Jump to content

NATO SAVEZ: Opsta tema


McCarthy

Recommended Posts

7 hours ago, bohumilo said:

Već sam podržao njegove pretnje NATO članicama, nema potrebe da se to uzima kao argument u replici na moj post. One su dobra stvar ako će dovesti do toga da se svaka članica ozbiljno posveti svojoj vojsci.

 

Što se tiče slavlja u Kremlju, Putin je nedavno (mislim u intervjuu sa Takerom) eksplicitno rekao da navija za Bajdena, jer je bezuba politika Zapišanog "potpuno predvidiva (i time navigabilna), za razliku od Trampove". Od Putinovog dolaska na vlast jedini američki predsednik za čijeg mandata Putin nikoga nije napao je Tramp. Bilo mu je stavljeno do znanja da Amerikanci u svakom trenutku imaju podatke o tome gde se on lično nalazi, i da bi u slučaju da se odluči da koristi nuklearno oružje on lično bio meta. Kao što je poslao talibanskim vođama tačne koordinate gde se nalaze i rekao im "vi sad protumačite šta ovo znači". Misli li neko da bi mule, nakon događaja sa onim generalom, htele da siluju Izrael po cenu stalnog gledanja u nebo da nešto ne doleti? "Možda neće, ali možda, ipak mooožda..."...dok se sa zapišanima zna da neće, on ima više pro-iranskih nego pro-američkih službenika u administraciji.

 

A svakako da je Tramp "America First" predsednik i to tako treba da bude...

 

Kakva gomila bajki na nivou filmova o Rambu. Postaješ neozbiljan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, djura.net said:

izvini, ali meni ovo izgleda kao teska fantastika. paralelni univerzum, prakticno. Trump kao mitsko bice koje tacno zna gde se svako krece u svakom trenutku i sta radi. i svi su u (ne)milosti tog mitskog bica? 'oce to. ali u paralelnom univerzumu.

  

2 hours ago, Eddard said:

 

Kakva gomila bajki na nivou filmova o Rambu. Postaješ neozbiljan.

Nije nužno da budeš mitsko biće ili RaNbo da bi mogao da dođeš do podatka gde se nalazi neko ko te zanima. Dovoljno je da budeš, recimo, predsednik Amerike. Ako mislite da to nije tačno pitajte generala Solejmanija. Kažem, Putin nije lud, tačno zna zašto navija za Bajdena, i to eksplicitno i govori.

 

7 hours ago, djura.net said:

da se uozbiljimo malo, Trumpov mandat je pao u zgodno vreme kada se Rusija oporavljala od prvog rata u Ukrajni i dok je spremala naoruzanje i logistiku za siru invaziju ciji je cilj potpuno osvajanje i slom Ukrajne. 

Ma neverovatno kakav srećković, da toliko dobrih stvari "zgodno padne" baš u njegovom mandatu (uključujući i Abrahamski sporazum između arapskih saveznika i Izraela). A nesrećni Zapišanko k'o da je se kamenjem na Boga bacao dok mu je crna mačka presecala put krećući se u obliku tri šestice, a on zaboravio da se povuče za uši i da kaže pu-pu-pu, pa ga nesrećom potrefilo sranje sa svih strana, samo još treba rat na Tajvanu da se desi.

 

7 hours ago, djura.net said:

i ovo. jel postoji neki dokument ili studija, izvestaj, bilo sta sto bi ovakvu tvrdnju poduprlo relevantnim dokazima? meni ovo lici na Carlsonov intervju i proizvoljne, nicim u realnosti utemeljene Putinove tvrdnje. onakve kakve preko farmi trolova ruska tajna sluzba plasira da bi destabilizovala odredjeno drustvo.

High-Level Iranian Spy Ring Busted in Washington

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, bohumilo said:

Već sam podržao njegove pretnje NATO članicama, nema potrebe da se to uzima kao argument u replici na moj post. One su dobra stvar ako će dovesti do toga da se svaka članica ozbiljno posveti svojoj vojsci.

