Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

7 hours ago, Magia said:

U jbt ala gori MPJ, ovo je ludo skroz. 

Jokara bez snage potpuno, ne verujem da imaju sanse u ovoj, a i u 7oj bih ocekivao da ispadnu. Prava je steta za Mareja i ostale povredjene, da je drugacija situacija sa povredama, do sad bi vec cekali izmucene Suns/LAL, verujem da bi mogli do velikog finala, ili makar da ponove proslogodisnji uspeh.

 

Kakvo predvidjanje Mek da mi pozavidi :roflmao:

 

6 hours ago, Drakaris said:

A bilo toliko sumnji u MPJ, evo covek natrpao 26 za poluvreme.

 

Grofe bolje nemoj ni za koga da navijas javno, LAL ispali, za Denver si pisao da ispadaju od Portlanda 100x, posle hvaljenja MPJ dao 0 u drugom :classic_tongue:

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne treba zaboraviti da je Ayton ipak vertikalniji centar od Nurkića i da su Jokari za njega potrebni malo drugačiji trikovi. Ipak, ako Sunsi ostanu u komadu i sa makar 70% Paula mislim da prolaze ovu seriju sad kad im je samopouzdanje poraslo nakon izbacivanja kilavog šampiona. 

Ejton jeste vertikalniji i brži od Nurka, te je evidentno da će biti problema na piku, ali je isto tako 20 kilograma lakši od Nurkića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kosta said:

Meni je ovo superiska, imat ce Bron dobar narativ za sljedecu sezonu...ono, 'mislili su da je pokleknuo ali on se vratio jos jachi' fazon 🙂

 

Ima da moli Kavaia da dodje u Lejkerse. Ili uvek moze da ode u neki drugi supertim, evo moze Bruklin😅

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Magia said:

 

Kakvo predvidjanje Mek da mi pozavidi :roflmao:

 

 

Grofe bolje nemoj ni za koga da navijas javno, LAL ispali, za Denver si pisao da ispadaju od Portlanda 100x, posle hvaljenja MPJ dao 0 u drugom :classic_tongue:

 

Dok je navijao za Ejtona covek se raspadao, cim je prestao da navija za njega, covek procvetao :classic_tongue:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

PO je igra match up-ova. Duel Jokare i Aytona je jako bitan, Jokara mora da ima prioritet da ga utera brzo u probleme sa faulovima, videli smo koliko su Blazersi padali kad je Nurkić morao na klupu zbog faulova. Sa druge strane, Sunsi su baš opremljeni da brane Portera i Gordona, Bridges će nakon rvanja sa Lebronom ipak sada imati zadatak da čuva visokog skok šutera i mislim da mu je to lakši zadatak. Tu je i Craig da ulazi u dres i bubrege. Booker je problem. Koliko god Blazersi imali kompetentne strelce u Dameu i McCollumu, njih dvojica su sitni i lakše ih je jahati. Booker je veliki i zna da odigra bullyball na malim bekovima, nije samo oslonjen na šut. Biće zanimljivo gledati kako Facu dosađuje Paulu, a nije isključeno ni da ga namerno nasadi na to rame. Očekujem nekoliko tehničkih za Paula jer je Facu dosadan poput komarca. Mislim da nije izgledno da u ovoj seriji vidimo neka herojstva Riversa, Howarda i sličnih bezveznjaka, Sunsi mnogo bolje brane to nego Blazersi. Ako se Barton ne oporavi, Morris ostaje jedini bek Nuggetsa za kog očekujem da solidno isporuči. Jokara će ovu seriju morati još jače, ako je to moguće, on je jedina realna prevaga na stranu Nuggetsa i veliki izazov za Aytona. Ne treba zaboraviti da je Ayton ipak vertikalniji centar od Nurkića i da su Jokari za njega potrebni malo drugačiji trikovi. Ipak, ako Sunsi ostanu u komadu i sa makar 70% Paula mislim da prolaze ovu seriju sad kad im je samopouzdanje poraslo nakon izbacivanja kilavog šampiona. 

 

1. Bukvalno sam krenuo ovo da pišem, sa Ajtonom će biti borba, ali Kaminskog bi mogao baš da nagrdi. Nisam gledao zadnje tri tekme, pa ne znam da li su još igrali smallball sa Šarićem na 5, znam da je pre bilo tih eksperimenata, ali mislim da sada baš nema mesta tome.

 

2. Ovo za Bukera se slažem, ali opet mislim da će makar Jokiću za nijansu lakše biti u smislu branjenja njegovog pika. Nikola se dosta bolje snalazi u tom međuprostoru, imam utisak da mu nema goreg protivnika od Dejma koji se diže na šut odmah nakon izlaska iz bloka, sa 8 i po metara i još takve šuteve pogađa sa 50% uspešnosti. Naravno, Buker i bolje napada obruč, pa je to problem, ali ipak mislim da za Nikolinu guzicu nema teže stvari od izlaženja na šuteve sa 9 metara.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Liska Manjina said:

Ejton jeste vertikalniji i brži od Nurka, te je evidentno da će biti problema na piku, ali je isto tako 20 kilograma lakši od Nurkića.

