Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Takva je transfer filozofija: Ako su već Kroenke&co brinuli o budžetu Arsenala prilikom dovođenja igrača, onda valja brinuti i o budžetima timova u koje idu igrači koji napuštaju klub :classic_sleep: 

Zaebanciju na stranu, cenim da ima zasluga što su po dva Superbowla i Stanley Cupa osvojena od strane "njegovih" ekipa (Ramsi i Avsi), samo što je fudbal drugi par cipela, znamo zbog čega... 

Bernd Leno, šta reći, proletele 4 god kako je došao, a malo ko će se sećati tog perioda. Valjda će biti dobar i u Fulhamu, bar će braniti u PL.  

Link to comment
Share on other sites

Konačno i ja da se oglasim. Krećemo 😊

Pojačanja su odlična, posebno se radujem što konačno imamo pravu devetku, Gabrijel je ubica, nadam se da će sada pokazati koliko je dobar, samo da ga zdravlje posluži. Ostala pojačanja su takođe ok, jedino ne znam kakav je gošo, ali pitanje koliko će videti teren. Lenu mnoooogo sreće, zaista je odradio svoje odlično, svetla tačke prethodnih nekoliko sezona.

Neugodni palas u gostima, ne leže nam poslednje vreme, mislim da imamo samo jednu pobedu u poslednjih 8 utakmica protiv njih + Zaha padavičar pa bude i neki penal. Kvalitet je na našoj strani pa se nadam da uzimamo 3 boda. Gabrijel i Saliba moraju početi, desno Tomijasu ako je zdrav, levo Zilčenko ili Tirni, mada verovatno će Zilćenko pošto je Tirni tek juče završio sa terapijama. Parti i Džaka drže sredinu, a za ostale znamo. Treba nam još barem jedno pojačanje u vezi, dobar centralni veznjak.

Imamo dobar raspored na početku, zašto ne uzeti 13/15 bodova 🙃 Ajmo topovi!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zincenko i pored asistencije tanko pozadi. Vajt ocekivano imao problema na beku, ali Gabrijel je bio bas bas los. Nadam se da je to samo prilagodjavanje na novog partnera, Saliba stvarno impozantan mec.

 

Nadam se da cemo se vratiti na cetiri klasicna pozadi, sa Tirnijem i Tomijasuom, a da Zincenko i Vajt idu na klupu. Napred Zesus iako nije dao gol igrao je jako dobro, Dzaka standardno najgori u vezi ka napred, na ostale nemam zamerke. Nadam se da ce probati Vijeru i Partija zajedno, deluje da bi to mogla biti dobitna kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Zincenkov stil igre savrsen za poziciju Dzake. Odlican na lopti, dobar u pas igri, brzo vrsi distribuciju lopte dalje, cak bi i te njegove defanzivne mane manje dosle do izrazaja na sredini uz Partija i 3 stopera nazad. 

 

Nisam odusevljen partijom Arsenala, ali nije ni tako lose. Ranijih sezona bi ovakve meceve gubili ili remizirali, sada su pobedili, a uz takve pobede raste i tim. Postoji ogroman prostor za napredak, tako uz neki optimizam ocekujem top4 na kraju sezone.

 

Ne bih sada pojedinacno da komentarisem ko je kako odigrao, ali moram da pohvalim Salibu koji je bio igrac utakmice. Momak je tenk i mozda i najvece pojacanje ovog leta za Arsenal.

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj Zinčenko nikad nije dojmio. Igrali smo sa 4 pozadi, samo što su on i Džaka često menjali mesta. Vajt nije bek i verovatno ide na klupu kada se vrati Tomijasu.

Saliba se nameće kao lider, odigrao je savršeno. Edegard je podbacio, Džaka je Džaka i ako nam negde treba pojačanje, to je na sredini (ne znam kakav je taj Portugalac što je doveden).

Sve u svemu, teško gostovanje. Pobeda je najbitnija.

Link to comment
Share on other sites

Najvažnije je da mu se produži ugovor.

 

Što se tiče Zinčenka,nije ovo bila utakmica za njega.Fizički dominatni igrači sa kojima on teško da može da se nosi.Više će biti koristan protiv ekipa koji se zatvore pozadi.A sigurno će se i koristiti na poziciji Džake,kao što je napisao @Lav93.

