Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Sebaljos je bio verovatno top 3 igrac na ovom prvenstvu za mlade koje se zavrsilo. Dobar je, moderan veznjak, ali nisam siguran da on moze da nosi nasu igru, a treba nam neko ko ce da je nosi.

 

A posle onakvog epic fejla sa Suarezom, nisam ni za pozajmice.

Link to comment
Share on other sites

Džaka novi kapiten. Ne znam kako će mnogi spavati posle ovoga, ali ako biram između Lola, Mustafija, Ozila (Lolo i Ozil kapiteni od prošle sezone, Mustafi bio kapiten na prijateljskoj),Džaka je mnogo bolje rešenje. Džaka, Sokratis,Holding... Ne mora tim redom. 

Tek sada vidimo koliko je profa uterao klubu sa velikim platama lošim igračima. Nećemo se otresti još 2 sezone nekih "vedeta". 🤯

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pobeda protiv Fiorentine,lagana. Izmesan sastav,mnogo klinaca. Nketia pokidao,jako je brz,srcan,iako mu fali malo mase. U jednom momentu smo imali 79% posed lopte. Martinez odlicno brani na pripremama,ne bih se cudio da brani poneku tekmu u LE. Bilo je par jeftino prodatih lopti,ali ok je izgledalo. Mada je i Fiorentina dosta raspad,mislim da Montela nece docekati Novu godinu. Imamo jos nekoliko jakih provera do pocetka sezone,ali pitanje je kada/da li ce doci pojacanja jer nece biti vremena za uigravanje novih igraca.

Kapiteni bi bili po meni Holding,Dzaka,Sokratis,Laka.

Edited by BratMinli
Link to comment
Share on other sites

Izgubili smo na penale od Reala, bilo 2-2 u regularnom delu. Auba i Laka dali golove, Sokratis dobio crveni karton (prvi žuti dobio prestrogo). Sudija dosta slab. Martinez je danas pokazao zašto je ipak na klupi,kod oba gola je mogao bolje intervenisati, a Miki zašto mora da ide u 3 lepe.... Sve što je mogao, zajebo je, čak nije ispratio ni igrača kod njihovog drugog gola.  Dobro smo igrali, Kolašinac, pa čak i Dženkinson su često probijali i slali odlične lopte u 7m. Klinci nisu bili loši i s obzirom da je ovo još pripremni period, nije loše izgledalo. Ozil daje znakove života, ali Miki se raspada. Uvaliti negde za nekog igrača ako može. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao samo drugo poluvreme koje se igralo 10 na 10. Prvo je Naco dobio crveni u desetom minutu kod Reala a posle Sokratis oko 40-og dva zuta za dva minuta. U drugom je Real bio bolji jer su im usli Marselo, Asensio i Bejl koji su odigrali odlicno.

 

Kod Arsenala je problem bio sto je trojka na sredini bila Dzaka, Miki i Ozil a poslednja dvojica nema sanse da mogu da odigraju ni pristojnu odbranu. Kod prvog gola Ozil ne uspeva da pokrije Marsela kako treba iako su ga udvojili a posle je bolje bilo da je golman pokusao samo da gurne loptu a ne da je hvata. I Asensio se odlicno snasao tu. Kod drugog je Miki ostavio samog igraca na 7 metara tako da je veca greska njegova nego golmanova. Da je bio Asensio malo dalje verovatno bi Martinez uspeo da odbrani, ovako je bio Asensio preblizu da bi Martinez bolje reagovao. Naravno i taj gol je dosao preko Marselove strane.

 

Asensio je za 20 minuta dao gol, pogodio stativu i kod prvog gola je zasluzan. Povredio se u nekom obicnom duelu sa Aubom, verovatno koleno. Valjda to nece da utice da sad povuku Sebaljosa, jer bi nam znacio dosta za vezni red koji je juce bio suvise mekan.

