Jump to content

Best live performance


Klotzen

Recommended Posts

Vidim da na ovu temu imamo topic "Koncerti" ali ova je više usmerena na pojedinačne nastupe. Jedini uslov je da je video sa live nastupa. Mogu nastupi sa koncerta (ali izbegavajte cele koncerte jer za to već imamo temu), nastupi u studijima, oni kvizovi tipa "Talent" i slično. Za ekipu sa sporta mogu pevanja sa utakmica pesme, himne i slično, sa raznih hepeninga vezanih za sportove (imam već jedan na umu). Ne bi bilo loše da navedete zašto postujete nešto. Dobra pesma, dobar nastup, publika koja pravi haos, atmosfera .... 

 

Naime unazad 10-tak godina sam prestao da gledam/slušam pesme iz studija i prešao na ovaj vid jer ako pevač ne može da izvede svoju pesmu live džaba mu sve. Kao neko ko je odrastao na koncertima naslušao sam ih se na stotine, od lokalnih bendova iz garaže pa do svetskih imena.

 

Otvaram temu sa legendama iz zlatnog vremena live nastupa 80-ih. Nastup je svežiji iz 2009. pesma poznata i onima koji ni ne znaju za njih. Dakle legendarna pesma plus atmosfera na koncertu  :

 

 

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2020 at 10:38 PM, Plavi Golub said:

Kaze covek, jedini snimak sa tog koncerta pripremljen za ukljucenje u Dnevnik 2. 

WoW!!

Priznajem da nisam ni znao da je imala koncert u Beogradu! 
Jel ona poslednja velika,svetska zvezda koja je ovde nastupila pre nego sto je sve otislo u krasni?

Link to comment
Share on other sites

Nisam sigurna. Moze biti da je tako. Cini mi se da je koncert bio krajem avgusta ili sam pocetak septembra.

Znam da je u slicno vreme Bowie bio u Zagrebu. I Tina je imala koncert tamo, ali na moju zalost Bowie nije imao koncert u Beogradu.

 

Inace bila je ona sa Ajkom negde  pocetkom sedamdesetih u Beogradu.

 

U avgustu 1990. je Haustor imao zadnji koncert u ful sastavu u Beogradu. Avala Fest u Kosutnjaku. 
 

Potpuno nestvaran osecaj to sto je bilo tada u tom nekom bablu, ne znam kako da ga nazovem i ono sto ce uslediti par meseci nakon toga. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Plavi Golub said:

Nisam sigurna. Moze biti da je tako. Cini mi se da je koncert bio krajem avgusta ili sam pocetak septembra.

Znam da je u slicno vreme Bowie bio u Zagrebu. I Tina je imala koncert tamo, ali na moju zalost Bowie nije imao koncert u Beogradu.

 

Inace bila je ona sa Ajkom negde  pocetkom sedamdesetih u Beogradu.

 

U avgustu 1990. je Haustor imao zadnji koncert u ful sastavu u Beogradu. Avala Fest u Kosutnjaku. 
 

Potpuno nestvaran osecaj to sto je bilo tada u tom nekom bablu, ne znam kako da ga nazovem i ono sto ce uslediti par meseci nakon toga. 

Bowie 5. septembra u Zagrebu. Ja sam bio na koncertu u Budimpesti 4. septembra.

Edited by Sinan Bowie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pesma "Say something" je mogla potpuno ispod radara da prođe da je Kristina Agilera nije sasvim slučajno čula na nekom dens rakmičenju i ponudila duet "A great big world" ekipi. Ta verzija je napravila haos i brzinom munje se popela na vrh top lista. Ovo je njihov prvi nastup sa tom pesmom :

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas mu je baš dosta otišao glas. Zadnje što sam gledao su nastupi gde otpeva par pesama na nekim svečanostima. Doktor mu je pre 5 godina zabranio nastupe ali "ludak" i dalje nastupa, doduše samo te nastupe od par pesama. Mislim da unazad par godina ni ne drže koncerte. Ove godine je trebao novi album ali pitanje je šta će od toga biti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...