Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Evo nekih novosti u vezi planova uprave za transfere po završetku sezone. David Ornstein(BBC) pričao je u vezi toga. Navodno će budžet biti 40m£ ako klub ne osvoji LE. Ako ipak pobedi u finalu i plasira se u LŠ, onda će biti znatno veći. 

Ne očekuje spektakularna pojačanja, ali kaže da će se ozbiljno raditi na dovodjenju novih imena. Medju tim imenima nalaziće se štoper, zamena za Ramzija, krilo i moguće da se dovedu i levi i desni bek. 

 

Pretpostavljam da će na ovaj budžet doći i lova od prodaje igrača. Da uvalimo Mustafija, Ozila, Džaku i Mikija nekom i da pevamo. Za Košelnog, Elnenija i ekipu teško može šta da se uzme. 

 

U prevodu, teško Emeriju. 

 

Čekamo finale, pa ćemo videti šta će biti dalje. 

Link to comment
Share on other sites

Za 40m nece bas moci da dovedu neka zvucna imena. Arsenalu je najveci problem odbrana, gde ima dva penzionera i Mustafija sa dve leve noge. Saka i Mikatarijan su po meni OK ali Ozila bi bilo lepo unovciti, mada nisam optimistican da je neko spreman da ga kupi . Bilo bi dobro ako bi Arsenal mogao da dovede Boatenga ili Hamelsa kao pojacanje za odbranu, posto su obojica na Bajernovoj listi za prodaju.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, sasha arsenal said:

Evo nekih novosti u vezi planova uprave za transfere po završetku sezone. David Ornstein(BBC) pričao je u vezi toga. Navodno će budžet biti 40m£ ako klub ne osvoji LE. Ako ipak pobedi u finalu i plasira se u LŠ, onda će biti znatno veći. 

Ne očekuje spektakularna pojačanja, ali kaže da će se ozbiljno raditi na dovodjenju novih imena. Medju tim imenima nalaziće se štoper, zamena za Ramzija, krilo i moguće da se dovedu i levi i desni bek. 

 

Pretpostavljam da će na ovaj budžet doći i lova od prodaje igrača. Da uvalimo Mustafija, Ozila, Džaku i Mikija nekom i da pevamo. Za Košelnog, Elnenija i ekipu teško može šta da se uzme. 

 

U prevodu, teško Emeriju. 

 

Čekamo finale, pa ćemo videti šta će biti dalje. 

Ja sam spreman da se još jedna sezona žrtvuje ukoliko se radi planski. Neka sklonimo šta ne valja, uzmimo 2 mlada igrača, igrajmo opet LE ako mora, sredimo finansije. Prodati Ozila najpre i onda još par igrača i tada dobijamo 40-80mil pride za leto 2020. + sredstva za transfere i skidamo plate i to bi već bila cifra 100+ miliona i sređenija ekipa. I onda možemo napasti Top 3 i LŠ.

Jedino planski uz jasnu viziju i podršku Emeriju, ali sa Kronkeovim novčanikom, mislim da ni do toga neće doći. Jednostavno, pare sa kojima mi raspolažemo više ne znače ništa u fudbalu, a posebno u PL-i.

Neven Subotić je recimo bez ugovora, nema teorije da je gori od Mustafija, a imao bi 4x manju platu + igrao odličnu sezonu u Ligi 1. Koliko dobrih igrača je slobodno i bez ugovora, a mi ne reagujemo.  Njega dajem samo primer, kako isti kvalitet ne mora toliko da košta i da opterećuje budžet za plate. 

Link to comment
Share on other sites

Malo istorije...

Na danasnji dan 2000-te Arsenal je porazen u finalu LE od Galatasaraja na penale.

 

Takodje na danasnji dan 2006-te Arsenal je porazen u finalu LS od Barselone.

 

Pratio neko igre Cejmbersa u Fulamu? Da li on moze da bude resenje u formaciji sa tri stopera uz Sokratisa i pojacanje koje se ceka? Ili je vise krpio ove sezone na poziciji zadnjeg veznog?

Link to comment
Share on other sites

Cejmbersa su šetali po pozicijama. Igrao i zadnjeg veznog neko vreme. Nije se pokazao, štaviše... Jbg, cela odbrana Fulama tokom cele sezone bila je katastrofalna. 

