Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

čitam da se leva polutka brazilske škvadre, bookerinho, povredio pred kraj 4/4, hamstring? to nikad ne zvuči dobro u teoriji

 

ayton oseća krivicu koji frensis emituje iz srbije

 

"I didn't do what I was supposed to do," Ayton said. "They had 80 points in the paint tonight and that is on me. I have to be more of an anchor be more of a presence down low just to shut it down early."

Link to comment
Share on other sites

 

41 minutes ago, đubrivo. said:

 

 

e sad, čak i za curry - stopera je fox prevelik zalogaj, a i taj haliburton podseća ljude na brogdona u smislu bball iq-a. nisam ga gledao ali svi očekuju danas da mediji upru prstom u knickse jer su glupi propustili takvu legendu u nastajanju. 

 

 

Secam se valjda pretprosle sezone kad su SAC bili kontenderi za PO, povezu neke jace pobede i izgube u NYK. 😄

 

Nisam mnogo odgledao SAC ove sezone, nemam ni neku zelju, ne sto je otisao Boggy, nego sto se igra neka kosarka bez glave i repa. 

Ovaj Halibarti ce zameniti Bogdana u skoring delu, ima taj flouteric i poludistancu, ali kao sto je pominjao Chaos, ocajan izbacaj za 3, maltene sa zemlje kao da je Mark Gasol, nece biti pretnja osim iz spotupa. 

I dalje mislim da je onaj tim od pre 2 sezone na jednog Vajtsajda bio od Plejofa. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Jos jedan idiotski poraz. Ne znam koliko cu jos moci ovo...

Frenčajze ako ti je bar malo za utjehu evo i ja sam se baš nasekirao. Unatoč tome što je meč zaista bio izuzetan i što smo po svim pravilima trebali dobit ovo ne možeš si dozvoliti svirati onako nešto u clutch time i na taj način direktno utjecati na ishod meča. Opet se ponavljaju razni San Antonio scenariji gdje nam nisu dozvolili suci da kada smo imali najjaču ekipu u Nba uzmemo titulu. Evo samo u ovoj sezoni jedini meč gdje smo bili sudijski privelegirani je bilo sa Torontom. Izuzimam Washington jer je to bio blownout poraz.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bodo said:

Frenčajze ako ti je bar malo za utjehu evo i ja sam se baš nasekirao. Unatoč tome što je meč zaista bio izuzetan i što smo po svim pravilima trebali dobit ovo ne možeš si dozvoliti svirati onako nešto u clutch time i na taj način direktno utjecati na ishod meča. Opet se ponavljaju razni San Antonio scenariji gdje nam nisu dozvolili suci da kada smo imali najjaču ekipu u Nba uzmemo titulu. Evo samo u ovoj sezoni jedini meč gdje smo bili sudijski privelegirani je bilo sa Torontom. Izuzimam Washington jer je to bio blownout poraz.

 

dobri moj bodo, to sto sevensecondsorless sunsi nisu uzeli makar jednu titulu je jedna od vecih travestija nba lige ikada. 

 

meni je to bila najlepsa kosarka ikada. nash - amare pikenrol i statovo silovanje obruca, u manjoj meri isto to s marionom, plus gomila trojkasa sa strane uz brutalno brz tempo... falilo je samo malo srece i pravedniji sudijski kriterijum.

Edited by sunset rubdown
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo tog trenutka o kome "placu" navijaci Sansa, sudije su okrenule odluku sa 2+1 na faul u napadu, posle celendza Denvera:

 

 

P. S. U sledecem napadu Sansa je Mikal Bridzis dirao loptu na obrucu (vratio je u kos), ali nisu svirali nista.

 

Majk Van Gandi, neverovatno kako je komentarisao sinoc, kao da su mu Buker I Ejton sinovi, napad posle ovog celendza, Dzamal Marej dobija po rukama od Bukera, Ejton ga telom u vazduhu udara, sudije sviraju faul, Sansi traze celendz, Majk kaze ne vidim sta je ovde faul. A onda za gore pomenuti basket interference ne kaze nista.

 

Sreca, pa ima Boga, veceras Denver prestize Sanse na tabeli, ako sve bude kako treba.

