Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Nugetlije da gledaju da spakuju MPJa, Bartona, Bol Bola i neki pik za Rosa i za coveka sa iglastim nogama, koji ce za razliku od Bol Bola biti najbolji odbrambeni igrac lige. Da ga brat Gordon ubedi da dodje u Nugetse. A mozda i uprava u Orlandu malo razmisli pa dovede DiAntonija i odluci se za 5out sistem.

Trejd masina kaze: Dozvoljavamo

 

Startnih pet Denver: Murray, Ross, Gordon, Isaac, Jokic

Bench: Morris, Fakundo, PJ Dozier, Zeke, Green

Startnih pet Orlando: Antony, Harris, Otto Porter Jr, MPJ, Wendel Carter Jr 

Bench: Fultz, Hampton, Barton, Okeke, Mo Bamba

Denver dobiva na atletici i prodornosti. Gubi na sutu, ali valjda mogu da nabave nekog mikrovejv skorera ako je potrebno

Orlando dobro skockana ekipa. Dobivaju na sutu i skoringu, plus MPJ slabost u odbrani ce se dobro sakriti u petroci sa Wendel Carterom, sa Otto Porter Jr, Harrisom i Okekeom. Plus rizik da se Isaac ponovo povredi nije na njima.

 

Nista: Sad Edit kaze da je Isaac potpisao extension. Da li to znaci da ostaje u Orlandu? Mislim 18milki godisnje, to je dobar ugovor. Orlando iskoristio najbolji trenutak da ga extenduje. Igracu sigurnost, Orlandu dobar ugovor.

Edited by k0ntrabas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bas ne verujem da ce neko posle dve teske povrede i ko je odigrao samo nekoliko takmicarskih meceva u skoro dve godine biti jedan od najboljih defanzivnih igraca, plus bi sledecu sezonu proveo na gadnim restrikcijama...

 

Davanje MPJ-a, a da ne dolazi neki superstar je ludost. MPJ ima mnogo vecu cenu, nego sto mislis. Denver nema potrebe ista da dira, nego da cuva veliku trojku Dzamal-MPJ-Jokic. I da, ne mogu da nabave skorera za male pare, sve to kosta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drakaris said:

Ja bas ne verujem da ce neko posle dve teske povrede i ko je odigrao samo nekoliko takmicarskih meceva u skoro dve godine biti jedan od najboljih defanzivnih igraca, plus bi sledecu sezonu proveo na gadnim restrikcijama...

 

Davanje MPJ-a, a da ne dolazi neki superstar je ludost. MPJ ima mnogo vecu cenu, nego sto mislis. Denver nema potrebe ista da dira, nego da cuva veliku trojku Dzamal-MPJ-Jokic. I da, ne mogu da nabave skorera za male pare, sve to kosta.

MPJ je po meni u plejofu neupotrebljiv. Mislim, covek je navodno u locker roomu Sunsa imao svoj poster, da bi svi igraci od reda znali koga da napadaju. Kako je Denver sa njim branio onaj pik, kada je MPJ trebao da preuzima Paula, a nije, je neverovatan kriminal. Mislim da su 10puta za redom tako primili kos - Paul je imao 37 najlakse ikad zaradjenih poena.

Isaac, sa druge strane, ako ostane zdrav, bice bolji i od Simonsa u odbrani. Neverovatno brz, strpljiv, koristi visininu, ako ga zdravlje posluzi bice uvek u 3 najbolja odbrambena igraca. Denveru bas tako neko treba kao helpsajd defender. Neko poput Jerami Granta, samo jos bolja verzija.

 

Za tih 10milki, koliko placaju Milsapu moze se itekako nabaviti mikrotalasna. Eto, koliko na primer Utah placa Clarksonu. Nekih 13milki, tako nesto..

Edited by k0ntrabas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Drakaris said:

Vise simpatisem Milvoki, ali mi nije gust da navijam protiv tima koji je osakacen povredama.

