Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Martineli... WOW!!! Dečko je ubica! Odavno nisam tako uživao u nečijim igrama kao sinoć. Svaki potez odmeren, pravovremen, precizan, smišljen, a tek golovi... svaka čast! I Tirni je super igrao, konačno bek koji šalje prave lopte sa strane. Standard je jadna ekipa, ali ipak, dobar ritam s obzirom na sastav.

Najls i Nelson ponovo potvrdili, barem meni, da od njih nikada ništa neće biti, barem ne na novom nivou. Vilok takođe sjajan. Raduje što nismo primili gol. Holding i Beljerin ponovo igrali i mislim da će neko od njih igrati već za vikend u PL. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razlog za kakav-takav optimizam daju upravo ti mladi igrači. Pepe, Martineli, Vilok, Genduzi, Tirni, dogodine Saliba, nadam se i Sebaljos.

Uz "starosedeoce" Beljerina, Holdinga, Čembersa, nadam se i Mavropanosa, M.Nailsa, Nelsona, Nketiu, imamo solidnu bazu mladih i talentovanih igrača.

Nosiocima (Leno, Auba, Lakazet) i iskusnijim igračima (Kolašinac, Sokratis, Toreira) pridodati par pravih pojačanja i to bi bilo to.

 

Sa samo dva prava igrača (centralni bek i centralni vezni) mogli bi da imamo vrlo gotivan tim.

Link to comment
Share on other sites

Polako. Isprofilisaće se, naravno ne svi. Ako iz te grupe dobijemo 4-5 prvotimaca, to će biti velika stvar. Poenta je u tome da im se pruži šansa. Ja bih i sada više voleo da gledam Viloka, nego Džaku. Zapravo, Džakino bivstvovanje u prvih 11 i kapitenska traka, za mene je potpuna misterija.

Na primeru Ozila i Mikija, Emeri je pokazao da nema problem da odstrani "velika imena" koja ništa ne pružaju na terenu. Nadam se da slična sudbina čeka i Džaku.

Link to comment
Share on other sites

Da je Bormut malo bolja ekipa, ne bismo uzeli 3 boda. Na momente igramo odlično, na momente kao amateri. I dalje mislim da nam ova formacija ne odgovara, posebno Luizu i bekovima, mada je Čembers odigrao odlično, u sjajnoj je formi. Pepeu će pauza dobro doći, malo da mu se povrati samopouzdanje. Valjda će se i Laka priključiti posle pauza pa da imamo, konačno, sve igrače na raspolaganju. Pobeda i to se računa, igra toplo-hladno, ali idemo dalje.

Link to comment
Share on other sites

Kolasinac bas lose izgleda ove sezone. Da li je ono toliko uticalo na njega, ne znam. Ali kad je Cembers bolji od tebe (svaka cast decku na borbenosti i na onome sto je pruzio u ove dve utakmice, imajuci u vidu objektivna ogranicenja koja ima kao igrac), stvarno treba da se zapitas.

 

Ne svidja se ni meni ova formacija.

 

Ocigledno je da trenutno imamo igrace za neki 3-5-2, ovako bi to trebalo da izgleda kad su svi zdravi:

 

Leno

Sokratis-Holding-Luiz

Beljerin-Tirni

Toreira-Sebaljos

Pepe

Obamejang-Lakazet

 

Kod kuce protiv ovakvih protivnika, protiv favorita kad treba da se igra defanzivnije, ubacis Genduzija i Dzaku, a Sebaljosa pomeris da igra ofanzivnije, Pepe i Laka/Auba na klupu. Ova formacija zahteva vise trcanja, ali mislim da Sebaljos i Toreira to mogu da iznesu. Treba ih upariti, odavno nismo imali takav par veznjaka, i dalje samo potencijalno, jer ih maltene nismo videli u paru ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

Ne vredi kada je Džaka zacementiran u prvoj postavi. Jebeni kapiten. 

Šeta Toreiru po pozicijama i sedi mu na klupi, a čovek je bio jedan od najboljih prošle godine. Nismo videli ništa od njega ove sezone. 

Nije mi jasan Emeri uopšte. Baš komplikuje. 

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

NIsta posebno juce, ali eto uzeli smo tri boda i polako napredujemo na tabeli. Emeri luta, ne znam zbog cega, ne razumem zasto ne proba da iskristalise prvi tim i da pomalo rotira, ovako mi se cini da on i ne zna realne kvalitete igraca koje ima nego rotira do besvesti i ubijajuci u pojam pojedine igrace menjanjem pozicija.

Toreira mora da igra uz Sebaljosa i da im se kroz utakmice povecava samopouzdanje, kakav Dzaka i Genduzi, obojica mi niti smrde niti mirisu, a i imaju ozbiljne padove koncetracije. Dosta navijaca Arsenala je odusevljeno Genduzijem, ja nisam iskreno. Ne vidim nista posebno u njemu, mada je mlad i ima vremena za njega. Ja na toj poziciji volim ratnike koji umeju da penesu loptu do napada, on mi je nekkao mlak i defanzivno tanak. Sto neko rece, kako je Dzaka postao kapiten je velika misterija, da bi da vidim ledja njemu i Mustafiju...

KAko igramo imamo super poziciju na tabeli, koja je doduse vise ofraz totalnog raspada konkurencije, nego li nekog naseg kvaliteta.

