Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 hours ago, Drakaris said:

Postoji nesto sto se zove kompenzacija povreda. Kada jedna noga nije dovoljno zalecena, povecava se sansa da strada druga koja je zdrava odmah pri povratku. Dzamal je borac, verujem da ce se on vratiti i opet biti veoma dobar, ali prevelika cena je placena, sama cinjenica da je on koleno povredio u naskoku, a ne u doskoku, (Embid je pre mesec dana povredio u doskoku) dovoljno govori da ce se to raditi o veoma teskoj povredi. Zao mi Dzamala, stvarno ne znam kome on moze biti iritantan, decko cuti, bori se. Nadam se da ce se vratiti jos jaci.

 

Denver je oslabljen bez njega i Jokic ce morati tek sada da upali plej of mod. Zvuci smesno, jer ce osvojiti bez tog plej of moda MVP titulu, ali da, on je svakako poseduje kao i mocni LeBron.

 

Ne bih rekao da se sanse Lejkersa povecavaju, glavni igraci Lejkersa prvo treba da se vrate i ne budu van forme, plej of nije vise tako daleko, pocinje za nesto vise od mesec dana, ostaje bas malo vremena da se AD i bron max pripreme. Klipersi ce da coukuju i ne bi me uopste iznenadilo da sa zapada izadje ekipa kao sto je Finiks/Juta.

Odličan post što se tiče nekih prognoza naročito LAL i povratka dva elitna igrača. Nakon svake povrede koja je duža od mjesec dana a u Davisovom slučaju i čak 2 je potrebno barem toliko vremena da se ljudi vrate u formu i dovedu fizički koliko toliko u stanje koje je bilo prije nego što su nastupile povrede. Ne možeš očekivati da odmah rade na 100% obrtaja. Naprosto ne ide to tako. Jedino se ne slažem sa LAC da će da chokuju. Opasna su oni družina iako im fali taj drugi organizator igre nakon što će Beverly biti van igre nekih mjesec dana. Tu je ipak Rondo sa ogromnim iskustvom ali da li će to biti dovoljno vidjet ćemo. A i drago mi je da nitko ne shvaća ozbiljno Utah i Phoenix. Upravo tu vidim njihovu šansu i to upravo tim redoslijedom. Istok me osobno ne zanima previše. Ali najviše simpatija imam prema Nicksima i želio bih da se domognu velikog finala. Netse nikada nisam gotivio a sad još i manje. A razum mi govori da će najveća borba biti između Phille, Bucksa i Netsa a ne bih isključio ni samo tako  Celticse. Atlanti ne dajem velike šanse.

Link to comment
Share on other sites

I ja se slazem da se olako otpisuju Klipansi. Ima tu ozbiljnog mesa za posibati se a i trenera su promenili pa im se verovatno i hemija popravila.

 

Sto se tice Atalante, zelim im sve najbolje, ali realno je ovo 4 mesto ne puna kapa nego prepuna. Bilo bi sjajno da u prvoj rundi Bogi i Bjelkan odmere snage 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ova utakmica GSW-Den me podseti na nešto što sam primetio više puta ove sezone. Skroz mi je nelogično da ekipa koja ima b2b utakmice jednu od njih igra u gostima. Em što moraju da igraju dvaput u dva dana em što u međuvremenu moraju i da putuju. Baš nepravedno.

 

2 minutes ago, AgroLaki said:

Ako Rondy osvoji titulu sa LAC bio bi ne samo jedini igrac koji je osvojio titule sa Bostonom i Lejkersima, nego i jedini LAL LAC sampinjon?

Pošto bi to bila prva titula Klipanima, odgovor je blizu. :classic_smile:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, AgroLaki said:

Ako Rondy osvoji titulu sa LAC bio bi ne samo jedini igrac koji je osvojio titule sa Bostonom i Lejkersima, nego i jedini LAL LAC sampinjon?

Bio je jos jedan igrac '50tih i '60tih da je uzeo sa Lejkersima pa sa Bostonom, ne mogu se sad sjetit imena.

 

A za Klipane, pa bio bi 1 jer Klipani i nemaju titulu😁

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna seljacka utakmica sa nase strane, ali vec sam navikao. Rocketsi cak i u ovoj fazi restarta imaju podosta municije i igraju posteno. Treba pokusati izvuci max koncentracije jos ove 3 utakmice dok nije uvatio raspored da nam plodi familiju - zaredom gostovanja Keeu, Phili, Bostonu, smradovima iz Brooklyna i Knicksima, pa onda gajbi Clippersi pa Jazz... Trece, a mozda i cetvrto mesto nam se smesi.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

bas mi je nekako dan skenjan zbog ove povrede murraya. nije da sam denveru davao neke prevelike sansu u playoffu, imo bili su cetvrta najjaca ekipa i moralo bi im se poklopiti kao prosle sezone da izadju. bas bezveze da im propadne i ova a i sledeca sezona u instantu. cap ce im biti pun a jedino barton i green kao realne opcije za trejd...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Jos jedna seljacka utakmica sa nase strane, ali vec sam navikao. Rocketsi cak i u ovoj fazi restarta imaju podosta municije i igraju posteno. Treba pokusati izvuci max koncentracije jos ove 3 utakmice dok nije uvatio raspored da nam plodi familiju - zaredom gostovanja Keeu, Phili, Bostonu, smradovima iz Brooklyna i Knicksima, pa onda gajbi Clippersi pa Jazz... Trece, a mozda i cetvrto mesto nam se smesi.

