Jump to content

Oni dolaze


Drug Crni

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

malo upoznavanje sa buducim svetskim putnikom :classic_smile:

 

L'ÉQUIPE

 

Ben Shelton « vit pour la compétition », raconte son père et entraîneur Bryan Ancien 55e mondial, Bryan Shelton raconte le parcours de son fils Ben, 20 ans, en quarts de finale de l'Open d'Australie pour son premier voyage en dehors des États-Unis. http://ow.ly/ue4u50Mxyos

FnJ4LRkXEAALhtn?format=jpg&name=small

Link to comment
Share on other sites

Paywall :classic_rolleyes:

Još ti prvo traže da prihvatiš kukije radi besplatnog pristupa, a onda ti saopšte da za ovaj članak ipak treba pretplata. Nije da sam i ranije imala preterano dobro mišljenje o njima :classic_tongue:

Evo umesto toga, ovi valjda ne gnjave:

https://www.espn.com/tennis/story/_/id/35496280/australian-open-2023-rising-american-ben-shelton-making-dream-run

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Znam za ovog malog, svakako impresivno, ali nece moci da igra s dve ruke na seniorskom nivou.

 

Nisam siguran da ce biti neki ozbiljan teniser od njega, Feliks je u ovom periodu redovno drao top tenisere koji imaju 14 godina.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lana Vujović i Dušica Popovski igraće u finalu Evropskog prvenstva do 14 godina. Prvi put posle deset godina se desilo da finalisti budu iz iste zemlje.

 

Mislim da nisu nijedan set izgubile do finala.

 

Možete pogledati meč na:

 

 

Danil Ostapenkov, igrač koji je pre dve, tri godine dobio Švarcmana u Davis cupu igra kvalifikacije futuresa u Novom Sadu. Kako je tenis zajebana igra 😅

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Kakva je situacija u muškom tenisu kod nas,jel ima neki klinac na kojeg treba obratiti pažnju

 

Što se tiče muškog tenisa u tom uzrastu, zaista je teško predvideti ko bi mogao biti dobar. Svakako postoje oni koji se izdvajaju ali mnogo toga će zavisiti od fizičkog razvoja to jest predispozicija koje budu posedovali sa 17, 18 godina.

 

Devojke su skoro formirane već sa 15 godina i kod njih je dosta lakše dati predikciju.

 

Topić je pre par dana osvojio turnir u uzrastu do 16 godina a on je kao i pomenute devojke 2009 godište, što znači da je dve godine mlađi od konkurencije.

 

Ono što brine je visina, nadam se da će izvući 180 cm. Trenutno mi deluje kao da ima 160 cm.

 

Ne znam, u mušoj konkurenciji juniorska karijera nije nikakav garant uspeha, bukvalno zavisi od genetike i fizičkog razvitka u pubertetu.

 

Džaba Berankisu odlična baseline igra kada ima rupu na servisu zbog visine.

 

Što se tiče devojaka, bar za sada deluje da dosta dobro stojimo.

Tu su još Teodora Kostović 2007, Lana Virc 2008, Ena Ilić 2010.

 

Doduše ogroman broj Čehinja, Slovakinja i Ruskinja koje dominiraju i tom uzrastu. Dovoljno je samo pogledati koga su sve izbacili u poslednje vreme.

 

Fruhvirtove sestre, Bejlek, Noskova, Bartunkova, Valentova, Jamrichova, Havličkova.

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
14 hours ago, alcesta said:

To je u Monte Karlu kao završni turnir za juniorke?

 

Tako je. Neverovatna generacija, nikad viđeno rekao bih kada se na to dodaju Kostović, Ena Ilić( 2010), Maša Janković, Lola Popvić ( 2010)  Dušica Popovski i Vujović kao top talenat. Imamo deset igračica koji su vrhunski talenti u uzrastu od 13-16 godina.

 

Kod momaka dosta slabija situacija.

Milić ( 2007 ) