Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

1 minute ago, nonick said:

Pa nije isto. Biden nije se ni osvrnuo na ludjenje Trumpa, vec naprotiv, kaze progresivcima da moraju pod ladan tus. Dok Trump sam bira ko je pobedio, na bilo kojem nivou I preti sudijama. 

Nisam poredio Trumpa i Bidena, vec dve stranke. Biden je politicar, a Trump je master media. Zna Trump da je izgubio i sad samo dize publiku za svoj novi show. Problem je sto majmuni republikanci igraju tu igru i cini se ne shvataju da pale i ruse US. Videcemo sta ce se desiti. Biden je ovde u pravu da se ne prica o DT, posto svaki pomen njegovog imena podize prasinu. Cini mi se da ce DT-a pustiti i kade izgubi imunitet, da bi se smirila explozija u zemlji. 

Trump tacno bira svoju publiku i hrani je onim sto ona zeli da cuje. To je bar jasno i od ranije, a posebno u proteklih 4 godine. Cinjenica je da ima veliki broj fanaticnih pristalica. Ti ce sve da urade za svog vodju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno zasto se Trump i dalje buni.

Tj. - ne bi mi bilo jasno da je rec o normalnom coveku. Ovako, jasno je: radi se o narcisoidnom egomanijaku koji ne priznaje realnost nego sopstvene projekcije.

 

Quote

- American voters, by a margin of more than 7 million votes, say to Trump: We want Biden.
- American states to Trump, as defined by the Electoral College, say the same: We want Biden. Not only that, it was a larger margin of voters in those states than Trump won in 2016 — which Trump called a landslide.
- State courts to Trump: You have proven no significant election fraud. You lost. Biden won fairly.
- Federal courts to Trump, from district courts to courts of appeals to the Supreme Court: You lost. Biden won fairly.
- State government leaders, including governors and election officials in red states, to Trump: Biden won. You lost. The election was fair.
- Leaders from democratic nations around the world: Biden won. Trump lost.
- Even Attorney General William Barr, who publicly stated there was no evidence of significant fraud in the 2020 election, to Trump: I’m out! I resign.

izvor, citav clanak: https://thehill.com/opinion/white-house/530507-mcconnells-knockout-blow-against-trump

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, zoran59 said:

Nije mi jasno zasto se Trump i dalje buni.

Tj. - ne bi mi bilo jasno da je rec o normalnom coveku. Ovako, jasno je: radi se o narcisoidnom egomanijaku koji ne priznaje realnost nego sopstvene projekcije.....


I ja se pitam odakle mu ta volja, 

Ali mozda ima ta prica u pozadini 

o izborima za dva senatorska mesta u Dzordziji u januaru. 
Kampanja, taj rad. 
Mozda frka da ne izgube senat. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

Nije mi jasno zasto se Trump i dalje buni.

Tj. - ne bi mi bilo jasno da je rec o normalnom coveku. Ovako, jasno je: radi se o narcisoidnom egomanijaku koji ne priznaje realnost nego sopstvene projekcije.

 

izvor, citav clanak: https://thehill.com/opinion/white-house/530507-mcconnells-knockout-blow-against-trump

 

Meni je interesantno nesto drugo.

 

Svi govore da se radi o situaciji u kojoj on ne moze da prizna poraz jer je u svojoj glavi on najbolji na svetu i ne zanima ga tudje misljenje.

 

Ti kazes da se ne radi o normalnom coveku, odnosno prosto receno, da je on lud. Mozda i jeste tako, ali cak i da jeste lud, morao bi da bude uzasno glup da i dalje veruje u to sto tvrdi. On je znao kako se broje glasovi, dobio je Floridu na slican nacin na koji je izgubio u Rust Beltu, znao je sta moze da se desi na izborima. Jedina varijanta je da ima neke podatke i dokaze zbog kojih je ubedjen da je "won this election, by a lot!", ali onda, hajde da zamislimo na sta bi licio covek koji silno zeli da ostane predsednik, ima dokaze da su ga neki sprecili u tome, a nema nikakvih mogucnosti osim da gleda kako ga svi posmatraju kao ludaka ili sarlatana. Takav covek sigurno ne bi pisao propagandne tvitove kao da komentarise neku nebitnu stvar.

