Jump to content

Pogodi ko je?


Milutinov Tata

Recommended Posts

^

Nisam se uspio sjetiti, morao sam guglati.

 

Novo pitanje;

 

Daniil Medvedev je postao tek četvrti igrač koji je na putu do titule nanizao trojicu u tom trenutku najboljih igrača na svijetu.

Tko su preostala trojica igrača kojima je to pošlo za rukom i koje Top3 igrače su dobili na putu do titule (bonus ako znate i gdje je to bilo)?

 

(moguće da je ovaj podatak naveden u vijestima nakon pobjede Medvedeva, nisam čitao pa ne znam)

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

^

Nisam se uspio sjetiti, morao sam guglati.

 

Novo pitanje;

 

Daniil Medvedev je postao tek četvrti igrač koji je na putu do titule nanizao trojicu u tom trenutku najboljih igrača na svijetu.

Tko su preostala trojica igrača kojima je to pošlo za rukom i koje Top3 igrače su dobili na putu do titule (bonus ako znate i gdje je to bilo)?

 

(moguće da je ovaj podatak naveden u vijestima nakon pobjede Medvedeva, nisam čitao pa ne znam)

 

Spoiler

Jedan je Djokovic u Montrealu 2007. kad je dobio Rodika, Nadala i Federera, a drugi je Nalbandijan iste godine u Madridu gde je dobio Djokovica, Nadala i Federera. Treceg ne znam.

1 minute ago, Abudžaba Dabila said:

Tko je najstariji osvajač WTF-a i koliko godina je imao kad je osvojio WTF (na podcrtano se misli kad kažem najstariji)?

 

Spoiler

Ovo je valjda Federer sa 30 godina.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

Tko je najstariji osvajač WTF-a i koliko godina je imao kad je osvojio WTF (na podcrtano se misli kad kažem najstariji)?

 

Spoiler

Valjda Federer ,2011., sto znaci 30 godina i par meseci

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Abudžaba Dabila said:

^

Nisam se uspio sjetiti, morao sam guglati.

 

Novo pitanje;

 

Daniil Medvedev je postao tek četvrti igrač koji je na putu do titule nanizao trojicu u tom trenutku najboljih igrača na svijetu.

Tko su preostala trojica igrača kojima je to pošlo za rukom i koje Top3 igrače su dobili na putu do titule (bonus ako znate i gdje je to bilo)?

 

(moguće da je ovaj podatak naveden u vijestima nakon pobjede Medvedeva, nisam čitao pa ne znam)

jeste da ste resili pitanje, ali evo i detalji:

Spoiler

EndNc2HWMAQNciD?format=png&name=small

 

Link to comment
Share on other sites

Ajde da probam i ja - najbolji rezultat na GS je postigao sa 20, a ponovio ga na istom turniru 11 godina kasnije. Meni je ostao urezan u secanju po losem - u Davis Cupu je protiv nase selekcije dobio je oba singla i dubl u istom susretu. Takodje, redovno je mucio mog omiljenog tenisera, jednog od najboljih u istoriji, dok je protiv njegovog arhi-rivala bio redovno ugazen. 

Edited by Geronimo
Dopuna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wayne Ferreira je bio noćna mora za jednog odličnog, bivšeg No3 igrača. U 5 međusobnih susreta taj bivši No3 protiv njega je ostvario tek jednu pobjedu. Najviše upamćen je ostao jedan njihov susret na GS-u, gdje je taj bivši No3 vodio 2-0 u setovima i 5-1 u trećem (do tada Ferreira nije zaradio niti jednu break loptu), ali to mu nije bilo dovoljno, Ferreira je na kraju slavio u pet setova spasivši pritom i 2 meč lopte. Taj, jedan od najboljih igrača svoje zemlje ikada, svojim odličnim partijama je bio najzaslužniji za osvajanje Davis Cupa par godina kasnije. Tko je taj igrač?

Edited by Abudžaba Dabila
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Ljuba i no.3 su u nekom mom svetu sinonimi, a to finale DC je zbilja bilo nesto posebno.

 

Jedna boza od pitanja - YUG/SiCG/SRB Davis Cup tim je u poslednjih 25 godina prosao put od blata do jednog od najkonstantnijih nacionalnih timova. Tokom tog perioda, uz prethodno pomenutog tenisera, jos dva igracu su nas 'sama dobila' uzimajuci sva tri poena (ako mi niko nije promakao). Koja?

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...