Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Kažu da je i na prvom razgovoru za posao impresionirao sve,ali da su se ipak odlučili za iskusnijeg Emerija.

Guillem Balague je tada govorio da Arteta ima jasnu viziju kako bi vodio ekipu.U Sitiju je unapredio mnoge igrače,najviše Sterlinga.

Znanje je tu,autiritet takođe(Genduzi i Ozil su osetili),kao i odnos prema igračima.

Mora da se ozbiljno uloži u ekipu da bi se ona podigla na neki viši nivo gde su sad Liverpul i Siti.Za početak,napraviti ekipu za top 4.

Nadam se da će uprava da uloži u taj projekat.

Link to comment
Share on other sites

Quote

If the FA Cup winners finish in the top five of the Premier League, their UEL group stage place will go to the next-highest ranked team not qualified for UEFA competitions in the Premier League.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rezultatski su ova tri dana jako lepo izgledala. Arteta je shvatio sa kakvom ekipom igraca raspolaze i uspeva polako da ih uklopi. Ovo je verujem i formacija koju ce da forsira i sledece sezone.

 

Nece to da bude igra kao u slavnim Vengerovim danima, vec cvrsta defanziva sa jakim kontrama, bez previse poseda lopte. Trojka napred, ako ostane, se odlicno snalazi na velikom otvorenom prostoru i to maksimalno treba da se koristi.

 

Prioritet svakako stoper, koji mora da nosi tu zadnju liniju. Posle njega jos jedan centralni vezni, pa onda jedan iskusni spic-sidras, koji bi mogao da rastereti sa klupe Laku i Obamejanga, a nudi drugaciji stil.

 

Ovaj period iskoriscen da se dokazu i igraci iz drugog plana, pre svega Saka i Martineli koji su to iskoristili odlicno. Steta zbog povrede Brazilca. Naravno i Martinez koji se pokazao kao dostojna zamena, kao i Tirni.

 

Ne ide finalista iz fa kupa u Evropu vec samo pobednik. Inace bi prosle sezone ta ekipa u Evropi bila Votford koji je izgubio od Sitija 6 : 0 

 

Link to comment
Share on other sites

Imali smo malo sreće, ali skoro pa rutinski. Koliko sam pratio Artetine izjave, para za transfere neće biti, barem ne za neka velika imena. Prioritet po meni mora biti ostanak Aube, pa makar i po cenu odlaska Lake, i prodaja štetočine Ozila. Matea bih probao menjati za nekog gotovog igrača ako je moguće. Brine me dolazak Salibe, od koga će on da uči? Luzi, Mustafija?? Da imamo jednog štopera koji je barem konstantno solidan, pa da Saliba napreduje, a pored će imati kiksare. Ne znam ni šta raditi sa Beljerinom, dečko je propao skroz, čak nema više ni onu brzinu što je imao (jebala ga posebna ishrana i veganstvo ili na šta je već prešao). Mislim da ne treba da očekujemo neke wow stvari u prelaznom roku.

Link to comment
Share on other sites

I prosle godine su pričali da nema nista od transfera,pa se uprava otvorila,doduse na rate.Mada ova godina je specifična.

Biće svakako pridaje da bi bilo kupovine.Genduzi ide sigurno.Pominju i Belarina,čak i Toreiru,što ne bih voleo.

Parti bi nam legao samo tako.Još jedan štoper i recimo Kutinjo 😀.Sebaljosa ostaviti i to bi bilo dosta za početak.

Link to comment
Share on other sites

Ozil nece itici do isteka ugovora. Jednotavno mnogo jak ugovor ima i nece da se odrice para da bi potpisao upola manji ugovor. Mozda samo Kinezi mogu da mu daju te pare, mada posle ove pandemije tesko.

 

Treba zadrzati i Aubu i Laku i Sebu. Jbg tesko je za Arsenal da za takve igrace nadje zamenu. Niste Real. 

 

Npr tesko da ce neko odresti kesu za Kutinja posle dve lose sezone, verovatno ce biti dostupan za pozajmicu, sto bi mogli da iskoristite. Jedino ako Arapi preuzmu Njuku ili ludi Psg bi mogli da ga priuste.

 

Stvarno nam kojeg stopera bih doveo da sam u upravi Arsenala. Danasnje trziste oskudeva sa kvalitetnim stoperima. Moze da se dovede FA Thiago Silva kao krpacina do sledeceg leta. Ipak Arsenal je tim koji treba da dovodi mladje igrace i gradi tim za buducnost, a ne tim koji juri PL ili CL, pa da dovodi igraca koji u svojim nogama ima maks 2-3 godine ozbiljnog fudbala.