 

MOra se suziti rotacija, mislim da je previse rotiranja srz problema  nasoj igri, jednostavno igraci ne mogu da uhvate formu zbog toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja još ne znam koja je naša formacija, koji igrači su u prvih 11, na kojim pozicijama... Osim što počinjemo pozadi, što nema ispucavanja i što igramo presing, ne vidim nikakav, malo veći, pomak u odnosu na prošlu sezonu. 

Mi uopšte nemamo lošu ekipu, tj igra može biti bolja za 50% sigurno.  Tim je rođen za 3-5-2, konačno imamo po 2 rešenja na bekovima, imamo štopere, imamo i kreaciju i defanzivu u sredini, dobra krila, izuzetan napad. I opet to ne liči na ozbiljan fudbal.  Strepimo posle svakog napada protivnika, ne znamo mirno da zatvorimo tekmu. Golman nam je najbolji igrač, protivnici šutiraju 10+ puta po utakmici. Ne znam, blizu sam za Emeri out, ali ukoliko bi alternativa bila Alegri ili možda Zidan.  A dovoditi početnike nikako,onda bolje da Emeri radi to što radi, valjda i on sam zna šta radi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, harmonajzer said:

Pročitah negde na nekom od ovih naših sportskih sajtova da Murinjo navodno čeka poziv Arsenala...🙂

Verovatno je novinarska patka, ali ne znam šta da mislim o toj mogućnosti.

 

to bi bio klasičan arsenalovski potez, tačnije rečeno pucanj u nogu... šta, ne valja vam emeri, prva sezona i odmah finale jednog evropskog kupa i nije dobro? na dobrom ste putu, treba da se pojača odbrana i srednji red, ali u narednih 10 kola imate fantastičan raspored u PL i sad je prilika da se zgazi sve

Link to comment
Share on other sites

Nema to veze sa istinom, to je klasicno povezivanje slobodnog trenera koji ima ime sa ekipom koja MOZDA ima problem tu.

 

Evo ti i za Totenhem vest od juce

 

https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-7554289/Jose-Mourinho-monitoring-situation-Tottenham-really-work-took-over.html

 

Mislim, te stvari mogu da se dese ako i kad neko dobije otkaz, jer realno nema puno slobodnih trenera na trzistu, ali to se uvek radi.

 

Inace, desavalo se i da portali za koje sam ja radio bukvalno izmisljaju takve vesti, i onda vidis da se na to poziva veliki portal uz cak navodjenje izvora kako bi oprali ruke.

 

Imate milion takvih portala, recimo El Confidencial i slicna sranja koja se bave tim poslom u rangu insajdera na KKP i KKCZV topiku.

Link to comment
Share on other sites

Emeriju navodno rečeno da ako ne izbori LŠ ove sezone, da odlazi na leto. Pravi pristup po meni, daš jasan cilj i držiš se toga. Ukoliko uhvatimo Top4, ne zanima me igra, posebno što Mustafi i Ozil idu na zimu 99%. Ostali konkurenti su u zajebu i valja ovo iskoristiti. 

Link to comment
Share on other sites

Nažalost nisam uspeo da uđem na tekmu protiv Bornmuta, meč je bio rasprodat, a tapkaroši nimalo prijatnog izgleda su mi nudili da uđem po ceni od 120 funti i to ne da mi daju kartu nego da me uvedu preko nekog prijatelja bla bla, što sam ljubazno odbio. Inače, karte za Arsenal su nenormalno skupe, mnogo skuplje nego za bilo kog gradskog rivala što je i logično jer je klub apsolutni broj 1 u Londonu i stvarno je bilo lepo biti deo te mase koja je opkolila Emirejts tog nedeljnog popodneva. U fan shopu koji se zove Armory isto deru ali sam tu već morao da malo obnovim kolekciju. Vidim da ni tekma nije bila ništa posebno pa mi nije žao, biće još prilike. Luizu srećan prvenac sa željom da bude opasniji u nastavku sezone po protivničke nego po sopstvenog golmana.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Nažalost nisam uspeo da uđem na tekmu protiv Bornmuta, meč je bio rasprodat, a tapkaroši nimalo prijatnog izgleda su mi nudili da uđem po ceni od 120 funti i to ne da mi daju kartu nego da me uvedu preko nekog prijatelja bla bla, što sam ljubazno odbio. Inače, karte za Arsenal su nenormalno skupe, mnogo skuplje nego za bilo kog gradskog rivala što je i logično jer je klub apsolutni broj 1 u Londonu i stvarno je bilo lepo biti deo te mase koja je opkolila Emirejts tog nedeljnog popodneva. U fan shopu koji se zove Armory isto deru ali sam tu već morao da malo obnovim kolekciju. Vidim da ni tekma nije bila ništa posebno pa mi nije žao, biće još prilike. Luizu srećan prvenac sa željom da bude opasniji u nastavku sezone po protivničke nego po sopstvenog golmana.

Koji si ti car.

Link to comment
Share on other sites

Počeo bih u LE sa trojicom pozadi, Holding-Luiz-Mavropanos i sa Martinelijem na krilu, a Pepe da uđe sa klupe kasnije. Tirni levo, Beljerin,ukoliko je spreman, desno i sredina Toreira, Mateo i Sebaljos. Taj jedan gore svejedno, možda Laka ako je sasvim spreman da uđe u ritam ili neki klinac. svakako ne Auba, malo da odmori. Ali ništa od ovoga neću videti tako da ostaju vlažni snovi.... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...