Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

 

Sve osim bolda je za and1 - 1) ta prica sa afroamerik populacijom je isuvise kompleksna i osetljiva da bi se banalizovala 'postavljanjem crnog trenera' 2) stvarno ne znam kakve veze sad lgbt populacija ima sa opisanim problemima u funkcionisanju i potencijalnom obesmisljavanju lige kao takve u svetlu svega iznetog u ostatku posta

Pa nema nikakve, cisto sam naveo kao neki postulat postovanja ljudskih prava i tecenje meda i mleka u ocima Kajrija, izostavio sam ravnu zemlju.

 

Posto kapiram da pola lige Ainge-a dozivljavljava kao surovog monustruma jer radi svoj posao...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Horium said:

 

Zaboravljas da Bruklin ima jos jedno prazno mesto u rosteru...

 

vreme je da uvedu pravilo po kome buyout igraci ne mogu da potpisu za minimalac. ovako se obesmisljava rad i trud ekipa koje grade ekipu na ispravan nacin.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Moralo bi da se uvede neko pravilo za bajaute jer to očigledno urušava ligu. Npr. da igrač posle bajauta u tekućoj godini u novi tim ulazi sa kap spejsom iz prethodnog bez obzira na novu platu, a da mu se novi ugovor računa tek od sledeće godine.

Sad uz Lejkerse mrzim i Netse, bukvalno da navijaš za bilo koga protiv njih

 

sad tek videh ovaj post. kao sto napisah iznad mislim da bi optimalno resenje bilo da igraci posle buyouta ne mogu da potpisu za minimalac, samim tim ekipe koje su iznad seleri kepa ne bi mogle ovako da nabijaju rostere.

Link to comment
Share on other sites

@sunset rubdown do skoro nije to bio problem jer si na buyoutu mogao dovesti recimo Jeff Greena, Marvin Williamsa, MKG pa ranije Millsa, Diaw ili Fischer i tako te igrace koji jesu dobri igraci ali nisu neko od kojih zavisi uopste i ishod borbe za titulu.

Sad je to vec druga prica i kao sto vidimo dolazak Griffina i LMA u Netse ili Drummonda u Lejkerse ima vas veliki uticaj na dalji ishod prvenstva i vjerujem da ce se liga pozabaviti tim pitanjem uskoro.

Edited by Miki28
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Miki28 said:

Za Jokica nema gore ekipe od Lejkersa ako dovedu Drummonda. Marc, Drummond, Harrell, Dejvis da ga umaraju show. Ostavlja to posledice u plejof seriji itekako.

U tom potencijalnom sudaru, u teoriji, cenim da bi igrali kao i prošle godine. Jokić bi se više izvlačio i igrao spolja, samo što bi novi elementi bili to da je ove sezone bolji i spremniji nego u prošlom PO, šutira odlično spolja, a i saigrači takođe. Dodatno, ima više saigrača koji mogu da osiguraju odbranu reketa i skoka, a i rezervna postava im je jača.

Link to comment
Share on other sites

Bogami, ne vidim nacin da Nuggetlije i sa Gordonom ispariraju Lakersima ako naravno Obrva i ostali budu ok, ipak sad imamo Drummonda koji je medju najboljim resenjima za cuvanje Jokica, resavanje i njega distancom, trojkama, prodorom, ali nece bas tako lako moci da ga unosi pod kos kao ostale. Davis je idealan da cuva Gordona... I Jokaru po potrebi.

