Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

19 minutes ago, AgroLaki said:

Kako vam se cini Zion za sada? Na duzi rok, ko je bolji fransizni igrac, Janis ili on? Zion vec sad na brojkama kao Janis u cetvrtoj NBA godini, ali ne znam koliko jos iznad moze Zion i koliko napadacki moze da nakonadi losiju odbranu i uzdigne tim. 

 

zašto baš đana vs zion? meni su oni potpuno drugačiji igrači, zajedničko im je to što su junikorni ali dijametralno različiti.

 

ja đanu ne gotivim jer ne gotivim superstarove koji ne mogu da metnu loptu kroz obruč sa izvesne razdaljine ali on je mnogo kompletniji igrač, makar sada, od ziona.

njegova odbrana je zajebano dobra a napad, kada bi bio u paketu sa curryjem, hardenom ili durantom bi bila za titulu.

 

that being said, ni jednog ni drugog ne vidim kao glavnog igrača, nego kao pippena ekipe za titulu ili u slučaju ziona, barkleyja

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa Barkli je u Fili i Finiksu bio glavni igrač.

 

i nije uzeo titulu. s'tim što je barkley po meni makar za klasu ako ne i dve bolji igrač od ziona.

i pippen je bio glavni igrač u nekim ekipama a verovatno je u prajmu mogao to da bude bilo gde - kao što rekoh, jednostavno ne verujem u situaciju u kojoj glavni igrač ne ume da metne loptu u koš sa razdaljine. a ni pippen ni barkley (još više đana - šana i zion lion) to nisu moglu u respektabilnom procentu.

Link to comment
Share on other sites

Zion za početak neka utera ekipu u PO, polako s tim titulama. 

 

Nego, potpuno sam promenio mišljenje o Lonzu. Sad kad je medijski spotlight na mlađem bratu, on ispod radara isporučuje stvarno dosta. Neverovatno je popravio šut, opasan je defanzivac, ima taj urođeni plejmejking (koji jeste malo precenjen od ulaska u ligu) = sasvim dobar startni PG za neku ozbiljnu ekipu. Slash and kick mu je i dalje skroman zbog lošeg snalaženja u reketu/na obruču ali sa tim može da se živi. Palac gore za Lonza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, đubrivo. said:

 

zašto baš đana vs zion? meni su oni potpuno drugačiji igrači, zajedničko im je to što su junikorni ali dijametralno različiti.

 

ja đanu ne gotivim jer ne gotivim superstarove koji ne mogu da metnu loptu kroz obruč sa izvesne razdaljine ali on je mnogo kompletniji igrač, makar sada, od ziona.

njegova odbrana je zajebano dobra a napad, kada bi bio u paketu sa curryjem, hardenom ili durantom bi bila za titulu.

 

that being said, ni jednog ni drugog ne vidim kao glavnog igrača, nego kao pippena ekipe za titulu ili u slučaju ziona, barkleyja

 

Pa uzeo sam Djanu jer su obojica fizicki specimeni, svako na svoj nacin, plus je Janis aktuelni MVP.

 

Nemam pojma, u odnosu na ulozeni hajp na Ziona i lovu u Janisa, oni ne mogu da budu Pipeni sampionske ekipe, vec bi morali da get ring or die tryin' kao prve violine.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

 

Nego, potpuno sam promenio mišljenje o Lonzu. Sad kad je medijski spotlight na mlađem bratu, on ispod radara isporučuje stvarno dosta. Neverovatno je popravio šut, opasan je defanzivac, ima taj urođeni plejmejking (koji jeste malo precenjen od ulaska u ligu) = sasvim dobar startni PG za neku ozbiljnu ekipu. Slash and kick mu je i dalje skroman zbog lošeg snalaženja u reketu/na obruču ali sa tim može da se živi. Palac gore za Lonza.

 

lonzo je ovako igrao i prošle-prekinute sezone

 

3 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa uzeo sam Djanu jer su obojica fizicki specimeni, svako na svoj nacin, plus je Janis aktuelni MVP.