Ne može se računati na njega naredne sezone. 

Što se tiče štopera možemo računati na Sokratisa, Holdinga i Mavropanosa, koji će se, nadam se, vratiti na pravi put posle loše sezone zbog povreda. Isto važi i za Holdinga. Tako da se mora dovesti dva štopera. 

Što se bekovskih pozicija tiče, Belarin, Kolašinac, Monreal i verovatno Najls. Monreal se u poslednje vreme raspadao. Iako sam bio za to da mu se produži ugovor, ne može se baš pouzdati u njega. Nije loš za rotaciju. Kolašinac igra od sjaja do očaja. Napred odličan, pozadi rupčaga. Jedino se nadam za Belarina da će se vratiti u staru formu. 

Link to comment
Share on other sites

Osim Sokratisa i Belerina svi ostali mogu da idu.  Kolasinca je Emeri ionako prebacio u vezni red, tako da je on kao i Kimik bek jos samo na papiru, a realno sredina mu bolje i lezi.Nepoznanica je Holding, posto je propustio skoro celu sezonu i jos zvanicno nije spreman za igru. Vise ne mogu ni da se setim o kakvoj se povredi radi. Koleno?

Dovodjenje nekih zvucnih imena je verovatno samo san navijaca, a po engleski tabloidima moze svasta da se nadje. Jedna od poslednjih glasina je bila David Luiz. Nikada nisam bio obozavatelj Luiza, jer je u stanju da napravi katastrofalne greske u odsudnim trenucima utakmice, ali zadnjih nekoliko igara je bio prilicno dobar. Zapravo od kada je Sari preuzeo tim on igra daleko bolje nego ranije. Moj bi tip bio da potraze neke manje afirmisane igrace po istocnoj Evropi ali na zalost Arsenal nema dobre headhunters kao sto ih recimo ima Dortmund.

Edited by DJORDJE
Jednog cu dana kupiti tastaturu za ipad
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Osim Sokratisa i Belerina svi ostali mogu da idu.  Kolasinca je Emeri ionako prebacio u vezni red, tako da je on kao i Kimik bek jos samo na papiru, a realno sredina mu bolje i lezi.Nepoznanica je Holding, posto je propustio skoro celu sezonu i jos zvanicno nije spreman za igru. Vise ne mogu ni da se setim o kakvoj se povredi radi. Koleno?

Dovodjenje nekih zvucnih imena je verovatno samo san navijaca, a po engleski tabloidima moze svasta da se nadje. Jedna od poslednjih glasina je bila David Luiz. Nikada nisam bio obozavatelj Luiza, jer je u stanju da napravi katastrofalne greske u odsudnim trenucima utakmice, ali zadnjih nekoliko igara je bio prilicno dobar. Zapravo od kada je Sari preuzeo tim on igra daleko bolje nego ranije. Moj bi tip bio da potraze neke manje afirmisane igrace po istocnoj Evropi ali na zalost Arsenal nema dobre headhunters kao sto ih recimo ima Dortmund.

Mavropanos i Holding obećavaju, tako da i na njih treba računati. Da je sreće pa da su izbegli povrede, gledali bi njih a ne ove rupe. Makar bi napredovali ako ništa drugo. Gora odbrana od ove koju smo gledali teško da može da bude. 

Što se tiče Luiza, mislim da je produžio ugovor. Nisam njegov fan, tako da ne bih želeo da ga gledam u Arsenalu. 

 

edit:Da, Holding je povredio koleno. Pre toga bio je najbolji štoper u timu uz Sokratisa. Igrao je sa velikim samopouzdanjem. 

Link to comment
Share on other sites

To što nam je Holding uzdanica za sledeću sezonu, pokazuje dokle smo stigli.

Sećam se njegove prve seniorske sezone kod nas...to je bilo tragikomično.

Ove sezone je izgledao znatno bolje, ali to nije nikakva garancija potencijala i kvaliteta, naročito posle ove teške povrede.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, harmonajzer said:

To što nam je Holding uzdanica za sledeću sezonu, pokazuje dokle smo stigli.

Sećam se njegove prve seniorske sezone kod nas...to je bilo tragikomično.

Ove sezone je izgledao znatno bolje, ali to nije nikakva garancija potencijala i kvaliteta, naročito posle ove teške povrede.

