Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

50 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Koje je to famozno kreiranje? 3.2 asistencije na nivou karijere gde je vec 5 godina druga napadacka opcija? 

 

Izmedju ostalog to mi i treba off ball kretnje i spotup, maximiziram Lilarda i dobijem 15-20 ppg za 25 miliona manje...

 

Prošle godine 4,5 ove godine 5 asistencija po meču. Više nego solidan podadak za nekoga koji a) nije plej;   b) igra pored Lilarda, kod kojeg je lopta non stop.

Sa druge strane Trent, za 30 minuta u proseku 1,3 asistencija. 

 

Ili ti je možda bio cilj da kažeš kako bi Trent mogao da postane bolji igrač nego što je CJ bio pre 6-7 godina? 

 

 

Mislim, ja Trenta baš cenim, hvalio sam ga na forumu čim sa ga prvi put video na koledžu. I jako lepo napreduje, konstantno, ali u okviru svojih limita.

 

 

I ne mislim da Portland treba da se odrekne CJa, osim za neku preozbiljnu ponudu. Ipak, ne sumnjam da će u nekom trenutku i Trentu ponuditi neki basnoslovan ugovor i uvaliti sebe u probleme, kao što su svojevremeno uradili sa Krebom.

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro ove sezone je to 5 asst na uzorku od 13 utakmica.

 

Hocu da kazem da je ovo McCollumu mozda poslednji trenutak da ima value da ga zavaljas i idealnu situaciju da Trenta promovises u startnog beka i malo poguras i onog malog Simonsa.

 

Sitni i  prilicno debeli bek koji ulazi u 30. sa nacetim zglobovima i albatros ugovorom, retko kad izadje na dobro.

 

Navarno Portland ce ga na kartu sentimentalnosti ostaviti   gledati kako propada ali ono...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@LordOfTerror, kao što ti je realni rekao, mešaš babe & žabe. trent je vrhunski prašinar sa dobrim šutem ako ne mora da ga iskreira, makoluma je sve suprotno od toga. obojica imaju značajnu ulogu u rotaciji od 9 igrača u većini ekipa, a kamo u blazersima. ne znam šta te je zapelo da jedan isključuje drugog a tek da ih porediš, pošto trentara ne može da bude drugi ili treći igrač tima a cj defacto može.

 

super je trent, za mene lično otkrovenje bubblea no1

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

 

5 minutes ago, đubrivo. said:

@LordOfTerror, kao što ti je realni rekao, mešaš babe & žabe. trent je vrhunski prašinar sa dobrim šutem ako ne mora da ga iskreira, makoluma je sve suprotno od toga. obojica imaju značajnu ulogu u rotaciji od 9 igrača u većini ekipa, a kamo u blazersima. ne znam šta te je zapelo da jedan isključuje drugog a tek da ih porediš, pošto trentara ne može da bude drugi ili treći igrač tima a cj defacto može.

 

super je trent, za mene lično otkorovenje bubblea no1

 

Kakve babe i zabe lik od povrede CJ kao startni bek ima maltene 20 poena u proseku i to bi radio za 3-4x manje para od McColluma i pri tom moze jos dodatno da napreduje ako mu se otvori prostor.

 

Pri tom sa njim sve garancije koje imas je prva,druga runda PO, nije kao da su dvokicmenjakom osvajali titule...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LordOfTerror said:

 

 

Kakve babe i zabe lik od povrede CJ kao startni bek ima maltene 20 poena u proseku i to bi radio za 3-4x manje para od McColluma i pri tom moze jos dodatno da napreduje ako mu se otvori prostor.

 

Pri tom sa njim sve garancije koje imas je prva,druga runda PO, nije kao da su dvokicmenjakom osvajali titule...

 

 

znam da gledaš tekme pa mi je glupo da te pitam dal' uopšte gledaš tekme ili pričaš po statsima sa espna

Link to comment
Share on other sites

Just now, đubrivo. said:

 

znam da gledaš tekme pa mi je glupo da te pitam dal' uopšte gledaš tekme ili pričaš po statsima sa espna

 

Ti ocigledno ne kapiras sta pricam...

 

Ne kazem da je  u ovom trenutku Trent bolji igrac od McColluma, vec da ces dobiti nesto manju produkciju za 3 puta manje pare.

