Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Ne igra im "pola tima", ali kad pogledas malo, bukvalno samo Medison je jako bitan tu.

 

Dzastin, Fofana, Morgan, Evans izasao, ali pitanje ko bi tu i igrao, Sojuncu i Dzastin verovatno, Perez i Praet koji igraju al ono... daleko od toga da su nezamenjivi.

 

Ima Lester dubinu u sastavu.

Link to comment
Share on other sites

Najvise je kriv retardiran pokusaj da se igra fudbal tako sto golman "rizikuje" vise puta da lagano bude savladan jer, umesto da ispuca loptu on dodaje igracu koji je okruzen sa 3 protivnicka igraca.

 

Najpre Alisson, sad Leno, daj da se poklanjaju bodovi, sta smeta.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Najvise je kriv retardiran pokusaj da se igra fudbal tako sto golman "rizikuje" vise puta da lagano bude savladan jer, umesto da ispuca loptu on dodaje igracu koji je okruzen sa 3 protivnicka igraca.

 

Najpre Alisson, sad Leno, daj da se poklanjaju bodovi, sta smeta.

Moram da se složim i sa ovim.Nije baš da je Džaka imao laganu situaciju.

 

30 minutes ago, DJORDJE said:

Zar nije odavno jasno da je limit ovog tima sredina lige? Ako je Totenhem na osmom mestu, onda Arsenal moze da bude i srecan sa desetim, jer braco, koliko para toliko muzike.

Nemam problem sa limitom ovog tima,već što Arteta ne koristi najbolje što ima na pravi način i ako slučajno nešto dobro uradi,obavezno iz nekog razloga to i upropasti.Evo na primer,saradnja Lakazeta i ESR-a je nešto najbolje pored Sake u ovoj sezoni.I šta Arteta radi-Laku baci na klupu a Emila na krilo.Čovek gura  talenta iz svoje akademije van svoje pozicije kako bi pozajmljen igrač Reala igrao na svojoj.Dalje,Belarina gura non stop pre Soareša iako je rupa u odbrani.

Njemu Saliba i Martineli nisu neki talenti i ne zaslužuju da uđu i odigraju neki minut.Ovog prvog pošalje na pozajmicu bez provedenog minuta na terenu.

 

Verovao sam da je Mikel čovek koga treba podržati,sad već ozbiljno sumnjam u to.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da kada se sve izračuna, ekipe koje igraju tj grade igru od golmana dodavanjima unutar 20m, imaju više dobijenih golova nego što su iskreirali nešto iz takve postavke. 

Retardiran gol smo primili zaista. + čist penal nam nisu svirali kada je lik rukom zaustavio loptu, i to baš očigledno da nije uz telo. Glupi VAR.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pisao to jos kad smo prvi gol tako primili, potpuno je retardirano.

 

U redu je da se stoperi i golman naviknu na taj pritisak i da postoje paterni iznosenja lopte, a ne da se svaki put dura u kukuruz, ali kad su ovakve situacije u pitanju, lopta se ispucava sto dalje od gola i cao.

 

I ajde da igras protiv Sitija ili tako nekog ko moze da predje u pet pasova pola terena i useta ti se u gol, nego igras protiv mrtvog Barnlija, koji daje gol iz pozicionog napada svake prestupne godine.

 

Stvarno treba da budes poseban tip idiota da insistiras na tome protiv takvih ekipa.

 

20 golova dali do sad. Samo Sefild dao manje. Ej bre.

 

Mrzi me da proveravam, ali od toga je sigurno bar pola prekid ili neki krkljanac ovog tipa.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da smo igrali protiv nekog ozbiljnijeg tima,primili bi bar tri komada.Svaku utakmicu neko zajebe u dodavanju u zadnjoj liniji.Večeras Odegard,Luiz i Sebaljos.Jbt,mnogo je to i za neke niže lige.

 

Prvi deo je Arsenal odigrao odlično.Drugo je,iako su dali dva gola,bilo za klasu lošije.

Link to comment
Share on other sites

Arteta oduvao Murinja.

