Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, drperce said:

 

AD je najbolji visoki igrac u ligi godinama unazad (dobro ove se raspao) koji je vukao tim prosle godine. O pomocnom osoblju koje je isto bilo jako dobro prosle godine mozemo da pricamo.

Negirati da je Bron imao odlican tim (supertim ako ti je lakse) prosle godine i da su bili prvi favoriti za titulu je proseritis.

 

Da li supertim mora da ima 3 superstara?

 

 

U kojem univerzumu je proslogodisnje pomocno osoblje Lakersa bilo dobro, a kamoli jako dobro? Titula se uzela jer su AD i Bron igrali na bolesno visokom nivou. Ostatak tima je bio bolno limitiran, zato i nisu bili prvi favoriti pred sezonu bez obzira na daleko najjaci duo lige. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kevin Durant je prvo demonstrirao da moze da resi sve moguce situacije

i da je jednostavno izvan domasaja odbrane, sam samcit, 1 na 5. 

 

U produzetku se ipak videlo da nema taj instikt da mora pobediti,

odigrao je bledo, kao da je pomislio, brate dao sam skoro 50 poena, sam 

sam ovo odveo u produzetke, koji sam ja meni kralj vec sada.

 

U poslednjem napadu primio je loptu lezerno, kao da je imao nekakav mentalni blok.

 

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Kevin Durant je prvo demonstrirao da moze da resi sve moguce situacije

i da je jednostavno izvan domasaja odbrane, sam samcit, 1 na 5. 

 

U produzetku se ipak videlo da nema taj instikt da mora pobediti,

odigrao je bledo, kao da je pomislio, brate dao sam skoro 50 poena, sam 

sam ovo odveo u produzetke, koji sam ja meni kralj vec sada.

 

U poslednjem napadu primio je loptu lezerno, kao da je imao nekakav mentalni blok.

 

Burazeru, odigrao je 53 minuta bez sekunda odmora. PEDESET TRI MINUTA!

 

Da li ti shvatas koji je to napor, pa cak i da si fizicki najspremniji covek na svetu i da ne moras da igras ni odbranu ni napad na maksimalnom broju obrtaja, nego samo da trcis napred nazad?!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pritom kod suta za izjednacenje, mozes po njegovoj kretnji da skontas da je hteo da pogodi trojku, a i primio je van linije za tri poene. Malo nagazio liniju i samo dva poena.

 

Prikazale su kamere gde mu je stajala noga kod suta u pauzi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Kevin Durant je prvo demonstrirao da moze da resi sve moguce situacije

i da je jednostavno izvan domasaja odbrane, sam samcit, 1 na 5. 

 

U produzetku se ipak videlo da nema taj instikt da mora pobediti,

odigrao je bledo, kao da je pomislio, brate dao sam skoro 50 poena, sam 

sam ovo odveo u produzetke, koji sam ja meni kralj vec sada.

 

U poslednjem napadu primio je loptu lezerno, kao da je imao nekakav mentalni blok.

 

 

Previse se pridaje na znacaju tih poslednjih par napada koji su maltene rulet, pogotovu sto se videlo da Durant vise ne moze da dise.

 

Jedino sto se Netsima moze zameriti sto zadnjih 15 minuta nisu vise vrteli ni 1 akciju, sve se svodilo na hero ball Duranta.

 

Gore mi je od svega sto je Harriss omasio 2 potpuno otvorene trojke, pogotovu je bolna ova na 111-111 gde su ga maltene pustili evo ti uzmi je...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drakaris said:

Kakve to veze ima sa supertimovima? AD je supertim?

Lebron je od prvog odlaska iz Klivlenda pa nadalje stalno pravio super timove sa manje ili više uspeha.

Velika trojka u Majamiju

Irving i Lav u Klivlendu ( ne nisam zaboravio status koji je Lav imao u vreme dolaska u Klivlend)

Priča oko Dejvisa je prežvakana sto puta .

I ove godine je pokušano sa supertimom.

Dakle pravio je super timove, igrao u njima, dovlačio ring čejsere za bagatelu.

Nemoj pogrešno da me shvatiš, cenim Brona, samo mi se ne sviđa njegov stil igre kao ni Janisov, ali on ceo život radi ono što je Durant uradio ove godine. Meni je posebno drago što to ne daje rezultate u skladu sa očekivanjima.

