Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

12 minutes ago, bodo said:

Živo me zanima na čemu se bazira taj optimizam oko Lakersa. Ljudi izgubiše od shorthanded Kingsa koji su dve noći prije izgubili doma od Jazz-a bez startne 1.  i 2., 50 razlike. Pa ovu su trebali dobiti LAL pa da su sa trećom postavom  igrali. 

LAC su za mene bolja ekipa u ovom trenutku. Možda se i varam, ne kažem. Ali ovakvi Lakersi ovakvi kakvi jesu trenutno nisu pretnja ni Dallasu.

Jer ce uci u formu taman za plejof a i treba dobiti Lejkerse 4 puta s obzirom kakav tim imaju.

 

Ovo je bio onaj frustrirajuci poraz ali koji ce na duze staze dobro doci. Brukamo se za sada ali vjerunem da ce dovesti Vogel, Lebron i AD sve u red, zasluzili su toliko kredita

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Jer ce uci u formu taman za plejof a i treba dobiti Lejkerse 4 puta s obzirom kakav tim imaju.

 

Ovo je bio onaj frustrirajuci poraz ali koji ce na duze staze dobro doci. Brukamo se za sada ali vjerunem da ce dovesti Vogel, Lebron i AD sve u red, zasluzili su toliko kredita

Ponovit ću još jednom. Možda se varam. Ovaj poraz je po meni nedopustiv u ovom dijelu sezone od momčadi koja nema nikakve izglede za play-in i još k tome došla desetkovana. Da je ovo početak sezone ili negdje sredina onda ok. Dešava se mnogima da se okliznu protiv nominalno puno slabijih ekipa. Ovako ovo može biti vrlo simptomatično. Možemo isto tako reći i tko može LAC dobiti četri puta. Pogotovo nakon onoga šta im se desilo lani u PO. Sigurno su izvukli dobru pouku iz toga i neće si dozvoliti da ponove istu grešku. Sukus svega je da su Lakersi trenutno neuvjerljivi i da i druge ekipe igraju košarku i da je ne vidim zasad nikakvu posebnu prednost njihovu nad ostalima. Ali eto brzo će PO pa ćemo vidjeti da li je to samo prolazna slabost ili je to nešto ipak trajnijeg karaktera.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bodo said:

Ponovit ću još jednom. Možda se varam. Ovaj poraz je po meni nedopustiv u ovom dijelu sezone od momčadi koja nema nikakve izglede za play-in i još k tome došla desetkovana. Da je ovo početak sezone ili negdje sredina onda ok. Dešava se mnogima da se okliznu protiv nominalno puno slabijih ekipa. Ovako ovo može biti vrlo simptomatično. Možemo isto tako reći i tko može LAC dobiti četri puta. Pogotovo nakon onoga šta im se desilo lani u PO. Sigurno su izvukli dobru pouku iz toga i neće si dozvoliti da ponove istu grešku. Sukus svega je da su Lakersi trenutno neuvjerljivi i da i druge ekipe igraju košarku i da je ne vidim zasad nikakvu posebnu prednost njihovu nad ostalima. Ali eto brzo će PO pa ćemo vidjeti da li je to samo prolazna slabost ili je to nešto ipak trajnijeg karaktera.

Razumijem sta pises ali opet moram napisati, vjerujem Vogelu, Lebronu i AD da ce dovesti u red ekipu jer ni prosle sezone nisu cvetale ruze, gubile su se 1 utakmice u plejofu od Portlanda i Hjustona, to je to, nema nista od njih, ispadaju itd itd a realnost je bila drugacija, podigli su nivo igre. Sposobni su da ukljuce taj prekidac, imaju to u sebi, imaju mogjcnost prilagodjavanja protivnicima.

Od svih ekipa na zapadu jel mi mozes reci kojoj ekipi vjerujes da ce se prilagoditi situaciji i da ima i plan B, C pored Lejkersa pa ajde i Klipana. Juta nema, Finiks? Denver bez Jokica raspad? Portland igra jednodimenzionalnu kosarku iako imaju mnogo bolju ekipu nego sto igraju.

