni. Meni drago i zbog Brukčine Lopeza koji je iz korena menjao svoj stil igre kako bi igrao pobedničku košarku, bio je važan deo slagalice, ona 30+ partija protiv Hawksa bez Janisa je bila strašno važna za momentum i podsetila da nije zaboravio da igra na postu, samo što to nije najkorisnije za ekipu u globalu. Kul i za Fuckera koji je ostavljao srce i dušu na terenu gde god da je igrao, a nije neki lajavac i smrda, što često ide uz takav profil igrača.

 

Videćemo poteze ekipa preko leta, posebno Sixersa i Heata na Istoku, možda i Boston konačno povuče neki drastičan potez. Zdravi Netsi svakako favorit broj 1. Na zapadu standardna ludnica pa ko pretekne, od zdravlja zavisi. Mislim i da Lebronu polako počinje da kopni moć i da bez Davisa u supermodu Lakersi nisu takav favorit kao što se misli. Sunsi, Nuggetsi, Clippersi, Jazz, a možda i još neko (ojačani Mavsi, bolje složeni Pelicansi) - sve je to tu negde i svakome se može otvoriti.

 

A sad sledi draft pa malo i ova ekipa sa dna kace da se poraduje, doći će i njihovo vreme. 

 

Sve u svemu, najbolji je onaj stari dobri slogan - I love this game! Meni sledi tužnih par meseci bez NBA košarke - najbolje zabave na svetu.

  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MilošVB said:

Janis će na kraju karijere biti u konverzaciji sa Dankanom za GOAT PF 🙂

Ali nece biti u konkurenciji za najboljeg Evropljanina ikad👍

Sa 26 godina titula, 2xMVP, FMVP, MIP, Allstar MVP, 5 puta Allstar, 3x All NBA first team, 3x All Defensive first team itd itd

Link to comment
Share on other sites

Hajde da ne trčimo pred rudu sa Janisom i njegovim krajnjim dometom. Žestoka je konkurencija, a KD je objasnio i u toj seriji sa Bucksima ko je još uvek individualni tata, zasenio je Janisa samo tako, kao i Kawhi svojevremeno u onom Bucks - Raptors okršaju. Ova titula svakako vredi mnogo vezano za Giannis case, jebeš allstar mvp-a, to je ko više nasiluje na jednoj revijalnoj utakmici. Janis ovom titulom menja narativ i kod nas koji ga preziremo kao igrača. Sad ga je stvarno teško osporavati. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Ali nece biti u konkurenciji za najboljeg Evropljanina ikad👍

Sa 26 godina titula, 2xMVP, FMVP, MIP, Allstar MVP, 5 puta Allstar, 3x All NBA first team, 3x All Defensive first team itd itd

Nije itd nego nema dalje.Jos si ove preozbiljne nagrade ucinio smesnim nabrajajuci mip i cuj Allstar mvp...pa igraci poslednjih 10+ godina dodju tu da se ispricaju,mvp-a pokupi onaj koga najmanje mrzi da drzi govor posle utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Nema sta Frenso, mislim da je onaj poziv na rostilj dok je jelen jos u sumi okrenuo seriju.

 

Krivo mi je zbog CP3a definitivno, jer pika lep basket a na zalasku je karijere, dok pred Janisom ima jos vremena. Ipak, Janis iako fizicki dominantan, nije nalozeni nadrkani pajser kao LBJ ili Durant, sa ogromnim kompleksom vise vrednosti, tako da mi je na kraju drago zbog njega.

 

 

Inace, i ove sezone ostade Bogdan bez titule, prosle sezone nije hteo Vlada da ga trejduje za Kuzmasina, a ove mu WOJ sjebo trejd. Svakako overachieve sezona i za Atalantu. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Miki28 said:

Ali nece biti u konkurenciji za najboljeg Evropljanina ikad👍

Sa 26 godina titula, 2xMVP, FMVP, MIP, Allstar MVP, 5 puta Allstar, 3x All NBA first team, 3x All Defensive first team itd itd

Pa svakako hoće. Možda će i Luka.