 

Nemam pojma, u odnosu na ulozeni hajp na Ziona i lovu u Janisa, oni ne mogu da budu Pipeni sampionske ekipe, vec bi morali da get ring or die tryin' kao prve violine.

 

mislim da je to pogrešno gledanje na stvari. giannis bi uslovno bio mvp i pored duranta, hardena i curryja u ekipi, makar brojčano ali bi imao više prilike da zavrđava na obruču i bio oslobođen clutch šuteva. za mene on nije igrač koji te vodi do titule ali to sam samo ja.

 

za ziona je mali uzorak ali i manji window of opportunity, u smislu da igra odbranu ispod proseka a da mu je napad sličan đanisovom po učinku, iako nije postignut na isti način.

Link to comment
Share on other sites

najveci problem milwaukeeja do sada je bio trener. nakon toga antetokounmpo kao glavni igrac. njegov stil igre nije bas najbolji za playoff. a njegov trener nije za tri godine bio u stanju da ima plan b.

 

ove sezone je malo drugacija prica, igraju drugacije u nekim trenucima, probaju razne stvari, antetokounmpo ponekad ima druge zadatke u odnosu na ranije. videcemo kako ce se to preneti za playoff i sta ce od toga ostati.

 

ono sto je sada problem za njih sto nije bio problem ranije je kratka klupa i to da ako im se skrsi jedan od 3-4 najbolja igraca, nemaju adekvatnu i dovoljno kvalitetnu zamenu za njega. ako ne bude vecih povreda, to ce samo znaciti vise minuta najboljim igracima, sto je do sada bio veliki problem u playoffu gde se budenholzer tesko odricao plana i rotacije iz regularne sezone. 

bice tu jos deadline i buy-outi. mada realno nemaju previse prostora za bilo sta. btw buy-out market bi ove sezone trebao da bude bas tanak posto se sada gotovo i sa desete pozicije ide u 'playoff' pa vise ekipa ostaje u konkurenciji, samim tim ekipe ce teze da pustaju svoje igrace.

 

middleton i dalje igra brutalno ove sezone. 43% za tri, 62% ts...

holiday skoro 39% za tri i elitna odbrana.

 

zaista izgleda da bi im 1 jordan clarkson, ovogodisnji jordan clarkson falio sa klupe pa da budu najopasniji moguci tim za ostatak istoka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, đubrivo. said:

 

i nije uzeo titulu. s'tim što je barkley po meni makar za klasu ako ne i dve bolji igrač od ziona.

i pippen je bio glavni igrač u nekim ekipama a verovatno je u prajmu mogao to da bude bilo gde - kao što rekoh, jednostavno ne verujem u situaciju u kojoj glavni igrač ne ume da metne loptu u koš sa razdaljine. a ni pippen ni barkley (još više đana - šana i zion lion) to nisu moglu u respektabilnom procentu.

Ala ti je argument. 😄 Kao da su se tih godina titule delile šakom i kapom. U Fili je imao kesu od ekipe a u Finiksu manjak sreće i višak Hakima i Majkla. Pipen je uleteo u bruka tim i nije bilo potrebe da se ispituje drugačija realnost. Zion je meni sasvim ok, ono što sam video, samo da ga zdravlje posluži. A moraće mnogo da radi da dođe do nivoa ove dvojice. Ne ide mu na ruku ni trend razvoja igre, pre par decenija bi bio obožavan.

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34

uvek neko nekome smeta ili fali za sreću. moja logika je da ti prvi igrač ekipe koja se takmiči za titulu ne može biti toliko operisan od šuta kao giannis ili slično operisan a pri tome loš defanzivac kao zion. što ne znači da ne treba ili ne mogu da uzmu titulu, već da im treba kompatibilan partner. 

 

nije to u mom svetu nipodastavanje igrača, već neminovnost igre koja na kraju mora da ima i tu neku distancu za pobedu. 