 

Sto se tice ovog poraza, ja sam misljenja da ce biti otreznjujuci i u pravo vrijeme. Evo u narednih 9 utakmica ocekujem 7-2 skor ako ne i 8-1 a ima tu meceva sa 3 potencijalna rivala u plejofu.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Razumijem sta pises ali opet moram napisati, vjerujem Vogelu, Lebronu i AD da ce dovesti u red ekipu jer ni prosle sezone nisu cvetale ruze, gubile su se 1 utakmice u plejofu od Portlanda i Hjustona, to je to, nema nista od njih, ispadaju itd itd a realnost je bila drugacija, podigli su nivo igre. Sposobni su da ukljuce taj prekidac, imaju to u sebi, imaju mogjcnost prilagodjavanja protivnicima.

Od svih ekipa na zapadu jel mi mozes reci kojoj ekipi vjerujes da ce se prilagoditi situaciji i da ima i plan B, C pored Lejkersa pa ajde i Klipana. Juta nema, Finiks? Denver bez Jokica raspad? Portland igra jednodimenzionalnu kosarku iako imaju mnogo bolju ekipu nego sto igraju.

 

Sto se tice ovog poraza, ja sam misljenja da ce biti otreznjujuci i u pravo vrijeme. Evo u narednih 9 utakmica ocekujem 7-2 skor ako ne i 8-1 a ima tu meceva sa 3 potencijalna rivala u plejofu.

Da, u pravu si činjenica je da su lani uzeli tu titulu. Okolnosti u kojima je to ostvareno su bile neuobičajene. ove sezone iako se ne igra pred punim dvoranama ipak će biti prisutan taj faktor HCA mada ne u toj mjeri kao kad igraš pred punim auditorijumu. pisao sam već o toj temi na jednom drugom topicu i kako ja ipak vidim određenu prednost kad igraš na domaćem parketu iako nema gledaoca. svakako se slažem da bi vam ovaj meč sa Kingsima trebao bit crvena lampica. jer ovom igrom nećete sigurno obranit titulu, barem ne protiv Netsa koji ako budu kompletni a vjerovatno će su za mene prvi favorit. Ne sviđa mi se što se ovdje na forumu potcjenjuje jedna Utah koja ako bude kompletna itekako ima firepowera da ode do kraja. O PHX ne bih puno , pošto su oni moj tim i tu sam možda bias ali postoji valjda neki razlog zašto su oni tu gdje jesu. Portland se diže, Dallas isto a Klipani su meni najozbiljniji favorit za veliko finale. A tu je još i Denver kojeg nikako ne smiješ potcijeniti jer ćeš se inače naći u problemu sigurno. Vidjet ćemo ubrzo kako stvari stoje i da li će Vogel uspjeti posložiti sve kockice. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Da, u pravu si činjenica je da su lani uzeli tu titulu. Okolnosti u kojima je to ostvareno su bile neuobičajene. ove sezone iako se ne igra pred punim dvoranama ipak će biti prisutan taj faktor HCA mada ne u toj mjeri kao kad igraš pred punim auditorijumu. pisao sam već o toj temi na jednom drugom topicu i kako ja ipak vidim određenu prednost kad igraš na domaćem parketu iako nema gledaoca. svakako se slažem da bi vam ovaj meč sa Kingsima trebao bit crvena lampica. jer ovom igrom nećete sigurno obranit titulu, barem ne protiv Netsa koji ako budu kompletni a vjerovatno će su za mene prvi favorit. Ne sviđa mi se što se ovdje na forumu potcjenjuje jedna Utah koja ako bude kompletna itekako ima firepowera da ode do kraja. O PHX ne bih puno , pošto su oni moj tim i tu sam možda bias ali postoji valjda neki razlog zašto su oni tu gdje jesu. Portland se diže, Dallas isto a Klipani su meni najozbiljniji favorit za veliko finale. A tu je još i Denver kojeg nikako ne smiješ potcijeniti jer ćeš se inače naći u problemu sigurno. Vidjet ćemo ubrzo kako stvari stoje i da li će Vogel uspjeti posložiti sve kockice. 