 

Trent nema ugovor za sledecu sezonu pitanje je samo da li je normalno recimo sledece sezone placati 30+ miliona McColluma i preko 10+ Trenta ili 

 

stegnuti muda uzeti neki asset za CJ-a na kraju ove sezone, Trentna promovisati u starnog beka i taj novac koji pretekne iskoristiti da se unapredi tim u nekim drugim segmentima....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, LordOfTerror said:

 

 

Kakve babe i zabe lik od povrede CJ kao startni bek ima maltene 20 poena u proseku i to bi radio za 3-4x manje para od McColluma i pri tom moze jos dodatno da napreduje ako mu se otvori prostor.

 

Pri tom sa njim sve garancije koje imas je prva,druga runda PO, nije kao da su dvokicmenjakom osvajali titule...

 

 

 

 

 

 

 

Kako vrtiš brojke onako kako ti odgovara.

Kada pričamo o asistencijama, onda uzmeš prosek iz karijere CJa, koja traje 8-9 godina. A kada pričaš o poenima Trenta, onda gledamo zadnjih 10ak tekmi.

 

Nebitno, pošto tih 20ak poena koje je Trent uspeo da ostvari u zadnjih 10 dana, CJ ostvaruje na nivou sezone već 6godina ,sa konstantnih 40ak % za tri.

 

I što je najvažnije, brojke mu ne padaju u plejofu, šta više još su bolje.  Do ove povrede, nije imao nijednu veću pauzu.

 

Ali na stranu  sve to, poenta je prosto u tome da Trent još jedan od igrača koji će čekati da mu Dejm, ili neko drugi kreiranje poziciju, ili makar spot up. CJ će kreirati i sbi, i drugima, te potpuno preuzeti liderstvo kada je Dejm na klupi, ili van tima. I to je ono što razdvaja najbolje igrače, od gomile odličnih, timskih igrača.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da covjek zeli reci da je bolje imati Trentovu produkciju na 10ak miliona godisnje nego CJevu na 30ak s cime bih se apsolutno slozio. CJ i Dame nisu bas pretjerano kompaktibilni, pogotovo u odbrani gdje su obojica blago receno upitni. Blazersima bi bilo najbolje da trejduju CJa za nekoga ko bi bio kompaktibilniji s Lillardom i time bi si sigurno podigli plafon. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Ti ocigledno ne kapiras sta pricam...

 

Ne kazem da je  u ovom trenutku Trent bolji igrac od McColluma, vec da ces dobiti nesto manju produkciju za 3 puta manje pare.

 

Trent nema ugovor za sledecu sezonu pitanje je samo da li je normalno recimo sledece sezone placati 30+ miliona McColluma i preko 10+ Trenta ili 

 

stegnuti muda uzeti neki asset za CJ-a na kraju ove sezone, Trentna promovisati u starnog beka i taj novac koji pretekne iskoristiti da se unapredi tim u nekim drugim segmentima....

 

Ok, znači poenta je zameniti proverenog drugog igrača tima za neuporedivo jednodimenzionalnijeg igrača, ali ti ostane 20m razlike. I to pod uslovom da Trent ne umisli da vredi duplo više, kao što je Kreb svojevremeno, pa traži 17-18m.

 

I onda Portland dođe u situaciju u kojoj je bio već dosta puta, da imaju prostora, ali ne mogu da privole nikog ozbiljnog da dođe. I onda se dele pare raznim bezveznjacima, čisto da bude da se iskoristio prostor u kepu. Tako je prošli put jedan Mejers Leonard dobio 4-45 ili tako nešto.

 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Mislim da covjek zeli reci da je bolje imati Trentovu produkciju na 10ak miliona godisnje nego CJevu na 30ak s cime bih se apsolutno slozio. CJ i Dame nisu bas pretjerano kompaktibilni, pogotovo u odbrani gdje su obojica blago receno upitni. Blazersima bi bilo najbolje da trejduju CJa za nekoga ko bi bio kompaktibilniji s Lillardom i time bi si sigurno podigli plafon. 

Kao npr koga? Bas nemam ideju ko bi mogao sa Lilardom a da je dostupan u trejdu

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Ovo Morantovo je bukvalno da mu drkneš šamar posle.

stvarno pomalo postaje negledljiva ova NBA liga radi ovakvih poteza kojih je nažalost sve više. S nostalgijom se sjećam MJ, Charlesa Barkleya, Stocktona i podosta još gospode na parketu. Ovo danas već pomalo liči na cirkus. 