Tirni je već odigrao minute,Tomijasu je igrao za ekipu ispod 21,tako da raduje njihov povratak.Arsenal ove sezone ima ozbiljnu odbranu i ono što posebno raduje jeste da su to mladi momci koji će još napredovati.

U sredini mora da se dovede još jedan igrač.Jedva čekam da vidim Vijeru i kako će ga Arteta koristiti.

Sad daj tog Tilemansa i da se zatvara prelazni rok što se tiče dolazaka.Malopre sam slušao Rodžersa i uopšte ne deluje optimistično što se tiče ostanka najboljih igrača.Jedino se plašim da ne uleti još neko sa ponudom.Pominjao se i Junajted prethodnih dana.

 

Što se tiče odlazaka,Romano piše da se Toreira dogovorio sa Galatom a Mari odlazi 100%,samo je pitanje da li u Moncu ili Veronu.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

Ja nesto ne verujem da je Arsenal uopste zainteresovan za Tilemansa. Nije da bi on doneo neku defanzivnu cvrstinu ili nesto sto vec nemamo. Ono sto posle svakog Artetinog prelaznog roka postaje sve vidljivije, jeste da se pravi tim slican Sitiju i da se biraju profili igraca kao sto ima Siti ili se direktno dovede iz Sitija. S obzirom da  Viera najvise podseca na Bernarda Silvu, a i to da se nece naigrati na pozicijama Odegarda i Sake, mozda je planiran da se upari sa Odegardom u sredini,kao sto je Bernardo uparen sa De Brujneom. Tu poziciju pokriva i Zincenko, Dzaka je jos tu, a tu su i Lakonga i Elneni.  Iz svega navedenog, ja sam poprilicno skeptican oko tog potencijalnog transfera Tilemansa i mislim da ga u klubu i ne razmatraju kao opciju za ovaj prelazni rok. Mozda tek naredog leta, ako bude besplatan. Najrealnije je da su kupovine zavrsene za ovaj prelazni rok, a da ce se do kraja roka rasprodati viskovi igraca.

 

Sto se tice Dzake, nista me ne bi zacudilo. Cak i zuti sto je zaradio u prvom kolu mdeluje kao da je dobijen zbog kladionice. Prosto mi je nerealno da je neko toliko glup pa da se onako bacaka kao u bazen, a sve to u eri var tehnologije.

Edited by Lav93
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo za sada je zausta dobro. Posebno sto imam osecaj da ovo moze jos bolje i da neki igarci def mogu bolje, narocito Saka. Trenutno smo drugi tim u ligi gledano po igri i rezultatima, gledam danas Totenhem, pa za klasu smo trenutno bolji u svakom segmentu igre. Martineli da ima bolju zavrsnicu vec bi sada bio top klasa, Jesus se preporodio kod nas i poakzuje da je ma ko sta pricao u 5 najboljih napadaca u ligi, on je dao jednu novu dimenziju nasoj igri. Ova ekipa ne zahteva klasicnog sidrasa vec upravo ovakvog napadaca koji se nudi, otvara prostor i ne ceka da ga pogodi lopta. Ove godine stvarno ne znam sta moze da nas zaustavi da ne budemo u prve 4 ekipe. Jedva cekam neki duel protiv ovih top ekipa da vidim gd esmo, kada igramo protiv ovih slabijih timova iamm utisak da gledamo Zvezdu u nasoj ligi.

 

Ne znam sta ce se desavati sa Tomijasuom i Tirnijem, kada su oni u formi cini mi se da je odbrana znatno cvrsca i da je upravo tu najveci prostor za napredak. Tilemans danas usao kao rezerva, ja se ponadah da mu se sprema transfer, ali obzirom da Dzaka volsebno asistira kao lud  😄, mislim da nema od ovoga nista.

