Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 hours ago, đubrivo. said:

 

postoji razlog zašto je to tako a ti ako želiš, sedi 5 minuta pa razmisli.

 

ili je paraćin-beograd jedina odrednica koju priznaješ?

 

Jedino je malo problem sto se taj black empowerment nerwtko koristi i zloupotrebljava od strane nekih afroamera za odredjen sopstveni rasizam i tribalizam.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ima to vec godinama na stats.nba, zajedno sa prosecnom brzinom kretanja po mecu.

 

Zanima me sta ce Grant da radi ako nasutiraju Kejsija, da li ce da trazi trejd u drugu ekipu gde je trener crn, ili ce da nastavi da napucava brojke u budjavoj ekipi.

 

kao prvi igrac fransize ce zatraziti crnog trenera a ako mu ne izadju u susret trazi trejd.

 

---

 

killian hayes je izgleda zavrsio sezonu zbog povrede kuka.

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Malkolm Brogdon said:
Ima to vec godinama na stats.nba, zajedno sa prosecnom brzinom kretanja po mecu.
 
Zanima me sta ce Grant da radi ako nasutiraju Kejsija, da li ce da trazi trejd u drugu ekipu gde je trener crn, ili ce da nastavi da napucava brojke u budjavoj ekipi.

ae82326e077ae84b576125db6eba367e.jpg

Morgan Frimen preuzima ekipu ako Kejsi ode. Pričaće o bratstvu i jedinstvu, beskrajnom kosmosu i vječnim misterijama.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

 

Ma samo hipotetisemo. Ja sam danas pomenuo da bi Siakam mozda procvetao u novoj sredini, pa je neko predlozio trejd za Hardena.

 

Ima Hriscansko Drvo na istoj poziciji...  Kad' vec hipotetisemo, meni je najbolji ( ako je ikada postojao) paket od Brooklyn-a ... nesto tipa :  LvErt, Allen i Diwi ( ili pikovi ili nešto slično) 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

a ko si ti da to tvrdiš?

 

evo da ti lokalizujem: zamisli da je grant ganci i da postoji tim sa gmom koji je rom u gradu gde ima puno roma; 

jel' bi ti njegova odluka bila težak bullshit ili razumljiva? meni bi bila savršeno razumljiva, iako je moj primer težak sci-fi, jer romi možda nisu prošli crnačku golgotu ali su u debelo podređenom položaju u srbiji

 

(i pazi kako odgovaraš, @dulematic može biti izrazito osetljiv na ovakve teme).

Loša analogija, uini.

 

Grant igra u ligi u kojoj je dominantan broj igrača crne puti. Crnci su proslavili tu ligu i sam sport, a mnogi od njih postali svetski brendovi. Ligi i klubovima su doloresi veoma važni, ako ne često i najvažniji, pa su letos povukli poslovno rizičan, ali hrabar potez (šta god ko mislio o istom, to je bilo hrabro) i najotvorenije moguće stali iza BLM pokreta i celokupnog narativa borbe za rasnu jednakost. 

 

U takvom kontekstu, on umesto da promoviše ravnopravnost, kreće se linijom segregacije. Ako postoje crni gradovi, kakvi su ostali? Ako su bitni crni GM ili crni trener, kakvi su ostali? Ponavljam, u ligi u kojoj je veliki broj učesnika crn i aktivno podržava borbu za ravnopravnost. Loš je put za ostvarenje proklamovanog cilja.

 

Ne vidiš razliku u odnosu na situaciju u kojoj bi bilo strava da Romi uopšte počnu da se bave sportom profesionalno i budu uzor za zajednicu i izvuku deo iste iz bede?

  • Like 7
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Portland za sada baš loša sezona. Nisu problem 4 poraza, bila su tu i dva jaka gostovanja, koliko utisak da se ništa nije promenilo.

Godinama je već priča kako je klupa tanka za nešto više, a sada, sa neuporedivo boljom rotacijom + pokrpljenim nekim rupama od prošle godine, sve se i dalje svodi na to da li će Lilard dati 25 poena i to je to.

Odbrana nije napredovala nimalo, niti postoji "povlačenje ručne" kada krene da se topi  stečena prednost. Vidim da ima sve više kritika na račun Stotsa.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Miki28 said:

Granta nisu smjeli da puste, po meni pa koliko god da kosta. On je napravio iskorak prosle sezone a vidi se i ove sezone da nastavlja da napreduje. 

Losiji su nego prosle sezone, jedino da MPJ napravi ogroman iskorak mada je realnije da to bude sledece sezone.

Barton i Harris nista, stagniraju.

Nije bilo do njih uopste. Matchovali su ponudu Detroita koja je bila ogromna (i Grant je vise nego preplacen, stojim iza toga) i svejedno ih je odbio. Sta su mogli da urade?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Magia said:

 

Znam, ali imas vec igraca u ekipi sa kojim si ostvario uspeh, pa valjda imas pregovaracku prednost u odnosu na ostale ekipe, uradi nesto.

 

Na listu fejlova sam zaboravio da dodam trejd Beasleya i Juancha prosle godine..

 

Stvarno pokusavam da nadjem u prethodnih par godina makar 1 potez (sem draftovanja) gde bih rekao: "wow svaka cast njihovom GMu" i ne uspevam.