 

Jedini zakljucak je da on zna da je izgubio, ali mu golica ego cinjenica da su milioni ubedjeni u ono sto prica i ne moze da se zaustavi u tome. Pritom, on stvarno nije ubedljivo izgubio - ogromna razlika je napravljena zahvaljujuci milionima glasova iz CA, NY koji uopste nisu ni bitni u njihovom sistemu. Izgubio je zbog nesto vise od 40 000 glasova razlike iz Arizone, Georgie i Wisconsina. To je manje razlika nego 2016. godine.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Izgubio je zbog nesto vise od 40 000 glasova razlike iz Arizone, Georgie i Wisconsina. To je manje razlika nego 2016. godine.

 

 

 

Isto tako je i dobio 2016. 

 

Zna on da je izgubio, ali nece tek tako ispustiti trenutnu popularnost i omoguciti da Bajden lako obavlja poslove. Kako da budes bolji od boljeg? Pa lako, miniras ga na svakom koraku. Ovo je samo tenzija koju zeli da odrzi u naredne 4 godine najavljujuci kandidaturu kojom dobija ogromnu bazu da prave probleme Bajdenu koji sigurno duze nece izdrzati, a mozda ni toliko. Na taj nacin lako dolazi do jednostavne i lake propagande o nesposobnosti demokrata, pa onda republikanci zajasu jos jedan krug uzlazne ekonomije koju sve cesce dovode do ruba propasti, koju opet ostave demokratama. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

 

 

 

Jedini zakljucak je da on zna da je izgubio, ali mu golica ego cinjenica da su milioni ubedjeni u ono sto prica i ne moze da se zaustavi u tome. Pritom, on stvarno nije ubedljivo izgubio - ogromna razlika je napravljena zahvaljujuci milionima glasova iz CA, NY koji uopste nisu ni bitni u njihovom sistemu. Izgubio je zbog nesto vise od 40 000 glasova razlike iz Arizone, Georgie i Wisconsina. To je manje razlika nego 2016. godine.

 

 

 

Pa ko zna, mozda i ne zna. Mozda mu je mutna ta linija izmedju realnosti i fantazije. Sto je slicno onome sto ti pricas ali daje naglasak na njegov bolest. Isto tako ima dokaza da on moze da bude jako glup u vezi nekih stvari i pored toga sto je lud. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2020 at 5:30 PM, mrd said:

Nisam poredio Trumpa i Bidena, vec dve stranke. Biden je politicar, a Trump je master media. Zna Trump da je izgubio i sad samo dize publiku za svoj novi show. Problem je sto majmuni republikanci igraju tu igru i cini se ne shvataju da pale i ruse US. Videcemo sta ce se desiti. Biden je ovde u pravu da se ne prica o DT, posto svaki pomen njegovog imena podize prasinu. Cini mi se da ce DT-a pustiti i kade izgubi imunitet, da bi se smirila explozija u zemlji. 

Trump tacno bira svoju publiku i hrani je onim sto ona zeli da cuje. To je bar jasno i od ranije, a posebno u proteklih 4 godine. Cinjenica je da ima veliki broj fanaticnih pristalica. Ti ce sve da urade za svog vodju. 

