Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Znao sam da ce ovako biti sa CP3, igramo najsporiju kosarku u ligi

Meni je veći problem taj što je Crowder uglavnom u mismatchu sa skoro svakom ozbiljnom četvorkom. Siakam ga je jučer doslovno razbio. Doduše nije ni Cam bolje prolazio. Ne znam kako će to Monty rijesavati tijekom sezone. Ovako Jea ispada loš defanzivac. Fali ta četvorka samo tako. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Magia said:


Ja mislim da bi sa Beasleyem i Juanchom, dosta lakse prosli prve 2 runde a onda bi sa Lejkersima bila potpuno drugacija serija. Beasley je i ove godine pokazao koliko je dobar igrac, a ako se secas oni su u prve 2 serije imali bas problema sa postizanjem koseva. 

Sto se tice Granta, dobar GM bi trebalo makar da zna da li ce uspeti da zadrzi igraca kog ima u sastavu a ne da bude iznenadjen sto ovaj hoce da bude prva violina u krs ekipi, valjda se taj razgovor vodi odmah na kraju sezone. 

O Milsapovom ugovoru vec cetvrtu godinu za redom, stvarno ne bih, coveka placaju kao da je neka legenda kluba pa mu se oduzuju za titulu koju im je doneo. Bas preplacivanje bespotrebno iz godine u godinu. 

Jes vala Craig je bio prekobrojan i nisu mogli da ga potpisu za ovih 1.7m kojih je dobio od Milvokija, morao je Milsap da dobije 10m.  A nisu imali roster mesto za njega jer su morali da zadrze Cancara i Howarda, i pored toga su doveli jos jednog PG kao da ih nemaju vec trojicu.

Evo sad situacija i sa nezadovoljnim Bartonom za koju sam vec napisao kako ce rezultirati.

Sto se tice njihovog big 3 sa Porterom, mozda ja nemam pojma sa kosarkom ali Porter bi morao da popravi odbranu drasticno da bi to bilo iole funkcionalno, ono je bilo sramotno sta su mu radili u plejofu. Ovako, mogu da imaju 2 Rodmana u odbrani na 2 i 4 i i dalje bi bili busni. 

Imas 2 fransizna igraca, imas Jokica koji je stvarno potencijalno najbolji igrac lige, okruzi ih sa 3 i D igracima i imas pretenda za titulu za koju godinu. 

 

Nikakav uticaj ne bi imali ni Juancho ni Beasley u PO. Prvi ne bi dobio nijedan minut s obzirom koju su rotaciju imali na krilima, drugi bi igrao nesto dok se ne vrati Harris. Pritom se potpuno ne slazem s tim da je problem bio davanje koseva. Murray je trpao preko 50 redovno sa bekovskih pozicija protiv Jazza, problem je bio smiriti Mitchella, Conleya i Clarksona i to se desilo tek kad se Harris vratio a Beasley bi tu bio potpuno beskoristan s obzirom da je u odbrani igrac manje. To ces videti ove sezone gde ce s njim, Russelom i Townsom u petorci Sota biti najgora odbrana lige na kraju.

 

Grant je rekao da zeli da ostane ako dobije dovoljno para. Ponudili su mu i vise od toga, i ipak je otisao. Ne moze da se krivi GM tu. Uostalom ovo je ispalo mnogo bolje za njih jer Grant ne vredi 20 miliona.

 

Millsapov stari i ovaj novi ugovor uopste nisu losi. Prvi je bio 2+1 sa poslednjom sezonom kao timskom opcijom. Ne mozes da predvidis da ce neko da se tesko povredi 2 puta u dve sezone, bez toga bi to bio odlican ugovor. Ovaj novi je na jednu sezonu. Covek i dalje igra dobru odbranu u limitiranim minutima i daje odlican spacing u napadu, bas ono sto treba Jokicu. Koju su mitsku zver koja igra odbranu trebali dovesti na PF za 10 miliona umesto njega? Sve trce dobri igraci da igraju tamo. Moraju da daju pare kao i svaki small market tim.

