Jump to content

ATP Finals


zoe Bg

Recommended Posts

Just now, Drakaris said:

Nije popularno misljenje, ali Novak se ozbiljno bavi okultizmom. Piramide, joga, energija, itd.

Ne izgleda tako, ali on je i dalje nezreo. Od Svete Gore i Hilandara, preko nekih vucibatina kao sto je onaj Pepe, pa do joge, blesavljenja po piramidama izmisljenim i neko nirvanisanje sa onom zgubidanom Jelenom. Decace, ne ide to tako. Ok, duhovni razvoj i tako to, ali da mesas sve to... Mislim, spajati Holandar i nekakve joge, grljenje drveca i trazenje enerigije po bosanskim vukojebinama...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vamos Laki said:

A i 2020tu je zavrsio u stilu.

Personifikacija kosmara od godine.

Ako misliš  košmar od godine za svet generalno naravno, ali ne može biti loša godina u kojoj je osvojio slem i dva mastersa i imao niz od 30+ pobeda, a završio ju je bolje nego prošlu u kojoj je osvojio dva slema. Naravno da je estetski loše završiti godinu porazom, ali da je imao lošu sezonu sigurno nije.

10 minutes ago, jevrem69 said:

I evo na kraju, tek sada se vidi koliko ga je kostala ona nesmotrenost na US Openu, jel bi finalni utisak na kraju godine bio neuporedivo bolji .....................

Ne znam šta toliko fali finalnom utisku i sada, stvarno. Više je napravio loš utisak onim u Beču nego sad u Londonu.

9 minutes ago, wrach said:

 

 

A i ovo je greska. Mislilo se da nece dici nivo za Zvereva pa je digao. Mislilo se da nece dici nivo za Tima pa je digao. Da je prosao bio bi egal mec ko god prosao u finale.

 

Ali ljudi izgleda ocekuju da Novak pobedi sve top10 igrace lagano 2:0. Pretpostavljam da bi i tada bilo zamerki.

Ne znam zašto je i dalje toliko uvrežena pretpostavka da Novak može da neograničeno diže nivo igre kad god poželi i da će izgubiti samo onda kad mu nije stalo. Nije čovek prosto u formi sada, odigrao je koliko je mogao i opet zamalo da dobije na glavu, a ne na bolji nivo igre. 

Edited by alcesta
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Treba neka promena da se desi kao posle 2013-te, kada je imao 3 teška poraza na slemovima. 

 

I sad je imao 3 teška udarca - diskvalifikacija,  katastrofa protiv Nadala na rg i sad ovo. 

 

Neka doda nekog stručnom štabu ako neće da menja Ivaniševića. Mislim da bi mu trebalo neko "zvučnije" ime, od kozmetičke promene nema pomoći. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, CheshireCat said:

PS. Kao što ste videli - nisu kladionice glupe. Zamalo da pobedi Novak.

Nisu ni ispale "pametne". Ali da ne trolujem temu sa ovim..

Neko je vec napisao..mislim @alcesta..da je nasuprot Novaka danas stajao neki malo pametniji igrac,ovo je trebalo i pre da se zavrsi. Ipak,bas bezveze da je na kraju ispustio 4-0 u tb..to mi je jedini ruzan momenat koji ostavlja los utisak..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Alcesta, imao bi 2000 bodova I jedan Slem vise u svom dzepu, seti se samo unezverenog Tima koji u finalu US Opena nije mogao da se opasulji prva dva seta .................. i sada se vise uopste ne bi postavljalo pitanjev obaranja Federerovog rekorda, to bi se zapravo desilo i par nedelja ranije ........................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jevrem69 said:

Alcesta, imao bi 2000 bodova I jedan Slem vise u svom dzepu, seti se samo unezverenog Tima koji u finalu US Opena nije mogao da se opasulji prva dva seta .................. i sada se vise uopste ne bi postavljalo pitanjevobaranja Federerovog rekorda, to bi se zapravo desilo par nedelja ranije ........................

 

Mozda gresim, ali to je puno do toga sto mu je Zverev bio protivnik i sto je znao da mu je ogromna sansa, da mu je Djokovic bio protivnik, drugacije bi bilo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

 

Mozda gresim, ali to je puno do toga sto mu je Zverev bio protivnik i sto je znao da mu je ogromna sansa, da mu je Djokovic bio protivnik, drugacije bi bilo.