Ima li nagovestaja da cemo jos nekog dovoditi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helmet said:

Ovo za sada je zausta dobro. Posebno sto imam osecaj da ovo moze jos bolje i da neki igarci def mogu bolje, narocito Saka. Trenutno smo drugi tim u ligi gledano po igri i rezultatima, gledam danas Totenhem, pa za klasu smo trenutno bolji u svakom segmentu igre. Martineli da ima bolju zavrsnicu vec bi sada bio top klasa, Jesus se preporodio kod nas i poakzuje da je ma ko sta pricao u 5 najboljih napadaca u ligi, on je dao jednu novu dimenziju nasoj igri. Ova ekipa ne zahteva klasicnog sidrasa vec upravo ovakvog napadaca koji se nudi, otvara prostor i ne ceka da ga pogodi lopta. Ove godine stvarno ne znam sta moze da nas zaustavi da ne budemo u prve 4 ekipe. Jedva cekam neki duel protiv ovih top ekipa da vidim gd esmo, kada igramo protiv ovih slabijih timova iamm utisak da gledamo Zvezdu u nasoj ligi.

 

Ne znam sta ce se desavati sa Tomijasuom i Tirnijem, kada su oni u formi cini mi se da je odbrana znatno cvrsca i da je upravo tu najveci prostor za napredak. Tilemans danas usao kao rezerva, ja se ponadah da mu se sprema transfer, ali obzirom da Dzaka volsebno asistira kao lud  😄, mislim da nema od ovoga nista.

Ima li nagovestaja da cemo jos nekog dovoditi?

Baš sam slušao juče Charles Watts-a koji je pomenuo da sad Arteta ima taj "problem" koga će da stavi u startnu postavu,Tirnija ili Zinčenka,Vajta ili Tomijasua i Salibu ili Vajta,pa čak i Džaku ili Zinčenka.Do sada Tirni i Tomijasu nisu bili 100% spremni,međutim to sada nije slučaj.Videli smo da se Arteta odlučio da ne menja ekipu koja pobeđuje.E sad,nisam siguran da je to ispravno.Zinčenko je stvarno odličan i u napadu otvara mnogo mogućnosti.Ulazi dosta u sredinu i Dzaka odlazi mnogo više napred.Kad vidim da Granit ovako igra u napadu,a znamo koliko je limitiran,mogu da zamislim kako bi se tu uklopio recimo Tilemans.

Dakle,Zinčenko je odličan napred ali Tirni je mnogo bolji pozadi i mislim da bi on bio najbolje rešenje po levoj strani.Pogotovo kada se bude igralo sa ozbiljnijim protivnikom.

Što se mene tiče,startna postava treba da izgleda ovako:Ramsdejl,Tomijasu,Saliba,Gabrijel,Tirni,Parti,Zinčenko,Odegard,Saka,Martineli i Žezus.

 

Za pojačanja se još uvek ništa ne zna.Arteta je rekao onako Vengerovski da će dovesti samo igrače koje mogu da unaprede ekipu ili neće dovoditi nikoga.Po onome što se pisalo ovih dana,Arsenal je bliže da dovede krilo a ne veznog igrača.

Edited by sasha arsenal
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Krilo nema nikakvog smisla, vec upropascavamo ESRa sto nema smisla recimo, takodje Saka igra dosta slabije ove sezone jer su ga nekako istisli Martineli, Zesus, pa i Zincenko, on bezi na drugu stranu da napravi prostor, Odegard je danas pokidao, ali slican je problem i sa njim. Bukvalno smo krcati tu, ok, ako se povredi neko, ali to mozemo da kazemo za svaku poziciju na terenu, evo recimo Vajt koji je klasican stoper igra desnog beka kad Tomijasu nije spreman, da se on povredi sta da radimo, mislim, ti problemi se vecito pojavljuju kako god da okrenes.

 

Slazem se sa tobom, Zincenko je meni ok za ovakve utakmice kada treba da izdominiramo, u jacim utakmicama ga ne bih koristio, Vajt je isto kritican u jacim utakmicama, to moraju Tirni i Tomijasu da igraju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da kazem juce, ja sam znao da je Saliba vec sad dobar ali sam imao svoje sumnje u vezi uklapanja i nivoa koji ce pruziti, ali on je takva zver da to nije normalno. Za dve-tri godine lagano najbolji stoper u ligi, mada ni danas nije daleko.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...