 

Što se tiče slavlja u Kremlju, Putin je nedavno (mislim u intervjuu sa Takerom) eksplicitno rekao da navija za Bajdena, jer je bezuba politika Zapišanog "potpuno predvidiva (i time navigabilna), za razliku od Trampove". Od Putinovog dolaska na vlast jedini američki predsednik za čijeg mandata Putin nikoga nije napao je Tramp. Bilo mu je stavljeno do znanja da Amerikanci u svakom trenutku imaju podatke o tome gde se on lično nalazi, i da bi u slučaju da se odluči da koristi nuklearno oružje on lično bio meta. Kao što je poslao talibanskim vođama tačne koordinate gde se nalaze i rekao im "vi sad protumačite šta ovo znači". Misli li neko da bi mule, nakon događaja sa onim generalom, htele da siluju Izrael po cenu stalnog gledanja u nebo da nešto ne doleti? "Možda neće, ali možda, ipak mooožda..."...dok se sa zapišanima zna da neće, on ima više pro-iranskih nego pro-američkih službenika u administraciji.

 

A svakako da je Tramp "America First" predsednik i to tako treba da bude...

 

Tramp, Dzared i Trampuljani garantuju svjetski mir:

 

 

Pa nek svi gledaju hoce li im orandzutan doletjeti sa neba ili ne... 

Edited by ters
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, bohumilo said:

spijuna je oduvek bilo i bice, ovo dvoje optuzenih tek treba da budu potvrdjeni,
ali ti si rekao da je vecina administracije pro-iranska, sto je tezak nonsens, da ne kazem nesto gore.

 

11 hours ago, bohumilo said:

Nije nužno da budeš mitsko biće ili RaNbo da bi mogao da dođeš do podatka gde se nalazi neko ko te zanima. Dovoljno je da budeš, recimo, predsednik Amerike. Ako mislite da to nije tačno pitajte generala Solejmanija.

jeste, nijedan drugi americki predsednik nema tu moc, samo mitsko bice u vidu Trumpa. meni to ne zvuci ozbljno ni za bilo kakvu diskusiju. slucaj Solejmani je jako komplikovan i trajao je mesecima, ako ne i godinama, tesko da to nesto dokazuje, naprotiv. a ono sto je ozbiljno su Trumpove price o NATOu i Rusiji.

 

11 hours ago, bohumilo said:

Putin nije lud, tačno zna zašto navija za Bajdena, i to eksplicitno i govori.

Verujem da u NATO bas slusaju Putina i njegove primedbe, on dodje kao etalon za istinu. a to sto kazes da nije lud, ja se ne bih u to bas kladio.

Link to comment
Share on other sites

Pocela je Velika NATO vezba na istocnom krilu, ukupno 90k vojnika je angazovano, Swe i Fin takodje ucestvuju, sa starom NATO clanicom - Norveskom

 

bbc

 

One of Sweden's most senior military commanders has no doubts that Moscow's ambitions go further than Ukraine.

Lieutenant General Carl-Johan Edstrom says it's a question of time - "I'm sure Russia is a threat, yes, and we need to be stronger in the coming five to 10 years".

 

Nato, he says, must use that window to strengthen its armed forces.

 

Several other European military chiefs and senior politicians have also warned that Russia could attack a Nato ally within the next decade.

 

Vice-Admiral Doug Perry, one of the senior US military chiefs overseeing the exercise, says it's clear to him "the European continent's already at war".

 

For now, that's confined to Ukraine. But he says Nato needs to "evaluate Russian behaviour and Russian capability. Add them up and we must be prepared".

 

He believes Finland and Sweden's recent membership of Nato is a reflection of that threat.

 

Nordic nations, like the Baltic States, appear to have a more acute sense of the danger. It's what comes with living closer to Russia.

 

They're the ones ramping up defence spending faster than others. They're also the states which often understand the costs of war - having lived through the bitter experience of invasion in the past.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...