Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Čini mi se da smo ovo odradili rutinski. Auba čim se vratio na levu stranu, odmah gol. Saka MoM, deveta asistencija ove sezone, a dečko prinudno igra beka sa svojih 18 godina! Džaka i Mustafi takođe odlični, šteta što je Martineli blokirao slobodnjake Džake, mislim da bi bilo opasno za golmana. Mateo dobio mnogo batina juče, par puta zato što je gnjavio loptu, ali ok je odigrao. Laka se polako vraća, mnogo je trošio lopti juče i generalno bio slab, ali nije pao i dobio gol za nagradu. 

Za vikend Everton kući, valja izvesti najjači sastav, sa Toreirom i Hektorom i uzeti 3 boda. Očekujem dosta golova.

Edited by BratMinli
Link to comment
Share on other sites

Čupavo, ali pišu se 3 boda. Na momente extra, na momente nismo loptu mogli da uzmemo. Sebaljos je malo tanak u defanzivi/duelima, ali daje određenu kreativnost. Auba i Saka ubijaju, u strašnoj su formi. David Luiz kiksao na proste lopte, ali idemo dalje. Overiti plasman u dalju rundu protiv Olimpijakos pa nam sledi Vest Hem, 3 boda i ništa manje od toga.

Link to comment
Share on other sites

Strašno.

Bezidejna igra,rupe u odbrani....standardno za Arsenal ove sezone.

 

Luiz kriminal večeras.Jedan od njegovih dana.Džaka po starom.Sebaljos ništa.Ali ponovo najgori na terenu Lakazet.Stvarno ne znam na koju foru počinje utakmice.

Aubi svaka čast.Čovek igra odličnu sezonu u lošem okruženju.

Polako da se prave planovi za narednu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Koji su to kvalitetni klinci? Kako mozemo graditi nesto sa klincima koji jesu dobili sansu ove sezone, nije da nisu, i to mnogo njih, 10+, a igramo najgoru sezonu u istoriji Premijer lige i verovatno najgoru u prethodnih 70-ak godina (gora je samo ona kad smo ispali iz lige). Kako ce ti klinci da nam donesu bolje u buducnosti, ako se tim bazira na njima?

 

Jedino ako pretendujemo da budemo novi Sautempton, koji ce iznenaditi jedne sezone sedmim mestom, a u ostalim se uglavnom uspesno boriti za opstanak i biti filijala vecim klubovima, kad neko od tih klinaca po teoriji verovatnoce eksplodira.

 

A na sve to, klinci dobijaju sansu na ofanzivnim pozicijama gde smo bolji nego pozadi, gde nam igraju "iskusni". Saljes Mavropanosa na pozajmicu, nikoga iz mladog tima nisi uveo da se bori za te pozicije, bekove ti igraju krila koje ces tako skroz da upropastis u tom najvaznijem periodu razvoja.

 

Mi nemamo dobar tim, mnogi igraci koji su projektovani za nosioce su truli. Jedino je Obamejang granicna svetska klasa. Ali je jos veci problem sto ne postoji nikakva koncepcija, menjaju se igraci kao na traci, potpuno bez ikakve logike i cim neko krene malo bolje da igra treneri ga seku - Sebaljos i Toreira najbolji primer, a ako je trebalo nesto uraditi, to je pokusati da se nadje nacin da njih dvojica nose sredinu, kako bismo napred mogli da budemo ubojitiji. Ako ne moze - ne moze.

 

A mi trpimo Genduzija i Dzaku za koje znamo jer vidimo da to defanzivno nije neki bedem, a ofanzivno ne mozemo ocekivati apsolutno nikakvu kreaciju i osudjeni smo na jalov posed u najborem slucaju, ili kad igraju lose pa prodaju lopte, busenje iz kontri i poraze.

 

Lakazet je u ocajnoj formi, ali on je igrac za kog takodje znamo da ga vredi istrpeti bar malo, ali ne, on se sece, dok se recimo Ozil drzi non stop u timu jer bar vise nije najgori na terenu, a to je Ozil, kreativan je, mozda ce nesto da izmisli, treba nam ideja. I tako Mesut sedi i smrdi, a propao je vise od Aleksisa, kao zeton bukvalno, on sad u mrtvu tursku ligu da ode i bude docekan kao bog tamo, ne bi dominirao, garantujem! Ali za nas je dobar, i to da igra konstantno.

 

Necu o Dzaki i Luizu da pricam uopste, oni su neunistivi, jos se i Mustafi vratio, dok ti saljes neke druge klince na pozajmice.

