Jump to content

Chelsea FC


Baros

Recommended Posts

Istorija

Klub je osnovan 1905. godine, a prvi veći uspeh je ostvaren 1955. godine kada je Čelsi postao šampion Engleske. Narednih 50 godina osvojeni su Liga kup (1965 i 1998), FA kup (1970, 1997 i 2000) i Kup pobednika kupova (1971 i 1998).

Nova era Čelsija počinje 2003. godine kada je Roman Abramovič kupio Čelsi. Na klupu je došao Žoze Murinjo sa kojim je Čelsi osvojio dve titule prvaka Engleske, FA kup i dva Liga kupa i to sve za tri sezone. Nakon Murinja na klupi se smenjuju treneri, a trofeji ne izostaju. U narednih 10 godina osvojene su 3 titule prvaka Engleske (2010, 2015, 2017), 4 FA kupa (2009, 2010, 2012 i 2018) i Liga kup (2015).

Najveći uspeh klub je ostvario 2012. godine kad je pobedom nad Bajernom postao prvak Evrope.

1144734821_chelsea2012.jpg.becd91acb645cf95f50fda5461c2c6ac.jpg

Sledeće sezone osvojena je Liga Evrope, pa je Čelsi postao tek četvrti klub koji je objedinio sve evropske trofeje.

Legende Kluba:

Terry Venables; Bobby Tambling; Peter Bonetti; Peter Osgood; Kerry Dixon; Gianfranco Zola, John Terry, Frank Lampard, Didier Drogba

Stadion:

Stamford Bridž je stadion fudbalskog kluba Čelsi, kapaciteta 42,055.

2073736003_Stamfordbridge.thumb.jpg.5594e45ef184bfaf1f09a2514304ed56.jpg

 

Edited by Baros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Grb Čelzija je u početku bio ukrašen penzionerom, pre nego što je lav prihvaćen pedesetih. Grb je dorađen 1986. pre nego što je današnjom verzijom vraćen stari izgled.

Prvi grb Čelzija je bio crtež penzionera Čelzija sa dugačkom belom bradom i ordenima. Prvi nadimak kluba, Penzioneri, je proizašao iz ovoga. Grbovi nisu nošeni na dresovima u to vreme, ali su korišćeni od strane kluba.

Nakon rata, menadžer Ted Drejk (Ted Drake) je raskrstio sa nazivom Penzioneri i odredio novi jednostavni dizajn sa inicijalima kluba kao privremeno rešenje 1952. Dizajn novog grba, koji je korišćen 33 godine, je bio inspirisan grbom naselja Čelzi, od kojeg je preuzet lav. Štap u njegovim kandžama je od igumana Vestminstera, čija je ingerencija nad Čelzijem. Ruže na obodu predstavljaju Englesku. Dizajn je uprošćen samo na lava i inicijale kluba 1986. Poslednji grb, uveden na stogodišnjicu kluba 2005. je vraćen u kružni oblik.

evolucion-del-escudo-del-chelsea.jpg

Edited by ranzo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

og-default.jpg

 

Nekako se dokotrljasmo do LS. 🙂

 

Sad treba dobiti sve utakmice do kraja i sa trofejom ispratiti Azara u Madrid. Zasluzio je da se na pravi nacin oprosti od kluba.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
3 hours ago, Zonsa said:

Sta se desava sa tom zabranom za dovodjenje igraca? To je ozbiljan problem ako je zvanicno.

Dve godine nemaju pravo da kupe novog igrace, mada ako se uzme da imaju barem 20tak igraca na pozajmici, njima to i nije neki problem.

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2019 at 1:40 AM, DJORDJE said:

Dve godine nemaju pravo da kupe novog igrace, mada ako se uzme da imaju barem 20tak igraca na pozajmici, njima to i nije neki problem.

 

Pa nisu tih 20 igraca na pozajmicama zato sto su mnogo dobri. Chelsea mora da dovede bar 2-3 vrhunska pojacanja, bez njih nema nista od prva 4 sledece sezone. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Pa nisu tih 20 igraca na pozajmicama zato sto su mnogo dobri. Chelsea mora da dovede bar 2-3 vrhunska pojacanja, bez njih nema nista od prva 4 sledece sezone. 

