Jump to content

Kosarkaske aktuelnosti


kalistenika u rutini

Recommended Posts

Ko ne prati NBA temu ili bar trenutne aktuelnosti, evo datuma koji su danas odredjeni:

 

Target NBA schedule from '19-'20 to '20-'21 season

∙ Training camp - July 9-11
∙ '19-'20 season - July 31-Oct. 12
∙ Draft lottery - Aug. 25
∙ NBA Draft - Oct. 15
∙ Free agency - Oct. 18
∙ '20-'21 training camp - Nov. 10

∙ '20-'21 season start - Dec. 1

 

Sve ovo je jako bitno za narednu sezonu u Evropi, gde se planiraju uobicajeni datumi pocetka sezone. Boldovani datumi su narocito bitni.

 

Sta mislite, kako ce se ovo odraziti na kvalitet igraca koji ce doci u Evropu naredne sezone? Svi znamo koliko Amerima znaci prilika da se bore za ulogu u NBA ekipi i ne bih rekao da ce vecina odustati od nje cak i po cenu par meseci ugovora preko bare. Mislim da nas ocekuje osetno slabija prva polusezona za pocetak.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Marvin said:

Veliko pitanje je i kako ce se sezona 20-21 odraziti na olimpijski turnir (ako ga na kraju i bude)

Mislim da neće bitno, sezona počinje sa mesec dana zakašnjenja, većina igrača će biti slobodna već sredinom maja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
11 minutes ago, Mile1 said:

Zizic u Realu

Mislim da nije dobio adekvatnu ulogu u NBA, ali mi ovo sa njegove strane nema mnogo logike, ako si odličnu EL karijeru žrtvovao zbog NBA, onda ostani tamo. Videćemo dosta nekih takvih igrača koji su na margini, da potpisuju neke možda čudne ugovore, prevashodno zbog trenutne situacije.

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2020 at 4:43 PM, Green23 said:

Mislim da nije dobio adekvatnu ulogu u NBA, ali mi ovo sa njegove strane nema mnogo logike, ako si odličnu EL karijeru žrtvovao zbog NBA, onda ostani tamo. Videćemo dosta nekih takvih igrača koji su na margini, da potpisuju neke možda čudne ugovore, prevashodno zbog trenutne situacije.

 

Pa vec 3 godine smrdi tamo, koliko da ceka?

Ako se dokaze u EL (a mislim da hoce) setice ga se neko i u NBA mozda

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

 

Pa vec 3 godine smrdi tamo, koliko da ceka?

Ako se dokaze u EL (a mislim da hoce) setice ga se neko i u NBA mozda

 

Prve sezone se i nije očekivalo da će imati neku minutažu, prošle sezone je imao 18 minuta po meču, nije loše. Ove sezone su ga povrede uništile, inače bi imao isto. Verovatno je presudila i želja da se negde bori za trofeje, jer ne verujem da će biti prvi centar pored Tavaresa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je da postoji velika mogucnost da ce imati vecu platu kao glavni u Feneru nego bilo gde kao pomocni u NBA, ali mi ovo uopste ne ide uz njegove ambicije i status koji je imao tamo. 

Jedino ako je procenio da ga je otkaz u Finiksu previse udaljio od sanse da ponovo postane glavni trener u NBA.

Link to comment
Share on other sites

Tomic napustio Barsu. Igrao 11 godina za Real i Barsu i osvojio jedno prvenstvo. 

 

Mada je posteno reci da je bio u Realu dok je Barsa bila jaca, a presao u Barsu tacno pred sezonu kad se Real vratio u sam vrh, 2012. godine. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Del Piero said:

Tomic napustio Barsu. Igrao 11 godina za Real i Barsu i osvojio jedno prvenstvo. 

 

Mada je posteno reci da je bio u Realu dok je Barsa bila jaca, a presao u Barsu tacno pred sezonu kad se Real vratio u sam vrh, 2012. godine. 

 

Zato je i pojačao Real, što otisao u Barsu 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...