 

Sent from my SM-A505GN using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, AgroLaki said:

 

Ovaj Halibarti ce zameniti Bogdana u skoring delu, ima taj flouteric i poludistancu, ali kao sto je pominjao Chaos, ocajan izbacaj za 3, maltene sa zemlje kao da je Mark Gasol, nece biti pretnja osim iz spotupa. 

I dalje mislim da je onaj tim od pre 2 sezone na jednog Vajtsajda bio od Plejofa. 

 

 

video sam još kod ranih draft projekcija, pošto su se knicks fanovi golemo ložili na njega. 

vredi pomenuti komentar freethrowa na temu iz jula prošle godine

 

Quote

@uini ovaj Tajriz ima šuta kao Danira Nakić. 

 

kažu ljudi da mu je fox idealan kompanjon. 

 

ne znam šta da ti kažem za belustranu. eto ga sad kod vas pa ni ne igra. ako sam dobro ispratio, kingsi su zamenili bogdana za haliburtona u suštini i doveli whitesidea. nije neka luda promena u sastavu. jasno je da je bogdan bolji igrač ali ovaj mali cepa za sada ozbiljam bball, makar po pešadinac statistici

 

28min, .504 fg%, .470% !! 3pts i to na 4.7 pokušaja, .818 ft%, 3 skoka, 4.9 ast (1.5 to), 1.2stl, 0.7blk, 11.4 pts

 

kad uporediš prosto sa bogdanovom statistikom (koja naravno ne govori celu priču ni blizu ali čisto sporta radi jer je ipak dečko rookie), nije sad neka luuda razlika

https://www.basketball-reference.com/players/b/bogdabo01.html

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

možda ga i nije zakačio ali po mom privatnom utisku, takve stvari treba svirati svima, uključujući lebrona i đanu. baš je reckless play

 

edit zapravo ga je zakačio prvim laktom, ovaj drugi za "finish him" ga je omašio

Edited by đubrivo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma zakačio ga je sigurno, vidi se na slici gore koju sam postavio, bukvalno, mogao je da mu pukne lakat da ga baci u nesvest, ali MVG kaze da nije imao kontrolu nad svojom rukom zbog faula Herisa haha. Oduševio me je čovek, nije spomenuo Jokića koji im se usrao u život na kraju četvrte četvrtine, 90% vremena je išla priča o Bookeru i Aytonu, kao da nije bio prenos na ESPNu.

Sent from my SM-A505GN using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nista ovdje nije clear and conculsive evidence da bi mogla da bude promijena odluke. Faul je sviran zbog kontakta Harrisa rukom, taj kontakt postoji i usled tog kontakta njegovo tijelo se spusta a Bookerova ruka se podize i kaci ga lijevim laktom ali ovo nikako ne moze biti cista situacija. U najboljem slucaju no call i jump ball a ne promijena odluke

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledaj opet.

Nikako ga ne udara zbog kontakta sa Herisom, jer ga prvo kači levim laktom po usnama, pa tek onda dobija po ruci od Herisa.

U najgorem slucaju, dok je Herisova ruka na lopti, tad dobija lakat.

5ba0df0f2d893501ad821cff630a9cdb.jpg

Sent from my SM-A505GN using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zakačio ga je sigurno, ali kod takvih stvari se to svira, bez da sudija uopšte treba i da razmišlja da li je bilo kontakta. Šta ima lakat da radi tu? 

 

 

Pri tome, priča se o tome kao da je to bio napad za pobedu u zadnjoj sekundi, a ne na 4 minuta do kraja reg. dela, nakon čega se igralo još 9 minuta.

 

Pri tome, Finiks je bukvalno minut kasnije ponovo otišao na +4, pa im nije bilo dovoljno.

Edited by realno *w
  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Frenčajze ako ti je bar malo za utjehu evo i ja sam se baš nasekirao. Unatoč tome što je meč zaista bio izuzetan i što smo po svim pravilima trebali dobit ovo ne možeš si dozvoliti svirati onako nešto u clutch time i na taj način direktno utjecati na ishod meča. Opet se ponavljaju razni San Antonio scenariji gdje nam nisu dozvolili suci da kada smo imali najjaču ekipu u Nba uzmemo titulu. Evo samo u ovoj sezoni jedini meč gdje smo bili sudijski privelegirani je bilo sa Torontom. Izuzimam Washington jer je to bio blownout poraz.