 

Ove godine oni ispadaju ranije nego prosle to je sigurno, jer im je odbrana vec sada busna kao sir, mogu da zamislim sta ce biti u plejofu kad se budu pripremali za njih.

 

Mada, nije mi zao makar ove sezone, nek ispadnu sto ranije pa Jokic da ima vremena da odmori i da se spremi za OI.

 

Ne slazem se sa ovim.

Beasley i Juancho bi otisli ni za sta na kraju sezone jer nije ni u teoriji postojala sansa da plate jednog a kamoli obojicu. Pritom ne bi promenili nista protiv Lakersa, ispali bi svejedno u WCF. Bar su dobili picka nazad za njih a MPJ je dobio vise minuta a njegov razvoj im je bitniji od bilo cega sto bi ova dvojica mogla da ponude. Pritom, cak i da su mogli da ga zadrze, Beasley ne bi bio zamena za Harrisa jer odbranu moze da igra samo na igrici a suteva ne bi dobio mnogo pored glavne trojke.

Covington nije juren jer su pare imali 'rezervisane' za Granta koji ih je ispalio i na kraju su uzeli sta su mogli a to su manji kratkorocni ugovori Millsapu i Greenu koji su zajedno vredniji od jednog Granta. Covington je vec bio otisao u trenutku kad ih je Grant odbio sto niko nije ocekivao. Sve vreme je pricao kako zeli da ostane.

Craig je pusten namerno jer na kraju ipak nije uspevao da sacuva kako treba igrace koje je morao, ispadao je u odbrani u kljucnim trenucima a u napadu je uglavnom bio igrac manje. Respect za njegov hustle ali to je sve sto je imao u playoffu i potpuno je ispravno bilo da mu se ne da ugovor.

Link to comment
Share on other sites

Kakav je perfektan plej za danasnji NBA Lamelo Ball. Ima sve da bude all star, mozda cak i superstar. Ima bas ogroman potencijal, a verujem da je malo njih ocekivalo da ce odmah da doprinosi ovoliko.

Sent from my SM-A505GN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Radalek said:

 

Ne slazem se sa ovim.

Beasley i Juancho bi otisli ni za sta na kraju sezone jer nije ni u teoriji postojala sansa da plate jednog a kamoli obojicu. Pritom ne bi promenili nista protiv Lakersa, ispali bi svejedno u WCF. Bar su dobili picka nazad za njih a MPJ je dobio vise minuta a njegov razvoj im je bitniji od bilo cega sto bi ova dvojica mogla da ponude. Pritom, cak i da su mogli da ga zadrze, Beasley ne bi bio zamena za Harrisa jer odbranu moze da igra samo na igrici a suteva ne bi dobio mnogo pored glavne trojke.

Covington nije juren jer su pare imali 'rezervisane' za Granta koji ih je ispalio i na kraju su uzeli sta su mogli a to su manji kratkorocni ugovori Millsapu i Greenu koji su zajedno vredniji od jednog Granta. Covington je vec bio otisao u trenutku kad ih je Grant odbio sto niko nije ocekivao. Sve vreme je pricao kako zeli da ostane.

Craig je pusten namerno jer na kraju ipak nije uspevao da sacuva kako treba igrace koje je morao, ispadao je u odbrani u kljucnim trenucima a u napadu je uglavnom bio igrac manje. Respect za njegov hustle ali to je sve sto je imao u playoffu i potpuno je ispravno bilo da mu se ne da ugovor.


Ja mislim da bi sa Beasleyem i Juanchom, dosta lakse prosli prve 2 runde a onda bi sa Lejkersima bila potpuno drugacija serija. Beasley je i ove godine pokazao koliko je dobar igrac, a ako se secas oni su u prve 2 serije imali bas problema sa postizanjem koseva. 

Sto se tice Granta, dobar GM bi trebalo makar da zna da li ce uspeti da zadrzi igraca kog ima u sastavu a ne da bude iznenadjen sto ovaj hoce da bude prva violina u krs ekipi, valjda se taj razgovor vodi odmah na kraju sezone. 

O Milsapovom ugovoru vec cetvrtu godinu za redom, stvarno ne bih, coveka placaju kao da je neka legenda kluba pa mu se oduzuju za titulu koju im je doneo. Bas preplacivanje bespotrebno iz godine u godinu. 

Jes vala Craig je bio prekobrojan i nisu mogli da ga potpisu za ovih 1.7m kojih je dobio od Milvokija, morao je Milsap da dobije 10m.  A nisu imali roster mesto za njega jer su morali da zadrze Cancara i Howarda, i pored toga su doveli jos jednog PG kao da ih nemaju vec trojicu.

Evo sad situacija i sa nezadovoljnim Bartonom za koju sam vec napisao kako ce rezultirati.

Sto se tice njihovog big 3 sa Porterom, mozda ja nemam pojma sa kosarkom ali Porter bi morao da popravi odbranu drasticno da bi to bilo iole funkcionalno, ono je bilo sramotno sta su mu radili u plejofu. Ovako, mogu da imaju 2 Rodmana u odbrani na 2 i 4 i i dalje bi bili busni. 

Imas 2 fransizna igraca, imas Jokica koji je stvarno potencijalno najbolji igrac lige, okruzi ih sa 3 i D igracima i imas pretenda za titulu za koju godinu. 

Edited by Magia
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...