Jump to content

Oporezivanje freelancera


Akiro

Recommended Posts

Citam danas neke komentare i kazu da za one koji su zaposleni ne zaracunava im se zdravstveno osiguranje jer svakako ga vec placaju. Takodje, izgleda da vazi i ona maksimalna osnovica. 

 

Moze li neko da potvrdi?! 


Ako je tako onda cu mozda neke prilive da prebacim na sebe kao fizicko lice. Moram da preracunam 🙂  

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa to je nepostovanje zakona. Ne bi ti to..

Opet lupas gluposti i meni odgovaras a nisam te pomenuo. Ako nemas odgovor na pitanje i ne doprinosis temi ni na koji nacin svojim komentarom, odjebi od mene. 

 

To nije nepostovanje zakona, vec sve u skladu sa zakonom i uredbama. 

 

55 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nece im niko nista placati, sutra imam priliv 😎 moramo ih obarati na izborima..dotle u sumu 🕶

To smo shvatili vec 100x... dobice "qrac"... ustvari "ajde porez"... ma "nece im niko nista placati"! 😄 Sutra kad stigne poziv bice "a, izvinite... na koliko rata mogu ovo da platim?". 

 

 

 

22 minutes ago, stray_cat said:

Možda bi bilo najbolje da admini naprave posebnu temu Eksl vs Sauron.

Najboje bi bilo da admini naprave Sauronov brlog i da se tamo sam valja. 

Link to comment
Share on other sites

Država i treba da dobije qratz jer je tačno to ono što svojim građanima daje. Razumem da partijski zaposlena banda u legalizaciji ne prima stranke zbog Corone, to je O.K., ali oni dok se ne proglasi kraj Corone ne rešavaju ni slučajeve niti rade na njima a sede u kancelariji i češkaju onu stvar. Treba da pošalju rešenje već davno kompletirane i gotove stvari i dok je Corona ništa od toga. Nakon preko godinu dana: javite se za mesec-dva kad (možda) opet počnemo da radimo. I to prima urednu platu i sve doprinose na račun građana? A onda te odere partijski postavljen notar umesto da kao ranije platiš neku smešnu taksu za overu, i za krunu svega platiš 500 Eura ispod žita da ti uknjižbu ne razvlače namerno preko godinu dana nego da je urade za mesec dana. Nikada nam administracija nije valjala, ali pod ovima je dostigla novi vrhunac niskosti. Jure freelancere a ne rade posao na kome mogu da uzmu ozbiljne pare, koje, gle čuda, ljudi čak žele da daju (dobro, ne onih 500 Eura, za koje ucenjuju).

 

Treba država da pukne kao zrela tikva i da gomila tih nesposobnih morona završi na ulici, odnosno tržištu rada pa neka se dokazuju kod privatnika (ako neko takve uopšte hoće da primi, da u životu uopšte nešto vrede, ne bi ni radili za državu). Nikada neću shvatiti kako neko ovo smeće od države može iole ozbiljno da shvati pa još donekle i poštuje a kamoli da pominje neku pravnu stranu u korist ovakvog brloga od države.

Edited by Akiro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moze bivsi kolega gore. On ne konta da ima ljudi koji jos uvek mogu reci ne i dati onu stvar rezimu. Malo nas je ostalo, ali nas ima.

 

On jos nije svestan dokle ljudi mogu da idu za pravdu. Voli covek pravo, dok mu drzava gori u bezskonju i nepravdi. Dok teletabisi vode u propast..On ce dati veliku podrsku, ali na forumu, jer bas zbog tog poslica nema hrabrosti bilo gde drugo da kaze. Takvih znam mnogo...