Bila bih istog mišljenja, da se nisu nakrcali superstarovima, još očigledno svi podložni povredama... ovako ne mogu baš da saosećam.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, k0ntrabas said:

MPJ je po meni u plejofu neupotrebljiv. Mislim, covek je navodno u locker roomu Sunsa imao svoj poster, da bi svi igraci od reda znali koga da napadaju. Kako je Denver sa njim branio onaj pik, kada je MPJ trebao da preuzima Paula, a nije, je neverovatan kriminal. Mislim da su 10puta za redom tako primili kos - Paul je imao 37 najlakse ikad zaradjenih poena.

Isaac, sa druge strane, ako ostane zdrav, bice bolji i od Simonsa u odbrani. Neverovatno brz, strpljiv, koristi visininu, ako ga zdravlje posluzi bice uvek u 3 najbolja odbrambena igraca. Denveru bas tako neko treba kao helpsajd defender. Neko poput Jerami Granta, samo jos bolja verzija.

 

Za tih 10milki, koliko placaju Milsapu moze se itekako nabaviti mikrotalasna. Eto, koliko na primer Utah placa Clarksonu. Nekih 13milki, tako nesto..

I onda kada bude bio plej of, onda ce biti problem sut za 3, kako Jokic igra sa kamenjarima, niko iz otvorene pozicije da pogodi itd. sto se vec slusa i cita godinama. MPJ je u fatalno kompatibilan sa Jokicem, nazalost falio je tu dosta Dzamal da skrece paznju dodatno protivnickoj odbrani. Ljudi lako zaboravljaju i da je ovo MPJ-u prva prava sezona i da je bio skroz ok kao druga opcija gde su izbacili jedan Portland. Nazalost, Finiks je prejak, koji je izbacio i LeBrona, ne znam sta ocekujete od decka. MPJ kakav da je, poseduje ultra potencijal u odnosu na Ajzaka koji je pritom i stariji  i plus tek izlazi iz teske povrede koje su posebno fatalne za visoke igrace. Gledaj Porzingisa.

 

Pa sta je Klarkson bolji od recimo Bartona?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drakaris said:

I onda kada bude bio plej of, onda ce biti problem sut za 3, kako Jokic igra sa kamenjarima, niko iz otvorene pozicije da pogodi itd. sto se vec slusa i cita godinama. MPJ je u fatalno kompatibilan sa Jokicem, nazalost falio je tu dosta Dzamal da skrece paznju dodatno protivnickoj odbrani. Ljudi lako zaboravljaju i da je ovo MPJ-u prva prava sezona i da je bio skroz ok kao druga opcija gde su izbacili jedan Portland. Nazalost, Finiks je prejak, koji je izbacio i LeBrona, ne znam sta ocekujete od decka. MPJ kakav da je, poseduje ultra potencijal u odnosu na Ajzaka koji je pritom i stariji  i plus tek izlazi iz teske povrede koje su posebno fatalne za visoke igrace. Gledaj Porzingisa.

 

Pa sta je Klarkson bolji od recimo Bartona?

 Mladji je i nesto malo je bolji skorer. Ako Barton deklajnue svoju opciju, onda ce biti i dosta skuplji. Tako da, da. Klarkson je bolji ako zelis poene u rukama i zar sa klupe. A to je sto Denveru treba sa klupe.

U startnoj petorci im treba atletika i odbrana, jel su i Murray i Jokic minus defanzivci. O MPJu da ne govorim. Ne kazem ja da je MPJ neupotrebljiv u napadu, gde bi mu inace blia vrednost, nego je u odbrani neupotrebljiv. Jedini aset tu mu je skok. A u napadu je limitiraniji nego sto ga se pravi, to se protiv Sansa videlo, gde ga je sasvim ok cuvao dve glave nizi Paul. Jednostavno nema dribling, nema igru s ledjima, a ni faceup igru - jedino taj sut kroz otvaranja i blokove. A kad ga to ne ide, spustaj roletne. Ajzak je naravno rizik sada zbog povrede. Ali ako ga ne dobijes sada, kada moras da ulozis nesto, kada ces kasnije? Ako bude ponovo zaigrao onako, kako je igrao pre povrede, kada je nizao jednu odbrambenu majstoricu na drugu, nece ga Orlando ni za mnogo vise nego MPJa pustiti, s pravom.