Pa je...em mu misa. Pa šta onda reći za poraz Utah od Washingtona. Pa samo u prvom poluvremenu smo dali 81 koš. Malo li je. Uostalom od 5. februara na ovamo prvasmo ekipa u ligi po off ratingu sa skoro 120,app i fgp i treći po procentu za tri poena. Drugo poluvreme je bilo otaljavanje jer već večeras slijedi težak meč sa Heatom. A sa turneje po istoku se vraćamo sigurno sa minimalno dvije pobjede. Jedina ekipa koja nam se je do sad pokazala kao težak matchup su bili LAC gdje nismo imali rješenja za PG13 iako je ovaj drugi meč bio back to back nakon teškog meča i produžetka sa po meni ponajboljim ekipom u ligi u ovom trenutku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uopšte nisam fan Denvera, a opet sam se smorio zbog povrede Murraya. Baš su bili skockali ekipicu koja je imala šansu. 

 

Vidim slabo se pominje Heat u konkurenciji, jeste njih kontekst prošle sezone prikazao boljim nego što jesu ali treba im dati kredit. Nisu oni ništa manje ozbiljna ekipa na istoku od bilo koga osim Netsa. Mislim da bi se u PO posprdali sa Atlantom, Šarlotom, Niksima i sličnima koji plešu oko plej ofa. Tu je i Indijana ali oni su mi uvek bili nekako depresivni.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je do povrede Jamala Denver bio tik iza kompletnih timova LA. Pogotovo posle dodavanje Gordona u roster. 

 

Uvek sam skeptican da ce igrac biti isti i da li ce uopste biti zdrav posle kidanja ACL-a. Nazalost mozda je to to sto se tice ozbiljnijeg pohoda na titulu.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, ocekivano posle onoga sinoc..  

 

Morace MPJ i Gordon da dignu nivo igre na max, kao i Barton, koji sada dodje najbolji bek, da bi se izaslo iz prve runde nekako. Dodatno sranje je sto Gordon i MPJ dolaze sledece leto na naplatu, a nece moci da se proceni koliko ekipa stvarno moze. Pozitivno je sto ALC vise nije career ending injury, pa postoji mogucnost da se Jamal vrati na predjasni nivo.

 

 

Spominje se A. Rivers kao potencijalno pojacanje, sto u teoriji i nije lose, trebace poeni iz spoljne linije.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, LordOfTerror said:

Ne bih se zacudio ako Curry veze jos par nedelja ovakve kosarke da ispliva kao glavni kandidat Jokicu za MVP-a...

Ne postoji nikakva sansa za to jer su deseti na zapadu. Moze da ima 40 u proseku do kraja sezone, nece praviti razliku.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mr clutch said:

Meni je do povrede Jamala Denver bio tik iza kompletnih timova LA. Pogotovo posle dodavanje Gordona u roster. 

 

Uvek sam skeptican da ce igrac biti isti i da li ce uopste biti zdrav posle kidanja ACL-a. Nazalost mozda je to to sto se tice ozbiljnijeg pohoda na titulu.

 

lavine igra najbolju sezonu karijere godinama nakon kidanja acla. nije to vise toliko strasna povreda kao ranije. samo puno vremena treba da se zaleci.

 

utah se mnogo potcenjuje. a clippersi su mi prvi favorit

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Radalek said:

Ne postoji nikakva sansa za to jer su deseti na zapadu. Moze da ima 40 u proseku do kraja sezone, nece praviti razliku.

 

Ali im zato 8. pozicija bezi citave 2 pobede...

 

Treba mu neko cudo ali opet ako april zavrsi preko 40 ppg nije da nema slucaj, pogotovu sto je osim Jokica konkurencija srednje zalosna...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Barton, koji sada dodje najbolji bek

Da se navijači odmah roknu.

 

1 minute ago, LordOfTerror said:

Treba mu neko cudo ali opet ako april zavrsi preko 40 ppg nije da nema slucaj, pogotovu sto je osim Jokica konkurencija srednje zalosna...

Dosta zavisi od toga da li će Jokić sad od tuge da se oda kevinim sarmama ili će opet da ih uprti na leđa i unese u PO u stilu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...