Svako je tu gdje jeste po zasluzi ali jedno je regilarni dio sezone a drugo je plejof. Jednostavno ne vjerujem Juti jer smo imali prilika milion puta da gledamo takve ekipe i kako prodju u plejofu protiv ozbiljnih 2way ekipa.

Da se oslonim u 4 dobijene na sut Mitchella, Clarksona, Inglesa, Bojana ne bih bas. Ja bih od svih ekipa najradije na Jutu u prvoj rundu i glavu bih dao da bi 1 utakmicu izgubili u toj seriji.

Finiks je isto odlican, nagazna su mina ali njima je bolje sto kasnije da odu na Klipane a i na Lejkerse. Prodace skupo kozu ali prodace vas visoki igraci, jednostavno ih nemate dovoljno da isparirate kombinacijama koje Lejkersi mogu da bace. Uz to uvijek cu vjerovati da Lebron i AD kad bude stani pani, budu ta prevaga u bilo kojoj seriji, ofanzivno+defanzivno.

Lebrona na CP3 i AD na Aytona i onda ostaje soliranje Bookera a to u seriji na 4 dobijene ne prolazi, bar ja tako mislim.

Posle Klipana koji si najozbiljnija prijetnja naravno, najvise se Denvera plasim jer imaju MVP-ja ali jbg, nema podrsku da izgura na 4 dobijene na max obrtaja.

Portland ne bih komentarisao, jednostavno za njih Lejkersi imaju recept. Dalas bi mogao na ludilo izvuci max 2 dobijene.

 

Znam da zvuci dosadno ali jbg, Lejkersi su dokazana ekipa u smislu tog ukljucivanja prekidaca i kod njih je pitanje zdravlja a sigurno da niko nije lud da kaze da ce Lebron i AD biti losi u plejofu, jednostavno to se ne moze ocekivati. Za finale zapada je dovoljan jedan od njih dvojice na max obrtaja a za Klipane i Bruklin je potrebno jos mnogo vise.

 

Da je idealna priprema za plejof nije ali zasluzili su povjerenje pa vidjecemo

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Gaga said:

Klipersima ne mozes verovati,Ibake nema preko mesec dana,a za Kawaia vec odavno sumnjam da njegovo  telo vise ne moze fizicki u kontinuitetu da izdrzi ritam u NBA.

 

leonard do ove povrede je igrao skoro svaku utakmicu ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

 

leonard do ove povrede je igrao skoro svaku utakmicu ove sezone. 

Mislio sam na PO,moze on da igra svaku,no njegova igra je u padu cini mi se zadnje 2 sezone,odbranu vise ni ne igra.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zorex said:

"Westbrook's teams improve to 133-44 all time when he records a triple-double ... for a winning percentage of .751." :61:

Perfektni primer razlike između korelacije i uzroka. Pre bi rekao da je ono prvo

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gggggggg said:

ne bi me cudilo da se bogdan vrati ubedacen i u losu formu nakon ove povrede. 

Bogdan ima jos par tekmi da podigne ppg za 5 ili ce Kosta postrojavati pola foruma 😁

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ta'veren said:

 

Pazi kome pretis, da te ovo ne zadesi. 

 

  Reveal hidden contents

3cb65d28253f4b7ca6de612bcf91ad9e.jpg

 

Nas je vise, a ti si samo jedan.😄

Pa sami ste krivi. A i Bogi ima jos dosta tekmi da se popravi.

 

Evo, odigrao je Bogi jos jednu nestvarnu partiju - cak 15 poena iz 15 shuteva iz igre.

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

Odlična defanziva Denvera. Gordon je strašan ubod, potpuno je zaustavio Kawhi-ja. :thumbsup: Istina, ovaj je neuobičajeno pasivan ali ima dosta i do Aarona. Naravno da Aaron može još mnogo bolje u ofanzivi. Takođe, PJ  Dozier je sjajan atleta što je uvijek plus u odbrani, pa i ako napad ''pati'' bez Jamala - možda je ova ekipa bolje posložena za plej-of.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...