Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Ako ovako bude funkcionisala odbrana protiv recimo Cityja, dobice 5 komada u prvom poluvremenu. Zar je moguce da niko ne primecuje koliko su spori Luiz i Sokrates? Posto obojica idu u napad, katastrofalna taktika, onda je Ganduzi poslednji covek u odbrani, dok se ova dvojica lakim kasom ne vrate na svoju polovinu.:classic_ninja:

Srednji red je isto bio los bez obzira sto su pojedinci imali dobre trenutke. Nema ozila, a ceo vezni red funkcionise kao Ozil.:mad:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Ako ovako bude funkcionisala odbrana protiv recimo Cityja, dobice 5 komada u prvom poluvremenu. Zar je moguce da niko ne primecuje koliko su spori Luiz i Sokrates? Posto obojica idu u napad, katastrofalna taktika, onda je Ganduzi poslednji covek u odbrani, dok se ova dvojica lakim kasom ne vrate na svoju polovinu.:classic_ninja:

Srednji red je isto bio los bez obzira sto su pojedinci imali dobre trenutke. Nema ozila, a ceo vezni red funkcionise kao Ozil.:mad:

Biće totalno druga taktika protiv Sitija, pa i Liverpula narednog vikenda. Moraće tri štopera i defazivniji vezni red. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sasha arsenal said:

Biće totalno druga taktika protiv Sitija, pa i Liverpula narednog vikenda. Moraće tri štopera i defazivniji vezni red. 

To je kljuc,trojica stopera i Sebaljos koji se spusta po loptu i pocinje akcije. Problem je sto sa 3 stopera,bekovi moraju biti raspolozeni i kvalitetni,sto kod nas nije slucaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem da ce izvesti i Aubu i Laku. Ako izvede, Timidijev sastav deluje poprilicno realno, samo Monreal umesto Cembersa.

 

Leno

Sokratis Luiz Monreal

Najls Dzaka Kolasinac

Toreira Sebaljos

Ozil

Obamejang

 

Nazalost mislim da je ovo najverovatniji sastav.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Ovo je opet licilo na onaj stari Arsenal koji se raspadne cim naidje na jaku ekipu i primi prvi gol. Ali cemu onakva postava? Ides na gostovanje Liverpulu, znas da ce da izadje u najjacem sastavu a ti izvodis onakvu postavu. Liverpulu, koji je na poslednjih 5 utakmica kod kuce protiv Arsenala davao po 4 gola na utakmici.

 

Razocarao sam se cim sam video postavu. Pa kao da je pitao Klopa kako da sastavi tim protiv njega. Pokusavas da branis one Liverpulove napadace sa 4 nazad od kojih trojici brzina nije jaca strana i naravno da ce da se desi ono sto je bilo kod treceg gola. Ostavljas stopera da se juri sa Salahom na celoj nasoj polovini. Pa naravno da ce to da iskoristi.

 

Izveo si vezni red koji nema sanse da zadrzi loptu, odigra nesto. Jedino moze da se spusti u krilo Lenu i da cekas kad ce Liverpul da da gol. Nismo mogli loptu da iznesemo na njihovu polovinu, a narocito je lose izgledalo kad posle bekovske krenemo da igramo iz nasih 5 metara.

 

Ok, hteo si povuceno i na kontre, ali ne treba to da izgleda bas ovako. Jedino je ono Pepeovo bilo dobro i steta sto nije isao jos malo jer bi dao gol. Ovako je pretrcao pola terena da bi na kraju dodao do golmana. Aubin sut je bio cist poklon njihovog golmana. Gol smo dali kad je vec sve bilo zavrseno, ali je blize bilo da oni dodju opet do petog kao i u proslom susretu.

 

Zasto na prekidu Gvenduzi brani njihove stopere? Nije to bio slucaj samo kod gola, vise puta je ostajao pored njih. Dva kiksa Luiza su bila mnogo za ovu jednu utakmicu. I Koselni bi mu pozavideo na ovakvim potezima. Zakasnis i napravis onakav penal a onda neces da ga rusis jer vec imas karton.

Cemu Vilok 80 minuta na Enfildu? Pa on je jedva odigrao 45 minuta protiv Njukasla. Lakazeta ubacujes da odigra deset minuta....

 

Nisam ocekivao da cemo da ih pobedimo, ali sam ocekivao da cemo bar da igramo fudbal. Ovako sam samo odgledao isti film kao i svake sezone protiv jacih ekipa, krenes da licitiras od trojke pa kad stanu.

 

Znao je Emeri i prosle sezone da pocinje utakmice sa losijim postavama, pa da posle pojaca. Ako ne gresim prosle sezone u prvih 10 utakmica u ligi Arsenal nije vodio na polvremenu.

