Jump to content

Chelsea FC


Baros

Recommended Posts

18 hours ago, gggggggg said:

. u svakom slucaju nadam se da ce likovi kao sto su willian, alonso i na zalost zouma biti sto dalje od ekipe.

jos da nismo imali toliko problema sa povredama bili bi tu negde na deobi drugog mesta sto je odlican rezultat u odnosu na ono sto je vecina ocekivala.

 

 

 

Ne znam zasto Zoumu stavljas u isti kontekst sa ovim krsevima. Pas igru je dosta popravio,one duge dijagonale su mu odlice,mozda i najbolje od svih nasih CB.Jak i skocan,napreduje iz utakmice u utakmicu. Postavka mu je problematicna, cesto nema dobar osecaj za prostor i za to bi trebalo pozvati Terija na par treninga da mu objasni neke stvari hahahaha

Tomori evo vec nekoliko utakmica unazad pri povratnim loptama gresi,ili je pas kratak,ili pogresan,ili mu izbiju loptu.Bas kiksevi koji nisu na srecu kaznjeni.Mlad je ali treba ga opomenuti da ovo nije Championship.

 

Pominjao sam ove igrace pod uslovom da odu Willian,Barkley,Alonso,mozda cak i Kante.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MilošVB said:

Mislim da bi ovaj momak bio opasno razočarenje.

Ima dobar osecaj za gol i opasan sut iz daleka. Nije da mu stil u PL odgovara posto je sklon bacakanju i padu pri dodiru ali ko zna. Sancho je moja prva zelja na leto, pod uslovom da Willian i Pedro odu. Pedro ce sigurno a za Williana ne znam,posto ga Lamps puno ceni, i kolaju price da zeli da ga produzi na jos godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DijametralnoSuprotan said:

 

Ne znam zasto Zoumu stavljas u isti kontekst sa ovim krsevima. Pas igru je dosta popravio,one duge dijagonale su mu odlice,mozda i najbolje od svih nasih CB.Jak i skocan,napreduje iz utakmice u utakmicu. Postavka mu je problematicna, cesto nema dobar osecaj za prostor i za to bi trebalo pozvati Terija na par treninga da mu objasni neke stvari hahahaha

Tomori evo vec nekoliko utakmica unazad pri povratnim loptama gresi,ili je pas kratak,ili pogresan,ili mu izbiju loptu.Bas kiksevi koji nisu na srecu kaznjeni.Mlad je ali treba ga opomenuti da ovo nije Championship.

 

Pominjao sam ove igrace pod uslovom da odu Willian,Barkley,Alonso,mozda cak i Kante.

 

desila se ona povreda i njegova karijera stagnira od tada. previse je nestabilan i sklon greskama. tomori takodje vec trecu utakmicu za redom skor o da da gol protivniku. zouma je tu cetvrti u hijerarhiji rekao bih. rudi kad se vrati ulazi odmah u prvu postavu i onda je na lampardu da li ce igrati sa tomorijem ili christensenom.

christiensen i rudiger su mnogo bolji sa loptom u nogama od zoume a mozda i tomori koji je imao nekoliko dobrih poteza u protivnickom delu u prvih nekoliko utakmica.

bio mi je omiljeni igrac dugo ali jbg nije on vise za ovo.

dosta sam gledao luiza, alonsa i cahilla poslednjih godina pa da sad i zouma igra. strecam se svaki put kada protivnikci tim ima loptu na 40m od gola.

za sledecu sezonu ako kupimo stopera da ga uparimo sa rudijem i to je to. ako igramo sa tri pozadi staviti tu azpilicuetu a na krilima emerson ili novi bek a desno james.

 

willian, alonso, barkley, giroud, batshuayi svi treba da napuste klub a da dovedemo jedno krilo, stopera, levog beka i napadaca. vise i ne treba jer smo na drugim pozicijama lepo pokriveni. i ne samo to nego i imamo fleksibilnu ekipu gde puno igraca moze igrati na vise pozicija, sto ide lepo sa tendencijom lamparda da cesto menja taktike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2019 at 8:41 AM, Baros said:

 

Kante kvalitetom svakako ima mesta u toj ekipi, ali ja ga lično ne doživljavam kao lidera na terenu. Ovi pobrojani su imali dozu bezobrazluka i bili su spremni ako treba i da se pošibaju kako bi digli ekipu, dok je Kante dobrica. 

 

 

Tačno je da lepo delujemo na terenu i da se jasno vidi šta Lampard želi od ekipe. Ovo je ono što je Abramovič  godinama želeo, samo i tu ima problema. Treba paziti da ne postanemo Arsenal iz druge polovine Vengerovog mandata... Za tako nešto nam trebaju dva dokazana igrača koji će da biti oslonac klincima. Znači, ne ono što je Profa radio kada je rupe popunjavao sa raznim mediokritetima, već nešto što vredi i što košta, i tu ne sme da bude promašaja.

 

Od starijih igrača Vilijana bih ovog momenta pustio, dok je Aspilikueta nažalost prošao svoj zenit i o pokrivanju te pozicije treba ozbiljno razmisliti.