 

ti verovatno misliš da je charles samo nesrećom ostao bez titule. neki knicks fanovi misle isto za ewinga. ja mislim da je njima trebao kompatibilniji partner, koji bi završavao tekme drugačije. 

 

pri tome, za mene je barkley možda i najbolji iza jordana u tom periodu, kao što i giannis može da bude najbolji iza lebrona, duranta, leonarda, verovatno i bolji od njih u mnogo čemu. ali ne ume da gi metne u koš. 

Link to comment
Share on other sites

Ma ne mislim da je neka velika nesreća, jednostavno su drugi bili bolji ili su imali onaj momenat, onu mrvu, kojiža na kraju odvoji šampiona od ostalih. Poenta je da je Finiks tada bio fino ukomponovan ali je nekoliko godina ispadao od budućeg šampiona. A prvak može biti samo jedan, jbg.

 

A ovo za kompatibilnog partnera, pa svakom treba jedan ili dvojica takvih. I Majklu je bio potreban, i Kobiju i Durantu i Stefu... uz onih redovnih par izuzetaka kada jedan baja pokida, ali to su ipak izuzeci.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Sto grofe?

Gde je NOP na tabeli?

 

NOP ima sasvim dobre igrace u rotaciji, Bledso, Bol, Hart, Adams, a tu je i Redik koji moze nekad dobro da pomogne. I na sve to ima i Ingrama. Slabo je to za ono sto su pricali da ce biti. O Morantu se 5x puta manje prica, a daje bolje rezultate sa slabijim timom.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drakaris said:

Gde je NOP na tabeli?

 

NOP ima sasvim dobre igrace u rotaciji, Bledso, Bol, Hart, Adams, a tu je i Redik koji moze nekad dobro da pomogne. I na sve to ima i Ingrama. Slabo je to za ono sto su pricali da ce biti. O Morantu se 5x puta manje prica, a daje bolje rezultate sa slabijim timom.

Gdje je bio Lebron u 2 sezoni? Plejof?

Polako, tek je skoro polovina sezone, vidjecemo dokle ce ici

Link to comment
Share on other sites

Zajon ima vrrrlo pristojne igrace da bi mogao da se umuva u PO. Poredjenje Bronove i Zajonove ekipe nije na mestu, pre svega, jer Bron nije imao ni blizu ono sto Zajon ima u Ingramu i ostalim igracima.

 

 

Morant jeste ima los sut, ali mnogo vise utice na igru, nego Zajon. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drakaris said:

Zajon ima vrrrlo pristojne igrace da bi mogao da se umuva u PO. Poredjenje Bronove i Zajonove ekipe nije na mestu, pre svega, jer Bron nije imao ni blizu ono sto Zajon ima u Ingramu i ostalim igracima.

 

 

Morant jeste ima los sut, ali mnogo vise utice na igru, nego Zajon. 

Nije imao, ma daj. Tad je konkurencija na istoku bila presmijesna.

Jos jednom, Lebron James nije izborio plejof na zapadu do dolaska Dejvisa. Toliko je opaka konkurencija

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Drakaris said:

Morant jeste ima los sut, ali mnogo vise utice na igru, nego Zajon. 

Ne postoji metrika koja ukazuje na ovo.

 

Ako se fokusiras iskljucivo na skor, Pelikani sa Zionom imaju 13-16, a Grizliji sa Morantom 9-9, nije to ne znam kakva razlika. 

 

Uostalom, Pelikani imaju bolji net rating, i raw, a razlika postaje jos veca kad se prilagodi za strength of schedule, jer su Pelikani imali tezi raspored u dosadasnjem delu sezone. Obicno se sa vecim brojem tekmi priblize skor i ocekivani skor na osnovu net ratinga, tako da moze da se ocekuje da ce situacija da se okrene u korist Pelikana kad je skor u pitanju.

 

Dodatno, Pelikani su za 0.4 poena po 100 poseda bolji sa Zionom na terenu nego na klupi, dok su Grizliki 4.4 poena losiji sa Morantom na terenu nego na klupi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...