Ali nemoj to da radis protiv jacih ekipa. 

 

Svakako su Liverpul i Siti daleko ispred a nama ostaje ta borba za cetvrto mesto. Dobro je sto se i Celzi muci, ipak kod njih ima dosta promena i nemaju igraca kao sto im je bio Azar. Njima ide na ruku sto posle prvog kola imaju laksi raspored. Sa Totenhemom je sledece kola a sedmo protiv Junajteda koji je evo vec kiksnuo u trecem kolu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko sa ovim igračima naša igra može da izgleda drugačije, na gostovanju protiv jedne od najboljih evropskih ekipa. Osim Toreire, ne vidim ko je trebao juče da bude u prvih 11, a ne verujem da bi i sa njim (umesto Džake, recimo) na kraju prošli mnogo bolje. Nama je vezni red jednako velik problem kao i odbrana.

 

Solidno smo se branili u prvom poluvremenu. Četvorka pozadi se skupljala, a bokove su dodatno osiguravali Genduzi desno i Vilok levo. Liverpul nije imao nijednu pravu priliku, osim one posle velike greške Sebaljosa (koji se btw, nije video juče). Morali smo dati gol iz jedne od onih šansi i polu-šansi. Pepe je promašio najbolju, ali uprkos tome, ostavio je odličan utisak.

Skidanje gaća posle prvog primljenog gola (naročito u jačim utakmicama) postaje trademark ovog tima i bojim se da će to teško da se promeni.

 

Ono što daje nadu je priča gazde juniora o doselekciji u januarskom prelaznom roku, ukoliko bude bilo potrebno.

A biće.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne može da se igra sa Džakom protiv Liverpula! Treba mu večnost da se okrene i prosledi loptu, a da ne pričam o kretanju u odbrani. Nije ono loše izlgedalo do primljenog gola. Daleko od toga da sam zadovoljan, ali napredovaće ekipa tokom sezone. Oba beka su povređena, kao i Holding. Pepe i Sebaljos treba da se uigraju.

Verujem da ove sezone Arsenal može do top 4. 

Link to comment
Share on other sites

Do primljenog gola smo igrali okej. Da su Pepe ili Auba dali gol, druga bi se pesma pevala sad.

 

No, slazem se sa kritikom postave. Ako prepustas sredinu terena i zelis da igras direktno i na kontre, Vilok i Dzaka nemaju sta da traze u startnoj postavi. Takodje, ovo je trebalo da se igra sa osiguracem u vidu Monreala, uz Kolasinca i Najlsa u ulozi wing backova, mozda cak i sa Cejmbersom umesto Luiza jer je brzi. Ovako se desilo ono sto je svako osim Emerija verovatno znao da ce se desiti.

 

Na sredini se igra sa Genduzijem, Toreirom i Sebaljosom, uz ovu trojicu napred. Iskopirali bismo njihov napad i isterorisali bi im odbranu najstrasnije kada stanu visoko, ne bi smeli da napadaju onako. Tako treba da igramo na svakom jacem gostovanju.

 

Nadam se da ce razmisliti o tome Emeri, bas me jako razocarava sa postavama u ovakvim utakmicama.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet ista priča. Po meni, pogrešan izbor taktike i igrača. Posle drugog gola sam isključio tv, nisam mogao više gledati. Bez 3-5-2 se mi nećemo leba najesti. Vilok i Guendozi ne mogu biti u isto vreme na terenu, pošto nam onda nedostaju mišići. Toreira je morao početi. Laka ušao kada je sve bilo gotovo, Auba neprimetan... sve u svemu, jadna tekma. Pepe mi polako ide na K zbog sebičnosti i nepotrebnog drkanja lopte, da je konkretniji i više podređen timu bio bi 2x bolji. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2019 at 1:46 AM, Chaos Is Me said:

Ja kod Genduzija ne vidim ništa specijalno i to ne pričam samo pod utiskom poraza. 

Kada morao da biram jednog igrača kojeg nikada ne bih voleo da se proda, onda bi to bio on. Kakav je to potencijal! Dečko je došao iz druge lige u PL i istisnuo Ramzija iz prve postave i to sa 19 godnina-respekt.Fascinira njegova sigurnost prilikom iznošenja lopte pod pritiskom. Razume igru i uživa u njoj.Dobro se postavlja na terenu i nikad se ne skriva od lopte. Nije alibi igrač, štaviše... Godinama Arsenal nije imao boljeg veznjaka. 

Problem je kod njega što nema brzinu i snagu, pa nema te defanzivne kvalitete. 

