Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

I dalje stojim iza toga, da je tad bio bar na nivou Irvinga.

 

Steta sto su ga povrede isekle, bas onda kad se raspao taj narativ o Irvingu kao nekoj plejof masini, cim je prvi put video plejof bez Brona.

Steta pa je Irving otisao u ofsajd cim se rastao sa Lebronom😀

 

Sto ti vise ne pises? Obaveze ili sta?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Steta pa je Irving otisao u ofsajd cim se rastao sa Lebronom😀

 

Sto ti vise ne pises? Obaveze ili sta?

Ma da, krenuo da radim pa me poremetilo, gledam GSW u reprizi i eventualno nesto ako zakacim ovako da odgledam.

 

Tu sam ja, citam svaki dan, uletim ovako malo da procaskam sa Grofom.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

I dalje stojim iza toga, da je tad bio bar na nivou Irvinga.

 

Steta sto su ga povrede isekle, bas onda kad se raspao taj narativ o Irvingu kao nekoj plejof masini, cim je prvi put video plejof bez Brona.

Meni je i tada bilo smešno da je Kemba ušao u neku all nba petorku na poziciji beka i to pre Kleja.

 

Što se trejdova tiče meni su Boston i Denver najveće enigme. Stalno imaju dobre asete za trejd, skoro su pa kontenderi i nikako da malo rizikuju. Stvarno mislim da bi zamena Porter- Braun bila dobra za sve. Bar bi umirili navijače u fazonu nešto su probali

Edited by Milos 3.14
Typo
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, đubrivo. said:

 

šta karakteriše veliko tržište, ako je boston prestao to da bude u aktuelne dve decenije? jel publika izgubila interesovanje da daje novac a ljudi koji mogu da priušte sebi kartu, hot dog, pivo, dres i prateći sadržaj otišli u kalilforniju i naravno nyc? jel tv prava nisu više primamljiva za uložiti novac tamo? 

deca i young adults više ne kupuju patike? 

 

Ako kazem da nisu top5, nisam automatski rekao da su malo trziste. Ime, tradicija i cuvenje idu u korist Celticsima ako pricamo o prodaji dresova, suvenira i slicno, ali ako gledamo siru sliku, ekonomiju, stope rasta, kako populacione, tako i ekonomske, Boston i okolina ili stagniraju ili su u padu vec duze vreme. Boston metro area nije vise ni u top10 po broju stanovnika. Prilike za zaposlenje nisu tako sjajne, medju najmanjim stopama rasta novozaposlenih u grupi visemilionskih MA, ista prica i sa prilivom novih rezidenata... Atraktivnost grada i okoline je ocigledno upitna i za average joea, a sta reci za NBA superstarove... Verovatno je Boston 70ih i 80ih bio jedna od dream destinacija za bilo kog igraca/strucnjaka/radnika, no ovih dana to izgleda nije slucaj. Ne kazem da su izgubili publiku ili da im se brise tih milijardu titula, samo sam ukazao na to da ne mozemo gledati na stvari naocarima iz 85e. Nisu selendra niti varosica, naprotiv, samo danas ipak ima sredina koje su privlacnije i potencijalno nose veci cash-in.

Link to comment
Share on other sites

ne znam, najbliže što sam našao je neka bleacherreport.com rang lista iz 2012, gde su treći - po svim tim parametrima koje pominješ kada se skupe zajedno (a pominju i probleme koje i ti pominješ na temu razvoja i prilika) 

 

gledao sam i zarade od tv prava tih godina - bili su i tu u top 7-9, s'tim što zarada između petog i desetog nije bila više od 60-70 miliona 

 

hoću da kažem, nije ni bitno da li su top 5 tržište, svakako su u gornjoj trećini od 30 timova i to samo na temu potencijalne zarade. 

.. da ne bude da pričam napamet 

 

https://bleacherreport.com/articles/1333672-big-market-team-nba-power-rankings

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Meni je i tada bilo smešno da je Kemba ušao u neku all nba petorku na poziciji beka i to pre Kleja.

 

Što se trejdova tiče meni su Boston i Denver najveće enigme. Stalno imaju dobre asete za trejd, skoro su pa kontenderi i nikako da malo rizikuju. Stvarno mislim da bi zamena Porter- Braun bila dobra za sve. Bar bi umirili navijače u fazonu nešto su probali

 

Brown za Porter-a? Moze ako ubace Jamal-a u paket.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

ne znam, najbliže što sam našao je neka bleacherreport.com rang lista iz 2012, gde su treći - po svim tim parametrima koje pominješ kada se skupe zajedno (a pominju i probleme koje i ti pominješ na temu razvoja i prilika) 

 

gledao sam i zarade od tv prava tih godina - bili su i tu u top 7-9, s'tim što zarada između petog i desetog nije bila više od 60-70 miliona 

 

hoću da kažem, nije ni bitno da li su top 5 tržište, svakako su u gornjoj trećini od 30 timova i to samo na temu potencijalne zarade. 

.. da ne bude da pričam napamet 

 

https://bleacherreport.com/articles/1333672-big-market-team-nba-power-rankings

 

Za tv prava je jasno, jaci, konkurentniji tim, pa jos sa nekim atraktivnijim igrackim imenom nosi vise prajm tajm und nationally televised tekmi... 

 

Na stranu sta mislim o koriscenoj metodologiji (zaista me mrzi da se time bavim sad), lista koju si posadio je iz 2012. Kao primer - samo od '10 do '19 su Dallas i Houston metro dobili svaki oko 1.200.000 stanovnika/rezidenata, Phoenix nesto ispod 800.000... To su ogromne brojke. Da ne idemo sad i u ove 'pratece' sadrzaje koji su sve bitniji kako igracima, tako i prostom puku u ovoj eri zabave i konzumerizma. 

Link to comment
Share on other sites

i napisao sam "najbliže što sam našao je ranking iz 2012e"

 

jasno je meni da to nije u milimetar precizna rang-lista ali takođe nije ni 20+ godina stara, pošto je to bio neki tvoj početni argument.

opet kažem, nije toliko ni bitno da li su treži, peti ili deseti. svakako pripadaju toj kovanici "veliko tržište" i to po mnogim relevantnim parametrima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

de si Lorde 😄 

 

  Stariji steroid uzvraca mladjem nakon sto je ovaj pokusao da ga postuje, krade mu loptu

 

  EDIT :   I ono sto sam pricao od kad se taj potez desio -> Stvarno mi nije jasno sto smo se odrekli prespremnog, trokrilnog shifonjera Dwightella za ovaj lesh MGasola. Kao za plejof, al' cisto sumnjam da covek moze bolje, bas deluje kao penzos

 

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...