 

A u veznom redu, gde bi trebalo da bude najjasnije koja koncepcija treba da bude i kako treba da igras, dajes sansu redom Viloku, Saki, Mejtland Najlsu, Emil Smit Rouu, Nelsonu i tako dalje i tako blize, i nemam ja nista protiv, svako od njih je bar nesto (osim Nelsona) pokazao, ali ne mozes tako da gradis tim, klinci se pomalo uvode u igru kada imas luksuza da to uradis, ne da ih bacas u vatru kad treba da se spasava sezona.

 

Ili da bar kazes ljudi propala je sezona, ispasti necemo, bicemo 12, hajde da vidimo od cega su ovi klinci pa da rascistimo tim i pocnemo iz pocetka. Ali Arteta nije ni to uradio, svima je davao sansu na kasicicu i kao da se plasi da napravi rezove u ekipi.

 

Ovo sto radi sa Nketijom, koji u Lidsu gde je mrtvi Patrik Bamford, otpadak Celsija koji tamo nije mogao da udje ni u match squad iako im je posle odlaska Koste ostala zjapeca rupa na poziciji napadac, bogotac. I ti ga vracas u Arsenal i on ti je sad drugi napadac posle Obamejanga, ispred Lake i Martinelija.

 

Znaci lik ne zna gde udara i tek ce za 2-3 godine da se vidi koliko smo se zajebali sto smo oterali Emerija.

 

Sledeci koji dodje ce da bude ili neka ispusena lula ili novi "projekat" na poziciji trenera.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Od kvalitetnih klinaca pre svega mislim na Martinelija,Salibu i Pepea koji se ponaša kao da pripada u tu kategoriju.Tu su Saka,Genduzi,Mavropanos,Vilok i Emil Smit Rou.

 

Aubu da zadrže bez LS nema teorije,tako da se mora prodati.Laka će takođe želeti da ode.Ozila,Džaku,Mustafija,Sokratisa,Luiza i ekipu takođe prodati.

Može se uzeti ozbiljan novac za pomenute igrače.Probati Sebaljosa i Toreiru zadržati i dovesti kvalitetna pojačanja.Tu je i Tirni takođe za koga verujem da je dobar igrač.Za Belarina i Najlsa ne znam šta da mislim.Da ne zaboravimo i dva januarska pojačanja koja još nismo videli 😄

Znam da od ozbiljne ekipe ni sledeće sezone nema ništa,ali se od nečega mora krenuti.

 

Najbolja verzija je da se glavešine otvore za nekih 200m i dovedu par vrhunskih igrača i tako ubede Aubu i Lakazeta da ostanu.

 

Što se tiče Artete,ne znam još uvek šta će biti od njega.Vidim samo da od Emerija nije gori.Nervira me što je Granit zacementiran kod oba trenera kao da je WC igrač.Genduzi je u autu,Ozil isto.Sebaljos i Toreira bi morali da budu ti koji će graditi sredinu terena-tu se u potpunosti slažem sa tobom.Sredina je,pored odbrane najveći problem.

Martineli bi morao da igra sada kada je Laka van forme.

Greši Arteta,to je činjenica,ali je makar na početku karijere.Ono što je Emeri radio nije izgledalo kao delo iskusnog trenera.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Liverpul je poražen sinoć, pa Arsenalova ekipa iz sezone 2003/2004 ostaje jedina neporažena otkad je formirana Premijer liga. Ipak, slaba je to uteha za Arsenalove fanove.

 

U ponedeljak Arsenal gostuje Portsmutu u 5. rundi FA kupa. Glasine su da će Arteta odmarati Obamejanga i Lakazeta. I pored toga, očekujem laganu pobedu Arsenala, 2:0 ili 3:0.

Link to comment
Share on other sites

Hoće li neko da mi objasni kako je Sokratis bolje rešenje od Najlsa na poziciji desnog beka?

Do oporavka Belarina Najls je bio prvo rešenje.Čak je i u poslednje vreme bio dobar.

Možda se dečko zajebavao na treninzima ili nešto slično.

 

edit:na današnji dan pre 18 godina Bergkamp je postigao ONAJ  gol protiv Njukasla.

Link to comment
Share on other sites

Sigurna pobeda sinoć, ali skupo plaćena izgleda. Toreira izgleda teže povređen, zglob mu odvalio štoper mesar. Nije čak ni faul svirao "sudac".  Mari nije loše igrao, ali ovo je ipak nižerazredni protivnik tako da ćemo videti kada/ako bude igrao u PL. Ove kupove treba zabraniti, igraš protiv mesara na blatnjavoj poljani i samo čekaš koliko će ti igrača skršiti. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kurzava izgleda završen, petogodišnji ugovor. Ne znam šta da mislim... Nekako mi je prosek, ne vidim neku veliku vrlinu ili manu. Nisam ga gledao mnogo puta, ali ovo što jesam, nije ostavio nekakav utisak, ni pozitivan ni negativan.   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...