 

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

Ovo smo morali dobiti. Počinjem sve više da sumnjam u Emerija, njegov izbor igrača i taktike mi je upitan. Igraš protiv Spursa u očaj formi, sa dosta odsutnih igrača i staviš 4 pozadi i direktno im otvoriš Kolašinca koji je slab u defanzivi i Luiza koji ostaje na velikom prostoru sam(videli smo protiv Liverpula na šta je to ličilo). Golove smo dobili kao amateri. Džaka sivonja uleteo u Sona kao da mu je ovaj nešto nažao učinio, ali pre toga Guendozi ne čisti loptu, nego daje ,,sačuvaj Bože,, pas i posle  to vodi do penala.

Izbor Pepea za prekide mi je bez mozga, igrač koji nema snage u nogama da izvodi prekide? Svaka išla sa velikim lukom i spora. Džaka, Toreira, Luiz...tim redom igrači za prekide. Pred kraj sezone, dali smo 5 golova posle centaršuteva Džake iz kornera/slobodnjaka. Sve u svemu, posle 0-2 bod kao kuća, ali ovo zabrinjava. Emeri polako, ali sigurno gubi kredit kod mene.

 

P.S. Džaba Guendoziju tehnika i mozak za igru kada ga jebe fizika...koliko dečko slabo izgleda to je strašno. Čistu loptu može preseći, ali duel retko kada završi na nogama.

Link to comment
Share on other sites

Loše, loše...ekipa samo na momente pokazuje koliko može. Sebaljos mora da igra. Štetočine Džaku i Mikija što pre ukloniti. Ovaj prvi mozga bez, dok drugi ne zna više ni loptu da primi. 

Pepeu će biti potrebno vreme da se uklopi i da ne komplikuje. 

 

P. S. Genduzi je BOGOTAC za Džaku i ekipu. Prosto mi je neverovatno da ne vidite koliko taj dečko donosi na terenu. Mlad je i sam će napredovati. Danas je bio jedan od boljih na terenu, ako ne i najbolji. 

Gledate li sa kojom lakoćom dečko iznosi loptu pod presingom?

Džaka je problem, ne Genduzi. 

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

Džaka jeste problem, ne sporim to, odmah bih ga menjao za bilo šta bolje. Ali to ne opravdava ni greške Guendozija. Kada je došao i odigrao nekoliko tekmi bio sam oduševljen, ali kako vreme ide, kao da gledam 5. razred protiv osmaka. Danas nije bio ni blizu najboljeg. Prodao je par lopti na obe polovine, defanzivno skoro pa nevidljiv. Odlično iznosi loptu i ima odlična rešenja, ali koji je njegov kvalitet osim osećaja za igru i dobre kontrole? Brzinu i snagu nema, presing u defanzivi loš (često kasni baš zbog nedostatka brzine), pokrivanje drugog plana prosečno, šut-precizan, ali izuzetno slab. Ako već Emeri želi da mu da slobodu u igri i smanji defanzivne zadatke, onda ne možemo igrati sa 4 pozadi i raditi presing gore. P.S. Da je toliko dobar ne bi ga pustio PSG tako lako i dobio bi šansu u A reprezentaciji, trenutni spisak im je baš dosta tanak.

Daleko od toga da je on krivac ili da je loš igrač, ali mislim da je fizika ključ, da je ovo Primera pa ajde, ali u PL ovo ne prolazi, barem ne tako često.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Genduzija, istina je (kao i uvek) negde na sredini. Dečko ima talenta, ali trenutno je dosta daleko od vrhunskog veznjaka za Premijer ligu. Problem sa fizikom je očigledan, ista priča je i sa Sebaljosom. Ali, vreme radi za njih dvojicu i treba  imati strpljenja. Ja kad sam video Ivobija u prvom timu pomislio sam da imamo novog Zidana. Vreme će pokazati, za sada možemo samo da nagađamo i da se nadamo.

Što se tiče Džake, bojim se da tu nema nikakve nade. Od početka nije bio po mom ukusu (za razliku od Mustafija, recimo), ali nadao sam se da će biti od koristi kada se prilagodi i navikne na novu ligu, novi tim itd. Međutim, kako vreme prolazi on je sve gori i definitivno bih voleo da ga ne gledam više u Arsenalu. Problem je u tome što smo mi osuđeni na njega, barem do januara, pošto nema tu nekih ne znam kakvih opcija. Toreira, Džaka, Vilok, Genduzi, Sebaljos. To nam je što nam je.

 

Edited by harmonajzer
Link to comment
Share on other sites

Genduzi ima dosta mana, ali danas je odigrao jednu od najboljih utakmica u dresu Arsenala.

