Jump to content

C liga NBA fantasy 2020/2021


Recommended Posts

Inače, ja bih usporio malo sa "drugarima" i "drugarima od drugara". Mislim u redu je ako garantuju za momke (theriona se sećam i sa starog foruma), ali svakako treba biti obazriv. Čak i ako igraju i aktivni su na fantaziju, mislim da je mnogo bolje da igra više ljudi koji su stvarno aktivni i na forumu, bude i mnogo bolja atmosfera i zanimljivije je. Tako da ne bih na vašem mestu pretrpavao ligu ljudima koji nemaju interesa da budu aktivni i ovde. 

 

Mislim da je ovih 16 za sad ok.

Edited by djole
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

dakle, fantazi basket nisam igrao stooooo godina, tako da će mi trebati neko vreme da se uhodam.ž

 

prošao sam sve oko pravila, setovao autopick strategy ako ne daj bože budem bio zauzet na poslu u vreme drafta... imam samo par paitanja:

 

1) match-up je na nedeljnom nivou? 

2) je l beše svi osim bench and IR ulaze u poene?

 

... i tako ta opšta pitanja, čisto da bih od početka krenuo kako valja. Davno je to bilo, zarđao sam. Svaki savet je dobrodošao 🙂

Link to comment
Share on other sites

@djole Generalno mislim da je dobra stvar ukoliko bi nekoga fantazi privukao da možda krene da piše na forumu, ali se slažem da je bez veze ako je mnogo igrača samo tu, a niko ništa nigde ne piše. Nadam se da će tema biti ativna, ali i sama liga u smislu transakcija. U svakom slučaju samo su se dva forumaša registrovala na forum od 16, svi ostali su već tu neko vreme tako da mislim da smo sada ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Igor028 said:

U koliko sati se sazna koji pik ko ima?

Edit propolis brzi:

 

U 21h

 

Povecao se broj ucesnika u odnosu na proslu sezonu, bice daleko zanimljivije.

Edited by Lmx
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče same lige, ove sezone imamo nešto drugačiju situaciju nego prošle. Umesto 12 ekipa sada je tu 16 igrača, od čega imamo preko 50% novih takmičara, tačnije čak devet. Samim tim i neke propozicje će se malčice promeniti. Iako se skoro sve bitno može videti u podešavanjima, zbog novih takmičara ću izdvojiti pravila koja važe u ovoj ligi.

 

Što se tiče samog drafta namešten je snake draft. Imamo 12 rundi, a redosled pikova će biti objavljen sat vremena pre samog početka, dakle od 21h. Ko ima prvog pika u prvoj rundi ima poslednjeg u drugoj itd...Tokom biranja morate imati u timu igrače na pozicijama:

  • pg 
  • sg
  • sf
  • pf
  • c

Takođe, jedno mesto je rezervisano za G poziciju, gde se dakle mogu naći bilo pg ili sg igrači i jednu F poziciju gde se može staviti sf ili pf igrač. Maksimalan broj igrača koji se mogu draftovati, a koji igraju samo na poziciji centra je četiri. Preostalih 5 igrača birate po svojoj volji, tri idu na utiliy mesto, a dva na bench. 

Za biranje svakog pika imate maksimalno 60 sekundi. 

 

Liga funkcioniše po h2h sistemu, gde igra svako sa svakim. Ne računaju vam se pobede, već osvojene kategorije u svakom kolu. Imamo 13 kategorija: 

  • fg% - procenat šuta iz igre
  • ft% - procenat sa linije penala
  • 3pm - date trojke
  • oreb - ofanzivni skokovi
  • dreb - defanzivni skokovi
  • ast - asistencije
  • stl - ukradene
  • blk - blokade 
  • to - izgubljene lopte
  • dd - dabl dabl
  • td - tripl dabl
  • pts - broj postignutih poena
  • ppm - broj postignutih poena po broju odigranih minuta

Tokom nedelje, odnosno svakog dana kada je utakmica, računaju se učinci svih igrača osim onih koji su na klupi. Može se napraviti najviše sedam transakcija u toku nedleje, u smislu vejvovanja igraca i dodavanja sa free agent liste. U slučaju povrede mogu se koristiti IR mesta, kojih ove sezone imamo TRI, po ugledu na A i B ligu, zbog situacije oko korone. Ako neko smatra da treba da se vrati na dva, napravićemo tu promenu. Samo INJ igrači se mogu stavljati na ovu listu, oni koji pored sebe imaju O ne mogu. 

