Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

1 hour ago, BratMinli said:

Da je ušao barem jedan od zicera, lakše bi bilo. Sebaljos najgori, zaista igrač manje, u oba pravca. I sastav čudan. Ali prošli smo. Dobijamo Viljareal ili Slaviju, imam neki osećaj. 

Odličan osjećaj. Prvo jedni, pa ako prođete i drugi (ako prođu).

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Artetin najveći problem je što previše rotira.Taman neko uđe u formu a on ga baci na klupu.Nekako ne zna da prepozna momentum kod igrača i forsira neke likove u startnoj postavi iako svojim partijama to nisu zaslužili.Pre svih mislim na Aubu , Belarina i Vilijana.Evo Džaka i igra dobro kada je uz Partija.Kako Sebaljos igra i ne zaslužuje da započinje utakmice.Ovo forsiranje Aube kao jedinog napadača je smešno.Bez Lakazeta nema ni igre u napadu.

 

Startna postava bi trebala da izgleda ovako:Leno,Mari(Luiz),Gabrijel,Soareš,Tirni,Parti,Džaka,Odegard,ESR,Saka i Lakazet.Može tu da menja po jednog-dva igrača,ali ne može da promeni 5-6 iz utakmice u utakmicu.

 

Parlor i još neke legende kluba govore kako su čuli da su svi u klubu oduševljeni Artetom i njegovim treninzima,energijom... Hajde da vidimo šta će biti do kraja sezone pa ćemo mu suditi.

Link to comment
Share on other sites

Onda samo pisati peticiju da se bodovi sa treninga prenose na PL 😀 Po meni, Auba i Laka ne mogu zajedno da igraju, pokazalo se u više navrata. Mislim da dugoročno, ovakav pristup neće doneti ništa dobro, tj nedovoljno dobro da bi nas približilo Top4. Prevelike amplitude u igri imamo, čas gazimo, čas smo kao momci iz kraja što igraju memorijalni turnir. A niko me neće ubediti da nemamo igrače, ovo je sasvim solidna ekipa, uz pravog trenera, mogli bismo igrati odličan fudbal, posebno u ofanzivi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, BratMinli said:

Onda samo pisati peticiju da se bodovi sa treninga prenose na PL 😀 Po meni, Auba i Laka ne mogu zajedno da igraju, pokazalo se u više navrata. Mislim da dugoročno, ovakav pristup neće doneti ništa dobro, tj nedovoljno dobro da bi nas približilo Top4. Prevelike amplitude u igri imamo, čas gazimo, čas smo kao momci iz kraja što igraju memorijalni turnir. A niko me neće ubediti da nemamo igrače, ovo je sasvim solidna ekipa, uz pravog trenera, mogli bismo igrati odličan fudbal, posebno u ofanzivi.

Izgleda da je Arteti problem da ostavi Aubu na klupi.Najveća zvezda,kapiten,dobar lik...verovatno se plaši da će tako urušiti odnos prema igračima.Mada,prošle sedmice ga kaznio zbog kašnjenja.

Lakazet je odavno zaslužio da igra pre Aube,ali iz nekog ili gore pomenutog razloga sedi na klupi.

 

Link to comment
Share on other sites

Hm, pa nije da se nije moglo naslutiti da će Auba pasti u formi ali mislim da je njegov potpis na neki način i bila poruka kluba da je Arsenal danas sposoban da zadrži svoje zvezde, vezano za reputaciju i za buduća pojačanja, za razliku od Vengerovog perioda kada su najbolji morali da budu prodati (najčešće poganoj Barsi).

Link to comment
Share on other sites

Nije on nikad ni bio nesto mnogo dobar igrac.
Ima tu neku svoju spretnost, malo lukav, malo konkretan, posve brz. Nekakav Chicharito na steroidima.
Ali pure footballs skill, Lakazet je talentovaniji igrac od Aube.

Nije meni ovo nista cudno, nisam ocekivao da igra znatno bolje od ovoga.
Auba mi ne deluje niti kao dovoljno gladan i sportski bezobrazan lik, a nije ni tip igraca da bude neki talisman.
Takvi igraci ne okrecu klub na pravi put.

Zirua da ste sacuvali, bolje bi vam bilo. Njega kao igraca, mnogo vise cenim nego Aubamejanga, iako je narativ kako je Auba neki world class a Girioud nalickana panjina (sto nidje veze nema sa zivotom).
 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, BattleBender said:

Nije on nikad ni bio nesto mnogo dobar igrac.
Ima tu neku svoju spretnost, malo lukav, malo konkretan, posve brz. Nekakav Chicharito na steroidima.
Ali pure footballs skill, Lakazet je talentovaniji igrac od Aube.

