Jump to content

Best live performance


Klotzen

Recommended Posts

Die Toten Hosen "Heir kommt Alex"

 

 

Ovo je legendarni nemački bend. Kada sam prvi put čuo za njih drugar koji je doneo kasetu ih je opisao ovako : "ono što su rolling stones u svetu to su ovi u Nemačkoj". Jedan od njihovih hitovi koji zvuči fenomenalno na koncertima, pogotovo kad publika peva refren kao u ovom slučaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

B. B. King

 

Royal Albert Hall 2011.

 

 

 

Odgledala snimak koncerta. Sjajan.

 

Gosti:

 

Quote

The show was recorded June 28, 2011, at London’s Royal Albert Hall. Special guests that night -- and on the CD, DVD, etc. -- include Slash, Derek Trucks, Susan Tedeschi, Ron Wood and Simply Red’s Mick Hucknall.

 

01. I Need You So

02. Key To The Highway

03. See That My Grave Is Kept Clean

04. All Over Again

05. Rock Me Baby

06. You Are My Sunshine

07. B.B. Jams With Guests

08. The Thrill Is Gone

09. Guess Who

10. When The Saints Go Marching In


 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Brajan Adams me podseti na njegovog "spiritualnog naslednika" koga sam ja dugo podcenjivao ali kada sam ga odslušao u eri Youtube definitivno čovek je veliki profesionalac i kapa dole. A ova tema bez ove pesme je fail 🙂 :

 

 

 

Verovatno njegov najbolji koncert u karijeri što bi rekao Čerčil "hes finest hour".

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Mission su bili jedan od odličnih bendova koji su nekako prošli ispod radara, možda i zato što goth-rock nikad nije dostigao neke naročite mainstream visine (donekle su izuzetak Sisters Of Mercy). Ono što se prvo primeti po pitanju pomenutog benda, jesu fantastične vokalne mogućnosti pevača (Wayne Hussey) čak i u njegovim poznim godinama.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Crni Bombarder said:

Uopste nisam fan RW (mada nemam ni negativan stav spram njegove muzike),ali engleska/britanska publika retko izneveri.

 

Meni su se ogadili ti "boys" bendovi još od "New Kids on the Block". To je po meni čista komercijala koja cilja šiparice kao laku metu a muzički tu nema ničega. Robi je bio član Take That i kao takav mi je ušao u "folder nepoželjnih" i apriori sam ga podcenjivao a da mu nisam ni dao šansu. Naravno znao sam za "Feel" i "Angels" ali opet ništa drugo od njega nisam čuo do pre desetak godina dok nisam pogledao taj koncert iz 2003. u Knebworthu i vidim da čovek od 20 pesama ima 15 hitova od kojih su neke kao što su "moonsun" i "come undone" itekako po mom ukusu.

 

Pride čovek je talenat za šou biznis kakvog verovatno nikad nisam video, tu pre svega mislim na nastup i šta sve on radi na koncertu da bi napravio "šou" u pravom smislu te reči u tih dva sata. Kada se krene da većinu koncerata počinje rečenicom "Good evening everybody, my name is Robbie Williams, this is my band and for the next two hours YOUR ASS IS MINE!" a prva pesma mu je "Let me entertain you" tačno se vidi koliko je tu uloženo truda u svaki detalj da to sve zvuči svetski.

 

Nažalost na novijim koncertima primećujem da je malo izgubio glas i da ne može više da izvuče koncert kao tada tako da je njegov "finest hour" definitivno prošao ali živeće od tih hitova on kao bubreg u loju do kraja života.

Link to comment
Share on other sites

Evo opet malo Springsteen-a. 😀 Ono što me je uvek impresioniralo kod njegovih živih nastupa, jeste taj stepen prisnosti sa publikom. Kao da peva u kafani sa ortacima iz kraja. Ima tu svega, i silaska u publiku, i selfija sa obožavaocima, pevanja zajedno sa fanovima pa ga onda fanovi nose na rukama, nazad do bine. Fascinantno je da dok sve to radi, ni u jednom trenutku ne gubi tok pesme koju izvodi u tom trenutku. Uvek nasmejan, raspoložen i u formi uprkos zrelim godinama. 👍 👍

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nešto novijeg datuma, 2016. "Novijeg" zato što su oni bili matori još kad sam ja bio mlad, a od tada je prošlo iha-ha....:thumbsup:

Nastup sa simfonijskim orkestrom, a Deep Purple "pojačan"....pa..prava reprezentacija hard rock umetnika...

 

 

Jedna od najboljih "audicija" X-faktora itd... od 2:47 jest ovo matoro, ali ne čuh nekog boljeg...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...