 

Nismo gledali istu utakmicu ocigledno, mozda dve greske je napravio, nijedna nije bila kljucna, ni za jedan gol nije kriv.

 

Sto se tice Dzake, ne vidim razlog da on igra u ovakvom timu. Toreira i Sebaljos uz Genduzija kao neki osigurac (fakin' Elnenija bih stavljao pre njega) su sasvim ok. Nismo imali jacu sredinu u poslednjih 10 godina sigurno.

 

Jedini razlog koji mogu da nadjem zasto Toreira i Sebaljos ne pocinju zajedno utakmice je fizicka sprema, i to je jedino opravdanje za Emerija. I slazem se da konstantno failuje sa postavama.

 

Danas je Pepe izgoreo, bice bolje, vidi se koliku razliku moze da napravi na terenu, mora da se malo disciplinuje, umesto sto pokusava da postane glavni igrac preko noci.

 

Kada se ta trojica posloze imamo brutalan napad koji grize, u rangu Liverpula sigurno, ako ne i bolji. Samo treba ovi pozadi da im daju sigurnost da grizu. Sto verovatno necemo gledati ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, McLeod said:

Genduzi ima dosta mana, ali danas je odigrao jednu od najboljih utakmica u dresu Arsenala.

 

Nismo gledali istu utakmicu ocigledno, mozda dve greske je napravio, nijedna nije bila kljucna, ni za jedan gol nije kriv.

 

Sto se tice Dzake, ne vidim razlog da on igra u ovakvom timu. Toreira i Sebaljos uz Genduzija kao neki osigurac (fakin' Elnenija bih stavljao pre njega) su sasvim ok. Nismo imali jacu sredinu u poslednjih 10 godina sigurno.

 

Jedini razlog koji mogu da nadjem zasto Toreira i Sebaljos ne pocinju zajedno utakmice je fizicka sprema, i to je jedino opravdanje za Emerija. I slazem se da konstantno failuje sa postavama.

 

Danas je Pepe izgoreo, bice bolje, vidi se koliku razliku moze da napravi na terenu, mora da se malo disciplinuje, umesto sto pokusava da postane glavni igrac preko noci.

 

Kada se ta trojica posloze imamo brutalan napad koji grize, u rangu Liverpula sigurno, ako ne i bolji. Samo treba ovi pozadi da im daju sigurnost da grizu. Sto verovatno necemo gledati ove sezone.

Toreira, Sebaljos i Guendozi ako počnu, mi nećemo boda uzeti na strani. Kidaće nam sredinu terena samo tako. Vilok mi se najviše svideo, ali i on je još zelen za PL. Ako mora Džaka, a izgleda mora, onda 3-5-2, ako hoćemo 4 pozadi, ova postava nema smisla. Baš me razočarao Emeri od starta sezone. Čini mi se ponekad da ni on ne zna šta želi pa stalno nešto menja, luta.

Vreme radi za Guendozija, to stoji, ali onda malo da sačekamo sa Top 4 i LŠ. Ovaj sastav, iz ove 4 tekme i ova postava neće videti Top 6. Gostovanja će pokazati gde smo, a za sada nismo baš visoko. Sve je ovo još jako tanko. Ako ove godine ne iskoristimo očajne Junajted i Čelzi, pa i pad Spursa, onda nikada nećemo.

Ne kontam ni ovo za Luiza, kupimo ga u poslednji čas i igramo sistem koji njemu najmanje odgovara. Prodamo Monreala i igra Kolašinac opet u sistemu gde je najtanji. Na papiru je ovo korektna ekipa, ali kada se složi, ne liči baš na opasan tim. Da nemamo ubice gore,ne bi imali ovih 7 bodova.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

Kada se ta trojica posloze imamo brutalan napad koji grize, u rangu Liverpula sigurno, ako ne i bolji. Samo treba ovi pozadi da im daju sigurnost da grizu. Sto verovatno necemo gledati ove sezone.

 

McL-e, jesi li ti onaj lik sto je sinoc zvao BBC i pricao kako Arsenal ima bolji tim od Sitija i Liverpula i da osvajaju titulu ove sezone? 😋

 

Front3 Arsenala je brutalan, slazem se... ali najveci problem je sto u toj trojci nemate Bobija da igra centralnog vec ce i Auba i Lakazet da se pokolju ko ce da bude centralni napadac tako da ce leva strana tu da trpi jer nijedan ne zeli da igra tamo.

Opet, u slucaju da igrate na sredini sa klasicnom desetkom koja ce da igra za ovu trojicu napred tek ce onda da bude kriminalno pozadi... i sa takvom postavom ne mozete nadavati golova koliko mozete primiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...