Link to comment
Share on other sites

ja sam bio za trejdovanje mccolluma vec jedno dve godine. od tada je pokazao da je mnogo bolji igrac nego sto sam mislio ali i dalje imam osecaj da nije ono sto portlandu najvise treba pored lillarda.

to kakvi su mccollum i trent igraci i kako nisu isti i da ce zbog toga portland losije proci mi nema previse smisla. i sam mccollum je dobio sansu nakon sto je matthews povredio ahilovu. pitam se da li je iko tada mislio da ce mccollum ispasti ovako dobar igrac. sigurno se i onda pricalo kako ga on ne moze zameniti jer nije ni priblizno dobar defanzivac kao sto je matthews pre povrede bio.

 

mccollum ima/imace jedan od najgorih ugovora u ligi. ne racunajuci ovu sezonu, on jos ima trogodisnji ugovor sa 33 miliona dolara u proseku. kada se pogleda pored toga i ugovor lillarda koji ce u 24/25. sezoni sa 35 godina zaradjivati 49 miliona, vidi se da ce bekovski par dobrano u svojim tridesetima zauzimati 75% capa...sta ocekivati onda od rezultata? vec sada, a i godinama su medju najgorim defanzivnim bekovskim parovima lige a sta ce tek biti za par godina kada ode eksplozivnost, agilnost i sve sto ide uz to. napad bi i dalje trebao da bude tu, ali dokle ih to moze odvesti kada se ostatak rostera jedva moze skrpiti kvalitetnim igracima.

 

mozda trent nece nikada biti dobar kao mccollum niti ce se ponoviti situacija od pre par godina ali ja bih svakako ozbiljno razmislio o trejdovanju mccolluma za nekog kompatibilnijeg igraca ili par njih. lillard kao lider i lice fransize i verovatno dobar drugar s njim se mozda nece sloziti sa tim trejdom, u tom slucaju ne ostaje nista drugo nego da i dalje budu dobra ekipa koja mozda dobije jednu seriju u playoffu i to je to. izgleda da su kao fransiza, zadovoljni time.

 

trenta je bas usrala ova sezona. odbio pre pocetka sezone produzenje od portlanda, i to za dobre pare, kladio se na sebe sto kazu i eto dobio priliku. bice restricted na kraju sezone, bas me zanima koliku platu ce dobiti ako je vec odbio ugovor. ako se dobro secam max ugovor koji je mogao dobiti je oko 12-13 miliona godisnje. rekao bih da mu nisu nudili te pare i on misli da vredi vise. videcemo.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, realno *w said:

 

Ok, znači poenta je zameniti proverenog drugog igrača tima za neuporedivo jednodimenzionalnijeg igrača, ali ti ostane 20m razlike. I to pod uslovom da Trent ne umisli da vredi duplo više, kao što je Kreb svojevremeno, pa traži 17-18m.

 

I onda Portland dođe u situaciju u kojoj je bio već dosta puta, da imaju prostora, ali ne mogu da privole nikog ozbiljnog da dođe. I onda se dele pare raznim bezveznjacima, čisto da bude da se iskoristio prostor u kepu. Tako je prošli put jedan Mejers Leonard dobio 4-45 ili tako nešto.

 

 

Upravo o ovome govorim.

 

Ostaviti ih jos ove godine da probaju i cao.

 

Mislim da postoji vec dovoljan uzorak da Trent nije samo jednodimenzialna prevera.

 

Ali i da se ispostavi da je prevara sta gubis? 

 

7 godina si prosecan ucesnik PO sto je za svaku pohvali ali Lilard barem zasluzuje sansu da proba da se napadne nesto vise makar bilo i fijasko.

 

Koliko smatras da McCollum uopste ima jos da decline-a?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gggggggg said:

neki bi ovde na mesti antetokounmpa gurnuli protivnickog igraca u vazduhu cisto da ne budu na posteru. :default_coffee:

Nikad mi to nije bilo jasno. Ovde je Janis odigrao ok odbranu, svaka cast Gobertu, lep poster i teraj dalje. 

 

Zasto bi trebalo da je sad ovo neka sramota? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...