Cak I da je bilo tako (a svi znamo da bi ga Novak koji je tada bio u sjajnoj formi urnisao u finalu), imao bi 1200 poena vise na svom bodovnom saldu ..................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Nece Novak jos u penziju, igrace dok ne osvoji bar jos tri GSa, ili slimi tuku, nogu, pu pu pu, nadam se da nece kao Federer da se zaglavi na ovih 17 i ceka pet godina na sledeca tri

Edited by ciao
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jevrem69 said:

Alcesta, imao bi 2000 bodova I jedan Slem vise u svom dzepu, seti se samo unezverenog Tima koji u finalu US Opena nije mogao da se opasulji prva dva seta .................. i sada se vise uopste ne bi postavljalo pitanjev obaranja Federerovog rekorda, to bi se zapravo desilo i par nedelja ranije ........................

Ajde i da kažemo da bi bilo tako, a posle finala AO nisam uopšte toliko sigurna, ne znam što je to gore od USO prošle godine kad je morao da preda zbog povrede. Ovo je gori utisak subjektivno jer je napravio strašnu glupost, ali nije da je bila njegova volja ni ono prošle godine ni ovo sad. Ne shvatam što mu to umanjuje ostalo što je postigao, osim što naravno može da ga unazadi psihički, a s obzirom na rezultate posle toga reagovao je više nego dobro.

A ako ništa od cele sezone nije bitnije od obaranja Federerovog rekorda, onda nemam šta da kažem na tu temu, stvarno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ciao said:

Nece Novak jos u penziju, igrace dok ne osvoji bar jos tri GSa, ili slimi tuku, nogu, pu pu pu, nadam se da nece kao Federer da se zaglavi na ovih 17 i ceka pet godina na sledeca tri

U svetlu trenutne apokalipse koja vlada u svetu, tako nesto bih smatrao velikim podvigom. A mogao je da ima 20 Slemova na svom kontu pre obavezne vakcinacije .................  😁

Edited by jevrem69
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

hajde sve ostalo, ali sta vam smeta joga? :lol_2:

 

ako izuzmemo mogucnost da vuce neku povredu vrata/ruke/lakta ili ima neke posledice prelezane corone (zamor, neka ostecenja pluca...), sve ostalo je iskljucivo njegova krivica, tj. posledica njegovih odluka. previse energije je trosio i trosi na tenisku politiku (ko je jos video da sut moze s rogatim?), tako da manje vremena i energije ostaje za trening i regeneraciju. a to ne moze nadomestiti odlazak na "magicna" mesta.

uz to je i tvrdoglav k'o mazga, ne bi sad priznao da je pogresio u strategiji pa da crkne. ovo mu je donelo dosta dobrog u karijeri, ali sad (ponovo) pocinje da se vidi i druga strana tog rizika. takodje, nema odgovarajucu podrsku u timu oko njega (od zene koja nije Mirka da odradjuje dobar deo posla, do familije koja ga samo dodatno uvaljuje u gluposti i menadzera/PR koji bi takodje trebalo da nesto preuzme na sebe). ja licno bih volela da se ponovo vrati analizama protivnika s O’Shannessy-jem (ili nekim slicnim), a ne po starinskom metodu kako Ivanisevic preferira.

 

Sad ce ovu pauzu pred (eventualni) AO da provede ponovo zabavljajuci se PTPA i organizovanjem teniskog kampa ili sta vec kod sebe u klubu (a ako sutra ode na sahranu Patrijarha - on je definitivno poblesavio) umesto da se prvo dobro odmori, zaleci ako ima sta da zaleci (zvanicnom, a ne alternativnom medicinom), pa da onda krene s kondicionim pripremama (sve s biciklom uzbrdo po brdima oko MC).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bas htedoh da napisem da bi mu bilo bolje da vrati O’Shannessy i pripremi taktiku pred mec kao sto je on radio medju prvima, sada to svi rade samo on prestao po Goranovim sugestijama. Inace nek ostane Goran, oni se lepo slazu izgleda ali neka vrati ovog ili nadje nekog drugog coveka za cifre ali to je ocigledno korisno.