 

  Ako nista, sad smo se prilicno ojacali i moci cemo da dobijemo vise utakmica dok se ova dvojica ne vrate. Bice to beton odbrana... Bolje smo poslozeni od Netsa, nece biti lako kreirati napad sa LMA koji nema 3pts range, kocice dosta napad svojim mid-range isoima ako bude imao veci usage... Pa onda upitno Durantovo zdravlje, Kajrijeva glava, mada tu ima dosta solidnih igraca da okruze Hardena -> DAJ, Joe Harris, Jeff, Nicolas Claxton -> svakako prilicno mocan roster a uspeh ce im zavisiti od dosta faktora - pre svega zdravlje, pa mentalna stabilnost pojedinih igraca posebno Kajrija, timska hemija i sve..... Svakako su prvi favoriti na istoku. Prvi favoriti lige su Lejkersi, zdravi lejkersi

 

  Video sam buzzbeat Hari Barnsa, bas mi drago za decka, igra fino.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, LordOfTerror said:

Ali ovo zaista prevazilali sve granice, ozbiljan problem za ligu jer sve polako pocinje da gubi smisao.

 

Postavlja pitanje koji ce ti qrac vrhunski trener, GM,strucni stab? 

 

Mislim da je jednostavniji put da zaposlih bracu, tetke i striceve najboljih igraca lige, postavih crnog trenera i pola LGBT zajednice kao pomocnike, izdas proglas da igraci mogu da treniraju kad hoce, igraju utakmice koje hoce , rade sta hoce itd, itd....

 

Sve sto treba da imas je konstantno prazan salery cap i cekas kada ce 2-3 super stara da se okume za vreme all star breaka i nakon toga dovuku jos 5-6 vrunskih igraca na konto sto su kao postali contenderi preko noci i cao...

 

Ne znam stvarno kako se osecaju fransize kao Denver, Memfis svojevremeno, Juta da ne nabrajam dalje kojima uvek fali mali deo mozika da idu do kraja i nakon 5-6 godina lutanja, vodjenja racuna o svakom piku, ugovoru,  udaraju u ledinu i sve se raspada.

 

Dok likovi kao Durant,Lebron, Harden, Irving i slicni kreiraju narativ kakav im odgovara iz mesta u mesto, bacaju GM pod voz, milione pikova koriste za svoje sebicne potrebe i pored svega ako ne postignu zacrtane ciljeve i cele fransize su spremni da bace kao iskoriscen kurton i nastave dalje...

 

ovo sto si napisao nema bas puno smisla sa ovom situacijom. 

 

brooklyn je dosao u ovu situaciju jer su imali pametne ljude u strucnom stabu koji su uspesno preokrenuli fransizu nakon onog debakla od trejda sa bostonom. posle par losijih sezona su doveli dobrog trenera, draftovali pametno, trejdovali pametno, potpisivali pametno i lepo polako su dosli u situaciju da igraju playoff. ovo je sve bilo dovoljno da durant izabere njih umesto knicksa. koji su radili sve suprotno od netsa i prosli su kako su prosli. jasno je da ipak znaci ko ti sedi u front officu.

njima ide u prilog i to sto su u new yorku pa im je olaksan posao u smislu dovodjenja zvucnijih imena. nisu sve fransize iste, jedna indiana ili denver iako su ekipe sa ok istorijom i solidnim rezultatima mora se muciti i preplacivati igrace da bi dovodila igrace. dzabe njima space cap za dva maxa kao i nekim clippersima ili knicksima. millsap ili hayward za 30 miliona i da se sutiraju u dupe dok neki drugi daju te novce za duranta ili georga. ovo je vec sve sto puta ponovljeno i poznato je svima.

 

neke fransize mogu istrpeti da trejduju dva pika prve runde u naredne cetiri godine jer se ne oslanjaju na draft i razvoj igraca jer znaju da ce u juli ili martu moci potpisati nekog proverenog veterana za minimalac ili manje od realne vrednosti.  a nekima je svaki pik vrlo vazan. brooklyn je sada postao jedna od ekipa iz prvog primera i to ne samo zbog destinacije u ovom primeru nego zbog glavnih zvezda, koji, gledano iz ovog ugla sve vise upravljaju fransizom. zar neko misli da bi jedan kompetentan gm kao marks i njegovi saradnici izabrali griffina i aldridgea umesto npr thad younga i dienga? ne bih rekao.