 

Bilo bi mi mnogo lakse da mogu da uprem prstom u cke sudacke, ali bojim se da je ovo nas poraz i sramota. Nema ovde materijala za neku kuknjavu, zaista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

Nista ovdje nije clear and conculsive evidence da bi mogla da bude promijena odluke. Faul je sviran zbog kontakta Harrisa rukom, taj kontakt postoji i usled tog kontakta njegovo tijelo se spusta a Bookerova ruka se podize i kaci ga lijevim laktom ali ovo nikako ne moze biti cista situacija. U najboljem slucaju no call i jump ball a ne promijena odluke

 

evo iz pravilnika:

 

Section X—Swinging of Elbows

A player shall not be allowed excessive and/or vigorous swinging of the elbows in swinging motion (no contact) when a defensive player is nearby and the offensive player has the ball.

PENALTY: Loss of ball. The ball is awarded to the opposing team on the sideline, near- est the spot of the violation but no nearer the baseline than the foul line extended.

 

bold i underline moji.

daklem, ne mora ni da ga zakači da bi lopta bila oduzeta. kao što i rekoh, to je 1/1 reckless play, zato se i kažnjava bez obzira na posledice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta znam, meni se cini da je lakat otisao vise gore usled udarca Harrisa. 

Ako je defanzivni faul nastao prije onda u najboljem slucaju moze da bude no call a ne overturned and offensive foul.

Nisu svirali faul Harrisu jer je bilo kontakta glave i lakta vec njegovo udaranje po rici Bookera i toga je bilo i usled cega i lakat ide gore

Link to comment
Share on other sites

Sta znam, meni se cini da je lakat otisao vise gore usled udarca Harrisa. 
Ako je defanzivni faul nastao prije onda u najboljem slucaju moze da bude no call a ne overturned and offensive foul.
Nisu svirali faul Harrisu jer je bilo kontakta glave i lakta vec njegovo udaranje po rici Bookera i toga je bilo i usled cega i lakat ide gore
Ne znam kako gledaju te situacije, ali onda po toj prici treba da ostane defanzivni faul.

Meni se cini da su sudije videle da je prvo bio lakat, pa onda defanzivni faul. A tako i ja vidim na ovim usporenim snimcima.

Sent from my SM-A505GN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

a šta ako je čelendžovan faul i odlučeno da nije bio? da li onda može da se naknadno natovari bookeru ovo mahanje laktovima? pitam, zaista ne znam

 

a na ovom snimku mi se u najmanju ruku čini da ima materijala da se kaže da je haris imao loptu a ne njegovu ruku. ali opet, krzav snimak otkud znam

2 minutes ago, filip998 said:



Meni se cini da su sudije videle da je prvo bio lakat, pa onda defanzivni faul. A tako i ja vidim na ovim usporenim snimcima.
 

 

 

da, to možda ima i najviše smisla: da su videli prvo levi lakat pa onda faul harisa u timelineu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, filip998 said:

Ne znam kako gledaju te situacije, ali onda po toj prici treba da ostane defanzivni faul.

Meni se cini da su sudije videle da je prvo bio lakat, pa onda defanzivni faul. A tako i ja vidim na ovim usporenim snimcima.

Sent from my SM-A505GN using Tapatalk
 

Pa kako uspijevaš prvo vidit lakat a zatim defanzivni faul na ovoj usporenoj snimci. Će biti da sam ja malo ili malo više bias ali pored mojih živih oči ja to ni uz najbolju volju nisam uspio.  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

a šta ako je čelendžovan faul i odlučeno da nije bio? da li onda može da se naknadno natovari bookeru ovo mahanje laktovima? pitam, zaista ne znam

 

a na ovom snimku mi se u najmanju ruku čini da ima materijala da se kaže da je haris imao loptu a ne njegovu ruku. ali opet, krzav snimak otkud znam

Dobro pitanje. Ja sam stvarno mislio da ne moze pa zato kazem no call i jump ball jer ako nema defanzivnog faula onda je no call i sve posle toga se ponistava ali ako su ovako dosudili onda znaci da moze ali po njihovom objasnjenju treba da je clear and conclusive ali ova situacija mi nije takva po mom misljenju.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...