Jump to content

VN Turske (Istanbul Park) 13.-15. novembra 2020.


Alen13ASC

Recommended Posts

Dobra trka iako ne volim kad je mokro. Čestitke HAM, klasa. Mislim da je dao Bottasu ceo krug drugi put ove sezone. Šteta što Mečka nije potpisala Vettela, uzeli su sve što su mogli, bilo bi dobro trkanje a ne ova bruka.

Max i Leclerc su budući šampioni, pravi trkači. U pretposlednjoj krivini ide po poziciju, bravo. Nije uspelo, nema veze, to je razlika koja pravi trkača.

Štrulović nije materijal, jeste bogotac za Latifija, ali njegov maksimum će biti 3 pobede u celoj karijeri.

A Checo nema ugovor...

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je evidentno je da je RB imao najbolji bolid za danasnju trku, a odmah iza njih RP. Opet se pokazalo da je jedno voziti na celu i sasvim drugo iza u vozicu. Pa Hamilton nije uspevao preteci Fetela 10-15 krugova, a Albon ga je pretekao u prvom pokusaju.
Strolovu trku je unistio tim. Ili je trebao voziti do kraja kao Perez ili da su ga ranije poslali na zamenu.
Iskreno, ja nisam ocekivao da ce Hamilton odvesti ovo do kraja na ovim gumama. Mislim da ni njima nije bio to prvobitan plan vec da su ocekivali da ce se staza prosusiti i poslednjih 10-15 kruga preci na neke od guma za suvo. Ali otvorila im se prva pozicija, probali i resili da idu do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo svima!

 

Kako objasnjavate odlicne krugove oba Meklarena? Da li je u ovakvim uslovima njihov kvalitet dosao do izrazaja ili njihovim bolidoma jednostavno odgovara ovakva staza? Steta za kvalifikacije jer su obojica imala sjajan tempo

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Hertzog said:

Meni je onaj potez Leklera na kraju upravo ono sto zelim, realno, ne borimo se za titulu, nema se tu sta puno izgubiti, a dosao si da se trkas i to pokazao. 
 

Momku svaka cast, tim svakako nije nista izgubio tim potezom

Ali je napravio glupu gresku na kocenju nakon sto je pretekao Pereza. On je trebao lagano do pozicije broj 2 da dodje danas tokom trke ali je svojim greskama omogucio da Perez bude na tom mjestu 2 krivine pred kraj. Mozda grijesim ali moje misljenje je da je trebalo rutinski da ga pretekne ali onda njegova greska i bam, 4 mjesto. Nadam se da ce uciti na greskama i kad/ako bude slicne situacije da se ovo nece ponoviti.

 

Ima li sanse da Fetel sledece sezone bude konkurentan u novom timu?

Link to comment
Share on other sites

Vauu kakva trka, naklon Luisu na izjednačenju s Šumaherom mada trn u oku je njegov nastup kad je bilo jako sklisko. Ipak dokazao je zašto je najbolji, Maks se vratio u "dane stare slave", Albon odličan ipak, Perez konačno na podijumu, kakva priča nakon onog s koronavirusom. Ali Fetel, VAUUU, skočio sam sa obe pesnice gore kad je prošao na P3. Graci Ragaci, ringdingdingdindin BRE!!!

 

Bottas ikebana dana, ono je lošije od Masinog nastupa 2008 u Silverstonu. Dokazao je da je čarobnjak F1.5 ali za veće domete nije, možda mu je budućnost F1 pod pitanjem nakon stinta u Mečki. Simpatična stvar TV direkora je kad je Hami prešao Ikebanu za celi krug da je pokazao Vuka ali i Fandorna. Čovek pomisli da bi Fandorn mogao ući u Mečku umesto Botasa, ako RB može da smeni Gazlija jer je to zaslužio može i Botas na lađenje. Argumenti nisu da Botas ponekad zasija, to nije mentalitet trkača. Isti mentalitet ima recimo Grožan...