 

Craig je bio hustle igrac i to je sve. Uostalom videces koliko minuta ce dobije u Bucksima. Za sada malo pre nego sto se povredio.

 

Barton je jedina situacija gde im zameram. Trebao je da se trade ranije, ali jos ima vremena za to.

 

Porter je na kraju playoffa imao manje od 60 utakmica ukupno odigranih iznad high-school nivoa sve zajedno. Na pocetku bubblea je to bio mizeran broj. Bukvalno se moglo videti da napreduje iz serije u seriju. Protiv Jazza je to bilo uzasno, kasnije je imao neke momente vec gde je to bilo pristojno. Ima sve predispozicije da bude pozitivan u najmanju ruku u odbrani, pre svega mu fali vise meceva da dobije iskustva. On je vec sasvim solidan u 1 na 1 odbrani, ume da lepo doprinese sa strane pomoci, ume da izblokira i vec skace na maltene elitnom nivou za krila. To vec bolje izgleda nego pre nekoliko meseci i samo mu treba vremena. Sa iskustvom i utakmicama ce se manje gubiti u pnr i rotacijama sto je sada najveci problem.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bodo said:

Knicksi baš postala gotivna ekipa. Ispratio sam ih zadnja dva meča sa ATL i UTAH. Ovo im najbolji start u zadnjih 7,8 godina. Uz sve to imaju i dosta povredenih. Baš mi je drago za njih. Samo da nastave u tom ritmu. 

+1

NBA je bar 20 posto zanimljivija kad su Knicksi dobri.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, bodo said:

Meni je veći problem taj što je Crowder uglavnom u mismatchu sa skoro svakom ozbiljnom četvorkom. Siakam ga je jučer doslovno razbio. Doduše nije ni Cam bolje prolazio. Ne znam kako će to Monty rijesavati tijekom sezone. Ovako Jea ispada loš defanzivac. Fali ta četvorka samo tako. 

pravis problem gde ga nema. crowder i jeste sasvim dobar defanzivac, a i pozicija old skul cetvorke ionako vise ne postoji... 

 

a treba reci i da je Siakam, inace sjajan igrac, juce odigrao kao LeBron, niko drugi ne bi mogao da ga zaustavi.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Barkley#34 said:

 

 

A tačno zamišljam scenario u kome Niksi ulaze u finale Istoka dok uini nastavlja da gunđa zbog propale šanse za visokim pikom. 😉

 

probaj da mi vizualizujes taj scenario pošto ja ne umem. al zato mogu da zamislim play-in ekipu koja se aka za osmo mesto i zarad toga bira opet sa pozicije 8-12

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sunset rubdown said:

pravis problem gde ga nema. crowder i jeste sasvim dobar defanzivac, a i pozicija old skul cetvorke ionako vise ne postoji... 

 

a treba reci i da je Siakam, inace sjajan igrac, juce odigrao kao LeBron, niko drugi ne bi mogao da ga zaustavi.

Volio bih da si u pravu. Sacekajmo još da vidimo 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Radalek said:

Porter je na kraju playoffa imao manje od 60 utakmica ukupno odigranih iznad high-school nivoa sve zajedno. Na pocetku bubblea je to bio mizeran broj. Bukvalno se moglo videti da napreduje iz serije u seriju. Protiv Jazza je to bilo uzasno, kasnije je imao neke momente vec gde je to bilo pristojno. Ima sve predispozicije da bude pozitivan u najmanju ruku u odbrani, pre svega mu fali vise meceva da dobije iskustva. On je vec sasvim solidan u 1 na 1 odbrani, ume da lepo doprinese sa strane pomoci, ume da izblokira i vec skace na maltene elitnom nivou za krila. To vec bolje izgleda nego pre nekoliko meseci i samo mu treba vremena. Sa iskustvom i utakmicama ce se manje gubiti u pnr i rotacijama sto je sada najveci problem.

