Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Ogromna razlika. Nuklearna skladista se uglavnom ne nalaze u okruzenju od par stotina hiljada stanovnika, uz to imaju zastitu od bombardovanja. Naravno da nece da ih zamole, ali ako imaju nuklearno postrojenje zar to nije veca opasnost nego bombardovati ga?

 

Btw ako nisi znala to je vec radjeno recimo u Iraku kad je Izrael bombardovao nuklearno postrojenje - kad je bilo '81 ili '83.

Koliko je ljudi poginulo i sta je bila posledica? 

 

A sta je posledica kad bacis nuklearku?

 

Ne znas razliku ocigledno.

 

U svakom slucaju - Tramp nije planirao bilo kakvi nuklearni napad, dala sam ti izgovor da si pogresno razumela, uzmi ga.

Velika je razlika izmedju bombardovanja nuklearnog postrokenja u izgradnji i bombardovanja nuklearnog postrojenja koje je u pogonu: u drugom slucaju imas radijaciju koja se oslobadja i ugrozava ceo region - ne samo Iran. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Velika je razlika izmedju bombardovanja nuklearnog postrokenja u izgradnji i bombardovanja nuklearnog postrojenja koje je u pogonu: u drugom slucaju imas radijaciju koja se oslobadja i ugrozava ceo region - ne samo Iran. :default_coffee:

A mi znamo u kom je stadijumu?

Link to comment
Share on other sites

Slucajno nisu izbrojali par hiljada glasova:default_coffee: I to bas u drzavi gde je razlika minimalna:default_coffee:

 

Quote

 

More than 3,000 uncounted ballots turned up in Georgia as the state is conducting an audit of the 2020 presidential election.

As the hand-tallying continues, officials in Fayette County unearthed 2,755 ballots that had not been included in the original count.

 

 

https://www.foxnews.com/politics/georgia-election-audit-uncounted-ballots-two-counties

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vamos Laki said:

Da nije smesno bilo bi tuzno. Ili obrnuto?

Nema dana a da se ne otkrije neki 'fraud'.

Al dzaba, logistika je odradjena odlicno od strane laznih demokrata.

 

Ti naravno shvatas da se ovo dogodilo u drzavi i okruzima u kojima kontrolu imaju republikanci

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2020 at 2:16 AM, Cyrus Smith said:

Woke pokreti su uglavnom preuzeti od strane ekstremista. Antirasizam je potpuno redefinisan sa CRT, TRA aktivisti se bave izmišljanjem izraza tipa menstruators za žene, front hole za vaginu i vode agresivne kampanje protiv svakog ko čak i na najblaži i najljubazniji način izrazi neslaganje. Takođe napadaju i "stare" trans osobe koje su se outovale i obavile šta su smatrale da treba mnogo pre nego što je to postala moda. Napadaju istraživače koji se bave problemima osoba koje su se predomislile i čak i samu naznaku sa takve osobe postoje.

 

Protiv takvih aktivista se treba boriti, ne protiv samih trans osoba. Mislim da je to bio slučaj i u postu koji je inicirao ovu razmenu mišljenja.

 

thank-you.gif

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Za razliku od irackih postrojenja koja su bila u izgradnji - iranska su izgradjena i u pogonu.

Uuuu pa onda je ozbiljno trebao da ih bombarduje, ili ocemo da Iranci uzmu da se igraju nuklearkama....

Ali zato Izraelci nece imati takvih razmisljanja, skidose onog usred belog dana a nece nuklearku :classic_smile:

 

Slozices se da nije isto baciti nuklearku na drugu zemlju i bombardovati nuklearni pogon? Koji ne znamo u kojoj je fazi....jer nam iranci nece to reci, ali racunam CIA zna sta moze a sta ne moze.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

Uuuu pa onda je ozbiljno trebao da ih bombarduje, ili ocemo da Iranci uzmu da se igraju nuklearkama....