Sve drugo su neke Novakove potrebe ja u to ne bih ni ulazila, takav kakav je je ostvario ove fenomenalne rezultate, znaci tako mu prija - taki mu karakter

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

kako smo se nadali, dobro je prosao.

do juce je vecina mislila , i ja tu spadam, da ce ga tim dobiti ladno. bar nije jeftino prodao kozu :ss:

kakva je bila i kakva je jos ova guljava godina on je kakav takav n1 . moglo je i bolje ali kod njega faktor iznenadjenja uvek postoji. neka se spremi za sledecu godinu, valjda bolju za njega, tenis i sve nas .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bas dobar mec su odigrali, dosta solidan kvalitet tenisa su prikazali i jedan i drugi.

 

Tim je pokazao po ko zna koji put da nije slabiji igrac ni u jednom mecu, nebitno ko se nalazi sa druge strane mreze.

 

Moje misljenje je da je on vec neko vreme, ako gledamo cisto igracki, najbolji igrac na svetu, i da jedino moze da ga ukoci to sto ponekad sam sebi udje u glavu, ali mislim da je vec solidno resio to.

 

Bio sam ubedjen posle onog finala AO da mu je potrebno samo da nekako probije tu barijeru i uzme taj GS i da ce posle u vecini slucajeva dobijati big3, gde god da naleti na njih. 

 

U ovom drugom mecu dajem Medvedevu 60-40 prednost. Stvarno ne vidim da Nadal osvaja ovo, jednostavno su i jedan i drugi trenutno bolji igraci od njega na ovoj podlozi i u ovim uslovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Stvarno ne vidim da Nadal osvaja ovo, jednostavno su i jedan i drugi trenutno bolji igraci od njega na ovoj podlozi i u ovim uslovima.

 

Iako si vjerojatno u pravu što se drugog dijela rečenice tiče (barem kad je u pitanju Thiem), mislim da će se Rafa totalno razgoropaditi sad kad nema Novaka na vidiku i osvojiti ono što mu nedostaje. Večeras očekujem njegovu pobjedu u dva, ne nužno previše neizvjesna seta. U finalu će već biti teže.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Abudžaba Dabila said:

 

Iako si vjerojatno u pravu što se drugog dijela rečenice tiče (barem kad je u pitanju Thiem), mislim da će se Rafa totalno razgoropaditi sad kad nema Novaka na vidiku i osvojiti ono što mu nedostaje. Večeras očekujem njegovu pobjedu u dva, ne nužno previše neizvjesna seta. U finalu će već biti teže.

Dosta zavisi od toga da li Medvedev ima u glavi dosadasnje meceve protiv Nadala ili je to potpuno zaboravio. Ali da, ne sumnjam da Nadal sad ima dodatnu motivaciju kad zna da ga u finalu ne ceka neko kog verovatno ne moze da dobije.

 

Zbog toga sam i zadovoljniji sto je Thiem dobio prvi mec, jer sam ubedjen da u svakom slucaju dobijamo dobro finale. Nisam uopste siguran da bi finale Djokovic - Nadal isporucilo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alcesta said:

Meni je stvarno teško da zamislim da Medvedev sad dobije Rafu posle onakvog raspada prošle godine, pogotovo što im je sigurno obojici taj meč u glavi.

Ne znam, meni Danil ne deluje kao lik koji pamti takve stvari.

 

Ima ovde Nadal solidan matchup problem. Osnovni sabloni mu ne prolaze, Medvedev ima igru za to, tako da ce morati da nekako ishasluje ovaj mec, posto nece uspeti da razbije Danilovu igru nikako.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Vamos Laki said:

Dokle vise da se ovom tolerise prekoracenje vremena? Vec u prvom gemu 2 puta.

Zasto je uopste uvedeno odbrojavanje?

Smesno.

Ovde fali jedan Karlos Bernardes da zavede red.

a sto te to iznenadjuje? sad kad nema Feda, Nadal je glavni miljenik establishmenta (sto on velikodusno uzvraca protivuslugama), pa je sigurno i sudijama "preporuceno" kako da se ponasaju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...