Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 hours ago, Zvezdinho said:

 

Ne razumem zasto ljudi toliko mrze Kajrija.
Kad kazem ljudi mislim na javnost koja prati i izvestava o NBA.

Po meni je daleko gore ono sto je Harden uradio na pocetku sa striptiz klubom, a ako se pogleda izvestavanje o tome, sto je u sustini uglavnom bilo pravdanje, stvari izgledaju zaista cudno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nije odlučio new york za duranta i irvinga već kao i obično sastav, salary cap, trener i ostalo 

---

inače, stav kako je ovo loš trejd za netse i predikcije da će propasti su me podsetila na jednu zanimljivu misao koju sam čuo pre nedelju dana : u današnjem svetu najveću snagu nosi strah da ces biti ismejan i/ili da nećeš uspeti pa će neko upirati prstom u tebe. svi ostali motivi su tier 2

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, đubrivo. said:

nije odlučio new york za duranta i irvinga već kao i obično sastav, salary cap, trener i ostalo 

---

inače, stav kako je ovo loš trejd za netse i predikcije da će propasti su me podsetila na jednu zanimljivu misao koju sam čuo pre nedelju dana : u današnjem svetu najveću snagu nosi strah da ces biti ismejan i/ili da nećeš uspeti pa će neko upirati prstom u tebe. svi ostali motivi su tier 2

 

Pa znaš kako uini - ovo je stvarno high risk move, postoji hiljadu i jedan način kako ovo ne bi moglo da uspe, a samo par njih kako bi moglo da uspe. I šta si onda dobio? Bacio si karte manje više na sve ili ništa, nakon što si već jednom to uradio (i svi znamo kako se završilo). Mislim da nije do straha od ismevanja već do planiranja - baš me zanima kako će to jedna lopta biti dovoljna ovoj trojici, posebno kad se bude lomila utakmica (naravno, ako se velečasni vrati basketu)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Laki Dzep said:

 

Pa znaš kako uini - ovo je stvarno high risk move, postoji hiljadu i jedan način kako ovo ne bi moglo da uspe, a samo par njih kako bi moglo da uspe. I šta si onda dobio? Bacio si karte manje više na sve ili ništa, nakon što si već jednom to uradio (i svi znamo kako se završilo). Mislim da nije do straha od ismevanja već do planiranja - baš me zanima kako će to jedna lopta biti dovoljna ovoj trojici, posebno kad se bude lomila utakmica (naravno, ako se velečasni vrati basketu)


Mislim da nije bas uporedivo, sto se poredjenja sa prethodnim ol in potezom Netsa tice.
Oni sada dobijaju 3 top 10 igraca, dok su onda uzeli skup matoraca, sa sjajnom reputacijom, ali bukvalno matoraca, od kojih mislim da nijedan u tom trenutku nije bio u top 10 u ligi. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Laki Dzep said:

 

Pa znaš kako uini - ovo je stvarno high risk move, postoji hiljadu i jedan način kako ovo ne bi moglo da uspe, a samo par njih kako bi moglo da uspe. I šta si onda dobio? Bacio si karte manje više na sve ili ništa, nakon što si već jednom to uradio (i svi znamo kako se završilo). Mislim da nije do straha od ismevanja već do planiranja - baš me zanima kako će to jedna lopta biti dovoljna ovoj trojici, posebno kad se bude lomila utakmica (naravno, ako se velečasni vrati basketu)

 

kad si pazario duranta, krenuo si na titulu. to su neki od najvećih igrača koji su igrali basket, bolje je da probaš all in nego kao ainge mama koka da sediš na pikovima 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, đubrivo. said:

 

kad si pazario duranta, krenuo si na titulu. to su neki od najvećih igrača koji su igrali basket, bolje je da probaš all in nego kao ainge mama koka da sediš na pikovima 

Tačno, ali ti ovde menjaš celu pomoćnu ekipu za jednog igrača, upitnih liderskih sposobnosti. Ko će sad da bude centar, Jordan? Ko će da vodi second unit, Luvavu? Dinvidi je povređen, ajde ovako napamet tu su Harris, Jeff Green i ko još? Najmanje dva jako dobra iskusna igrača nedostaju, pre svega neki odbrambeni krljači.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mile1 said:

kakva je ovo sprdnja postala a kad se setim kada nisu CP3 dali da se prikljuci Lejkersima


Čini mi se da je ovo - a vidim još nekoliko sličnih komentara - ostalo pogrešno zapamćeno. 

Nije liga stavila veto na ovu transakciju jer je radila bilo šta protiv Lakersa i sprečavala pravljenje super tima, nego je NBA liga u tom trenutku bila privremeni vlasnik New Orleans Hornetsa i blokirala je dogovor koji je postigao menadžment, jer je - kao "vlasnik" franšize - procenila da bi za Paula mogla da se dobije bolja ponuda u tom trenutku. 

