Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

JJST Memorial Fun Fact of the Night

20th game of the season: ’69-’70 Knicks – Leading scorer had 25 points, team made 39 FGs, Win!
20th game of the season: ’72-’73 Knicks – Leading scorer had 25 points, team made 14 FTs, Win!
20th game of the season: ’20-’21 Knicks – Leading scorer had 25 points, team made 39 FGs & 14 FTs, Win!

 

Home of the Jared Jeffries Shot Tracker and recipient of a P&T PhD

 

 

 

tenor.gif?itemid=4977777

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

znam da za njega vazi neka prica da ne jebe zivu silu, ali kad na kraju dana pogleda svoje statse 20% suta mora da deluje prilicno deprimirajuce

 

nije da igra 30 minuta pa da ga pregaze neki majstori u prajmu. 

ako je nešto dobro kod te logike sa mladima u nba, je to što znaju da je jedini način da napreduje da redovno igra i stiče iskustvo.

 

po meni (al' ko sam ja uopšte) je bolje da igra 15ak minuta u nba nego 30 u g-ligi.

ono sitno što sam od njega video, dečko uopšte nije inferioran, uprkos kilaži i godinama. ima te blokade iz drugog plana, ume da povuče kontru, odigra brz i kvalitetan pas. kolega @Radalek je pominjao da ima jako brz izbačaj na šutu, čak i za nba prilike, što je kombinovano s'njegovom visinom samo da se pomoliš ako ga dovede na neki ozbiljniji nivo procentualno. meni čak ni njegova mehanika nije hrđava.

 

sve u svemu, nije kao da ga forsiraju: ako igra dobro, dobije 20 minuta. ako mu ne ide, igra 10-15.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nije on nikada imao dobre procente šuta, bilo je baš nešto bedno za 3, tipa kasnih 20 posto - ranih trideset  : Đ

 

ali koliko vidim ta mišljenja skauta, niko ne sumnja da će imati neke leage average brojke, pošto se ne sumnja preterano u njegovu mehaniku

Link to comment
Share on other sites

hm, ja sam nesto mislio da mu je bas to forte

mislim da se i on sam negde tako deklarisao u nekim izjavama, da je odlican suter za 3

onda je to nesto drugaciji skillset nego sto sam ja zamisljao

 

sad nadjoh neki nba comparisons, otprilike best case toni kukoc, worst case nesrecni bender

pominje se i bol bol, mozda to ima smisla

Link to comment
Share on other sites

Рећи ћу сада, могуће, једну јерес, али играчи који имају утицај само на једној страни паркета, па макар били и врхунски на том делу терена, не би ваљало да буду ни узимани у обзир за избор MVP.

 

Не желим тиме да омаловажавам резултате, успехе било ког играча, у смислу да је дотични играч квалитетан, али ако не врше утицај на обе стране терена, ако нису "бар" одлични на оба дела терена, онда не могу у ранг са Џорданом, Леброном, Шеком, Хакимом...

 

Вазда се напад више вредновао (па и визуелно је лепши), али, по мом мишљењу, MVP мора да буде ала на целом терену. 

 

 

Edited by Silvanus
Link to comment
Share on other sites

Ok. A Magic, Bird, Nash, Curry, Dirk, Malone, Harden? Ne kažem da nije tako, samo me interesuje. Ima nečeg i u toliko sistematskom teranju protivnika da se adaptira u odbrani da i na taj način doprinosi pobedama svog tima, osim napadačkog eksplicitnog učinka...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@freethrow, @realno *w

 

jokić i dončić imaju baš taj ol'skul game u nekim aspektima

 

bill simons je pominjao u unicorn podcastu koji niko neće da posluša ili mi niko nije prostr'o crveni tepih i rekao hvala što sam iskopao udarni pod nedelje sa pop sajta, baš pominje kako dončić ima to usporavanje na ulazu (kao bodiroga, prim. uini) koje nije video od 80ih, i kako to neviđeno jebe današnje igrače gde luka k'o u matrixu bira opcije u vremenu 10x sporijem od onoga što se dešava ostalima.

 

drago mi je da se neke inače očigledno kvalitetne stvari iz prošlosti prepoznaju, makar od ljudi koji su ih videli uživo jer ovi milenijalci imaju krzave video i jedino jasno vide statse u naprednom obliku :old man rant:

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Silvanus said:

Рећи ћу сада, могуће, једну јерес, али играчи који имају утицај само на једној страни паркета, па макар били и врхунски на том делу терена, не би ваљало да буду ни узимани у обзир за избор MVP.

 

Не желим тиме да омаловажавам резултате, успехе било ког играча, у смислу да је дотични играч квалитетан, али ако не врше утицај на обе стране терена, ако нису "бар" одлични на оба дела терена, онда не могу у ранг са Џорданом, Леброном, Шеком, Хакимом...

 

Вазда се напад више вредновао (па и визуелно је лепши), али, по мом мишљењу, MVP мора да буде ала на целом терену. 

 

 

Lebron nije odlican u odbrani cirka 15godina, a nije solidan 5-6god

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...