Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Ko bi rekao da ce posle onog pada Arsenal da dobije 3 izuzetno teska meca od toga dva gostovanja. Naredno kolo lako moze da bude mec lopta, ako Tottenhem izgubi a mi pobedimo bice to po meni nedostiznih 5 bodova. Jedino nisam siguran sta se gleda ako budemo imali isti broj bodova, da li medjusobni skor ili gol razlika. Mozda bi Tottenhem imao tracak nade ako bude gol razlika. U svakom slucaju naredno kolo je jako bitno, samo me je strah da ne uprskamo onako Arsenalovski. Mislim da je u domenu naucne fantastike da Tottenhem moze da dobije Liverpul, eventualno da izvuku nereseno, ali mi moramo da dobijemo Leeds, stvarno bi bilo za nepoverovati da kiksnemo sada protiv njih a dobili onakve ekipe pre toga.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se prvo gleda gol razlika. Ali voleo bih da poslednje kolo ne rešava pitanje 4. mesta. Vratili smo se posle pada, ali sada samo da ne useremo sve, tj celu sezonu. Ne samo zbog samog igranja u LŠ, već zbog lakšeg dovođenja kapitalaca. Navodno jedan od razloga što Vlahović nije došao je i to što nije bio optimista da možemo igrati LŠ.

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje zbog fantazija ako može, da li je neko od ovih sada starter, ili je u poslednjih nekoliko mečeva igao samo da popuni neku rupu: Tomijasu, Tavareš, Holding i Cedric?

 

Tj da li bi neko od ove četvorice trebao startovati oba naredna meča čak iako White bude igrao na nekom od njih?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Romantik said:

Jedno pitanje zbog fantazija ako može, da li je neko od ovih sada starter, ili je u poslednjih nekoliko mečeva igao samo da popuni neku rupu: Tomijasu, Tavareš, Holding i Cedric?

 

Tj da li bi neko od ove četvorice trebao startovati oba naredna meča čak iako White bude igrao na nekom od njih?

Sedrik leti čim se Tomijasu vrati, a verovatno će i Holding na klupu ako budemo sa 2 štopera - Gabrijel/Vajt, ali može igrati ako budu sa 3 štopera. Tavares će levo pošto je Tirni završio sezonu, a mislim da se nećemo igrati sa Džakom ili Sakom na levom spoljnom.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

Moze Tilemans, da se ratosiljamo Dzake vec jednom. Tilemans i Parti bi trebalo da budu jako kompatibilni teoretski.

Ne diraj Džaku, budućeg/prošlog kapitena 😉 Tilemans bi bio dobro pojačanje, posebno što ulazi u poslednju godinu ugovora, znači neće biti preskup. Opet se pominje da je jedan od uslova, igranje u LŠ. Dakle, 4. mesto moramo uzeti kako znamo i umemo. Desni bek, veznjak i top top špic.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Nisam siguran da mi se svidja to.

Ni ja.Prosto ne znam šta da očekujem.Sećam se kada je debitovao za Siti,pomislio sam-kako je paklen igrač.Kasnije sam ga sve manje cenio.E sad,ima to dosta i do Gvardiole.Nije to prvi igrač koji se ne uklapa u njegov sistem.Na kraju krajeva,valjda Arteta zna koliko on vredi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam koga vi očekujete da će Arteta dovesti. Valjda je sada svima jasno da Haland neće kod nas. A ni Mbape, ni Levandovski.

Meni je Žezus ok. Čak i u rotaciji sa Nketijom (mada se ovde piše da je odlazak Nketije sasvim izvestan).

Mišljenja sam da naši glavni realizatori treba da ostanu Saka i Martineli (plus igrači iz drugog plana, prvenstveno ESR), a da taj nominalni napadač ne mora da bude neka zver u golgeterskom smislu. Nešto kao što je Firmino bio u Liverpulu, gde su glavni strelci Salah i Mane.

 

edit: gramatika

 

Edited by harmonajzer
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, harmonajzer said:

Ja ne znam koga vi očekujete da će Arteta dovesti. Valjda je sada svima jasno da Haland neće kod nas. A ni Mbape, ni Levandovski.