Nema dovodjenja igraca, osi ako UEFA ne ponisti odluku. Sancho je isto na pozajmici , pa vidi kakvo je interesovanje za njega. Ti klubovi kupuju igrace samo da ih neko drugi ne bi kupio, a onda za njih nema mesta u timu.

Link to comment
Share on other sites

Nije tacno da nema dovodjenja igraca, osim ako Uefa ne ponisti odluku, i nije tacno da je kazna od dve godine (dva prelazna roka su u pitanju). Celsi je ulozio zalbu medjunarodnom sportskom sudu i mogao bi da angazuje igrace u ovom roku ako bi trazio da se kazna stopira do donosenja konacne odluke. To jos nije uradjeno jer u klubu nisu sigurni da na trzistu ima igraca zbog kojih vredi prolongirati kaznu i doci u situaciju da sledece leto budemo pod kaznom.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno sa ja pogresno procitao da je dve godine umesto dva roka. Ostatak je ipak slobodno misljenje. Koliko je meni poznato, dovodjenje igraca je manje vise Abramoviceva licna volja, a ne neki konsenzus u klubu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Od ove sezone se apsolutno nista ne ocekuje. Mislim da ce biti oko 7-9 mesta. Ziru, Pedro i Vilijan jos malo i penzija. Ova sezona ce pokazati na koje mlade igrace se mozemo oslanjati u buducnosti. 

Samo se nadam da nece biti slucaj kao sa Arsenalom, da se dugo vremena necemo vratiti na vrh. 

Sto se tice grupne faze lige sampiona, Celzi je u prvom sesiru, samim tim su i vece sanse da bude setnja kroz grupu. Za nesto vise, Celzi nema kadar. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

 

Pre 13 godina sedim ja na zapadnoj tribini, 21h zvoni telefon. Zove drug sa kojim sam tih godina redovno igrao fudbal sredom od 21h i pita "Da li dolaziš na fudbal". Ja reko " Ne dolazim. U Londonu sam, gledam Čelsi - Barselona."  Sledeće srede pita on mene što si gledao utakmicu u Londonu, misleći na pab u Novom Sadu. :classic_biggrin: I naravno da mi nije verovao, pa sam moram da mu dokazujem snimcima sa mobilnog telefona.

 

E to su bila srećna vremena, kad su nas se svi plašili, a ovi foliranti samo krađom mogli da nas dobiju. Čeh, Teri, Karvaljo, Kol, Lampard, Makelele, Esijen, Balak, Drogba... Sve face na terenu i u svlačionici, i sposobni u svakom momentu da povuku ekipu. Sad jednog takvog igrača  nemamo... :classic_sad:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se bas svidja kako izgledamo sada.Frenki je prava osoba za ovaj posao,legenda kluba, kakav je bio kao fudbaler takav je kao i trener,razuman, inteligentan,srcan, strastven.Prozivljava zajedno svaku utakmicu sa igracima. Ova zabrana transfera je prikriveni blagoslov.Jos da se otarasimo par matorih balvana na leto,dovedemo par ozbiljnih prospekata kao sto su Sanco ili 

Ziyech/ van de Beek i u buducnosti mozemo da budemo ozbiljna sila u engleskom ali i u evropskom fudbalu.

 

P.S. Pregazicemo Newcastle.

Link to comment
Share on other sites

lampard jos nije nista pokazao, ova dva meseca ne moraju nista da znace. tek nakon zavrsetka sledece sezone ili tokom sledece sezone cemo moci reci da li je on pravi covek za ovaj klub. to ne znaci da do sada ne radi dobar posao. iskreno iznenadjen sam kako smo poceli sezonu i kako izgledaju mount i abraham. za prvog sam mislio da ce biti novi barkley a drugi da je championship level igrac ili za donji deo premier lige.

bice bas velika guzva na sredini kada se vrati loftus-cheek, po meni najveci talenat u timu. ko i sta ce igrati bice zanimljivo za pracenje i kako ce ih posloziti lampard. u svakom slucaju nadam se da ce likovi kao sto su willian, alonso i na zalost zouma biti sto dalje od ekipe.

jos da nismo imali toliko problema sa povredama bili bi tu negde na deobi drugog mesta sto je odlican rezultat u odnosu na ono sto je vecina ocekivala.