Nije meni ovo nista cudno, nisam ocekivao da igra znatno bolje od ovoga.
Auba mi ne deluje niti kao dovoljno gladan i sportski bezobrazan lik, a nije ni tip igraca da bude neki talisman.
Takvi igraci ne okrecu klub na pravi put.

Zirua da ste sacuvali, bolje bi vam bilo. Njega kao igraca, mnogo vise cenim nego Aubamejanga, iako je narativ kako je Auba neki world class a Girioud nalickana panjina (sto nidje veze nema sa zivotom).
 

Slažem se za sve,ali čovek je davao golove pre potpisa novog ugovora i to je imao ozbiljnu statistiku.Mislim da sam,nemoj me držati za reč,negde skoro čuo da je Auba među 5 igrača koji su postigli 200+ golova u top 5 liga u Evropi.Nije to mala stvar.

 

Link to comment
Share on other sites

Kod Aube je izražena ta razlika u statistici, pa hajde da kažem i individiualnom kvalitetu sa jedne i onome što pruža za timski, šampionski fudbal sa druge strane. A pri tome ne mislim na asistencije.

 

Posle Nejmara i Kutinja najviše izraženo u Evropi, s tim što je Nejmar za klasu a Kutinjo za pola klase talentovaniji pa se može tolerisati kod njih više nego kod Aube.

 

Podrška Arteti.

 

 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Kada bi spojili Aubu i Lakazeta u jednog igrača, dobili bi ono što nam treba, world clas napadača. Samo teško da bi takav igrao u Arsenalu.

Ipak, Laka nikad nije imao kod nas period kao što je Aubin, pre potpisa novog ugovora. Zato, po meni Auba > Laka.

Gore spomenuti Žiru, idealna varijanta za rezervnog napadača.

 

Kada već pričamo o toj poziciji, šta mislite o Martineliju? Naravno, ne odmah i sada, ali jednog dana.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, harmonajzer said:

Kada bi spojili Aubu i Lakazeta u jednog igrača, dobili bi ono što nam treba, world clas napadača. Samo teško da bi takav igrao u Arsenalu.

Ipak, Laka nikad nije imao kod nas period kao što je Aubin, pre potpisa novog ugovora. Zato, po meni Auba > Laka.

Gore spomenuti Žiru, idealna varijanta za rezervnog napadača.

 

Kada već pričamo o toj poziciji, šta mislite o Martineliju? Naravno, ne odmah i sada, ali jednog dana.

 

Da 🙂 . Navodno ga Arteta priprema za tu ulogu.Samo što to ne vidim.Jedva da dobija neki minut na terenu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/22/2021 at 12:08 PM, MilošVB said:

Kod Aube je izražena ta razlika u statistici, pa hajde da kažem i individiualnom kvalitetu sa jedne i onome što pruža za timski, šampionski fudbal sa druge strane. A pri tome ne mislim na asistencije.

 

Posle Nejmara i Kutinja najviše izraženo u Evropi, s tim što je Nejmar za klasu a Kutinjo za pola klase talentovaniji pa se može tolerisati kod njih više nego kod Aube.

 

Podrška Arteti.

 

 

Da, Kutinjo se bas dokazao kao strelac zadnjih godina, za razliku od Aubamayanga. Prosto je procvetao u Spaniji a i u Nemackoj.

Link to comment
Share on other sites

Razbio ih Liverpul k'o beba zvečku.Kolektivni raspad.Gabrijel i Parti se priključili ostatku ekipe.Arteta pogledom pratio dešavanja na terenu.Zaboravio da nešto može da se promeni u igri.

 

Videlo se koliko znače Saka i ESR.Auba i Pepe deluju smešno napred.Nikakve koristi od njih.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sramotno je izgubiti ovako od ovakvog osrednjeg Liverpula.

 

Arteta je bukvalno svaki zamajac koji smo hvatali bukvalno slucajno i mimo njega kada su neki igraci iskakali uspevao da sjebe i zavrsicemo sezonu ovako osrednje sa najgorim plasmanom u istoriji Premijer Lige. A Emeri je dobio otkaz jer je mnogo bolje poceo sezonu od njega ove.

 

Al nebitno, menjati sada nesto je besmisleno. Verovatno i u medjusezoni.

Link to comment
Share on other sites

Odbrana je katastrofa. Taman sam pomislio da su se malo konslolidovali u odbrani , a danas greske koje prave timovi u regionalnim ligama. Da budem iskren, ni ostatak tima nije bio bolji. Srednji red, napad uzas. Ja nesto nemam nadu da Arteta tu moze mnogo da promeni, ali isto tako sumnjam da bi neki ozbiljniji trener prihvatio mesto u Arsenalu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...