I to razmišljanje jeste bilo u skladu i sa današnjim pravilima rebuildinga - Clippersi su im dali bolji pick, dali su i mladje igrače (Eric Gordon), dok su od Lakersa dobili gomilu starijih igrača (Lamar Odom, Kevin Martin, Luis Scola, svi sa kraćim ugovorima) i Dragića, koji još nije bio to što je postao kasnije.

U svakom slučaju, mislim da nije fer što je ovo ostalo zapamćeno kao neki rigorozan potez prema Lakersima, a ne kao pokušaj lige da bude malo bolji "vlasnik" franšize iz grada koji je par godina pre toga imao katastrofu i kome je trebalo obezbediti održiviju budućnost.

Na kraju krajeva, sa ovim paketom iz Lakersa NO ne bi imao dobar tim ni za play off, ni za tankovanje, a sa  paketom iz Clippersa su uspeli da istankuju super, dobiju prvi pik na draftu i izaberu - Anthony Davisa.

p.s. Naravno, Scola i Dragić bi došli iz Houstona, u koji je trebalo da ide Gasol...

Edited by Bob McAdoo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki Dzep said:

Tačno, ali ti ovde menjaš celu pomoćnu ekipu za jednog igrača, upitnih liderskih sposobnosti. Ko će sad da bude centar, Jordan? Ko će da vodi second unit, Luvavu? Dinvidi je povređen, ajde ovako napamet tu su Harris, Jeff Green i ko još? Najmanje dva jako dobra iskusna igrača nedostaju, pre svega neki odbrambeni krljači.

 

pisalo se na prethodnim stranama, iskusnih par lovaca na prsten možeš da nađeš 

 

a ona priča sa tri lopte, mislim da dantoni jedva čeka takvu muku 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Laki Dzep said:

Tačno, ali ti ovde menjaš celu pomoćnu ekipu za jednog igrača, upitnih liderskih sposobnosti. Ko će sad da bude centar, Jordan? Ko će da vodi second unit, Luvavu? Dinvidi je povređen, ajde ovako napamet tu su Harris, Jeff Green i ko još? Najmanje dva jako dobra iskusna igrača nedostaju, pre svega neki odbrambeni krljači.

Koju pomocnu ekipu su menjali? Bruklin je izgubio u sustini samo Leverta i Alena. Kuruks je taj treci igrac koji ne bi igrao ni u ABA.

 

Alen i Levert je premalo za jednog Hardena. On sam pravi veci impact na terenu i vise nego duplo od njih dvojice zajedno. Zamisli kakvu ce tek slobodu u igri da imaju Durent i i irving. Koje ce probleme da ima svaka odbrana.

 

edit: Sada videh i Princa, ali to ne menja sustinu. Takav tip se moze naci i na dedlajnu.

Edited by Drakaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Laki Dzep said:

Tačno, ali ti ovde menjaš celu pomoćnu ekipu za jednog igrača, upitnih liderskih sposobnosti. Ko će sad da bude centar, Jordan? Ko će da vodi second unit, Luvavu? Dinvidi je povređen, ajde ovako napamet tu su Harris, Jeff Green i ko još? Najmanje dva jako dobra iskusna igrača nedostaju, pre svega neki odbrambeni krljači.

 

Pa razdvojice ih, moze svako drugo vece da se smenjuju ko ce da nosi klupu.

 

Oko deadline-a ocekujem nekog Arizu, Ed Davisa, cak mislim da Noela mogu da dovuku za pik druge runde ako se Toppin pokaze...

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefan81888 said:

 

U pravu si da nije odlučio sad NY ali jeste za KDa i Kajrija i onda indirektno za Hardena. Kad imaš njih imaš i motiv da istovariš ovoliko pikova, ništa jači aseti BKNa nisu od onog što Fila ima maximalno da ponudi (Simons i pikovi slični ovome) 

 

Pejstovaću opet tekst o Dejvisu i Rich Paulu, nema mi druge. 

 

Za Lenarda je Pop tražio Irvinga. Je l bi ti radio taj trejd pošto Irving tad nije davao signale da će da zapali? 

 

PG i Butler su prvi put trejdovani par meseci pre Irvinga. Je l misliš da je Boston mogao još jednog da dovede uz Irvinga? Koje asete bi onda dali i da li ih je uopšte bilo? 

 

Za druge ekipe ne znam detaljno šta i kako i zašto su propuštali ove igrače. 

 

Nisam ni ja presrećan. Voleo bih PG i/ili Butler da su dovuleni u Boston, ali nije sve baš tako prosto. 