Treba da se 2022. godine  kandiduje za srBskog preCenika. Biće borba prsa u prsa, mada žvalavi ima prednost.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pristevac said:

Nij eme bilo jedno izvesno vreme, pa ima da se dosta propuštenog za čitati. Da skratim sebe muke, pitam se gde se dadoše onolika Trumpetala? Pogotovu onih rođenih u Ameriku, a srce u Srbiju.😉

Ako se secas, ja sam zagovarao da ono sto rade DT-u nije pametno, mozda si me povezao u tu grupu trumpetala. Ne moze se sa sibicarem igrati sibicarenje, posto gubis u startu, nemas iskustva. To se desilo s'Pelosi i sa ostalim mudracima. 

Da vidimo kakav ce realty show iz ovoga izvuci. Sigurno ce ako ne ode u aps da zaradi pare. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mrd said:

Ako se secas, ja sam zagovarao da ono sto rade DT-u nije pametno, mozda si me povezao u tu grupu trumpetala. Ne moze se sa sibicarem igrati sibicarenje, posto gubis u startu, nemas iskustva. To se desilo s'Pelosi i sa ostalim mudracima. 

Da vidimo kakav ce realty show iz ovoga izvuci. Sigurno ce ako ne ode u aps da zaradi pare. 🙂

 

Nisam mislio na tebe. Bilo je puno napaljenijih na ovog nakvarcanog rasistu.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Veceras mogu da se prate veoma intresantni izbori u Virdziniji. Bira se guverner, lokalni funkcioneri i lokalna skupstina. Virdzinija je od sving drzave postala skroz plava. Bajden je dobio sa 10+ 2020 godine, oba senatora su iz demokratske partije, guverner u vec dva mandata, a i vecina kongresne delegacije su demokrate.

 

Ipak republikanci su sa veoma dobrim kandidatom Glenom Jangkinom blizu toga da vrate Virdziniju u igru. U izbore je usao kao autsajder, ali je odlicnom kampanjom  prvo uspeo da ujedini republikance (podrazle su ga sve struje, od Trampa do Romnija) a zatim da se i veoma priblizi demokratama, toliko da pobedjuje po mnogim anketama i predikcijama. Meni to ipak zvuci preterano, mada uz ogradu da nisam dovoljno pratio, ali bitno je da se za samo godinu dana razlika izmedju republikanaca i demokrata drasticno smanjila u jednoj prilicno plavoj drzavi. Sve ispod 5% razlike je veliki uspeh za Jangkina.

 

Kandidat demokrata je Terry McAuliffe, politicki veteran, bivsi guverner Virdzinije (on trazi drugi mandat, u Virdziniji su zabranjena dva uzastopna mandata, pa je morao da pauzira jedan mandat) i deo klana porodice Klinton.

 

Izlaznost je jako velika za miderms izbore i izgleda da ce ici preko tri miliona. Neki podaci pokazuju da je izlaznost veca u republikanskim delovima drzave, ali i u demokratskim je veca nego 2017 godine. Svakako bice zanimljivo.

 

 

Veceras su izbori i u Nju Dzersiju, ali tamo ne bi trebalo da bude preterano zanimljivo. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, A sad said:

Veceras mogu da se prate veoma intresantni izbori u Virdziniji. Bira se guverner, lokalni funkcioneri i lokalna skupstina. Virdzinija je od sving drzave postala skroz plava. Bajden je dobio sa 10+ 2020 godine, oba senatora su iz demokratske partije, guverner u vec dva mandata, a i vecina kongresne delegacije su demokrate.

 

Ipak republikanci su sa veoma dobrim kandidatom Glenom Jangkinom blizu toga da vrate Virdziniju u igru. U izbore je usao kao autsajder, ali je odlicnom kampanjom  prvo uspeo da ujedini republikance (podrazle su ga sve struje, od Trampa do Romnija) a zatim da se i veoma priblizi demokratama, toliko da pobedjuje po mnogim anketama i predikcijama. Meni to ipak zvuci preterano, mada uz ogradu da nisam dovoljno pratio, ali bitno je da se za samo godinu dana razlika izmedju republikanaca i demokrata drasticno smanjila u jednoj prilicno plavoj drzavi. Sve ispod 5% razlike je veliki uspeh za Jangkina.

