Jump to content

ATP Finals


zoe Bg

Recommended Posts

19 minutes ago, CheshireCat said:

Cipiripi ne Zverev, gubim se  :classic_sad:

 

Ako Tim i Nadal imaju po 2 pobede - H2H je na strani Nadala, ali očito se ovde misli na međusobni meč onda...

da, misli se na medjusobni mec na WTF (osim ako ATP preko noci ne promeni pravilo, pa uvede da se misli na oficijelni h2h dva igraca :classic_wink: , svasta je moguce)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milica said:

Tim je prekljuce odigrao atomski tenis ima pravo na odmor danas:thumbsup:

 

A Nadal ne? Turnir gubi svrhu ako se igra nekoliko revijalnih meceva i svako nesto kalkulise. Jasno je da danas igracima ni pare, a ni bodovi ne znace puno tako da nemaju motivaciju ako nema konkretnog cilja. Mozda je vreme da ATP malo izmeni raspored, da drugo kolo igraju pobednik i porazeni, tako bi sigrno oni koji idu u polufinale u 3. kolu igrali bitan mec.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milutinov Tata said:

 

A Nadal ne? Turnir gubi svrhu ako se igra nekoliko revijalnih meceva i svako nesto kalkulise. Jasno je da danas igracima ni pare, a ni bodovi ne znace puno tako da nemaju motivaciju ako nema konkretnog cilja. Mozda je vreme da ATP malo izmeni raspored, da drugo kolo igraju pobednik i porazeni, tako bi sigrno oni koji idu u polufinale u 3. kolu igrali bitan mec.

 

Pa ponovo bi imao jedan mrtav mec, a jedan koji odlucuje samo raspored u grupi i mozda tu ponovo jedan igrac ne bi davao svoj maksimum jer zna da je prosao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milutinov Tata said:

 

A Nadal ne? Turnir gubi svrhu ako se igra nekoliko revijalnih meceva i svako nesto kalkulise. Jasno je da danas igracima ni pare, a ni bodovi ne znace puno tako da nemaju motivaciju ako nema konkretnog cilja. Mozda je vreme da ATP malo izmeni raspored, da drugo kolo igraju pobednik i porazeni, tako bi sigrno oni koji idu u polufinale u 3. kolu igrali bitan mec.

to je rezultat RR sistema. tako je u svim sportovima kad se igra po grupama (pocevsi od fudbala).

jedina alternativa je sistem izbacivanja, kao kod regularnih turnira. No, za to bi trebalo da se poveca broj ucesnika (da se turnir ne bi previse brzo zavrsio). Sad, da li da top 4 ima slobodno 1. kolo ili sta - to je pitanje. Samo sto taj sistem ne bi garantovao da publika svakog od top 8 igraca sigurno vidi bar 3 puta (sto RR garantuje).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Boxy - A mogu i sva 4 igraca da imaju 1-1 posle 2 kola pa onda u trecem ko dobije mec ide dalje bez obzira na set ili gem kolicnike, sto bi maksimalno podiglo interesovanje i paznju. Sada ne postoji ta mogucnost.

 

@www - kup sistem nije bas zgodan, kao sto si napisala, mora da se poveca broj ucesnika, a tada moze i neko koje van Top10 da dodje do zavrsnice, pa se opet gubi svrha turnira "najboljih". MIslim da je Lendl to i pricao da mu je smetalo sredinom '80-ih kada je par godina bilo tako u Nju Jorku.

 

Mozda vratit zreb za raspored, a ne kao sada 1/2 - 7/8 odnosno 3/4-5/6 u prvom kolu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Jasno je da danas igracima ni pare, a ni bodovi ne znace puno tako da nemaju motivaciju ako nema konkretnog cilja.

Mislim da su dodatni problem sad i ovi bodovi što se ne gube do sledeće godine, tako da oni koji imaju finu zalihu od prošle godine nemaju ni tu motivaciju, iako 200 bodova nije uopšte malo. Eto Rubljov je stvarno zapeo u prethodna dva meča i dao sve od sebe, mada mislim da je to više bila želja za dokazivanjem nego samo bodovi kao motivacija, što je za debitanta i normalno.

Link to comment
Share on other sites

Strasno igra Nadal, on je po meni neko ko ipak ima najvece sanse da osvoji turnir, a za pocetak ce da pojede Medvedeva za veceru u polufinalu. Najboje sto je maltene ikad odigrao u dvoranskim uslovima. Bolje da se Novak ni ne sastaje sa njim, ako nije spreman.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, We lose every week said:

Ja znam da Cicipas dobija. Viško je to izjinxovao kad je rekao da nije bilo preokreta. Samo mi žao što nemam ništa na računu u kladionici da podebljam. 

Kad je Viško pred prvi TB sa Timom počeo da priča kako je Tim dobio oba TB u Australiji, ja sam bila ubeđena da mu je sudbina zapečaćena, ali eto jednom nije bio baksuz, možda neće ni sad :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, jevrem69 said:

to bi bilo to ............. ali onas Rafin smec iz bekenda, sunce mu kalajsano .............. 🤗

 

Da, čitav taj poen je bio fantastičan a bilo je u 3. setu (samo sam to gledao) još nekoliko arealnih, Rafinih prije svega, poteza. Imam osjećaj da konačno osvaja titulu ovdje. Vidjet ćemo...

Link to comment
Share on other sites

Sjajan Rafa, igra opak tenis za svoje dvoransko-betonske standarde. Pokazuje koliko ima osecaja na mrezi i da je zapravo kroz karijeru trebao biti agresivniji igrac nego sto je bio.

 

   Kad vas citam tako ponekad (a i kad se setim ranije dok sam aktivno citao/pisao na tenisu) stice se utisak da Novak nikad nije izgubio mec sto je bio losiji, uvek je nedostatak motivacije, neki politicki razlog, svadja sa nekim, ili neki izgovor tipa 'tesko mu zbog tog i tog' 😄  

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Abudžaba Dabila said:

 

Da, čitav taj poen je bio fantastičan a bilo je u 3. setu (samo sam to gledao) još nekoliko arealnih, Rafinih prije svega, poteza. Imam osjećaj da konačno osvaja titulu ovdje. Vidjet ćemo...

imao je i par fantasticnih udarca iz forhenda kada je bio u punom trku, i milimetarski preciznih lobova (ja se secam dva takva poteza u prvom setu) ................. sve u svemu, da ponovim ono sto sam i napisao u jednom od prethodnih postova, ocekujem da ce on vrlo lako da sredi Medvedeva i ako mu u finalu protivnik bude bio Tim, mislim da ce ishod ovoga puta biti drugaciji nego sto je to bio slucaj sa mecom u grupi ....................

Edited by jevrem69
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, delgado said:

Sjajan Rafa, igra opak tenis za svoje dvoransko-betonske standarde. Pokazuje koliko ima osecaja na mrezi i da je zapravo kroz karijeru trebao biti agresivniji igrac nego sto je bio.

 

   Kad vas citam tako ponekad (a i kad se setim ranije dok sam aktivno citao/pisao na tenisu) stice se utisak da Novak nikad nije izgubio mec sto je bio losiji, uvek je nedostatak motivacije, neki politicki razlog, svadja sa nekim, ili neki izgovor tipa 'tesko mu zbog tog i tog' 😄  

Gde si bre Delgisa, kuco stara, obradovao sam se pre nekog vremena kada sam video tvoj post gde si pohvalio igru posrnulog Troickog i video neki tracak nade, da moze da bude nesto od njega sledece sezone .......................

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...