Šta znam, meni ne deluje da će shvatiti kako se igra timska odbrana na nivou koji je potreban Denveru, bar ne u narednih par sezona koliko im dajem fore da naprave napredak pre nego što krene unutrašnje nezadovoljstvo što su tu negde a nikako da iskoče na vrh. Isto važi i za napad, suviše ga povuče lopta i isključi se iz toga da je košarka timski sport, a nije na nivou da može sam da donese pobedu. 

2 minutes ago, đubrivo. said:

probaj da mi vizualizujes taj scenario pošto ja ne umem. al zato mogu da zamislim play-in ekipu koja se aka za osmo mesto i zarad toga bira opet sa pozicije 8-12

Tja, ti si mi objašnjavao da je Tibs NBA Dule, a kod takvih je sve moguće. :classic_tongue: Ko zna, možd ćete popustiti u narednom periodu, a tada će uslediti borba za dno. Ovo sad je možda samo ispitivanje dometa tima i nabijanje samopouzdanja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LordOfTerror said:

Knicksi su super takmicarska ekipa, jedino sto nemaju nikakvog smisla.

 

Ako su hteli da igraju ovako trebali su da dovedu jos par korisnih veterana.

 

Ovako ce Tibs bezveze polomiti Rendla i Barretta...

 

nece oni jos dugo ovako, do sada ih je dobrano sralo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Šta znam, meni ne deluje da će shvatiti kako se igra timska odbrana na nivou koji je potreban Denveru, bar ne u narednih par sezona koliko im dajem fore da naprave napredak pre nego što krene unutrašnje nezadovoljstvo što su tu negde a nikako da iskoče na vrh. Isto važi i za napad, suviše ga povuče lopta i isključi se iz toga da je košarka timski sport, a nije na nivou da može sam da donese pobedu. 

Moguce je da si u pravu, ali dosta sam ih gledao od pocetka. Nekako mi izgleda da Jokic dobro utice na njega, vide se obrisi timske igre u napadu ali i dalje ima momente gde izgleda kao kad KD hoce da preuzme. Doduse cesce to izgleda dobro nego lose sada. U poslednjoj utakmici pre nego sto je morao u karantin je ubacio tridesetak poena, to je izgledalo tako lagano. Bas ponekad izgleda kao KD gde znas da je sposoban da utrpa 50 i da ne mozes nista da uradis povodom toga.

U odbrani stvarno mislim da ima potencijala i da je sve samo stvar treninga i utakmica.

On me najvise intrigira od svih 23 and under 'potencijala' (ne racunajuci Luku) i ova sezona ce reci mnogo toga. Ako ga zaobidju povrede, bice starter sa mnogo minuta i odigrace ih vise nego sto je do sada ukupno u karijeri. Videcemo kako ce to da izgleda za mesec ili dva jer uopsteno mislim da ce tek tada svi timovi i igraci da udju u pravi ritam posle ove prakticno nepostojece medjusezone.

Link to comment
Share on other sites

Ja sudim na osnovu balona i PO, jer je to neuporedivo ozbiljnije od ovog početka sezon (a i gledao sam baš malo). Dečko zaista ima potencijal, i fizički i košgeterski, ali je baš divalj i samo svoj ponekad. Baš je Jokić pizdeo prošle sezone. 

 

Nadam se da si u pravu, on ima skoro savršenu situaciju u pogledu ekipe, saigrača, uloge, godina... samo da prođe bez povreda.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, gggggggg said:

 

nece oni jos dugo ovako, do sada ih je dobrano sralo.

 

bucks, pacers i jazz su pokazali ozbiljan no fucks given attitude. a hawks su one way street. 

 

međutim, ne mogu više da gledam u pasulj kad će i koja ekipa da ih shvati ozbiljno. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gggggggg said:

pricam o tome da protivnici sutiraju najgore u ligi protiv knicksa. ni 30% za tri. to kada se nivelise, usledice ocekivani porazi.