 

player empowermenet je nazalost sve vise izrazenije i ne vidim nacina kada ce to biti ne ukinuto, nego bar umanjeno. mozda kada paul i james odu u penziju.

valjda 2023. godine je prva sledeca sansa da unija igraca i liga pocnu dogovore oko novih zakona za ligu...ali sumnjam da ce bilo sta ici na stetu igracima.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alex_Serbia said:

Netsi su u stanju da dobiju bilo koju PO seriju i bez Durenta. Osim kompletnih Lejkersa.

 

A deluje mi da je to nesto sto Lejkersi ne mogu, bez da imaju i LBJ i AD u sastavu.

 

 Slazem se sa ovim. Lakersima su definitivno potrebi zdravi i na max obrtaja LBJ+AD dok Durant ima luksuz da bez KD moze da pobedjuje skoro sve timove.

 E sad, zdravi Lakersi su ubedljivo najbolje poslozen tim u ligi sad sa ovim potpisom, a npr mozemo i Bradleya da vratimo ako dobije buyout od HOU pa da overi titulu. Imamo najjacu odbranu, pored izvrsnog playmakinga (BKN ima bolji scoring doduse) , ali eto zelja mi je da svi budu zdravi pa da vidimo sta ce biti.

 

    Jos jedno finale LBJ vs Durant sa mocnim i ujednacenim saigracima oko njih dalo bi odgovore na mnoga pitanja. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alex_Serbia said:

Netsi su u stanju da dobiju bilo koju PO seriju i bez Durenta. Osim kompletnih Lejkersa.

 

A deluje mi da je to nesto sto Lejkersi ne mogu, bez da imaju i LBJ i AD u sastavu.

Nisam bas siguran da bi prosli Filu bez KD. I Bucksi bi im napravili dosta problema.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

U tom potencijalnom sudaru, u teoriji, cenim da bi igrali kao i prošle godine. Jokić bi se više izvlačio i igrao spolja, samo što bi novi elementi bili to da je ove sezone bolji i spremniji nego u prošlom PO, šutira odlično spolja, a i saigrači takođe. Dodatno, ima više saigrača koji mogu da osiguraju odbranu reketa i skoka, a i rezervna postava im je jača.

Da, s tim da stvarno mislim da su Lejkersi bolji na 1ici u odbrani nego prosle godine i da bi Sroder bio prava mala napast za Murraya.

Naravno Denver je jaci za Bartona u toj seriji dok Gordon mislim da defanzivno a ni ofanzivno ne bi bio neki upgrade u odnosu na Granta. Isto tako MPJ je iskristalisao ulogu ove sezone ali mislim da Lejkersi imaju sa cim da ga zaustave i pretvore u minus igraca. Klupa Denvera? 

Ajde recimo da im starteri budu Murray, Monte, MPJ, Gordon i Jokic sto znaci sa klupe su Campazzo, Barton, Milsap, Jam. Green, McGee. Sigurno da ima dubine tu ali opet pitanje je koliko bi u toj seriji upotrebljivi bili McGee, Milsap pa i Campazzo. Sve bi opet zavisilo od Jokica a Lejkersi ove sezone bi imali jos vise tijela da bace na njega jer ne zaboravimo da je tu seriju Dwight itekako izmorio Jokica a sad Lejkersi imaju Marca ( koji bi itekako mogao sa Jokicem u 15-20 minuta ) i Drummonda koji je isto telesina koja igra sa kontaktom a tu su jos Harrell ( jeste rupa u odbrani ali bi napadao Jokica u napadu u limitiranim minutima ) i naravno AD koji bi se i manje krvio sa Jokicem nego prosle sezone.

AD bi totalno neutralisao Gordona/Milsapa/Greena.