Drago mi je i što je to tako ispalo u Durantovom slučaju, a on mi je omiljeni igrač u NBA

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Durent nije planirao neki nazovi supertim niti hardena. Ideja je bila on, Kajri (kojeg niko nije smatrao ni top 15 igracem zimus, pogotovo ovde) i par dobrih role playera. 

 

Otvorilo mu se malo pred start sezone za bradu, iznenada. A ko bi propustio priliku da ga dovede kada on sam javno (i bezobrazno) kaze da oce bas u BlokBrateBruklin?

 

Ovde nije svakako zasluzio 2nd round exit, po meni. Mrlja mu je odlazak u Stejt. Ovde je covek dosao da gradi od nule, samo se proces skratio zbog razmazene brade.

Jel KD trebao da odbije?

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Durent nije planirao neki nazovi supertim niti hardena. Ideja je bila on, Kajri (kojeg niko nije smatrao ni top 15 igracem zimus, pogotovo ovde) i par dobrih role playera. 

 

Otvorilo mu se malo pred start sezone za bradu, iznenada. A ko bi propustio priliku da ga dovede kada on sam javno (i bezobrazno) kaze da oce bas u BlokBrateBruklin?

 

Ovde nije svakako zasluzio 2nd round exit, po meni. Mrlja mu je odlazak u Stejt. Ovde je covek dosao da gradi od nule, samo se proces skratio zbog razmazene brade.

Jel KD trebao da odbije?

Da bas je proces od nule kada ugovoris dolazak sa drugim All starom, bas jedan on. 
Tako je i Lebron poceo da gradi od nule LAL.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Burazeru, odigrao je 53 minuta bez sekunda odmora. PEDESET TRI MINUTA!

 

Da li ti shvatas koji je to napor, pa cak i da si fizicki najspremniji covek na svetu i da ne moras da igras ni odbranu ni napad na maksimalnom broju obrtaja, nego samo da trcis napred nazad?!

 

Allright. Fizicki umor definitivno moze biti razlog za taj mentalni pad, prsla neka licna negde, preforsiran.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Sad je Kyrie all star, a sta je pisano za njega kada je dolazio?

Kyrie je uvek bio all star, pisalo se isto sto se pise i sada da je idiot koji je opasan po svlacionicu.
Durant je sisa koja kao i Lebron skace iz supertima u supertim; sta vise ovi Lejkersi su 2x zdravija prica od BKN, gde Lebron nije dosao sa 1 drugarom pa posle poslao sav mladi asset koji je imao da dovuce 3 drugara. 
Nema onda supertimova, Lebron je hteo da gradi od nule Lal nije hteo supertim ali se otvorilo posto je Obrva javno i bezobrazno rekao da hoce u Lal. 
Ni Klipersi nisu supertim samo su se 2 drugara dogovorila da odu u perspektivan tim.
Ove 4 od 5(Klipani nisu) ekipe sto su ostale su primer "procesa od nule", gde su draftovani igraci baza a po koji FA/trejd Igrac nadgradnja

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Durant je sisa koja kao i Lebron skace iz supertima u supertim; sta vise ovi Lejkersi su 2x zdravija prica od BKN, gde Lebron nije dosao sa 1 drugarom pa posle poslao sav mladi asset koji je imao da dovuce 3 drugara. 

 

aha, kako da ne.

james je dosao u lakerse bez da je imao garanciju od davisa da ce ovaj ubrzo stici kod njega. :classic_rolleyes: jos su jurili i georgeta i leonarda kao treceg superstara. ti zaista mislis da bi james pristao da igra sa kuzmama i ingramima.

razlika izmedju ove dve fransize je sto je brooklyn radio pametno u poslednjih par sezona a lakersi nisu. durant je zato otisao kod njih tj. irving ga je tamo dovukao a ne obrnuto. durant je mogao ostati u warriorsima i da bude sigurno sampion jos nekoliko sezona ali ipak je odlucio da krene sa novom ekipom.