 

Sa druge strane, videlo se da Laka i Auba odlicno saradjuju. Klinci su usli u poslednjih 15 minuta i od njih je Nketia imao dve odlicne sanse u dva minuta od kojih je jednu morao da iskoristi. Prvo je izasao 1 na 1 sa golmanom i sutirao u njega, a posle glavom sa nekoliko metara nije uspeo da pogodi. Imali smo jos jednu sansu posle kornera i guzve kada je Bejl uspeo da je skine sa linije. 

 

Ovo je bila prva pripremna utakmica koju sam odgledao, mada je bilo malo cudno da se gleda 10 na 10. Ocigledno je da fali tu jos nekoliko igraca i da je problem sto oni vec nisu dovedeni jer se i prelazni rok zavrsava za dve nedelje zbog pocetka lige.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Veliki problem imamo kada igraju Miki i Ozil, posebno kada treba da brane igrače iz drugog plana. Kako stvari stoje, nijednog nećemo prodati u ovom prolaznom roku tako da nam ne gine nerviranje i psovanje. Jedino ako Emeri uradi nešto magično...čisto sumnjam. Klinci se dobro pokazuju, ali mi sa ovim sastavom nemamo šanse za top 4, možda ni za Top 6. Još kada krenu da se povređuju svi redom. Počinjem polako da pizdim, Kronke i retardi oko njega srozaće klub na prosečne grane i trebaće mnogo vremena da se vratimo u vrh.

Link to comment
Share on other sites

Sebaljos je genijalan igrac. Momak moze lagano da bude jedan od najboljih veznih igraca na svijetu. Bas ga gotivim, jos od u21 prvenstva prije 2 godine, kada je totalno izdominirao svoju konkurenciju. Ima fantasticnu tehniku, lucidan je i atraktivan igrac.  Praticu sve meceve Arsenala ove sezone, najvise zbog njega. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Sebaljos je genijalan igrac. Momak moze lagano da bude jedan od najboljih veznih igraca na svijetu. Bas ga gotivim, jos od u21 prvenstva prije 2 godine, kada je totalno izdominirao svoju konkurenciju. Ima fantasticnu tehniku, lucidan je i atraktivan igrac.  Praticu sve meceve Arsenala ove sezone, najvise zbog njega. 

Dok ga neki mesar ne odvoji van terena na koji mesec....jer  *ebena je Arsenalova (ne)sreća. 😞😞 

Link to comment
Share on other sites

Najveca  glupost koju su ove godine uradili je pustanje Remsija, a odbrana je ostala traljava , kakva je bila i prosle sezone. Rezultati u tim prijateljskim utakmicama su dobri, ali to nije merilo stvarne snage Arsenala. Ponovo ce tesko izboriti mesto u top 4.

Link to comment
Share on other sites

Kolašin razbijač 💪  😎

 

I Saliba zvanično! Vraća se na jednogodišnju pozajmicu. Meni mali deluje ok. Vidim da pišu da je veliki potencijal. 

Nego šta sada sa odbranom? 

Nadam se Tirniju i štoperu+krilo. Mada bih ja doveo Dukurea iz Vulvsa i rešio problem na sredini. 

Link to comment
Share on other sites

Ko prati intervjue sa treninga,turneja,priprema, svi kažu da je Tenk najjači, Sokratis i on tačnije, ali da sa njima nema zajebancije, da idu u meso i na treningu. Da je dovatio napadače, mislim da bi se danas nosila crnina u jednom delu Londona 😁

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima jedna stvar - Mavropanos. Decko kad god je igrao nije bio los, ajde imao je onaj crveni karton i poneki manji kiks, ali je pokazao vise od svih ostalih stoper, minus Holding u onoj fazi kad su mu se astroloske kuce poklopile savrseno verovatno.

 

A ne dobija sansu. A trpimo onog dunstera Koselnog godinama, a sad i Mustafija koji je sve kriminalniji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...