Ali zato Izraelci nece imati takvih razmisljanja, skidose onog usred belog dana a nece nuklearku :classic_smile:

 

Slozices se da nije isto baciti nuklearku na drugu zemlju i bombardovati nuklearni pogon? Koji ne znamo u kojoj je fazi....jer nam iranci nece to reci, ali racunam CIA zna sta moze a sta ne moze.

 

 

 

To je pandorina kutija. Npr bombardujes neko iransko postrojenja. Iran uzvrati po Izrealu istom merom, raketira njihova postrojenja. Posto je Izrael mali mozes zamisliti kakve bi posledice bile da neko nuklearno postrojenje Izraela odleti u vazduh.

 

Inace Bibi pricu o Iranu koji je na dve godine od bombe prica od ranih 1990tih dakle od tad je po njemu Iran na dve godine od bombe. Ne kazem da Iran nece biti u stanju da bombu napravi vec cisto da se shvati da je to Bibijeva prica za plasenje naroda tj skupljanje glasova pogotovo u zadnjih par izbornih ciklusa, nije bitno sto sam debelo u korupciji jer ce Iran da napravi bombu a samo ja imam muda da to sprecim zato glasajte za mene.

 

Zato te price da ce neko da napadne Iran pogotovo Izraelci su malo verovatne. Jedina opcija je da se pokusa urusiti sama vlast u Iranu na cemu je Trump radio dok Bajden ce verovatno da se vrati na period pre Trumpa i time ojaca mule.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MeanMachine said:

 

Zato te price da ce neko da napadne Iran pogotovo Izraelci su malo verovatne. Jedina opcija je da se pokusa urusiti sama vlast u Iranu na cemu je Trump radio dok Bajden ce verovatno da se vrati na period pre Trumpa i time ojaca mule.

 

Pusti ti Bibija, vise puta su oni vec vratili taj iranski program unazad, samo sto se to ne objavljuje. Izmedju ostalog i Trampov potez koji je bio odlican.

Potpuno mi je bezveze da neko od pitanja "koje su nam opcije" napravi "hteo Tramp da baca nuklearke".

 

Sigurna sam da nuklearna explozija nije bila u nijednoj opciji :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Pusti ti Bibija, vise puta su oni vec vratili taj iranski program unazad, samo sto se to ne objavljuje. Izmedju ostalog i Trampov potez koji je bio odlican.

Potpuno mi je bezveze da neko od pitanja "koje su nam opcije" napravi "hteo Tramp da baca nuklearke".

 

Sigurna sam da nuklearna explozija nije bila u nijednoj opciji :classic_smile:

 

Bila je u opciji ranije, Rudiju je to izletelo 😄

 

Pokusacu da izbunarim tu njegovu izjavu od ranije, pricao je o nekim NATO samitu valjda u Albaniji? gde je on bio i neki generali i pominjali su te neke male atomske bombe koja bi mogle da se koriste protiv iranskih postrojenja, nesto u stilu onih britanskih "zemljotres" bombi koje ne bi pogadjali metu vec bi izazivale potres koji bi urusio metu pogotovo ako je ukopana. Naravno tu je opet problem radijacija jer se solidna kolicina radijacije oslobodi u vidu prasine i postoji bojazan da bi ista stigla do nekog veceg iranskog grada.

 

Sto se tice Iranaca, po nekima oni su ustvari odavno mogli bombu napraviti jer saradjuju sa S.Korejancima (finasirali su ih) ali im vise odgovara cela ova igrarija "hoće kaki neće kaki".

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, MeanMachine said:

 

Bila je u opciji ranije, Rudiju je to izletelo 😄

 

Rudi se ne racuna :classic_biggrin: Mislila sam na ozbiljne opcije od strane vojnih savetnika.

Rudi jeste bio odlican tuzilac, i odlican gradonacelnik, ali je ostario i posenilio. Trebao je da se penzionise i povuce iz javnog zivota.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Rudi se ne racuna :classic_biggrin: Mislila sam na ozbiljne opcije od strane vojnih savetnika.