 

Naravno. Najveći kvalitet Jokića pored superiornog košarkaškog seta veština je što je daleko najinteligentniji visoki u ligi (tu mu može prići samo Marc Gasol ali on je već penzioner) i što ima rešenje za svakoga. Lakše čuvare izradi na bullyball, teže izvlači spolja, još se giba poput jegulje čim mu priđeš, zna da se postavlja, a sigurno dobro zna da Sunsi zamenu za Aytona nemaju i da će uništiti svakog drugog u direktnom match upu. Ono što je problem je da je Ayton odličan pnr centar i tu se Jokić može naći na streljani kad ga uvuku Paul ili Booker u pnr. Ayton je mnogo lakši na nogama od teretnog Nurka. 

 

Takođe mi deluje kao problem za Nuggetse što ni konstantne 40+ partije Jokića njima ne garantuju prolaz ovde ako Sunsi odseku Portera i Gordona a itekako imaju naoružanja za taj plan.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sansi favoriti, nece biti nista tragicno i ako Denver ispadne, prikljucice se Jokic reprezentaciji u kvalifikacijama za OI, ako odu daleko u PO nece igrati u kvalifikacijama za nas. A nemaju sansi da osvoje titulu protiv Bruklina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Naravno. Najveći kvalitet Jokića pored superiornog košarkaškog seta veština je što je daleko najinteligentniji visoki u ligi (tu mu može prići samo Marc Gasol ali on je već penzioner) i što ima rešenje za svakoga. Lakše čuvare izradi na bullyball, teže izvlači spolja, još se giba poput jegulje čim mu priđeš, zna da se postavlja, a sigurno dobro zna da Sunsi zamenu za Aytona nemaju i da će uništiti svakog drugog u direktnom match upu. Ono što je problem je da je Ayton odličan pnr centar i tu se Jokić može naći na streljani kad ga uvuku Paul ili Booker u pnr. Ayton je mnogo lakši na nogama od teretnog Nurka. 

 

Takođe mi deluje kao problem za Nuggetse što ni konstantne 40+ partije Jokića njima ne garantuju prolaz ovde ako Sunsi odseku Portera i Gordona a itekako imaju naoružanja za taj plan.

Apsolutno se slažemo, samo su po meni Pol i Buker šuterski manje potentni od CJ-a i Dejma, tako da se to odnekle izniveliše. Ejton jeste brži na otvaranju iz pika, ali su hendleri nešto slabiji šuteri a i Nurk pravi livade. Takođe si fino primetio da će Faku dosta namučiti Pola. BIće zanimljivo, valja reći da FIniks nema nikoga da preuzme Jokaru u slučaju preuzimanja, možda samo Krauder.

Link to comment
Share on other sites

Bice tesko Denveru sa Finiksom, to je jedna mnogo lepo skockana ekipa, ali bice tesko i Finiksu protiv MVP Jokica i vazda nepredvidivih Nugetlija.

 

U svakom slucaju, ceka nas atraktivna polufinalna serija, a neki moj osecaj je da ce ipak biti resena u sest utakmica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bas nesto mislim da ce Sunsi relativno lagano rijesit Nuggetse ako Booker ne bude imao katastrofalne suterske veceri i more izgubljenih lopti kao u 2.,3. I 4. utakmci protiv Lakersa. I matchup bi mu tu trebao biti mnogo bolji jer su defanzivci Denvera na bekovskim pozicijama dosta losiji od onih Lakersa. 

Link to comment
Share on other sites

Neka se sam javi onaj ko je pricao da Portland ima dobru (Top 31)  odbranu samo nisu bili kompletni do sada 😂 

 

Dvokicmenjak nije uspeo da prebaci 22 poena u celoj seriji na proseku od 20 uzetih seteva po mecu i to protiv ovog defaniznog cemera iz Denvera.

 

 

Sad mogu da ga trejduju ali samo kao strech cetvroku posto je deblji od Mela.

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2021 at 10:11 AM, AgroLaki said:

Ja i dalje verujem u prolazak Devera.

Mi imamo naseg boga, ime mu je konjokradica.

 

Elem, nemoguci su termini za gledanje, zaspim za 3 minuta.

Dzeztitke Sunsima, poslali su fejk kralja u penziju. Moguce je da ce LBJ osvojiti jos koji prsten, ali mislim da vise nema goriva da bude prva violina u PO utakmicama.