 

Dok nam je ovakvih vojnika u opoziciji, psihopata moze da uziva. Gradjanska neposlusnost je najbolji vid borbe...al sto bi oni to..imaju finu platicu...a onda kad to uradi ko je  iznad njih...onda ..saplicu 😁 

 

Da sam hteo da imam bilo sta sa fekalijama ovog drustva, mogao sam sad biti hadzija...vrv mogu nahebati, ali dinar nece dobiti 😊

 

Shvati da neko radi ono sto misli i kaze..❤❤❤

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Moze bivsi kolega gore. On ne konta da ima ljudi koji jos uvek mogu reci ne i dati onu stvar rezimu. Malo nas je ostalo, ali nas ima.

 

On jos nije svestan dokle ljudi mogu da idu za pravdu. Voli covek pravo, dok mu drzava gori u bezskonju i nepravdi. Dok teletabisi vode u propast..On ce dati veliku podrsku, ali na forumu, jer bas zbog tog poslica nema hrabrosti bilo gde drugo da kaze. Takvih znam mnogo...

 

Dok nam je ovakvih vojnika u opoziciji, psihopata moze da uziva. Gradjanska neposlusnost je najbolji vid borbe...al sto bi oni to..imaju finu platicu...a onda kad to uradi ko je  iznad njih...onda ..saplicu 😁 

 

Da sam hteo da imam bilo sta sa fekalijama ovog drustva, mogao sam sad biti hadzija...vrv mogu nahebati, ali dinar nece dobiti 😊

 

Shvati da neko radi ono sto misli i kaze..❤❤❤

 

Napisi nesto korisno na ovoj temi umesto sto se bavis sa mnom.

 

Mozes da mi pljunes pod prozor 😉❤️👋 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Kooineeperk said:

Citam danas neke komentare i kazu da za one koji su zaposleni ne zaracunava im se zdravstveno osiguranje jer svakako ga vec placaju. Takodje, izgleda da vazi i ona maksimalna osnovica. 

 

Moze li neko da potvrdi?! 


Da, ako je fizičko lice već u radnom odnosu (i) za njega su već plaćeni doprinosi pa se onda svi dodatni prihodi samo još oporezuju 20%. 
Mislim to i jeste logično i dobro uredjeno. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ridji said:


Da, ako je fizičko lice već u radnom odnosu (i) za njega su već plaćeni doprinosi pa se onda svi dodatni prihodi samo još oporezuju 20%. 
Mislim to i jeste logično i dobro uredjeno. 

To vazi za zdravstveno da se ne duplira, a penziono mislim da ipak ide jer to su prihodi koje ostvarujes. Porez svakako ide.

 

Mene interesuje da li smo sigurni da ovi nesposobnjakovici u PU ce to tako gledati? Tako bi trebalo ali da li i hoce, nisam siguran 😄 

 

I da li ima te gornje granice za obracun doprinosa, to je pitanje. Kao sto je ima kad neko radi u DOO. Kazu da ima, ali opet, pitanje je da li ce PU to tako gledati.

 

 

 

Vidi onda sta moze biti slucaj, mozes da se zaposlis u nekom DOO za minimalac, zdravstveno imas na taj nacin. 

Kao fizicko lice freelance-ujes i gro prihoda ti zapravo tako dolazi. Ne moras na to da platis zdravstveno koje vec imas, platis samo porez i PIO (koji ima gornji limit, maksimalnu osnovicu za obracun, koja je oko nekih 3000EUR).

 

I onda ko bruka zaradjuje, recimo 20k EUR kvartalno, to mu se podeli na 3 meseca. Racunica izgleda priblizno ovako:

2.350.000din priliva - 50% normirani troskovi, -3x32.000din neoporezivi deo = 1.079.000din 

 

  • Porez 20% na to je 215.800din
  • Zdravstveno 0din (jer ga ima preko DOO i minimalca - jedino ako se ne gleda gde ima veca primanja pa da se preracunavaju doprinosi)
  • PIO (25.5% ali na maksimalnu osnovicu, recimo da je to 360.000din mesecno) sto je 91.800din mesecno, odnosno 275.400din za taj kvartal.

 

Dakle ukupni trosak je 215.800din + 275.400din + trosak 3 minimalca u DOO. Hajde da zaokruzimo sve na 550.000din. 