Kod Lejkersa je boljka sut, tu protivnici imaju sansu osim ako Matthews ne poludi pa pocne ubacivat u velikim % sto je sansa 1%. Svakako da bi bila top serija ali zdravim Lejkersima na zapadu su prijetnja jedino Klipani jer imaju playoff Ronda

Link to comment
Share on other sites

Jeste nam sut najslabija strana, ali nije da nema sutera -> KCP ce se podici, pokazao je u proslom PO koliko moze biti dobar, Kiff je dobar 3pts suter, Kuzma se popravio tu, King sutira trojke bolje nego ikad u karijeri, znamo da i AD fino pogadja, Vesli naravno ako ga prokenjaju 3 trice jednom u 5 tekmi...   Nije ni da Gasol ne moze da ubaci, kao ni Caruso, mada Alex je ipak los suter i ofanzivac overall (jedan od najgorih u liZi, mada je bolji u PO kosarci). Sruder je bolje sutirao dosta trojke prosle godine...  Svakako ne bi bilo lose naci preko buyouta jos jednog pleja/beka -> Bradley bi stvarno bio ok da se vrati, ne znam ko je jos u kombinaciji ...  Vadite Korveliera iz penzije 😄  

 

   

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje tvrdim da su LAL lošiji nego prošle godine kad se gleda PO, a da imaju bolji sastav za regularku.

Zato mi nije ni bila jasna ovolika potrošnja LBJ, siguran sam da je to na kraju rezultiralo povredom. Mogli su da sa nekih 25-30 minuta LBJ-a budu među top 3 na zapadu

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@delgado ne odustajes od Bradleya? Nema posla od njega, otpisi to. Bilo je bitno da se dovede Drummonda, da prezivimo ovo do povratka Lebrona i AD jer nam se protivnici goste pod kosem, nerijetko bude po 2-3 napada za protivnika nakon ofanzivnog skoka.

Imamo sutera ali nisu konstantni, da jesu to bi bio game over jer bi onda bilo nemoguce braniti i iznutra i spolja Lejkerse.

Inace, i pored ovih izostanaka Lebrona i AD, Vogel sasvim lijepo zategao odbranu, samo eto ta kontrola skoka mi bode oci jer ne uspijevamo uzeti skok kad je bitno sto ce se dolaskom Drummonda promijenit.

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja i dalje tvrdim da su LAL lošiji nego prošle godine kad se gleda PO, a da imaju bolji sastav za regularku.

Zato mi nije ni bila jasna ovolika potrošnja LBJ, siguran sam da je to na kraju rezultiralo povredom. Mogli su da sa nekih 25-30 minuta LBJ-a budu među top 3 na zapadu

Sa prvim dijelom se ne slazem ali sa drugim u potpunosti. Lebron nije smio preci 32 min po mecu pa kakav god da je rez.

Ono je nenormalno bilo sa produzecima i cudima, nerijetko po 40+ minuta. Ludilo.

Isto tako i sa AD, nisu smjeli da ga rizikuju nakon povrede vec su isli sa mislju, ne moze previse da se pogorsa povreda a to se upravo i dogodilo. Sad ispravljaju te krive drine i ne pozuruju ga nazad

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sve, samo bih voleo Bradleya kod nas opet. Dobice buyout, ne vidim poentu njega u Hjustonu. Lepo bi nam legao kao dodatni bek u rotaciji, moze povremeno da ima suterske bljeskove i igra solidan difenz. Ispao je govno, jajara, napustio nas je kad nam je najvise trebao i osvojili smo i bez njega, pa je zabio jos jedan noz u ledja i otisao u Hit gde vise nije igrao nego sto jeste, sada su ga oni skartirali, i ako ima iole coveka u njemu posle buyouta vratice se u Lakerse da zasluzi novi prsten, ali na terenu. Boljih dostupnih bekova i nema sad kad Ross nije otisao nigde, a JJ u Dallas. 

 

  Sta misli nas brat @HAMMER ? 😄 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...