 

Zamolio bih gospodina @SteveFrancis#3 a da se malo vise poraduje, a manje da mraci, jer nakon godina grebanja peska Arizone, mogli ste da birate prvo mesto, sad ste izbacili aktuelnog sampiona.

Takodje na kraju pik Ajtona i nije katastrofalan kako je izgledalo na pocetku, jer iako momak nece imati Lukin impact, nece biti stetocina, vec bitan clan.

 

Takodje, pozdrav i za @oubrevo., jer obojici zavidim jer ste videli timove za koje navijate konacno u plejofu, mogao si makar da se javis da obelezis i taj dogadjaj, jeste da si verovatno urekao svoj tim disovanjem rugobice  2 godine, ali recka se pise.

 

Eh, cak je i Minesota sa rentiranjem Batlera omirisala PO, samo muceni Sakramento ostao sa Marvinom Baglijem i ostalom gomilom averidzara, kojima fali gospodin Kuzma da budu cirkus do kraja i koji nece videti PO jos narednih 5 godina.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Da primas salu, ali i da dajes

Dal je realno da posle ovakvog pickastog performansa u PO, kukanja, nevracanja u odbranu, odlazaka pre kraja tekme, flopovanja i svega ostalog izadjes na konferenciju i reklamiras svoj crtac

Link to comment
Share on other sites

Ispadoše Lejkersi, kao što rekoh povrede kroje sezonu, ostali mogu da likuju nad povredama. Bron je već uradio posao, doneo sa AD titulu lejkersima, nakon desetak godina posta, e sad za nešto više, nije se imala šansa, potrebno je pre svega biti zdrav. Ako žele da konkurišu za titulu, moraće da se dovedu bolja pojačanja, biće postova pred ofsezonu, prioriteti su Kuzma, Herel ako uzme PO i KCP. Njih trojica zajedno primaju 34 miliona, a u plej ofu se nisu videli...

 

Čestitke forumaškim simpatizerima Sansa, ako Pol bude bio na visini zadatka, može Finiks i u veliko finale. Buker je realno sinoc razbio.

 

Što se tiče Portlanda, ovo je izgleda njima maksimum što mogu postići, sledećih sezona mogu biti samo lošiji ili da rade rebild. Imali su priliku da ugrabe Hardena na početku sezone, imali su Lilarda sa 30 godina, znači nije imalo šta više da se čeka, mora da se juri veliko finale ili titula, ali neka ih, neka se kupaju u blatu sa CJ, zato će Netsi biti šampioni. Sledećih godina će teško opet neki igrač tog nivoa sa dvogodišnjem ugovorom biti toliko otvoren za tržište. Razočaravajuća sezona za njih, nisu mogli da dobiju Nagetse bez Džamala.

 

Svako dalje nadograđivanje u Portlandu kako bi se moglo postati konkurentnijim bih ja na to dodao poznatom izrekom, ''Kasno Marko na Kosovo stiže''. Propušten Harden, propuštena šansa.

 

Nagetsi su me malo iznenadili i MPJ je utisao dežurne hejtere, nisam ni ja očekivao baš osvakve partije i nema sumnje da je bio sve vreme jako dobra druga opcija, savršeno ispratio Jokića. Mislim da će im ovo biti kraj. Finiks je dosta ozbiljnija ekipa defanzivno.

39 minutes ago, LordOfTerror said:

Neka se sam javi onaj ko je pricao da Portland ima dobru (Top 31)  odbranu samo nisu bili kompletni do sada 😂 

Malo se potcenjuje i napad Nagetsa, posebno kada su Jokic i MPJ u elementu, a i malo pročešljaj drtg 20-30, Portland može igrati bolju odbranu od tih timova.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drakaris said:

Ispadoše Lejkersi, kao što rekoh povrede kroje sezonu, ostali mogu da likuju nad povredama. Bron je već uradio posao, doneo sa AD titulu lejkersima, nakon desetak godina posta, e sad za nešto više, nije se imala šansa, potrebno je pre svega biti zdrav. Ako žele da konkurišu za titulu, moraće da se dovedu bolja pojačanja, biće postova pred ofsezonu, prioriteti su Kuzma, Herel ako uzme PO i KCP. Njih trojica zajedno primaju 34 miliona, a u plej ofu se nisu videli...

 

 

- pa prosle sezone u bablu su skoro svi njihovi protivnici imali povredjene igrace, pa samo Majami nije mogao da racuna na Dragica i Adebaja (3 utakmice). Nesto se tad nije pricalo kako ih je kenjalo sa protivnickim povredama u Miki Maus kupu.

 

- jeste uradio posao, snimio je film - videcemo za mesec dana da li valja

 

- jasta bolja i to za minimalac makar jos 2-3 allstara, nije imao sa kim da igra mukica

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...