Kao sto sam napisao, sutere za 3 nikad nije bilo lakse nabaviti nego danas, kada je maltene svaki kamenjar naucio da sutira tricu. Naravno da je mnogo lakse staviti otvorenu tricu nego preko ruke, ali otvorenu tricu neces dobiti samo sa Jokicem ako ga neko tako uspesno cuva kao Ayton. Slazem se, tu bi Murray pomogao sa driblingom, probijanjem prvog reda odbrane i to, ali da bi pocistili Finiks, ne bi. 

Link to comment
Share on other sites

Sta se desilo sa Baksima nakon one prve 2 utakmice? 
Potpuno drugaciji pristup u odbrani, Bruklin nije imao 3 otvorena suta celu cetvrtinu. Da nisam gledao, ne bih verovao.
Jeste da nema Irvinga i da je Bruklin odlicno otvorio obe te utakmice, ali ovo je sasvim druga prica. Pozitivno iznenadjen.

Link to comment
Share on other sites

Ja očekujem prolaz Milvokija iz prostog razloga što je Bruklin uz Kliperse ekipa kojoj najmanje "verujem" (mada nije isključeno da Budenholzer pokopa Bakse nekim svojim sumanutim rotacijama), ali ovo što Bruklin trenutno radi je jezivo.

 

Edit: Bilo je za očekivati da se Baksi pokupe u odbrani nakon šoka u prve dve utakmice, samo još da Janis i Lopez ne bacaju kamena s ramena sa linije za tri.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Šta ima da mi bude žao Netsa. Retko neharizmatična franšiza koja hoće do prstena preko noći nakrcavanjem zvezda i ring chaser veterana. Pri tome jedna od tih zvezda otvoreno minirala bivši tim radi trejda, a druga generalno ima problem sa mozgom i odnosom prema profesionalnim obavezama. A treća i najveća je "ako ne možeš da ga pobediš, pridruži mu se" oportunista. A nije da imaju neke teške povrede pa da čovek kaže već više splet nesrećnih okolnosti. Nisu mi mi Bucksi nešto dragi i zbog Janisa bih navijao za svakog protiv njih, osim za Netse i Lakerse. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Šta ima da mi bude žao Netsa. Retko neharizmatična franšiza koja hoće do prstena preko noći nakrcavanjem zvezda i ring chaser veterana. Pri tome jedna od tih zvezda otvoreno minirala bivši tim radi trejda, a druga generalno ima problem sa mozgom i odnosom prema profesionalnim obavezama. A treća i najveća je "ako ne možeš da ga pobediš, pridruži mu se" oportunista. A nije da imaju neke teške povrede pa da čovek kaže već više splet nesrećnih okolnosti. Nisu mi mi Bucksi nešto dragi i zbog Janisa bih navijao za svakog protiv njih, osim za Netse. 
Za mene je zlocin prema kosarci da prodje ovakva ekipa Milwokija. Ovaj Antetokumpo je harizmatican kao traktorska guma. Ko je gledao prva dva meca mogao jw da vidi sta je istinski talenat u odnosu na fizikalije. Donekle se slazem da preko noci hoce da osvoje prsten, ali takve majstore kao sto su Irving Harden i Durent cu uvek pre da gledam nego nabildovanog Grka i "zeca" Midltona.
Za mene je Milwoki retko bezlicna ekipa, uostalom pokazali su to u predhodnom playoff-u, kao i u prve dve utakmice. Bilo bi steta da prodju na povrede Irvinga i Hardena, jednostavno kao tim ne zasluzuju da eliminisu Bruklin.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno sam igra i drži cijeli tim Kevin Durant! :Hail: :Hail: :Hail:

 

KD šut 10-14, ostatak petorke 10-34, KD 15 skokova, ostatak petorke 10, KD 8 assista, ostatak petorke 8, KD 2 ukradene, ostatake petorke 0, KD 2 blokade, ostatak petorke 0. Ako ovo nije one man show, onda ne znam šta je.

  • Like 6
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...