 

 

Za sada Lampard dobro radi, jedina zamerka mi je odbrana - izgledala je bušno od onoga što sam ja gledao, mada deo toga je i zbog igrača - slabiji deo tima. U svakom slučaju, mnogo mi je drago što je konačno ukazana šansa mladima, dobro je za dugoročne staze. Siguran sam da Chelsea neće ići Wengerovim putem, Romanu nije bio problem keš u prošlosti. 

 

Kante je legenda.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 5/30/2021 at 1:02 AM, gggggggg said:

 

 

sada na leto jedan igrac u sredini i jedan sancho i to je to.

Pre bih pojurio Halanda nego Sancha. Chelsea nema pravog golgetera. Ziru, Abraham nisu taj kalibar, pa ni Werner. Na krilnim pozicijama Chelsea ima Pulisca, Havertza, Zijeha, Wernera, pa i Mount moze da se koristi, pa mislim da Sancho nije neophodan. Sa Halandom Plavci postaju ravnopravan kandidat za PL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sumnjam da se moze dovesti haaland. preskup je a i on bi sigurno imao zelje da igra drugde (real, city, psg, bayern...). jedino ako ga ova titula ls ne primami. sancho je mnogo realniji. spominje se i lukaku, koji bi davao golove ali je on jos jedan smotanko kao abraham. prodao bih cho-a i pulisica/ziyecha. prvi nije mentalno najbolji, drugi je stalno povredjen a treci se izgleda nije snasao u pl/engleskoj. tu bi sancho bio idealan  u napadu  uz wernera, mounta i havertza imo.

Link to comment
Share on other sites

Pa Haaland je oko 150 milki, a Sancho oko 100. Nije Sancho mnogo jeftiniji. Po meni su Haaland i Chelsea perfect fit jedni za drugog, mislim da je Plavcima potrebniji cistokrvni napadac nego krilni. Nece u Bayern je oni imaju Levu, ovi ostali imaju nesto vece sanse, ali ako se Roman otvori ne vidim razlog da ne dodje u London. Ziyech je dobar za ulogu s klupe, nema on kvalitet da bude starter u top10 klubova, Pulisica bih zadrzao jer je veliki talenat i dojmi mi se, pre 2 godine je bio najbolji igrac Celsija. Meni se Werner ne svidja kao 9ka, mislim da za PL moras imati napadaca koji nema problem sa realizacijom i kontantno daje 2o golova po sezoni. Ako se ne bi prodavali navalni igraci (eventualno jedan ili dva, npr CHO i Ziyech) uz Haalanda to bi bio tim koji bi mogao da se bori za PL iz sezone u sezonu narednih bar 5 godina jer je mlado jezgro oko kojeg bi se izgradio tim. Plus Haaland je igrac koji moze da obelezi narednih 10 godina i ima veci potencijal nego Sancho, imo.

Link to comment
Share on other sites

haaland valjda ima klauzulu na 75 miliona. to nije problem, problem je sto ako on ne zeli doci, onda moze biti i besplatan. no, i hazard je nakon titule 2012. izabrao nas, pa se mozda ista prica ponovi i sa haalandom. 

 

nemam ja sumnje koga bih pre zeleo i ko je bolji igrac izmedju haalanda i sancha, ja samo kazem ono sto je realnije, a meni se cini da je to englez. dobra stvar je sto je city zagrizao za kanea umesto haalanda, jer sam bio siguran da ce norvezanin otici kod njih.

 

imamo srece da su nam dosta fleksibilni igraci i svako moze na bilo koju poziciju u napadu. moze werner i na krilo i na 9, nije to toliki problem. promasice opet bogaoca ali ako dodju sancho/haaland, valjda ce oni zabiti petnaestak golova cisto da se tu popravimo u odnosu na ovu sezonu. 

pulisic mi je mnogo sumnjiv, neverujem da ce on igrati bolje od onoga iz prosle sezone. uvek ce se desiti neka povreda a i nema bas konstituciju za pl. previse je slabasan. uvek ce biti rotiran. on da dobija batine kao sto je hazard dobijao kada je bio ovde ne bi izlazio iz bolnice. idealan je za ove ulaske od oko 60 minuta kada odbrana pocinje da crkava a on brzinac i moze iz kontre da kaznjava. videli smo to sto puta ove sezone. problem je sto sumnjam da ce pristati na tu rolu rezerviste.

vec treci trener za redom dize ruke od cho-a. to je jasan znak da on nije za sledeci korak u chelsea. ocito postoje problem kod njega u ponasanju i ako se to na terenu ne vidi. ili je mozda problem i takticke prirode. kako god polako dizem ruke od njega i cenim da ima boljih opcija. mada bih pre njega gledao na rwb nego adamu traorea za koje kruze price da ga tuchel zeli...

ziyechu bih dao jos jednu sansu, dobro je poceo sezonu, imao nekoliko odlicnih utakmica ali se onda povredio i ispao iz forme i rotacije. no, takvog igraca i kreativca bih uvek ostavljao u ekipi, pogotovo sto ima otrpilike ne nula neg -5 kreacije u sredini chelsea. da dodje haaland npr, kakve bi ziyech samo lopte mogao da deli njemu u kontrama. a i jedan je od retkih ozbiljnih igraca sa dobrim centarsutom iz kornera/slobodnih udaraca.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...