Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Iskorak bi bio osvajanje titule, pitanje je koliko je to realno. Oni su ogroman iskorak već napravili izbacivši Clipperse prošle godine i potvrdom da je Murray legit nosilac na bekovskim pozicijama (koliko je tanka linija između iskoraka i ponora govori i činjenica da su lako mogli da ispadnu od Jazza koji je bio bolja i smislenija ekipa u toj seriji i prošli bi lagano da Murray nije iz guzice izvukao ne all-nba nego all-time partije). Sad im ostaje da vide šta je Porter, treći član contender jezgra ili tek još jedan talentovani gunner koji samo povremeno bljesne. Sve ostalo je za njih sekundarno ali def su izgubili mišiće odlaskom Granta i Craiga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Granta nisu mogli da zadrže jer je on sebe video kao tenk komandira, što i jeste u Pistonsima. Zajebali su se imho što nisu produžili barem Craiga koji je otišao za siću u Buckse a značio bi im za odbranu na velikim swingmanima kada ovi počnu da urnišu Portera. Ja bih rekao čak i da Plumi nedostaje po malo.

Videćemo kako će Jokićeve zamene igrati tokom sezone a posebno kad se bude brojalo, ali ljudi generalno potcenjuju Plamlijevu igru u Denveru. Bio je on dosta koristan (skok i odbrana, pre svega, a i u napadu je bio koristan kad ne izlazi iz opanaka), a nije delovalo ni da je nezadovoljan ulogom.

 

Naravno, takvih drva ima po ligi i lakše ih je naći nego vrhunskih igrača. Samo, jedno je teorija a drugo je uklopiti ih u tim koji puca na sam vrh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drakaris said:

Siakam je na racun ozbiljne ekipe dobio maksimalan ugovor. Mnogo je lakse igrati i funkcionisati u ozbiljnoj ekipi sa prekaljenim plejevima poput Laurija i FVV i solidan frontcourt Gasol i Ibaka, nego kada ti je prvi plej neko ko zna da tapka samo levom rukom i ciglari gore od Adre Robersona.

 

igrao je i grant u ekipi gde je prvi plej jokić, on je bolji i od laurija i od fvv

 

samo kažem da sačekamo neki uzorak. na stranu to što ja mislim da je lakše igrati u ovakvoj ekipi detroita. ako pobedis, super, ako izgubiš, draft 2021. 

 

isto se može reći i za randlea npr. 

uzorak + odresene ruke. stavi randlea u ozbiljnu ekipu sa ozbiljnim plejmejkerima i ne verujem da će igrati ovako dobro. 

Link to comment
Share on other sites

Siakama ne volim kao igrača, mislim da je žešće precenjen i da je pročitan, u vakuumu je možda Grant tu negde sa njim, možda i bolji individualno (njegov napredak od klasičnog drveta iz Sixersa je meni fascinantan), ali Siakam sve i da ne odigra ništa više do kraja karijere bio je ozbiljan član šampionske ekipe i zaslužio je lovudžu samim tim. Grant je radije izabrao da nabija brojke u irelevantnoj ekipi nego da pomogne nekom ozbiljnom timu tako što će biti njihov Siakam iz šampionske sezone, u tome je razlika. Po meni više vredi drugi ili treći igrač contendera nego neki Zach LaVine gunner iz cirkusa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, đubrivo. said:

 

igrao je i grant u ekipi gde je prvi plej jokić, on je bolji i od laurija i od fvv

 

samo kažem da sačekamo neki uzorak. na stranu to što ja mislim da je lakše igrati u ovakvoj ekipi detroita. ako pobedis, super, ako izgubiš, draft 2021. 

 

isto se može reći i za randlea npr. 

uzorak + odresene ruke. stavi randlea u ozbiljnu ekipu sa ozbiljnim plejmejkerima i ne verujem da će igrati ovako dobro. 

Jeste, ali je razlika u tome sto Grent nije dobijao dovoljno prostora za razliku od Siakama. Njemu je bilo lakse da se probije u Torontu, nego Grentu u Denveru koji ima mnogo ozbiljnih potrosaca lopti. On je otisao zbog tog prostora u neki tim gde bi mogao da se dokaze i vidim da mu bas sjajno ide.