Dakle trosak je 23.4% ukupnog priliva. 

 

A zamisli da nije kvartalno nego da se gleda mesecno, i sve prilive tempiras da padnu u jedan mesec, onda PIO ne platis 275.400din nego 91.800din. Bude jos bolje. Negde oko 15% su troskovi. 

 

Ako jos vise zaradjujes onda ti procenti jos padaju. 

 

Kako god, meni ovo ne znaci za sada, sa mojim prilivima i tax benefitima na DOO, mnogo mi je jednostavnije i finansijski isplativije da radim kao sto radim. 

 

Inace, ovo nije nista nelegalno, ovo se zove Tax Avoidance (to je zapravo optimizacija troskova). Nije Tax Evasion (izbegavanje poreza) sto je nelegalno. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Novo Vreme:

 

E0smgx4XMAI1q_5?format=jpg&name=medium

Ko je uopste Aleksandar Antic sem sto ima dva bloga na Vremenu 😂 kakvi glasovi na izboru, kakva stetnost za privredu 😂😊😂😊

 

Jbte ova drzava je puna debila kao sto je ovaj pravnik koji veze sa zivotom nema o cemu pise.

 

Lik je smesan kso bioskop 😂😂😂🤡🤡🤡

 

Bukvalno neverovatno sta pise. Pa drzava od 2003 do 2021 nije funkcionisala za ovu naplatu. Jezivo koji amaterizam, kad ode i to malo pametnih..jbno..

 

NMX brte smanji citanje ovih amatera...mi cemo biti tj vec sad jesmo pokretac i ove zemlje...niko nije dao drzavi besplatne miljiarde koje su se na razne stvari vec oporezivale...cist novac je usao u zemlju. Ovaj zakon to nece uspeti da zastiti...

A onaj prvi bi doveo do totalnog kolapsa...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ko je uopste Aleksandar Antic sem sto ima dva bloga na Vremenu 😂 kakvi glasovi na izboru, kakva stetnost za privredu 😂😊😂😊

 

Jbte ova drzava je puna debila kao sto je ovaj pravnik koji veze sa zivotom nema o cemu pise.

 

Lik je smesan kso bioskop 😂😂😂🤡🤡🤡

 

Bukvalno neverovatno sta pise. Pa drzava od 2003 do 2021 nije funkcionisala za ovu naplatu. Jezivo koji amaterizam, kad ode i to malo pametnih..jbno..

 

NMX brte smanji citanje ovih amatera...mi cemo biti tj vec sad jesmo pokretac i ove zemlje...niko nije dao drzavi besplatne miljiarde koje su se na razne stvari vec oporezivale...cist novac je usao u zemlju. Ovaj zakon to nece uspeti da zastiti...

A onaj prvi bi doveo do totalnog kolapsa...

 

Joj brate, kakvo vi mišljenje imate o sebi jbt... :ajme:

 

Imaš li info koliko prihodi učestvuju u gdpu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nicklord said:

Daj link, mene to zanima 😄 Našao sam za USA lako i smešno je

 

Pa i mene zanima. Nemam info. A pošto se ljudi frljaju sa milijardama i pošto su pokretač privrede 🤡🤡🤡🤡 pa me zanima baš imaju li predstavu i činjenice iza takve tvrdnje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

Novo Vreme:

 

E0smgx4XMAI1q_5?format=jpg&name=medium

 

Jebem ti sunce, uvek se iznenadim koliko ima kriptokomunista u ovoj zemlji. Najvise mrzim kad neko krene da se proserava o stvarima o kojima nema pojma. Hajmo opet.

 

Pocetak kao iz post-apokalipticnog filma koji se desava 2865. godine u razrusenoj Srbiji punoj deponija, zatrovanih reka, gde ne moze da se dise... uh, cekaj, to je Srbija 2021. godine. Nista. A mozda ipak vise podseca na proglase ludista koji su krenuli da lome masine jer je stvaranjem istih "otvorena Pandorina kutija u kojoj obitavaju posasti cije posledice su takoreci nesagledive i bez izuzetka lose". Antonic se verovatno mnogo pametno osecao dok je pisao ovo, iako je to, opet verovatno, najveca glupost koju je ikad napisao.