 

Nisu ga hteli jer se ne sviđa Bredu i Aingu kao igrač, pitali da ga trejduju dalje i niko ga nije hteo pa odustali od trejda. Uprkos popularnom verovanju, taj trejd nije propao jer je Deni alav. 

 

nisam razumeo za ny. to je definitivno bio faktor za duranta i irvinga, tu si u pravu.

 

boston je itekako imao i igrace a i pickove da daju za sve ove igrace koje sam nabrojao. derozan + poeltl? are you kidding me? ok je ako je ainge mislio i znao da leonard nece ostati vise od godinu dana u bostonu ali nema sanse da sada ne bi pristao da da nekog smarta ili slicno za njega ako bi znao da sigurno uzima prsten. jasno mi je da toronto i boston nisu bili u istom polozaju gledajuci fransizu i buducnost iste, ali je ujiri ipak uradio nesto za sta ainge nije imao muda evo vec nekoliko godina.

na kraju sta se desilo? primamljiv sacramentov pick je propao jer su bas te godine kingsi jednom u sto godina bili dobri. ista prica sa memphisom, pretprosle i ove sezone su krsevi a prosle sezone kada je boston imao njihovog picka su bili najbolji. nisu imali srece celticsi ni sa jednim od ovih pickova, bili su alavi jer su mislili da ce biti opet top5 ili koji vec pick i pokupiti novog browna ali umesto toga su izduvali i za superstara i za nekog obecavajuceg igraca. langford i ovaj sada nesmith su igraci iz tih pickova...sumnjam da ce biti nesto od njih, pogotovo od langforda jer za ovog drugog ne znamo nista.

 

butler je tu bio najbolja sansa. nije placipicka pa da mora da igra na coastu, nego je frajer pobednik i hoce da igra za ozbiljnu i pobednicku fransizu. a boston bi to svakako bio. covington i saric za butlera? nema teorije da ainge nije mogao poslati bolju ponudu.

george je otisao za sabonisa i oladipa. nijedan od njih dvojice nisu bili ni blizu ono sto su kasnije postali. umesto njega celticsi uzimaju haywarda. ok dosao besplatno, ainge sacuvao igrace i pickove da ih ne da za georgea ali je vec i tada bilo jasno da nema puno logike izabrati haywarda pored georgea. tu mozda ainge i nije najvise odlucivao nego stevens, ali opet...

 

davis...svima je bilo jasno da bi to bila renta na sezonu jer clutch mafia. i na kraju da se pogleda sta su pelsi dali za njega, mozda je i ok reci da bi bilo previse dati browna i smarta ili nekoga drugog za njega ako se vec zna sta sleduje godinu dana kasnije.

 

davis i leonard uzeli titule. butler bio u finalu a george u top2 ekipe lige...

 

tu ima i druga stvar da se nikada ne prica o bostonu kao mogucoj destinaciji za ove najbolje igrace. reputacija fransize nije najbolja medju igracima zbog prethodnih questionable poteza sa svojim igracima. mislim da je to malo licemerno sa strane igraca ali nije vazno sta mislim. sigurno je da tu ima neke istine.

 

meni je samo krivo da evo vec koju godinu trace na razvijanje rostera koja moze a i ne mora da uspe, mozda i nikada. evo svake sezone iskoci neka nova ekipa sa novim superstarom i opet boston padne u drugi plan. otisli su horford, irving, hayward a adekvatnih zamena osim walkera koji je upitnog kvaliteta za najvisi vrh i nema. cekanje na williamsove, pritchardove i slicne ce opet samo ici dotle dok jedan od vodeceg dvojca ne prekipi ili dok ne dodju na naplatu i smart i ovi rukiji/sophmori.

 

 

sto se tice turnera, bila slicna prica kao sa oladipom. niko sada u medjusezoni nije hteo da trejduje za njih. oladipo bio povredjen i ulazio je u sada poslednju goidnu ugovora dok turner ima sasvim ok ugovor. bas je misterija zbog cega. mozda i ne bi bio najbolji fit za boston ali kako igra na pocetku sezone, sigurno bi dobro dosao. ipak, ima nesto vezano za njega sto ne znaju svi.

 

nije laka pozicija za boston ali ako nista imaju taj masini tpe.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Drakaris said:

Koju pomocnu ekipu su menjali? Bruklin je izgubio u sustini samo Leverta i Alena. Kuruks je taj treci igrac koji ne bi igrao ni u ABA.

 

Alen i Levert je premalo za jednog Hardena. On sam pravi veci impact na terenu i vise nego duplo od njih dvojice zajedno. Zamisli kakvu ce tek slobodu u igri da imaju Durent i i irving. Koje ce probleme da ima svaka odbrana.