 

Rendlu ce uvek biti problem sut, on mora da se razvija u pravcu Adebaja, da razigrava druge igrace.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Iskorak bi bio osvajanje titule, pitanje je koliko je to realno. Oni su ogroman iskorak već napravili izbacivši Clipperse prošle godine i potvrdom da je Murray legit nosilac na bekovskim pozicijama (koliko je tanka linija između iskoraka i ponora govori i činjenica da su lako mogli da ispadnu od Jazza koji je bio bolja i smislenija ekipa u toj seriji i prošli bi lagano da Murray nije iz guzice izvukao ne all-nba nego all-time partije). Sad im ostaje da vide šta je Porter, treći član contender jezgra ili tek još jedan talentovani gunner koji samo povremeno bljesne. Sve ostalo je za njih sekundarno ali def su izgubili mišiće odlaskom Granta i Craiga.

Po meni bi iskorak bio i oštra borba za titulu (ili za veliko finale, barem), bez plesa na ivici žileta u svakoj rundi plej ofa. Ili makar sigurniji ulazak u finale zapada. Naravno, dosta će zavisiti i od kostura PO na zapadu.

 

Ukazao si na osnovni problem - ko će biti adekvatne 3, 4, 5. i 6. opcija. Pre svega ta treća. Po meni je dosta upitno da će to biti MPJ, a prilično su izgubili na ostalim pozicijama.  

 

Inače, jeste Denver imao dva nesrećna poraza i nisu kompletni, niti uigrani, ali ne bi trebalo zaboraviti ni da je Jokara brutalno ušao u sezonu. Da je bio na svom uobičajenom nivou za početak sezone, držali bi fenjer. Biće dosta nepoznanica u vezi njihovih mogućnosti do kraja sezone, ne bih se zaletao sa procenama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drakaris said:

 

Siakam drugi igrac contendera, lol

 

Ta ekipa Toronta je bila bas jaka, koliko je glupo sto velike zasluge kupi Siakam, a recimo Deni Grin se uopste ne spominje, koji je u sledecoj sezoni bio treci najplaceniji igrac sampionskih Lejkersa.

 

Pa sad skačeš samom sebi u usta. Malopre pišeš da je Siakam imao mnogo više prostora u Raptorsima, nego Grant u Nuggetsima, a sad osporavaš njegovu ulogu. Bilo je dosta potrošača u Raptorsima, Kawhi, Lowry, FVV, Ibaka je imao visok usage rate dok je na parketu, pa se Siakam ipak izborio za svoju ulogu i status.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Pa sad skačeš samom sebi u usta. Malopre pišeš da je Siakam imao mnogo više prostora u Raptorsima, nego Grant u Nuggetsima, a sad osporavaš njegovu ulogu. Bilo je dosta potrošača u Raptorsima, Kawhi, Lowry, FVV, Ibaka je imao visok usage rate dok je na parketu, pa se Siakam ipak izborio za svoju ulogu i status.

Bolja je situacija, nego Jokic, Dzamal, Porter, Barton, Milsap, Moris, Heris, svi traze svoju porciju suteva, dok si u Torontu imao igrace za defanzivne zadatke i spot up, kao sto su Deni Grinn, Ibaka i Gasol, a nije uvek ni FVV uzimao suteva kao u ove dve sezone, vec je bio back up Lauriju.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

@Magia

 

sve 5, jedino i dalje ne mogu da se složim sa

 

"pustanju Granta (morao je da ostane, nek mu daju mnogo suteva i bitnu ulogu u toku regularne sezone, plus da su podigli na 25 mil, verujem da bi bile vece sanse da ostane)" 

 

- ne možeš da mu daš neku ulogu veću od 3-4 opcije u regulareu, pa onda u plej ofu da ga vratiš na tog hustlera koji sve radi dobro a ništa sjajno (osim odbrane koja se podrazumeva) 

- već sam pomenuo da mislim da 25milki ne bi bilo dovoljno. on je otišao u jednu od 5-6 najlošijih ekipa upravo da bi izgradio reputaciju za naredni ugovor. to u denveru pored jokića, murraya i emerging MPJa, koji je jbga dead-eye egzekutor, pa ima mogućnost da dobije veći usage u sezoni i da se to isplati ekipi za plej of - > ne može imati. 

 

Znam, ali imas vec igraca u ekipi sa kojim si ostvario uspeh, pa valjda imas pregovaracku prednost u odnosu na ostale ekipe, uradi nesto.

 

Na listu fejlova sam zaboravio da dodam trejd Beasleya i Juancha prosle godine..

 

Stvarno pokusavam da nadjem u prethodnih par godina makar 1 potez (sem draftovanja) gde bih rekao: "wow svaka cast njihovom GMu" i ne uspevam.

 

Ove godine oni ispadaju ranije nego prosle to je sigurno, jer im je odbrana vec sada busna kao sir, mogu da zamislim sta ce biti u plejofu kad se budu pripremali za njih.