 

Gospodin Antonic je, ako me secanje dobro sluzi, bio isto ovako vokalan kada je drzava "htela da uredi" advokaturu i onemoguci ih da kao pausalci placaju mnogo manji procenat poreza nego sto ce frilenseri pristati da placaju, ali mu tada to nije prouzrokovalo poriv da pise o Pandorinim kutijama koje se otvaraju, i kako advokati svojim izvrdavanjem zakona i koriscenjem povlastica koje ne bi trebalo da imaju ostecuju male privrednike ove zemlje, nego je pisao o pravu i pravdi. Vrlo zanimljivo, s tim sto naravno u tom slucaju nema ni govora o pravu i pravdi nego o "protestu omanje grupe gradjana, koji po ko zna koji put dokazuje da je zakon tu da se postuje samo ako vas nema dovoljno za jedan popodnevni protest".

 

E sad, posto smo podsetili licemera na to i prakticno obesmislili sve sto je dalje zeleo da kaze jer je za ovu temu relevantan koliko i Mica s pijace za raspravu o paralelnom univerzumu, i ne moramo unistavati stavku po stavku ovog supljeg pamfleta, ali bas trenutno nesto imam vremena i raspolozen sam da to uradim.

 

"Ozakonjenje fleksibilnih oblika rada putem interneta sa jako malim nametima predstavlja direktan udar na domace privrednike, jer oni gube svaku mogucnost da pariraju stranim poslodavcima". Kakva epska glupost. Ponavlja se stalno na ovom topiku, nece postati istina ako se kao laz ponovi 100 puta.

 

Znam da je jako tesko kriptokomunistima da shvate ovo, ali da probamo jos jednom - rad na globalnom trzistu apsolutno ne pogadja nikoga, osim sto moze da pokaze (ne)sposobnost aktera u trzisnoj utakmici. Sto gospodina Antonica najvise i boli izgleda. Dakle, Pera, Mika, Zika i Laza koji rade marketing, 2D modeliranje, programiranje, tech support i slicne poslove ne uticu nikako na nase jadne i potlacene male privrednike, osim u delu gde ako oni zele da angazuju te ljude za stalno, moraju i da ih plate.

 

I znam da to nikako ne ide u glavu kriptokomunistima, koji su naucili da pausalno sa vrha drzave odredjuju koliko sta vredi, ali TAKO TREBA DA BUDE. Drugar mi je roboticar, bio prosle nedelje na intervjuu u Pancevu, nudili mu 80 hiljada platu neto. Morao bi da se preseli tamo, placa stan itede itece i covek lepo kaze, znate sta, ja bez nekih 140 hiljada i to je neka najniza suma na koju bih pristao, stvarno nemam racunicu. Ovi u fazonu uuu to nam je mnogo preko budzeta, mogli bi da vam ponudimo 90 hiljada. On se zahvalio i otisao, ode sad u Nemacku za duplo vecu svotu od ove koju je njima trazio. Znaci, kao i taj moj drugar, svako ce ovde, ako bas hoce da radi sa nasima, da spusti malo cenu. Ali sigurno nece da dozvoljava da ga motaju nasi jadni privrednici kako oni hoce, jer znaju koliko vrede. I to sto ljudi sve vise znaju koliko vrede je jebada u ovim kriptokomunistickim krugovima, ali sta da im radim, neka pate i neka propadnu.

 

Tako treba da bude, a tako ce i biti, bez obzira na frilensere i na zakone ove zemlje, jer trziste ne prasta.