Ne može se računati na njega kao sigurna opcija. Zato je i potrebno kupiti dva kvalitetna štopera koja bi igrali sa Sokratisom u prvoj postavi. Holding i Mavropanos bi upadali ako(kada) se neko povredi i u kup takmičenjima. 

Link to comment
Share on other sites

Mi smo realno favoriti protiv Celzija, samo sto ne verujem da cemo da dobijemo.

 

A i ne kupujem tu pricu da ako odemo u LS e onda se dresi kesa napada titula i ostala sranja koja smo slusali 15 godina, verovatno je mnogo vas ovde mlado pa se ne secam, ja se secam odlicno tih prica. Ako hoce da budu konkurentni ima da drese kesu i Emeri treba da odigra tvrdo sa njima ovog leta.

 

Sto se tice samog tima, jedan holding veznjak resava vecinu nasih problema (kao da to nije bio slucaj u tih prethodnih 15 godina), odbrana je pod manjim pritiskom, ova dvojica napred ce doci do jos veceg izrazaja i sve super. Posto je Siti kaparisao Rodrija po svemu sudeci, ne znam ko bi to mogao da bude a da je dostupan, a verovatno ne zna ni uprava, ili jos gore, i ne nameravaju da ga dovedu.

 

U odbrani cistka, da ostanu ovi klinci uz Sokratisa i izbore se za status, ko ne uspe sut karta sledece sezone, jedan iskusan stoper da premosti na leto.

 

Sto se bekova tice, sta znam, to nam je objektivno najpopunjeniji i najbolji deo tima, ne bih to razjebavao dok ne moram, a i nema nekih bekova na trzistu. Tacno je da su svi igrali lose u nekom periodu ove sezone, ali mozemo samo pogledati trziste i videti kako izgledaju ostali tako da thanks, but no thanks.

Link to comment
Share on other sites

Finale bez Mikatarijana iz bezbednosnih razloga. UEFA da se pokrije usima, kada dodeljuje finale vukojebini koja nije u stanju da garantuje bezbednost jednom fudbaleru.

Slozio bih se sa time da je Arsenal favorit, posto je Celsi tim u raspadanju, opet radi se samo o jednoj utakmici , Bogu iza nogu. Nadam se samo da ce Emri postaviti Lenao na gol i nece praviti eksperimente tipa Obamajang ulazi u 60tom minutu.

Link to comment
Share on other sites

To što ne igra Miki je sramno. 

 

Što se tiče finala, videćemo kako će se otvoriti utakmica. Na poslednjem meču Emeri je razbio Sarija. Zatvorio je Žoržinja Ramzijem i cela igra Čelsija se raspala. Problem je što Aron ne igra, pa će morati to neko drugi da odradi. Zaustaviti Azara je najveći problem. Ako to Emeri reši, mislim da osvajamo. 

 

Link to comment
Share on other sites

Spremni 😉

 

Videćemo ko će braniti(verovatno Čeh), ali što se tiče ostatka tima sve je više-manje poznato. Emeri će se odlučiti za tri štopera(Sokratis, Košelni i Monreal), dva bočna igrača(Najls i Kolašinac), dva u sredini(Džaka i Toreira) i trojica u napadu(Ozil, Auba i Laka). 

 

Zaustaviti nekako Azara i pola posla je završeno. 

 

Link to comment
Share on other sites

Bas tako i ja ocekujem. Sve u polju je poznato, samo je pitanje ko ce da bude na golu. Problem je i to sto nema ko da udje sa klupe ako rezultat ne bude povoljan. Bukvalno najbolji igrac sa klupe je Ivobi. Fale i Remzi, Miki i Beljerin. Jos ce na kraju Velbek da bude spas.

Sa druge strane Celzi ima malo veci izbor igraca mada i njima fale Rudiger, Kante, Odoi, Loftus. Ako izadju sa 3 u sredini to su onda Zorzinjo, Kovacic i Barkli. Mada ne bi me cudilo da izadju u istoj formaciji kao i Arsenal jer ce tesko moci Luiz i Aspilikueta (Ili Kristijansen) da uhvate nasa dva spica.

Bio sam ubedjen da njima Iguain nema pravo da igra jer je igrao vec za Milan ali sad vidim da im je igrao i on, a da su vecinom pocinjali sa Ziruom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...