 

pa jeste. nešto od toga ide na solidnu odbranu (knicksi su pre ove tekme bili valjda 9. po def rejtingu na malom uzorku) a nešto ide na prilično opuštene periode utakmice protivnika. pominjao sam da su pacersi igrali jednu od bednijih odbrana koje sam gledao za njihove standarde, myles turner kolovođa. hawksi su bednici a sinoć je na 14 razlike conley izgubio 3 lopte za redom na pravdi boga - što nije imalo trenutni uticaj na rezultat ali je jasno govorilo o pristupu (iako se snyder trudio da ih animira)

 

na to dodaš ovaj majkl džordan outing riversa i eto ti. poenta je da ni ja ne mislim da je održivo ovo. srećom da trenutno od tih najlošijih ekipa samo pistonsi imaju 1-7, dok ostali (cavs, kings, bulls, thunders) imaju po 3-4 pobede.

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Koji su to ovog puta generacijski talenti zbog kojih je Vini nesrećan što Knicksi pobeđuju?

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki28 said:

B2B u 4:00 sa SA i Bullsima💪👌 da je onaj pravi od 4:30h bilo bi milina. Ovi u 1 ili 2 me smaraju, to je tako istocno a ti i posle 2 i po godine cepas istok???😂😂😂 

 

 Ma od pre mesec dana opet radim, i to za sada samo prve smene od 9, pa zato ne mogu 😄  

  Btw, odgledao sam ceo mec ovaj poslednji u Memfisu, bas je bio los i sloppy, ali izvuce nas King onim prelepim fejdovima i blokada za kraj. Gasol je usao u problem sa faulovima pa nije igrao puno, ali igrao je bas dobru odbranu na Jonasu, par puta ga je izblokirao i oteo mu loptu na postu. Ne izgleda toliko lose za sada Marc

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Koji su to ovog puta generacijski talenti zbog kojih je Vini nesrećan što Knicksi pobeđuju?

 

rano je i sve ali ja tu zaista osim cunninghama ne vidim nekog potencijalnog game changera. a zna se koliko knicksi imaju srece na draft lutriji...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Radalek said:

 

Nikakav uticaj ne bi imali ni Juancho ni Beasley u PO. Prvi ne bi dobio nijedan minut s obzirom koju su rotaciju imali na krilima, drugi bi igrao nesto dok se ne vrati Harris. Pritom se potpuno ne slazem s tim da je problem bio davanje koseva. Murray je trpao preko 50 redovno sa bekovskih pozicija protiv Jazza, problem je bio smiriti Mitchella, Conleya i Clarksona i to se desilo tek kad se Harris vratio a Beasley bi tu bio potpuno beskoristan s obzirom da je u odbrani igrac manje. To ces videti ove sezone gde ce s njim, Russelom i Townsom u petorci Sota biti najgora odbrana lige na kraju.

 

Grant je rekao da zeli da ostane ako dobije dovoljno para. Ponudili su mu i vise od toga, i ipak je otisao. Ne moze da se krivi GM tu. Uostalom ovo je ispalo mnogo bolje za njih jer Grant ne vredi 20 miliona.

 

Millsapov stari i ovaj novi ugovor uopste nisu losi. Prvi je bio 2+1 sa poslednjom sezonom kao timskom opcijom. Ne mozes da predvidis da ce neko da se tesko povredi 2 puta u dve sezone, bez toga bi to bio odlican ugovor. Ovaj novi je na jednu sezonu. Covek i dalje igra dobru odbranu u limitiranim minutima i daje odlican spacing u napadu, bas ono sto treba Jokicu. Koju su mitsku zver koja igra odbranu trebali dovesti na PF za 10 miliona umesto njega? Sve trce dobri igraci da igraju tamo. Moraju da daju pare kao i svaki small market tim.

 

Craig je bio hustle igrac i to je sve. Uostalom videces koliko minuta ce dobije u Bucksima. Za sada malo pre nego sto se povredio.

 

Barton je jedina situacija gde im zameram. Trebao je da se trade ranije, ali jos ima vremena za to.