 

sto se tice buducnosti i transfera mislim da nam uopste ne treba igrac na sredini terena. sancho moze da zameni ono cupavo govance i neki levi bek i stoper. mozda i novi napadac. desnog beka da igra james i to je otprilike to.  

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, gggggggg said:

mislis na kantea?

 

Kante kvalitetom svakako ima mesta u toj ekipi, ali ja ga lično ne doživljavam kao lidera na terenu. Ovi pobrojani su imali dozu bezobrazluka i bili su spremni ako treba i da se pošibaju kako bi digli ekipu, dok je Kante dobrica. 

 

9 hours ago, DijametralnoSuprotan said:

Meni se bas svidja kako izgledamo sada.Frenki je prava osoba za ovaj posao,legenda kluba, kakav je bio kao fudbaler takav je kao i trener,razuman, inteligentan,srcan, strastven.Prozivljava zajedno svaku utakmicu sa igracima. Ova zabrana transfera je prikriveni blagoslov.Jos da se otarasimo par matorih balvana na leto,dovedemo par ozbiljnih prospekata kao sto su Sanco ili 

Ziyech/ van de Beek i u buducnosti mozemo da budemo ozbiljna sila u engleskom ali i u evropskom fudbalu.

 

P.S. Pregazicemo Newcastle.

 

Tačno je da lepo delujemo na terenu i da se jasno vidi šta Lampard želi od ekipe. Ovo je ono što je Abramovič  godinama želeo, samo i tu ima problema. Treba paziti da ne postanemo Arsenal iz druge polovine Vengerovog mandata... Za tako nešto nam trebaju dva dokazana igrača koji će da biti oslonac klincima. Znači, ne ono što je Profa radio kada je rupe popunjavao sa raznim mediokritetima, već nešto što vredi i što košta, i tu ne sme da bude promašaja.

 

Od starijih igrača Vilijana bih ovog momenta pustio, dok je Aspilikueta nažalost prošao svoj zenit i o pokrivanju te pozicije treba ozbiljno razmisliti.

 

 

Edited by Baros
slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DijametralnoSuprotan said:

Meni se bas svidja kako izgledamo sada.Frenki je prava osoba za ovaj posao,legenda kluba, kakav je bio kao fudbaler takav je kao i trener,razuman, inteligentan,srcan, strastven.Prozivljava zajedno svaku utakmicu sa igracima. Ova zabrana transfera je prikriveni blagoslov.Jos da se otarasimo par matorih balvana na leto,dovedemo par ozbiljnih prospekata kao sto su Sanco ili 

Ziyech/ van de Beek i u buducnosti mozemo da budemo ozbiljna sila u engleskom ali i u evropskom fudbalu.

 

P.S. Pregazicemo Newcastle.

Mislim da bi ovaj momak bio opasno razočarenje.

Link to comment
Share on other sites

Kakva rudarska pobeda.Puno znace ovako izvoljevane pobede za samopouzdanje za nastavak sezone i pobednickog niza,tako i pred najvazniju utakmicu u LS.

CHO,Jorghino i Kovacic sjajni.Alonso do gola najgori igrac na terenu,hvala Bogu da se Emerson oporavio, najslabija utakmica sezone za Mounta(deluje umorno). in game management Lamparda za svaku pohvalu,pravovremene i prave izmene. Newcastle odvratan tim,fudbal iz 19og veka.

Steta sto se Totenhem izvuce srecno pred kraj i Bormutu ne priznase gol protiv Lestera posle VAR-a. Treci na tabeli 📢

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...