Jump to content

VN Bahreina (Sakir) 27.-29. novembra 2020.


Alen13ASC

Recommended Posts

4 minutes ago, Radoye said:

 

...Govori se da je u pregovorima sa Fojtom da vozi u Indikaru naredne sezone, ja ne smem da pomislim sta neko sa toliko slabim osecajem za prostor moze da napravi na ovalu.

A inace nije netalentovan za voznju, mogao bi biti sasvim solidan vozac samo da nije dijabola kakva jeste.

 

 

Mozda ce mu spotter pomoci da popuni praznine u svesnosti situacije.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Radoye said:

 

Ima vozaca koji se slupavaju jednako cesto kao on ali nema ih koji se slupavaju na nacin na koji se njemu to desava. Jbg on kao da nije svestan icega sto se nalazi iza linije rolbara na bolidu, postoji samo ono sto je direktno ispred njega. Govori se da je u pregovorima sa Fojtom da vozi u Indikaru naredne sezone, ja ne smem da pomislim sta neko sa toliko slabim osecajem za prostor moze da napravi na ovalu.

A inace nije netalentovan za voznju, mogao bi biti sasvim solidan vozac samo da nije dijabola kakva jeste.

 

Daleko od toga da je netalentovan. Zapravo brz. Ali psihicki nesposoban. Nadam se da ce odustati od prelaska u Indi, stvarno bi bilo pitanje vremena kada bi doslo do tragedije ako ode tamo. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alek The Great said:

Ja mislim da su se ova dvojica sa pp aparatom prestravila kad su videli da nesto izlazi iz vatre.

 

To su glavni F1 lekar i vozac medicinskog automobila, oni voze prvi krug iza grida bas zbog ovakvih situacija. Mislim da im je ustvari laknulo, bilo bi mnogo gore da Grozan nije bio u stanju sam da izadje jer mu ne bi mogli prici dok se vatra sasvim ne ugasi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Radoye said:

 

To su glavni F1 lekar i vozac medicinskog automobila, oni voze prvi krug iza grida bas zbog ovakvih situacija. Mislim da im je ustvari laknulo, bilo bi mnogo gore da Grozan nije bio u stanju sam da izadje jer mu ne bi mogli prici dok se vatra sasvim ne ugasi.

 

Ko zna koliko stepeni ima taj plamen, jos su baterije tu. Podsetite me gde su one na bolidu

Edited by Mickey
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, momohyoideus said:

Btw, ova betonska ograda mi se jos manje svidja. Ne znas sta je gore da li da udaris u metalnu ogradu koja ce ublaziti udar ali te potencijalno obezglaviti, ili da udaris u beton gde ti je glava relativno bezbedna ali ublazavanja udara prakticno nema. 

 

Ako je metalna ograda pravilno instalirana podvlacenje pod nju nije moguce.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radoye said:

 

Ako je metalna ograda pravilno instalirana podvlacenje pod nju nije moguce.

 

Da, ali on je prosao kroz sredinu, savio je horizontalne elemente ograde. Ne znam da li je to do kvaliteta ograde ili je jednostavno udar bio van predvidjenih parametara. U svakom slucaju, smatram da Tecpro mora da se stavlja na ograde sa ovakvom geometrijom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, momohyoideus said:

 

Da, ali on je prosao kroz sredinu, savio je horizontalne elemente ograde. Ne znam da li je to do kvaliteta ograde ili je jednostavno udar bio van predvidjenih parametara. U svakom slucaju, smatram da Tecpro mora da se stavlja na ograde sa ovakvom geometrijom.

 

Barijere oko F1 piste su teoretski dizajnirane da ne popuste pod dvostrukom silom najjaceg moguceg udara u F1 (otprilike F1 bolid koji se krece 700 km/h). Cinjenica da je ovde ograda popustila je dovoljan dokaz da ili nije pravilno instalirana ili ne odgovara standardu.
 

Just now, Borko said:

Trka se nastavlja po poretku iz kvalifikacija, zar ne? 


Ne znam, obicno kod crvene zastave idu na poredak iz prethodnog kruga (sto bi znacilo start) ali nije mi jasno da li imamo kompletan restart / krug 0 ili krecemo s jednim krugom upisanim plus svakom po pitstop, izmenjane gume i tako to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uz sve ostalo imao je veliku sreću što je ostao svestan. Da nije... Ugasili bi oni vatru, ne bi on izgoreo, ali bi mu izgorela pluća. Rezultat svakako isti... 

Sveukupno luda sreća u nesreći. 

Uz sve bezbednosne mere,monokok, oreol, hans, koji su mu definitvno spasili život, opet ništa ne bi vredelo da nije bilo i te lude sreće. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Radoye said:

 

Barijere oko F1 piste su teoretski dizajnirane da ne popuste pod dvostrukom silom najjaceg moguceg udara u F1 (otprilike F1 bolid koji se krece 700 km/h). Cinjenica da je ovde ograda popustila je dovoljan dokaz da ili nije pravilno instalirana ili ne odgovara standardu.
 


Ne znam, obicno kod crvene zastave idu na poredak iz prethodnog kruga (sto bi znacilo start) ali nije mi jasno da li imamo kompletan restart / krug 0 ili krecemo s jednim krugom upisanim plus svakom po pitstop, izmenjane gume i tako to.

A nisu stigli cak ni do kraja prvog sektora. Pre je bilo ono pravilo -2 kruga pre nego sto je trka zaustavljena. 

Link to comment
Share on other sites

Danas nas je mogao napustiti dobar čovek koji je dobar suprug, otac i prijatelj. Hvala svima što su mu spasili život. Ovo mu je možda poslednja trka u F1. Bio je dobar i brz. Ponekad prebrz ali to mu je donelo par lepih podija.

 

Hvala ti Grožan na svemu, danas si svima dao do znanja da je život kratak i da se isti može na strašan način izgubiti. Zato uvek govorim da se uživa u životu i volite što više.

 

Merci ♥

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alberto.ascari said:

53g u trenutku udarca u barijeru. Neverovatno...

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Zato je mozda i bolje sto je ograda slomljena, dosta energije sudara je otislo na to. Mozda se Grozan ne bi izvukao sa "samo" slomljenim rebrima da nije tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...