 

Porter je na kraju playoffa imao manje od 60 utakmica ukupno odigranih iznad high-school nivoa sve zajedno. Na pocetku bubblea je to bio mizeran broj. Bukvalno se moglo videti da napreduje iz serije u seriju. Protiv Jazza je to bilo uzasno, kasnije je imao neke momente vec gde je to bilo pristojno. Ima sve predispozicije da bude pozitivan u najmanju ruku u odbrani, pre svega mu fali vise meceva da dobije iskustva. On je vec sasvim solidan u 1 na 1 odbrani, ume da lepo doprinese sa strane pomoci, ume da izblokira i vec skace na maltene elitnom nivou za krila. To vec bolje izgleda nego pre nekoliko meseci i samo mu treba vremena. Sa iskustvom i utakmicama ce se manje gubiti u pnr i rotacijama sto je sada najveci problem.

 

Za Juancha se slazem. Beasley bi im lagano bio treci skorer, s obzirom da su u dosta tekmi poradjali koseve i niko sem dvojca nije mogao otvoreni sut da pogodi. Minesota bi bila najgora odbrana lige i bez njega. Pogledaj samo ove godine kako igra, nemoguce je da je 1 pik najvise sto su mogli da izvuku, ili ako jeste,  trebalo ga je trejdovati ranije ako ga vec nisu imali u dugorocnim planovima.

 

Posao GM je da zna sve o svojim igracima, ne znam kako moze ostati iznenadjen odlukom Grenta koji bi ocigledno otisao u bilo koju ekipu koja bi mu ponudila vecu ulogu.

 

A tek o tome da Grent ne vredi 20m ali zato Milsap vredi 90m za 3 sezone sto ga je u tom trenutku napravilo trecim najplacenijim igracem u NBA. Mislim te cifra je u trenutku potpisivanja ugovora bila zacudjujuca, ali pokupiti opciju za trecu godinu nakon 2 onakve sezone je potpuna ludost. Kao sto je i ludost dati mu ove godine 10m nakon 3 sezone koje si ga preplacivao.
 

Ima mnogo mitskih zveri koje bi mogli dovesti kada im transfer politika bila malo bolja- vec spomenuti Covington, PJ Tucker, Wood itd. 


Mislim njihov GM je stvarno pravio ocajne poteze maltene svake sezone, nije na vreme trejdovao ni Farieda dok je imao neku vrednost, ni Nurkica (pa je za njega dobio jebenog Plamlija), ni Beasleya, evo sada ni Bartona. A da ne spominjem trejd Donovana Michela za Lydona i Lylesa.

Da ponovim, ja se apsolutno slazem da mi ne znamo sve stvari koje se desavaju iza kulisa, ali valjda je posao GMa da predvidi buducnost, razvoj igraca, da ima taktiku, da bude dobar pregovarac, da u dogovoru sa trenerom pokusava da izvuce najvise iz igraca koje smatra trejd assetima dok ih ne trejduje, da ne preplacuje igrace koji igraju za njegov tim itd itd.

Koji bi potez ocenio kao odlican od strane njihova 2 GMa u prethodnih nekoliko godina? (izuzev drafta naravno).

Craig je bolji igrac od min 5 igraca iz njihove trenutne ekipe. Naravno da nece imati toliku ulogu u Milvokiju, ekipi koja vec ima brutalnu odbranu, za razliku od Denvera kojima samo 3iD igraci i jesu potrebni pored vodeceg dvojca, a defanziva na krilima im je upitna.

 

Sto se tice Portera ja se nadam da ja gresim, ali on je svojom odbranom, nejebavajucim stavom u napadu i izjavama vec pokazao o kakvom indijancu se radi. E sad, mlad je jos uvek, i valjda ce uspeti da ga promene, ali za sada ceo stav ne deluje ohrabrujuce, iako je nesumnjvo ofanzivno jako talentovan.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Magia

i wood i covington su otišli u timove gde će imati dobre minute i usage 

 

nije kao da denver ne zna da oni postoje. na stranu što ne vidim šta bi wood doneo nuggetsima 

 

pj tucker ima ugovor još ove sezone 

Edit 

plus njihov gm je bio karnisovas koji sad vodi bullse, nije ista ekipa 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...