 

Mada, nije mi zao makar ove sezone, nek ispadnu sto ranije pa Jokic da ima vremena da odmori i da se spremi za OI.

Link to comment
Share on other sites

stiv nes konacno uvideo ono sto su i vrapci na grani mogli da vide. alen je mnogo bolji od daj bukve i treba da bude starter ispred njega. dzeret mu vratio poverenje protiv jute i gobera sa 19p 18sk i 2blk  na 80% suta iz igre.

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drakaris said:

Pa sta moze Siakam, da ne moze Grent? Siakam je dobio max ugovor bez problema, moze i Grent da gadja maksimalu. Jos Siakam ima dosta bolje saigrace i skor od 1-5. Dzerami ima bolji sut, bolju odbranu, pokazao da moze da trpa u ok procentima. Igra na obe strane terena, jos ce ispasti da je ovo i dobar ugovor, imajuci u vidu kakvi panjevi vuku ugovore u ligi.

 

Paskal je dobio maksimalan ugovor na lepe oci.

Upravo to postaje eklatantan problem i trend ove lige. Masa preplaćenih igrača. Al opet ne troše naše pare tako da ako to njima nije problem meni je još manje. Kao sto dobro kaže @đubrivo. ne mogu si svi timovi priuštiti dovođenje igrača ispod cijene. U biti takvih je jako malo pa stoga i nastaju ovakve situacije. Tu bi se mogli dotaknuti i pitanja ega istih ali  to je već off topic

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

i igrači su biznis-entiteti, da ne kažem brendovi, kao i te franšize. vreme je da se pomirimo sa tim da se raspodela moći malko nivelisala, što je po meni super. jebeš to robovlasništvo ljigavih milionera koji ionako ne jure titule osim ako ne zarade 100x više

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

siakam bi dobio taj ugovor i da nisu osvojili titulu. bio je nadolazeca zvezda ekipe koja je bila spremna za rebuild. odlican igrac koji je znao u oba smera i jos bio i relativno mlad.

 

sto se tice denvera, bilo je jasno nakon prelaznog roka da ce tu faliti igraci u odnosu na prethodne sezone kada su imali solidne klupe. bilo je evidentno i onda da su dosta tanki na krilnim pozicijama pa mora nesretni dozier da igra krilo. jos sada kada ne igra porter jr., tek su veci problem. srecom naleteli su na wolvese koji su bez kata verovatno najgora ekipa lige.

barton i garris igraju tj sutiraju lose opet. kada se to malo popravi, bice i rezultata. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

inace niko ne prica o sixersima a oni su najbolja ekipa lige. mislim da je samo pitanje trenutka kada ce se neko tamo povrediti.

 

toronto 1-5, ocekivano nisu previse dobri ali ne bas ovoliko. sto je najgore, ne vidim da se tu mnogo moze promeniti osim sto ce neki igraci biti malcice bolji. washington 2-5, ocekivalo se sigurno vise posle ovoliko utakmica. dva poraza od orlanda su bila bas nepotrebna.

 

cavsi i knicksi su prijatno iznenadjenje. izgleda da jos ima nade za barretta. ne znam sta da ocekujem od sexlanda tho. meni su dosta sumnjivi, pogotovo sexton.

 

boston dobro gura na trilima jayova ali pitanje je sta ce biti kada bar jedan odigra slabije, zapravo nije ni pitanje, sigurno gube tu utakmicu...

 

indiana opet ozbiljna i opet nisu kompletni. voleo bih da vidim podatak da li su u poslednje tri sezone odigrali pet utakmica za redom gde su bili svi na okupu...nisam siguran.

 

hawksi da su znali da ce  hunter i reddish napredovati ovoliko, verovatno ne bi ni dovodili steve novaka bogdana...

 

sveukupno gledano (najvise iz kladionicarskog ugla) malo mi je bezveze da postoje tolike amplitude u rezultatima za samo jedan ili dva dana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jokić i Marej tankoza u odbrani, teško to ovakav ostatak ekipe može da nadoknadi - za titulu. Tu se jasno vidi razlika lejkersa jer kada ne ide lempronu i ad u napadu odbranu šljakaju za medalju, a kad ih krene i napad to je kraj. Grumenje igra leprsavo, dopadljivo ali nisu oni zlatni Gsw pa da idu na kos više- za titulu. Slicno i Majami, Klipani, Boston i Baksi. Odbrana je stub i to ce nekog od njih odvesti do titule.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...