Jump to content

Best live performance


Klotzen

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
7 hours ago, McLeod said:

 

 

Boginja

 

I ovo je ludilo

 

 

od 4:00. Nije normalna

 

Sta mislis, da li je Nightwish preziveo jer je Tomas poachovao Flor, i da li bi Nightwish bio jako popularan bend da je Flor pevala od pocetka benda, tj da se ne zna za Tarju?

 

Neverovatno mi je da i dalje postoje Tarjini ziloti, (doduse i dalje postoje Limunovo drvo ziloti 😄 ) koji odbijaju citav Tomasov opus jer eto ne peva Tarja, a lik je doveo neverovatnog performera koji drzi scenu perfektno, a usput je i top pevac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi Nightwish bio meme bend da nije dosla Flor. Daleko od toga da je Tarja losa pevacica ali ona i Flor kao paket je kao da poredis tipa Zdravka Colica i Zeljka Joksimovica.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Tarja je odlična pevačica ali ga daleko preteruje sa operslim afektiranjem. Najbolje poređenje između nje i Floor je Ghost Love Score. Relativno nemaštovito izvođenje Tarje i u devetom minutu beži sa bine.

 

Naspram tome glas Floor Jansen i njen način pevanja su skladniji za heavy stvari i Floor se više zalaže, uživljava u pesmu i maštovitije je interpretira. Gledati od 8:20 i posebno od 9:00 gde Floor kreće u još jedan krešendo a gde je Tarja već otišla sa bine. 

 

Mnogi bendovi, kojima je Nightwish u samom početku bio uzor (uostalom Therion i Nightwish su negde founderi žanra), kao Epica, Visions of Atlantis, Within Temptation, Kamelot,..., bi davno prestigli Nightwish da im nije Floor.

 

No, da ne pljujemo Tarju previše. Nightwish je malo previše živahan za nju. Evo jedne njene fenomenalne stvari, koja njenoj energiji i senzibilitetu mnogo bolje leži (kad bi samo za jotu manje afektirala, ovo bi bilo potpuno savršenstvo):

 

Edited by Akiro
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tek skoro sam otkrio potpuno ludilo među živim nastupima, Rockin' 1000 i Rock'n'Mob, gde između 200 i 1000 muzičara uživo sinhrono izvode jednu stvar. Evo par odabranih stvari sa raznih nastupa.

 

 

 

ovde obratiti pažnju na lika, koji kao da je izašao iz Slipkonota,

 

 

 

 

 

 

Edited by Akiro
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

U ovoj drugoj pesmi ima svoj glas u pratećim vokalima tako da verovatno dok traju te brze rotacije više čujemo praeteći nego njen glas. Onu prvu je odradila fantastično. Inače ja bi nju stavio u top 5 ženskih vokala, odlično peva.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

U ovoj drugoj pesmi ima svoj glas u pratećim vokalima tako da verovatno dok traju te brze rotacije više čujemo praeteći nego njen glas. Onu prvu je odradila fantastično. Inače ja bi nju stavio u top 5 ženskih vokala, odlično peva.

 

Taj drugi sam samo stavila zato sto nisam nasla noviji i bolji snimak gde visi na kanapu bez osiguranja. Bila sam na koncertu, svaka pesma je zvucala 100% perfektno i onda je pricala da je odbila da peva plej bek tako sto im je rekla da peva bolje dok joj je glava dole nego u normalnom polozaju, pa kao sto bi... 😄 

 

Osim sto peva dobro, i meni je ona medju top 5, pesme su dobre, a celokupan show nezaboravan, zaista nesto posebno. Inace, kao mala se bavila gimnastikom. 

7 hours ago, DameTime said:

The queen herself

 

 

 

I posle svih tih godina i svih tih pesama, tek ove godine je dobila prvi Gremi. Neverovatno za sta ih sve dele i kome, a njoj tek sada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Fenomemalan live nastup, koncert iz 2017-te, pesma sa konceptualnog albuma Score.

Pored vrhunskih muzicara na bini su kao pevaci u ovoj pesmi Mike Mills (TOEHIDER), Floor Jansen (NIGHTWISH), Hansi Kursch (BLIND GUARDIAN), Tommy Karevik (KAMELOT) i Magali Luten (THE PRIZE). 

 

Na samom albumu Score pored njih pevaju i James LaBrie (DREAM THEATER),Tommy Giles Rogers (BETWEEN THE BURIED AND ME),Simone Simons (EPICA) Michael Eriksen (CIRCUS MAXIMUS),Tobias Sammet (EDGUY, AVANTASIA), Nils K. Rue (PAGAN'S MIND),Zaher Zorgati (MYRATH) i Russell Allen (SYMPHONY X). 

 

Kakvu god muziku voleli, preporuka da se pogleda ne samo ova stvar vec i ceo koncert. Vredi.

 

 

Edited by Spectacular Miscalculation
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...