Link to comment
Share on other sites

Kutinja ne možemo, plata je problem, Toreira sam želi da ide, ima problema sa jezikom i teško se navikava na život u UK. Ozila eventualno prebaciti turcima, na neku varijantu plate 50/50 što je opet bolje nego sve da plaćamo mi. Upamekano da dođe, Čembers i Mustafi out, Luiza bih još nekako prihvatio još jednu sezonu. Sebaljos može ostati, ali i oni traže oko 20mil za otkup. Sabitzera bih voleo da izmemo, ali teško. Jak na lopti, izuzetno pametan i idealan za PL, jak, nabijen. Beljerin ostaviti, ne zato što je dobar, već zato što nemamo para za beka. Sedrik i on, Najls ako mora. Nelsona bih uvalio isto negde, slab, teško da može da napreduje. I možda nekog slobodnog agenta na krilo, kao alternativa Pepeu/Martineliju. Ali Arteta očigledno zna šta radi, samo da ga ispoštuju barem u nekoj meri. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prosle sezone je isto isla prica da je budzet oko 50 miliona plus sta se zaradi od prodaje (Ivobi, Ospina, Elneni, Bielik).

A ustvari je potroseno mnogo vise, blize 150 (Pepe, Tirni, Saliba, Luiz, Martineli, Mari, Soares + Sebaljos koliko je izasla pozajmica?).

 

Na pocetku sledece sezone krece se sa 7 stopera (Sokratis, Luiz, Mari, Mustafi, Cejmbers,Holding i Saliba), a ne moze da se kaze da imamo 3 standardna koji su jaki. Previse je tu bek ap resenja. 

 

Ozil od kako je produzio ugovor ne pruza ni blizu partije spram plate. A pare samo lezu na racun. Svakako da bi mi bio prvi na transfer listi, pa cak i da deo plate Arsenal isplacuje.

Pored njega da se pokusa i sa prodajom Mustafija, Genduzija i Mktarijana (on je u Romi samo na pozajmici?).

 

Da li Sebaljosova pozajmica vazi i za sledecu sezonu ili je produzena na samo ovih mesec dana? Jer i sa njim svakako da fali jos jedan vezni.

 

Nelsona, Nketiju i SmitRoua poslati negde u PL na pozajmicu.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih Smit-Roa ubacio u ekipu, ovo što je odigrao u LE je bilo odlično, a ne može biti gori od Ozila. Kombinovati seniorski i U23 tim. Sebaljos do kraja sezone, posle otkup i to opcioni, dakle mogu da prihvate našu ponudu, a ne moraju. Miki je otišao, otkupili su ugovor. 

Link to comment
Share on other sites

Sebaljosa moraju zavrsiti, Arteta bas ima visoko misljenje o njemu, Obemejang je isto okosnica tima, samo da mi je znati koja je budala potpisala onog Ozila, tom treba odmah dati otkaz, jos koliko taj luzer ima ugobor kod nas?

Ako moraju prodaje, bolje da se prodaju oni igraci koji imaju zamene u mladjim igracuma. Parti uz ostanak Obamejanga i Sebaljosa bi bio dobar upgrade ovogodisnjeg tima. Dolazak jednog kvalitetnog stopera nw dovodim u pitanje, mislim da je ovo glavni zahtev Artetin. Dobro bi bilo da se obezbedi LE, a pun pogodak bi bio uz trofej, mislim da bi to umnogome spasilo sezonu bez obzira sto je u pitanju kup, a i atmosfera u klubu bi bila drugacija. Arteta se mora potpisati na dugi niz godina, i istrpeti, lik je talentovan za ovaj posao, ali nece postati veliki trener preko noci, mora da raste zajedno sa klubom. Mi smo na granici da postanemo Liverpul i utonemo u prosecnost na dugi niz godina.
Ako je neko u upravi svestan toga, pod hitno ce se naci sredstva za dva tri prelazna roka u kontinuitetu i dati blanko podrska Arteti. Ja sam bio optimista kada je angazovan Emeri, dobro je poceo, i.ao sam utissk ds zna sta radi, ali se negde uzgred pogubio i usledio je totalni raspad.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Helmet said:

Sebaljosa moraju zavrsiti, Arteta bas ima visoko misljenje o njemu, Obemejang je isto okosnica tima, samo da mi je znati koja je budala potpisala onog Ozila, tom treba odmah dati otkaz, jos koliko taj luzer ima ugobor kod nas?