Meni je Žezus ok. Čak i u rotaciji sa Nketijom (mada se ovde piše da je odlazak Nketije sasvim izvestan).

Mišljenja sam da naši glavni realizatori treba da ostanu Saka i Martineli (plus igrači iz drugog plana, prvenstveno ESR), a da taj nominalni napadač ne mora da bude neka zver u golgeterskom smislu. Nešto kao što je Firmino bio u Liverpulu, gde su glavni strelci Salah i Mane.

 

edit: gramatika

 

Nekoga ko će se uklopiti u njegov sistem.Žezus bi potencijalno odgovarao,ali sumnja je opravdana 🙂.Realno,ako ode Nketija,što je izvesno,mora se dovesti još jedan napadač ili da se Martineli koristi kao najistureniji.

Dakle,napadač(najmanje jedan),veznjak(najmanje jedan) i oba beka.Evo predloga:Žezus,Tilemans,oba beka Brajtona+Bisuma kao šlag na torti 🙂 .Svi iz PL i nema potrebe da se privikavaju na ligu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda i cela sezona staje u današnjih 90min. Nerešeno nas dovodi na prag LŠ, a pobedom rešavamo sve. Nadam se da nećemo ići visoko, nego da igramo njihovu igru, kontre, pozadi čvrsto, jer moraju oni da napadnu, a tako ćemo i smanjiti prostor za Sona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, harmonajzer said:

Ja ne znam koga vi očekujete da će Arteta dovesti. Valjda je sada svima jasno da Haland neće kod nas. A ni Mbape, ni Levandovski.

Meni je Žezus ok. Čak i u rotaciji sa Nketijom (mada se ovde piše da je odlazak Nketije sasvim izvestan).

Mišljenja sam da naši glavni realizatori treba da ostanu Saka i Martineli (plus igrači iz drugog plana, prvenstveno ESR), a da taj nominalni napadač ne mora da bude neka zver u golgeterskom smislu. Nešto kao što je Firmino bio u Liverpulu, gde su glavni strelci Salah i Mane.

 

edit: gramatika

 

 

Ne ocekujem ne znam ni ja koga, ali glavni problem Zesusa je uvek bila realizacija, sto se nekada vidi i u samom Sitiju, koji stvori pedeset sansi za mec. Mi nismo ni blizu toga i dovde smo dosli jer smo vanredno popravili realizaciju u drugom delu sezone.

 

Nemam statistiku, ali mislim da sijemo sve za tipa 20% opusteno koliko smo efikasni. U toj efikasnosti je iskljucivo i razlika izmedju nasih performansa iz prethodnih sezona i sad. Imamo vise samopouzdanja kao posledicu toga i takodje delujemo kompaktnije.

 

Igra je naravno bolja, ali ne toliko da bi klub koji je 15. postao klub koji je 4. za pola godine, i to treba imati u vidu.

 

S tim u vezi, ne svidja mi se Zesus kao opcija, iako se slazem sa tobom da na papiru, kao kalibar igraca i tezinu koju nosi, mi sigurno ne mozemo bolje od njega. Ali ne moramo gledati samo kalibar, moze igrac slabije reputacije pruziti vise od njega.

 

Ja generalno nikada nisam voleo igrace koji za ono sto donose imaju preveliku reputaciju, ako ne ispadne dobro, povlace ceo tim u ambis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najgore suđenje od top ekipa imamo. Ovaj "penal" se ne sudi u zonskim ligama...strašno. Oduvek sam smatrao Sona za dajvera, ali sada ovo prelazi na novi nivo. Naredio bih štoperima da ga 90min udaraju da zapamti svaki put zašto je pao... Do "penala" nisu izašli iz svojih 40m.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koja katastrofa od igre.Makar da su nešto pokušali smisleno da urade u napadu,ali bukvalno ništa u celoj utakmici.Džaka i Elneni ne znaju da prenesu loptu preko polovine terena.Visoki presing je ubio ekipu a Arteta nije znao kako to da reši.

 

Nisu ni zaslužili da igraju u LŠ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...