 

Dalje, "tolike subvencije nisu imale ni najprivilegovanije kompanije...." je l' su ovi svi ispod istog kamena izmileli? Ponavljaju ovu glupost kao njihovi ideoloski ocevi memorandum SANU pre 30 godina. Prvo, da su ljudi normalni, frilenseri bi se i subvencionisali u ovakvoj privredi gde ti samo od presipanja iz supljeg u prazno i pumpanjem potrosnje dobijas statisticki pozitivne rezultate, drzis dinar stabilnim i odrzavas privid neke ekonomske aktivnosti. Znaci gospodo, za tako nesto ne postoji bolja stvar nego da zaista stimulisete i subvencionisete frilensere, jer ce oni kroz potrosnju i PDV vratiti mnogo vise nego sto ce dati kroz poreze. Ali da bi se to shvatilo ne mozes da budes ogranicen kao sto su kriptokomunjare ogranicene.

 

"Takvo postupanje moze samo da motivise domace poslodavce da deo svog poslovanja izmeste u inostranstvo i da angazuju fizicka lica kao frilensere kako bi smanjili operativne troskove poslovanja, pri cemu bi zaposleni ostali bez svojih prava" - kojih prava? Zdravstvenog koje ti kurcu ne vredi, penzije koju neces doziveti kako ti poslodavci postuju prava i toplog obroka, mesnog nareska iz konzerve? Kme, kme. Inace, voleo bih da se to desi, ali i gospodin Antonic zna da se to nece desiti jer bi to podrazumevalo da ti jadni mali privrednici inace postupaju trzisno i placaju svoje radnike koliko vrede, jer im neki tamo strani frilenser sigurno nece da mu daje popust kao nasi mucenici, nego ce da ga odere kao sto i treba da ga odere. Znaci, jos jedna epska glupost, ne bi se desilo na sveti nikad.

 

"Druga znacajna posledica moze biti zahtev nekakvog udruzenja poslodavaca da se smanje nameti na zarade..." - i sto bi to bilo lose gospodine Antonicu? A, da, kosi se sa vasim marksistickim, zaostalim i potpuno pogresnim pogledom na privredu. Izvinite.

 

"Gig ekonomija predstavlja virus koji je iz americkog liberalnog sistema zarazio mnoge evropske sisteme i ta infekcija preti da onesposobi nesto za sta su se vekovi humanizma u Evropi izborili" - BAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAHAHAHAHAHAH

 

Kako ih namirisem od prvog slova. Jebote. Procitajte samo ovu recenicu. Je l' lici malo na Slobine govore kad je pricao okupljenoj krezuboj masi kako nece nama Amerikanac upravljati i pricati nam kako cemo da zivimo, drzimo se mi naseg socijalizma koji ce na kraju pobediti?

 

Vise mi nije ni iznenadjujuce ni tuzno kada procitam ovakve stvari od lika koji je morao da stavi titulu "diplomirani pravnik" kako bi tim argumentum ad autoritatem pokrio ovu hrpu GLUPOSTI koju je napisao. Nisi uspeo Antonicu, jbg.

 

"Mi smo siromasno drustvo i samo nam solidarnost moze pomoci da to siromastvo sto manje osetimo". Vidi Aleksandre, u pravu si. Ali kao sto ti odbijas da budes solidaran sa mnom, i ja vise necu da budem solidaran sa tobom. Jer ti, Aleksandre, ma koliko bio protiv SNSa, si lik u ogledalu prosecnog biraca SNSa, koji parazitiras u ovom drustvu, koji se nikada nisi izmerio sa nekim van ove autarhicne privrede, jer tvoja diploma kurcu ne vredi cim predjes granicu, pa te ljudi koji prelaze granice plase kao sto su ludiste plasile masine.


Sa takvima kao ti, Aleksandre, ja i mnogi drugi su solidarni citav zivot. Zivimo pod vasom cizmom, trpeci vase komplekse vise vrednosti dok odisete mediokritetstvom. Trpimo vase ingeniozne traktate samo kad vas neko probudi iz zimskog sna i osetite se ugrozenim.

 

Neces mi ti, Aleksandre, pisati o solidarnosti. Niko ti nece dirati tvoj slepacki stap, ne brini. Jer si sam odabrao da budes slepac.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Srbija je peta u Evropi po zaradi od frilensinga.