Ako moraju prodaje, bolje da se prodaju oni igraci koji imaju zamene u mladjim igracuma. Parti uz ostanak Obamejanga i Sebaljosa bi bio dobar upgrade ovogodisnjeg tima. Dolazak jednog kvalitetnog stopera nw dovodim u pitanje, mislim da je ovo glavni zahtev Artetin. Dobro bi bilo da se obezbedi LE, a pun pogodak bi bio uz trofej, mislim da bi to umnogome spasilo sezonu bez obzira sto je u pitanju kup, a i atmosfera u klubu bi bila drugacija. Arteta se mora potpisati na dugi niz godina, i istrpeti, lik je talentovan za ovaj posao, ali nece postati veliki trener preko noci, mora da raste zajedno sa klubom. Mi smo na granici da postanemo Liverpul i utonemo u prosecnost na dugi niz godina.
Ako je neko u upravi svestan toga, pod hitno ce se naci sredstva za dva tri prelazna roka u kontinuitetu i dati blanko podrska Arteti. Ja sam bio optimista kada je angazovan Emeri, dobro je poceo, i.ao sam utissk ds zna sta radi, ali se negde uzgred pogubio i usledio je totalni raspad.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Gazidis je otisao u Milan.A on se tada pitao najviše.Kako su naveli razlog potpisa bio je što mu je isticao ugovor a nisu mogli za te pare da nađu takvog igrača.Bas su se zajebali.Mada je ta situacija bila nezgodna.Sančez je otisao a da bi doveli Aubu morali su da zadrže makar nekoga od zvezda.

Bolje da su ga pustili za dž.

Edu i ova ekipa radi ozbiljniji posao.Videćemo koliko će podržati Artetu.

 

edit:zaboravih da napišem-Martinelija nećemo videti na terenu do početka sledeće godine☹️.Baš šteta.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MrTripleDouble said:

Procitah ja negde da je Roma otkupila Jermena, ili bar planira.

Roma želi da ga zadrži.Videćemo šta će biti.Koliko znam nije ga još uvek otkupila.

 

edit:ovo večeras je bilo mučno gledati.Igrači bez volje,uz par izuzetaka.Arteta je eksperimentisao i to nije izgledalo dobro.Nketija uz Laku na terenu nema šta da traži.A ovo na kraju tumbanje sa pozicijama tek nije donelo rezultat.Kolašinca ostavio kao štopera sa dvojicom pozadi,Viloka na beka,ostavio Nketiju sa Lakom....baš nije imalo logike.No dobro,utakmica nije ni bitna,tako da mu opraštam.

Nije ni loše izgubiti,čisto da ovi iz uprave vide da se MORA ulagati u ekipu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odličan poraz, taman da se vide neke stvari... Da nam trebaju minimum 3 igrača, da je Sedrik doktor za Beljerin, da Nketia nikada neće postati dobar igrač, tj igrač za Arsenal, da se eksperimentisanje po pozicijama ne radi (setimo se samo Vengera), da Pepe mora biti u prvih 11, da je Toreira u kanalu, da se Sebaljos mora kupiti/pozajmiti, da Hodlingu trebaju utakmice. 

Opet sam slušao Artetu,nemam dobar osećaj što se tiče budžeta, jedino da nas ukenja prodaja i da tu uzmemo lepe pare. Prodati Laku ako moramo i dati Aubi koliko želi.

 

P.S. Postaviću kasnije sliku sa FM 2020, da slavimo titulu i ispadanje Spursa 😁

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto toliko Arteta gura Nketiju.Jedino logično objašnjenje jeste da želi da vidi može li da zameni Lakazeta ako odluči da ga proda.Jer će morati da prodaje da bi kupovao.

Toreira kid Artete nije ni prići onom kod Emerija,tako da mozemo očekivati njegov odlazak,iako mi je baš gotivan lik,ako će u zamenu dovesti Partija,onda neka ide.

Ozil(njega neka poklone),Genduzi,Toreira,Mustafi,Sokratis,Kolašinac(ako se dovede jos jedan bek,mada je Saka tu da zakrpi),Nelson,Mikhtarijan....moze se od njih uzeti lepih parica.

Ima mladih igraca kojima se mora pružiti prilika,pre svih Saki i Martineliju.

Napad i krila su pokriveni,ako misli da gura gore pomenutu dvojicu.Zato se mora unaprediti vezni red i odbrana.Štoper,zadnji vezni i kreativac.Ali kvalitetni igrači a ne da se nešto krpi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto rekoste, drago je i meni zbog Artete i same atmosfere, da je neko crtao scenario ne bi ga bolje sastavio za nas. Titula posle preokreta, mnogo ce ovo znaciti za samopouzdanje. Jos bolje sto smo nekako uspeli da se uglavimo u LE. Sledece sezone cilj svih ciljeva mora da bude LS i stvaranje tima koji u godinama koje dolaze mora da osvoji neki znacajan trofej. Sada da se odresi kesa, da se malo rascisti igracki kadar, da se zadrzi Obamejang kako znaju i umeju, cak i po cenu da se proda Lakazet i da se dobede ozbiljan stoper,ako ne i 2. Bilo bi sjajno i neki dobar defanzivni vezni da se dovede, cak i da se prodaju Toreira i Genduzi ne bih imao nista protiv ako to znaci zadrzavanke Sebaljosa i pojacanje u vezznom redu koje moze da promeni fiziomomiju ekipe.

Bice baz zanimljiv prelazni rok, ocekujem dosta saobracaja u oba smera kod nas.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...