 

Čim sam pomenuo konverzaciju sa Timijem podrazumeva se da mislim da će napraviti bolju karijeru od Dirka.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Hajde da ne trčimo pred rudu sa Janisom i njegovim krajnjim dometom. Žestoka je konkurencija, a KD je objasnio i u toj seriji sa Bucksima ko je još uvek individualni tata, zasenio je Janisa samo tako, kao i Kawhi svojevremeno u onom Bucks - Raptors okršaju. Ova titula svakako vredi mnogo vezano za Giannis case, jebeš allstar mvp-a, to je ko više nasiluje na jednoj revijalnoj utakmici. Janis ovom titulom menja narativ i kod nas koji ga preziremo kao igrača. Sad ga je stvarno teško osporavati. 

Janis je juče došao u ligu pa da se ne trči pred rudu... Kako je ok "trčati pred rudu" u divljenju nekim drugim igračima, a Janisu ne?

 

Nego dajte vi Janisovi hejteri lepo priznajte da je najbolji Evropljanin u NBA trenutno i sve će biti super. 😌

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Izvoli, divi se, ko ti brani. Pročitaj bolje, pisao sam o krajnjem dometu.

Lepo sam ja pročitala, kao i gomilu hot tejkova kojih je ovde bilo o krajnjim dometima nekih drugih igrača. Ali samo je Janis problem.

 

Nego jesu li i dalje Jokić i Dončić bolji ili Janis sada sme u istu rečenicu sa njima? 

Link to comment
Share on other sites

Interesantno kako su pre 5-6 godina svi pali u nesvest hvaleći GSW jer su bila ekipa napravljena od draftovanih igrača, bez dovođenja superstarova (pre KDa).

 

Sada nema takvog hvaljenja ekipe čiju osnovicu čine 2 igrača koji su draftovani sa 15 i 39 mesta i koji su maltene celu karijeru tu. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTIme said:

Janis je juče došao u ligu pa da se ne trči pred rudu... Kako je ok "trčati pred rudu" u divljenju nekim drugim igračima, a Janisu ne?

 

Nego dajte vi Janisovi hejteri lepo priznajte da je najbolji Evropljanin u NBA trenutno i sve će biti super. 😌

 

nakon osvojene titule raptorsa i imajući u vidu leonardov dotadašnji legacy sa spursima, ja sam bio ubeđen da čavu ledenog u plej ofu može da izbaci samo očigledno jača ekipa. prosto, taj famozni najskoriji rezultat ukomponovan sa svime što pokazuje individualno + godinama me je ubedio da komotno može da uzme i titulu dve sa clippersima od odma'.

 

e sad, jebeš i titule na kraju krajeva, već to što me je odmah naredni plej of demantovao. i to ne zato što su clippersi izgubili od lošije ekipe, već što je leonard chokeovao najbizarnije.

 

to opet ne znači da leonard nije među tih top 10 aktivnih igrača koji u svakoj sezoni mogu da izdominiraju ostale. isto važi i za janisa: to što je sada izdominirao ostale, ne znači da automatski treba da ga krunišemo sa naj ovo & naj ono. ova serija & poslednja tekma svakako odlaze u istoriju nba lige. kao što je i ona dirkova u malo drugačijim okolnostima i odnosu snaga.

 

nema potrebe za žurbom a tu je uvek dnevna goat lista ako je frka.

2 minutes ago, realno *w said:

 

 

Sada nema takvog hvaljenja ekipe čiju osnovicu čine 2 igrača koji su draftovani sa 15 i 39 mesta i koji su maltene celu karijeru tu. 

 

samo u proteklih par sati je to pomenuto u više od nekoliko postova. a priča se o tome kad god se spomenu giannis ili bucksi.

ali fakat im niko nije još uručio titulu za najdraft-oriented ekipu ove sezone.

 

treći na goat listi najdraft-ekipa u poslednjih 5 godina su raptorsi, ni njima nisu dali titulu. 

mislim, i sunsi su prilično solidni na temu ali ko ih yebe, pošto su lzeri, izgubili finale  ( :

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Reptorsi sa malim dodatkom u vidu Kavaija 😄

 

Za Sanse da, ko priča o gubitnicima.

 

i dubsi su imali mali dodatak u vidu duranta

bucksi su middletona davno doveli u trejdu pa je u suštini jrue + brook kao relativno pomoćno osoblje nadogradnja

 

mislim, poenta je da su sve te navedene ekipe organski rasle do šampionske titule, kao i ti raptorsi.

 

evo ja sam spreman da urućim bucksima tu nagradu, samo mi javite dan ranije gde.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...