 

Pravnici treba da cute jer nema pravde i prava u zemlji. Ekonomisti jos manje...

Deseti u svetu..

 

Zato što ste slušali baba vange i međusobno se lagali u nekom balonu, sad vam je tako. Pravnike i poreske ssavetnike sledeću put da pitate a ne da se kurčite može država da me uvati za kurac ja sam frilenser ja unosim pare u državu pa kad PU pokuca na vrata jao kuku mene :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Sa takvima kao ti, Aleksandre, ja i mnogi drugi su solidarni citav zivot. Zivimo pod vasom cizmom, trpeci vase komplekse vise vrednosti dok odisete mediokritetstvom. Trpimo vase ingeniozne traktate samo kad vas neko probudi iz zimskog sna i osetite se ugrozenim.

 

Neces mi ti, Aleksandre, pisati o solidarnosti. Niko ti nece dirati tvoj slepacki stap, ne brini. Jer si sam odabrao da budes slepac.

 

Ne mogu sa tobom kroz tvoje traktate napisane sa neke pozicije koju si sam sebi umislio, pa ću se koncentrisati samo na ovo....komplekse vise vrednosti :roflmao: Jbg Mek, moraš da razumeš da ima ljudi (iznenadio bi se koliko) kojoi negde tamo (u Srbiji, da ne bude zabune) zarađuju po firmama pare koje 95% frilensera ne ume da napiše na papir i malo im je pun kurac kada im dođe lik koji kineza uči miš maus kuća haus da mu kaže reč o porezima. Ili još gore, taj miš maus prima sitne pare nego neko ko uzima ok keš od 3 i više soma a dinar ne plati. 

 

Jbg, pozivali su se frilenseri na solidarnost, pisao sam o tome, koliko je smešno upravo njihovo pozivanje na solidarnost koju ONI SAMI kurcu nisu zarezivali sve ove godine. Tako da ono, tekst možda jeste malo previše levičarski za moj ukus ali ne menja činjenicu da se ovde radi o gomili ljudi koji su solidarsnost sa ostatkom populacije zamislisli samo kao jednosmernu ulicu. 

Link to comment
Share on other sites

Pravnike kao Aleksandra 🤡🤡🤡

 

Pa mi smo u top 10 na svetu https://www.cnbc.com/2019/08/07/the-10-countries-with-the-fastest-growing-earnings-for-freelancers.html

 

Po korupciji, pravu, pravdi i ekonomiji koji smo...

 

Ne trebaju nam, sami se borimo...najgore je da idem u Antaliju da zivim, pa malo dalje i tako u krug. 

 

Pravnici bi voleli da svi motaju kablove..neka njega nek pise za 100e i gusla o pravu u Srbiji. Lik veze nema sa tematikom 😎

6 minutes ago, NMX said:

 

Ne mogu sa tobom kroz tvoje traktate napisane sa neke pozicije koju si sam sebi umislio, pa ću se koncentrisati samo na ovo....komplekse vise vrednosti :roflmao: Jbg Mek, moraš da razumeš da ima ljudi (iznenadio bi se koliko) kojoi negde tamo (u Srbiji, da ne bude zabune) zarađuju po firmama pare koje 95% frilensera ne ume da napiše na papir i malo im je pun kurac kada im dođe lik koji kineza uči miš maus kuća haus da mu kaže reč o porezima. Ili još gore, taj miš maus prima sitne pare nego neko ko uzima ok keš od 3 i više soma a dinar ne plati. 

 

Jbg, pozivali su se frilenseri na solidarnost, pisao sam o tome, koliko je smešno upravo njihovo pozivanje na solidarnost koju ONI SAMI kurcu nisu zarezivali sve ove godine. Tako da ono, tekst možda jeste malo previše levičarski za moj ukus ali ne menja činjenicu da se ovde radi o gomili ljudi koji su solidarsnost sa ostatkom populacije zamislisli samo kao jednosmernu ulicu. 