Rudi jeste bio odlican tuzilac, i odlican gradonacelnik, ali je ostario i posenilio. Trebao je da se penzionise i povuce iz javnog zivota.

 

Rudi jeste posenilio, i zbog toga istrtlja javno ono sto nilko razuman ne bi ali budimo realni: nije Rudi smislio male atomske bombe - to je cuo od gazde...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

A ti bio muva na zidu.

 

Ma ne, nego vidim dokle je dosao i siguran sam da je to iznad njegovih trenutnih mentalnih sposobnosti... Tuzno ga je gledati na pres konferenciji na nekom parkingu ili sa rukom u gacama u nekom hotelu... To je isti onaj covjek kojeg je prije 20-tak godina citav svijet gledao kao na nekoga ko j ujedinio USA, i ko je bio snazniji lider od George W. Bush-a...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Uuuu pa onda je ozbiljno trebao da ih bombarduje, ili ocemo da Iranci uzmu da se igraju nuklearkama....

Ali zato Izraelci nece imati takvih razmisljanja, skidose onog usred belog dana a nece nuklearku :classic_smile:

 

Slozices se da nije isto baciti nuklearku na drugu zemlju i bombardovati nuklearni pogon? Koji ne znamo u kojoj je fazi....jer nam iranci nece to reci, ali racunam CIA zna sta moze a sta ne moze.

LM, zamisli da neko bombarduje Indian Point centralu, koja je 58 km uzvodno od tebe, iako joj od 4 reaktora samo 1 radi. Da li bi imalo posledice po tvoju okolinu?

E, u tom rangu je i zalaganje za bombardovanje nuklearnog postrojenja koje je u pogonu bilo gde u svetu.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ters said:

 

Rudi jeste posenilio, i zbog toga istrtlja javno ono sto nilko razuman ne bi ali budimo realni: nije Rudi smislio male atomske bombe - to je cuo od gazde...

 

Nije od Trumpa vec od generala kao jedinu efikasnu opciju za unistavanje ukopanih iranskih nuklearnih postrojenja, lik je bio prilicno odusevljen time 😄

 

inace nista novo to je i u vreme Busa mladjeg razmatrano i vec napisah sto se od toga odustalo zbog moguce velike kontaminacije. A bogme i tesko je opravdati upotrebu atomskog oruzija protiv zemlje koje isto nema, prilicno suludo zar ne?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MeanMachine said:

 

Nije od Trumpa vec od generala kao jedinu efikasnu opciju za unistavanje ukopanih iranskih nuklearnih postrojenja, lik je bio prilicno odusevljen time 😄

 

inace nista novo to je i u vreme Busa mladjeg razmatrano i vec napisah sto se od toga odustalo zbog moguce velike kontaminacije. A bogme i tesko je opravdati upotrebu atomskog oruzija protiv zemlje koje isto nema, prilicno suludo zar ne?

 

Naravno da je suludo i zastrasujuce, i nazalost siguran sam da maltene svaka administracija i svaka zemlja sa nuklearnim oruzjem ima ponekog idiota koji zagovara upotrebu istog unutar nekih vojnih krugova...  Ali ih neko ucutka i pobrine se da se javnost ne uzbunjuje, osim u Sjevernoj Koreji i Trumplandu... Neko je Rudija, koji je u bukvalnom smislu rijecu mrsimud (dokumentovano snimkom), poslao kao zastupnika na taj sastanak...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kronostime said:

LM, zamisli da neko bombarduje Indian Point centralu, koja je 58 km uzvodno od tebe, iako joj od 4 reaktora samo 1 radi. Da li bi imalo posledice po tvoju okolinu?

E, u tom rangu je i zalaganje za bombardovanje nuklearnog postrojenja koje je u pogonu bilo gde u svetu.

Koliko ja znam oni ne pricaju o bombardovanju elektrana nego vojnih postrojenja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...