 

Sa ovime kažemo zbogom trkama pod suncem u 2020. Selimo se na noćne spektakle (mada ne znam da li su instlirali bandere kod šikane u Sakiru).

4 minutes ago, Miki28 said:

Ima li sanse da Fetel sledece sezone bude konkurentan u novom timu?

 

Ima, samouvereno tvrdim ali povučen iskutvu s ranijim ekipama u kojima se trkao, kada nađe "svoje mesto u gnezdu" onda je kao terpan.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Miki28 said:

Ali je napravio glupu gresku na kocenju nakon sto je pretekao Pereza. On je trebao lagano do pozicije broj 2 da dodje danas tokom trke ali je svojim greskama omogucio da Perez bude na tom mjestu 2 krivine pred kraj. Mozda grijesim ali moje misljenje je da je trebalo rutinski da ga pretekne ali onda njegova greska i bam, 4 mjesto. Nadam se da ce uciti na greskama i kad/ako bude slicne situacije da se ovo nece ponoviti.

 

Ima li sanse da Fetel sledece sezone bude konkurentan u novom timu?

Moglo je to i lakse da se uradi i bez greske na kocenju, ali jbg jos je mlad, tako da su greske oprostive, pogotovo u ovom delu, ovakve, sezone. Pa cak i da je trka bila od znacaja za titulu ne bi se tu imalo sta zameriti. Da je proslo svi bi ga dizali u nebesa. 
 

Meni je potez za postovanja, bez obzira na konacan ishod istog

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Ali Latifi...majko moja kako je taj ušao u F1?

 

Jbg para vrti gde burgija nece. Za dve sezone u F3 samo jedan podijum, za sezonu ipo u Formuli Reno isto, i onda nakon cetiri ipo godine u GP2/F2 konacno na iskustvo uzima vicesampionsku titulu i bodove dovoljne za superlicencu. Na primer, Albon je proveo dve sezone u F2, Lekler, Rasel i Noris po jednu, Mik Sumaher ce avanzovati u F1 nakon svoje druge sezone - talentovani vozaci se ne zadrzavaju dugo tu.

 

2 hours ago, Mcl said:

Zdravo svima!

 

Kako objasnjavate odlicne krugove oba Meklarena? Da li je u ovakvim uslovima njihov kvalitet dosao do izrazaja ili njihovim bolidoma jednostavno odgovara ovakva staza? Steta za kvalifikacije jer su obojica imala sjajan tempo

 

Meklaren otpocetka sezone pokazuje bolji tempo u trci nego u kvalifikacijama, cesto zivnu pred kraj trke i odrade svoje najbrze krugove, nanizu par preticanja u poslednjim krugovima.

9 minutes ago, Nicklord said:

Imao je Botas opet nešto zaglavljeno posle prvog kruga. Nije on uopšte najviš kalibar ali nije baš debil da se okreće svaki treći krug ako nema problema 

 

Rekao je u intervjuu posle trke da je drugo okretanje u prvom krugu (T9) bilo nakon kontakta s Okonom i da mu je ostetilo upravljac, morao je volan da drzi na levo da bi isao pravo.

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Radoye said:

Rekao je u intervjuu posle trke da je drugo okretanje u prvom krugu (T9) bilo nakon kontakta s Okonom i da mu je ostetilo upravljac, morao je volan da drzi na levo da bi isao pravo.

 

Podesio ga Okon za oval  

Edited by momohyoideus
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva trka...

 

Ovo sto je Luis+njegov bolid odradio je pravo malo cudo. Kakva voznja. Pisanje istorije sa stilom!

 

Binoto slobodno i sledecu trku da presedi. Lec je zver. Samo neka gresi, bolje sada nego ako dodje u situaciju da ima sampionski bolid. Ovo je pravo vreme za ovakve greske. Odlican je to vozac.

 

Perez fantasticno. Ne znam sta sjebase sa Strolom. Lik je nestao posle pita.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...