 

Mnogo se bolje igra kada je Laka napred.Odegard se pronašao i igra sve bolje.ESR takođe igra sve bolje po krilu.On i Tirni prelako probijali po levoj strani.

Ovi pozadi odradili odličan posao.

 

Nakon crvenog kartona Lamele igra je bila sramotna.Ne sme se to više događati.

 

Samo me plaši da će Arteta ponovo da upropasti sve ovo dobro što je izgradio na ovoj utakmici.

Link to comment
Share on other sites

Ovo smo dobili vise zato sto je Murinjo stvarno pregazen i njegove fiks ideje ga kostaju previse. Lik nije ni pokusao da malo promesa i razbije tu "osovinu" Doerti-Sancez koju smo im masakrirali danas i koja ih i inace kosta ove sezone ko svetog petra kajgana. Da proba da povuce DMC malo desno, da pomazu i udvajaju na toj strani, jok, Doerti 1 na 1 sa Tirnijem, Smitom, Odegardom, bukvalno jedan duel nije dobio. Dobro su i prosli, mislim da je ona precka Odegarda bila gol da bi ovo bilo bas razvaljivanje.

Link to comment
Share on other sites

Slatka pobeda u pravo vreme. Nadam se da ovo znači da hvatamo zalet, a ne da će Arteta dobiti fix ideju sa sastavom za sledeće kolo. Odlična igra do crvenog kartona, a posle sramotno, umesto da ih ugazimo, mi se povukli i branili rezultat. ESR i Odegard su bili odlični, kao i oba beka, baš smo probijali na obe strane. Lamela je trebao dobiti crveni ranije, prvi žuti za start s leđa nad ESR ako se ne varam, ali nije tada dobio žuti karton. Laka se vratio u formu, taman za ključne tekme u LE. Teško nikako ne možemo do Top6, zato napasti LE i probati preko nje ući u LŠ. 

P.S. Kako je moguće da Kane nije dobio ni žuti za onaj bodycheck nad Gabrijelom posle dodavanja? Mislim da nije svirao ni faul. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BratMinli said:

Slatka pobeda u pravo vreme. Nadam se da ovo znači da hvatamo zalet, a ne da će Arteta dobiti fix ideju sa sastavom za sledeće kolo. Odlična igra do crvenog kartona, a posle sramotno, umesto da ih ugazimo, mi se povukli i branili rezultat. ESR i Odegard su bili odlični, kao i oba beka, baš smo probijali na obe strane. Lamela je trebao dobiti crveni ranije, prvi žuti za start s leđa nad ESR ako se ne varam, ali nije tada dobio žuti karton. Laka se vratio u formu, taman za ključne tekme u LE. Teško nikako ne možemo do Top6, zato napasti LE i probati preko nje ući u LŠ. 

P.S. Kako je moguće da Kane nije dobio ni žuti za onaj bodycheck nad Gabrijelom posle dodavanja? Mislim da nije svirao ni faul. 

Navikao lik na povlastice kod sudija.

 

Nego,kad već pominješ Gabrijela,mislim da od Kembela nismo imali boljeg štopera.Još je mlad ali dečko igra stvarno odlično.

Link to comment
Share on other sites

E ali stvarno, moze neko da mi objasni taj fenomen levonogi stoperi?

 

Kad im vec trazis da ucestvuju u buildup fazi, zar nije jedna od osnovnih stvari koje se u petlicima uce da podjednako dobro dodaju loptu sa obe noge? Mislim stvarno mi je necuveno da fudbaler koji prima 50 kila funti nedeljno i preko ne moze da doda loptu podjednako dobro sa obe noge na udaljenosti od 10 metara, u 90% slucajeva bez pritiska.

 

A i da je to slucaj, sigurno bismo manje golova primili nego onako kako smo ga primili od Barnlija i mnogih drugih.

 

Da li je nekome jedna noga vrlo dominantna mnogo vise veze ima u napadu.

 

A videli smo u poslednjih 20 godina svakakve izume tipa Roben na desnom krilu sa jednom fintom koju ponavlja 24354 puta po mecu kako moze da igra tamo, ali mora levonogi i desnonogi stoper da se upari i nikako drugacije inace UZAS AUTOMATSKI PORAZ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...