 

Kandidat demokrata je Terry McAuliffe, politicki veteran, bivsi guverner Virdzinije (on trazi drugi mandat, u Virdziniji su zabranjena dva uzastopna mandata, pa je morao da pauzira jedan mandat) i deo klana porodice Klinton.

 

Izlaznost je jako velika za miderms izbore i izgleda da ce ici preko tri miliona. Neki podaci pokazuju da je izlaznost veca u republikanskim delovima drzave, ali i u demokratskim je veca nego 2017 godine. Svakako bice zanimljivo.

 

 

Veceras su izbori i u Nju Dzersiju, ali tamo ne bi trebalo da bude preterano zanimljivo. 

 

Sta predvidjas za Virginiju, ti imas vise znanja u detaljima iako mozda nisi bas pratio. Ja pogledala sad vesti I kazu Youngkin vodi za 2% sto je jos u granici greske jer imaju jos oko 4-6% da broje. Kazu da imaju ogromnu izlaznost na glasackim mestima. 

Interesuje me jer svi govore da je to test za mid-terms.

Neznam nesto mnogo o Virginiji. NJ si u pravu, tesko da moze biti interesatno.

 

Edit: autocorrect 😁

 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Sta predvidjas za Virginiju, ti imas vise znanja u detaljima iako mozda nisi bas pratio. Ja pogledala sad vesti I kazu Youngkin vodi za 2% sto je jos u granici greske jer imaju jos oko 4-6% da broje. Kazu da imaju ogromnu izlaznost na glasackim mestima. 

Interesuje me jer svi govore da je to test za mid-terms.

Neznam nesto mnogo o Virginiji. NJ si u pravu, tesko da moze biti interesatno.

 

Edit: autocorrect 😁

 

 

Dobio je Youngkin, sa 3%.  Ovo je bas cudo i dobar znak za republikance. Sjajno vodjena kampanja i potpuno mobilisana baza. Ogromna izlaznost u ruralnim podrucjima, koju demsi nisu mogli da nadoknade u gradovima. Tramp je izgubio sa 10+ prosle godine, a 2017 Gilespi je izgubio sa 9%, ovo je bas ogroman preokret i odlican test za midterms. 

 

Intresantno je i za skupstinu, demsi su imali vecinu od 10 mesta. Kako trenutno stoje stvari na kraju ce biti izjednaceno, ali ima jos par vrlo neizvesnih trka da se zavrse, u Virdzinija Bicu pre svega.

 

Ali u Nju Dzersiju je ipak veoma zanimljivo...

 

Edited by A sad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

 

Dobio je Youngkin, sa 3%.  Ovo je bas cudo i dobar znak za republikance. Sjajno vodjena kampanja i potpuno mobilisana baza. Ogromna izlaznost u ruralnim podrucjima, koju demsi nisu mogli da nadoknade u gradovima. Tramp je izgubio sa 10+ prosle godine, a 2017 Gilespi je izgubio sa 9%, ovo je bas ogroman preokret i odlican test za midterms. 

 

Intresantno je i za skupstinu, demsi su imali vecinu od 10 mesta. Kako trenutno stoje stvari na kraju ce biti izjednaceno, ali ima jos par vrlo neizvesnih trka da se zavrse, u Virdzinija Bicu pre svega.

 

Ali u Nju Dzersiju je ipak veoma zanimljivo...

 

Ne stizem da pratim, sad mi neko rekao da je Youngkin dobio ali to je vise onako rumors...

 

Ako je NJ interesatno, ne zvuci dobro za Dems, totalno

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Ne stizem da pratim, sad mi neko rekao da je Youngkin dobio ali to je vise onako rumors...

 

Ako je NJ interesatno, ne zvuci dobro za Dems, totalno

 

Nije rumors, dobio je.

 

NJ bas intresantno, dobice Marfi, ali je bas cupavo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...