Taj ostatak zemlje koji za 3k dinara ide da pase 3h da bi primio vakcinu u koju ne veruje.

 

Mi cemo to sve prolongirati do izbora, a onda ide akcija 😎

 

Pa ce ovaj indijanac tek da kuka i pita zasto je ovaj krimos jos na vlasti.

 

Ne znam nijednog glupog, kriminogenog, naprednuaka koji radi frilens. Ovaj sto se proziva na pravo bi se prodao kao i pogacica...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Pravnike kao Aleksandra 🤡🤡🤡

 

Pa mi smo u top 10 na svetu https://www.cnbc.com/2019/08/07/the-10-countries-with-the-fastest-growing-earnings-for-freelancers.html

 

Po korupciji, pravu, pravdi i ekonomiji koji smo...

 

Ne trebaju nam, sami se borimo...najgore je da idem u Antaliju da zivim, pa malo dalje i tako u krug. 

 

Pravnici bi voleli da svi motaju kablove..neka njega nek pise za 100e i gusla o pravu u Srbiji. Lik veze nema sa tematikom 😎

 

Ja te opet pitm, pošto si lupio da jeste tj. da ćete biti pokretač ove zemlje pa me zanima koliko je to u procentima, parama kako god u odnosu na gdp?

 

Evo gde sam ako je to više od 2-3%. Što je prema preseku GDPa za 2019. u rangu Administrativnih i ostalih uslužnih delatnosti :lol_2: 

 

 

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mi cemo to sve prolongirati do izbora, a onda ide akcija 😎

 

Pa ce ovaj indijanac tek da kuka i pita zasto je ovaj krimos jos na vlasti.

 

Ne znam nijednog glupog, kriminogenog, naprednuaka koji radi frilens. Ovaj sto se proziva na pravo bi se prodao kao i pogacica...

 

Znam ja brate. Aleksandar Vučić ti je frilenser. Radi, otima od države i građana i dinara poreza ne plaća.

Link to comment
Share on other sites

Ovde se ne radi o parama. Ali ako hoces da pises o parama, i korporativnom drustvu, samo na primer, proslog meseca sam ucestvovao na konferenciji sa jos tri govornika, koji su u tom korporativnom svetu sam vrh. Menadzer jako visoko pozicioniran u Delta Holdingu, HR Boscha, Ana Divac i yours truly. Prosli put kad si krenuo ovako nisam hteo to da pisem, ali da, ja, muceni frilenser sam bio na dogadjaju kao jedan od cetiri govornika ovog profila.

 

I pazi dalje - od strane ucesnika na kraju sam bio ocenjen kao najbolji govornik. Ja, koji ne znam da napisem na papir koliko ti ljudi zaradjuju para.

 

To sto oni zaradjuju toliko para ne znaci da cemo im dati blanko autoritet da seru o cemu hoce, kao doticni kolumnista Danasa kojeg si okacio ovde.

 

Glupost je glupost. I da se ne slazes sa mnom, sto je tvoje puno pravo, kad okacis ovakve pamflete koji pricaju jedno te isto unedogled, i ja cu da napisem ovakve traktate koji ce biti sa pozicije koju sam sam sebi umislio.

 

Bar ce biti tacni i moci ce ljudi nesto da nauce, za razliku od ovih budala koje si poceo da kacis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I milioniti put, izbacite iz glave da su frilenseri ikakva opozicija, motor promena, moderni robin hudovi ili šta ste već sebi utuvili u glavu. Niko za vas ne bi znao da država nije odlučila da vas oporezuje. Glas ne biste pustili. Reč ne biste rekli. Nego ćutali kao i do sada, čekajući da teret vaših poreskih obaveza neko drugi pokrije. Što je skroz ok i legitimno. I tu se ne zajebavam. Imate podršku da tražite šta god hoćete. Samo nemojte očekivati bilo kakvu empatiju za to niti podršku.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...