 

Što se tiče otpuštanja i dodavanja igrača, nakon vejvovanja prioritet da uzmu tog igrača imaju oni po redusledu za vejver listu, koja je suprotna onom redusledu za prvu rundu drafta. Ko iskoristi svoj vejver, pada na poslednje mesto na listi. Treba da prođe jedan dan, nakon kojeg se taj otpušteni igrač može priključiti novom timu.

 

Što se tiče trejdova, nakon što dva menadžera ugovore transakciju svi članovi lige imaju dva dana da glasaju za taj trejd. Ukoliko se skupi 7/16 negativnih glasova trejd se poništava.

 

Eto ovo su neke osnove ako nekom treba. Ja verujem da ste skoro svi već iskusni fantazeri, verovatno ste i mnogo iskusniji od mene jer mi je ovo tek druga sezona, ali nek stoji, vidim da je bilo par tehničkih pitanja.

 

Nadam se da će liga biti aktivna, da će svi igrati fer i da ćete se lepo zabaviti.

 

Komesar od ove sezone nakon što se završi draft je @Lmx i iskreno se nadam da neće imati nikakvog posla. U narednom postu ću se osvrnuti na stavke koje treba da izglasamo.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Treba da odredimo dve stvari: 

1. Koliko ima kola u regularnoj sezoni

2. Koliko timova ide u plejof

 

Regularni deo NBA sezone traje 20 nedelja. Kako nas je 16 u ligi možemo igrati ili 15 nedelja tako da svako igra sa svakim jednom, te bi u tom slučaju završili ligu jednu ili dve nedelje pre kraja regularne sezone, ili da igramo 16-17 nedelja, kako bi igrali tokom celog regularnog dela, ali u tom slučaju bi se desilo da 15 kola igramo sa različitim ekipama i onda jedno ili dva kola ponovo sa nekim, što mi malo deluje bez veze, ali naravno na vama je da odlučite.

 

Što se tiče plejofa može se staviti da prvih osam ekipa ide dalje, igraju se dakle četvrtfinale, polufinale i finale i to traje tri nedelje. Ima i opcija da 12 ekipa ide dalje, tada bi plejof trajao 4 nedleje. Prve četiri ekipe bi bile slobodne i idu direktno u četvrtfinale, a ostalih osam bi se borio za preostalih osam mesta. Možda deluje logičnije da bude 8, ali i sa 12 se povećava kompetitivnost i onih koji budu u dodnjem delu, tako da, kako god je vama bolje.

 

U C ligu bi trebalo da idu prva tri iz plejofa, ali ako želite da promenimo pravila (2+1 iz regularnog dela) nek neko napiše, nemam više mogućnosti za novu anketu.

 

Zamolio bih da glasate što pre da bi se znala pravila.

@Lmx @Del Piero @Predragdjape @Green23 @mentalnodetoniran @Jerotije Pantic @Igor028 @tRash @Shonewizard @Laki Dzep @Jovan25 @propolis @therion @Boki90 @William

Edited by major josip
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

glasao 🙂

u principu mi je sve jasno, samo ću morati da uđem malo u štos što se tiče vejvovanja i slično, što će reći da ću na početku morati da budem malo konzervativniji dok ne vidi šta i kako (iako nije dobro odavati strategiju, al šta sad, nije kao da očekujem neki uspeh... 😄 )

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki Dzep said:

glasao 🙂

u principu mi je sve jasno, samo ću morati da uđem malo u štos što se tiče vejvovanja i slično, što će reći da ću na početku morati da budem malo konzervativniji dok ne vidi šta i kako (iako nije dobro odavati strategiju, al šta sad, nije kao da očekujem neki uspeh... 😄 )

 

Ne mora nista da znaci ja sam prosle sezone krenuo tek da igram i igao dve lige u jednoj zavrsio prvi u drugoj drugo kad se prekinula sezona :D Tako da ne otpisuj sebe.

 Ako ti nesto ne bude jasno pitaj nekog od nas.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mentalnodetoniran said:

Meni je ovi 4. ili 5. sezona i sigurno ce biti najuspesnija.emoji3.png
Je l je dovoljno dobra ova fantasy aplikacija za android za draft? Ja sam do sada uvek web na kompu koristio.

 

Ja sam radio mock danas i ok je sve radilo. Ipak, mnogo mi je bolja preglednost preko pc-ja, ne bih draftovao preko telefona ako bas ne moram. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...