a lakersi su napravili supertim samo zato sto su lakersi a ne zbog pametnog poslovanja. imali su tri picka druge runde u 4 godine i bez obzira na to su samo zato uzeli titulu jer je james odlucio da snima film i da postane milijarder, a usput i da igra kosarku u najprofitabilnijoj nba ekipi gde je znao da ce uvek imati sredstava da napravi ekipu kakvu zeli.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gggggggg said:

 

aha, kako da ne.

james je dosao u lakerse bez da je imao garanciju od davisa da ce ovaj ubrzo stici kod njega. :classic_rolleyes: jos su jurili i georgeta i leonarda kao treceg superstara. ti zaista mislis da bi james pristao da igra sa kuzmama i ingramima.

razlika izmedju ove dve fransize je sto je brooklyn radio pametno u poslednjih par sezona a lakersi nisu. durant je zato otisao kod njih tj. irving ga je tamo dovukao a ne obrnuto. durant je mogao ostati u warriorsima i da bude sigurno sampion jos nekoliko sezona ali ipak je odlucio da krene sa novom ekipom.

a lakersi su napravili supertim samo zato sto su lakersi a ne zbog pametnog poslovanja. imali su tri picka druge runde u 4 godine i bez obzira na to su samo zato uzeli titulu jer je james odlucio da snima film i da postane milijarder, a usput i da igra kosarku u najprofitabilnijoj nba ekipi gde je znao da ce uvek imati sredstava da napravi ekipu kakvu zeli.

Jeste a ova jadna 2 nisu imali garanciju da ce da im dovuku 3 superstara cim se KD oporavi, posto je 1 sezona sluzila da se gurne u izlog "dobro poslovanje" Bruklina.
Samo taj Ingram je 3x vredniji nego ceo paket za Hardena.
Sto se tice GSW mogao je da ostane da mu nisu povredili ego, jadan on drao mu se Green.
I Bkn je napravio supertim zato sto su najbolj tim u New Yorku a pametno poslovanje je tu od sekundarne vaznost, bas bi gospoda otisla u neki small market team da nagrade "dobro poslovanje".
 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu smatrati Kliperse supertimom, jer nisu nedodirljivi i jedan los matchup bi ih mogao u teoriji izbaciti iz PO slike. Imaju prednost u odnosu na druge timove sto mogu brze da se oporave od ostatka lige, ali nisu napravili toliku prednost u odnosu na druge da bi se smatrali supertimom. Lejkersi isto nisu bili supertim do dovodjenja Dramonda stagod mislili o njemu, druga je stvar kako je on izgledao u Lejkersima. Dovoljno je samo videti ko je bio na kakvom ugovoru. Ovaj sastav Lejkersa+Dramondova plata sa pocetka sezone je malo jace od 160 miliona. Prosto vidis da ovaj roster nije mogao da se sastavi pod ''normalnim'' uslovima i da su nasli precice. Bruklin je postao supertim onog trenutka kada je doveo Hardena i vec tada su ih svi videli u finalu. Prosto Klipersi nisu pravili poteze poput Netsa i Lejkersa u toku sezone da bi postali za skoro sve timove nepremostiva prepreka, jer bi mogao da im se desi ponovo Denver.

 

Da Netsi nisu dobili Hardena i radili svasta u toku sezone, rekao bih sto da ne osvoji Durent i to fransizi koja ima 0 titula. Ne vidim jak razlog zasto bi se bas on hejtovao, posto u trenutku kada je dosao ta ekipa na pocetku sezone nije se mogla smatrati glavnim favoritom za titulu kao sto je bio slucaj nakon dolaska Hardena. Otisao se da se oproba drugde i gde ce se odmah znati da je on alfa i omega i kada bude titula pripisace se njemu. U celoj prici ne treba voleti samo Bruklin u novom ruhu, ne i Durenta. Sigurno ce da rade slicne stvari, koliko im ostatak lige dozvoli. Cim su ispali ove godine, nece mi smetati toliko njihova dominacija u sledece 2-3 godine. 

 

Nemam pojma da li bih mogao Majami da svrstam u prvi supertim novije generacije (mislim na trejd Seka), ali definitivno mogu da kazem da tu spada Boston. Ni taj Majami isto nije u prvoj Sekovoj sezoni dosao do titule, nego tek u drugoj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...