 

edit: Sada videh i Princa, ali to ne menja sustinu. Takav tip se moze naci i na dedlajnu.

 

LaVert i Alen nisu bilo koja dva igrača, oni su dva sjajna igrača sa potencijalom da budu još i bolji, drže različite pozicije i nikako mi ne ide u glavu čemu ovakvo kompletno odricanje od budućnosti zarad krajnje maglovitog dobitka. Razumem jako ulaganje, ali ovakav All In ne razumem. No dobro, brzo će sve biti jasno.

 

@uini A što se DAntonija tiče, msm da njegovi rezultati govore sami za sebe, naročito to što forsira prilagodljiv stil igre koji se vrlo dobro pokazao posebno u plej ofu, gde god da je bio glavni baja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Taman imam protiv koga da navijam na istoku, uz kliperse na zapadu.

 

Mislim da je Hjuston mogao bolje da prodje, ali sta da im radim. Meni sve mirise da Fertitta gleda da maksimalno skrese troskove.

 

Nadam se da ce mozda Denver da se umesa za Tucker-a.

 

Indijana i Klivlend uhvatili zgodan momenat.

 

Imho, najveci gubitnik je Fila.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki Dzep said:

čemu ovakvo kompletno odricanje od budućnosti zarad krajnje maglovitog dobitka

Zato što je očigledno da je i budućnost isto tako maglovita. Niko ne može da obeća titulu odma-sada-odma, koga god da nakrcaš u ekipu, kao što ne može da obeća ni da će tim u nekoj tamo budućnosti izgledati baš kao što smo zamislili. Nemam pojma da li je ovo dobar potez, ali je jasan 1/1, pa šta bude.

Link to comment
Share on other sites

Kad je Blake Griffin poslednji put zakucao? 
Naišao sam na neki yt snimak iz HS, rose vs blake. Znači DRose leti dok ovaj skače kao airSlavkan.
Dolazi potom koledz i lik glavom udara u tablu prilikom kucanja. Kako ga je trejdovalo iz LA u Det, resetovao se na fabrička.
Link to comment
Share on other sites

Hjuston je opljackao netse gore nego tanderi njih. Idu u hard ribild, pa cemo videti. Harden je svakako morao biti sklonjen hitno.

 

A Oladipo je na leto fa. I ne verujem da Hjuston ima nameru da ga zadrzi. Od veterana cenim da ce samo Wall mozda da ostane i to ako se bas pokaze useful.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LordOfTerror said:

Koliko je ocajan Barrett, mislim da mu je ovo treci mec da ne moze da pogodi apsolutno nista. 

 

hvala na kontra-džinksu: 20pts (14pts u trećoj četvrtini, 7-15 iz igre)

 

---

 

Quote

Thibs

really taking the whole ‘Obi-1’ thing a little too seriously

 

E9d3yKw.jpg

 

---

15 minutes ago, Alex_Serbia said:

Od veterana cenim da ce samo Wall mozda da ostane i to ako se bas pokaze useful.

 

zapravo, jedini način da ode negde je da igra opasno. inače je tu.

 

2020/21 $41,254,920

2021/22 $44,310,840

2022/23 $47,366,760

 

edit, ili da predate nešto od ovih pikova koje ste juče dobili

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Alex_Serbia said:

Hjuston je opljackao netse gore nego tanderi njih. Idu u hard ribild, pa cemo videti. Harden je svakako morao biti sklonjen hitno.

 

A Oladipo je na leto fa. I ne verujem da Hjuston ima nameru da ga zadrzi. Od veterana cenim da ce samo Wall mozda da ostane i to ako se bas pokaze useful.

To je i neki plan Hjustona, da vide sta imaju sa ovim timom a ako ne ide, na ljeto totalni rebuild. Ovako nije islo tj od prosle godine, nema smisla tavoriti u 1 ili 2 rundi plejofa.

Kao sto si pisao morali su onda ostavit Arizu i Moutea pa da jos jednom se posibaju sa GS. Sve posle toga je malo po malo padanje.

 

Kyrie je igrao sa dominantnim ball handlerom u Lebronu, ako je i dalje u vinklu znace da treba da zrtvuje svoje statse i dodire. Harden je igrao sa Wbrk i KD ali to je davno bilo, posle toga je postao mocna ofanzivna sila, stats igrac ali mislim da ce moci da se prilagodi. Odbrana im skripi, vidjecemo koji su jos potezi uprave, moraju sad malo da dorade ekipu ako mogu ove sezone, ako ne onda na ljeto.

Ja da sam na mjestu GM Netsa ispitao bih trziste za Kyrie i da uzmem neke komplementarne igrace KD i Hardenu jer njih 2 uz odlican supporting staff bi bili brutalni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...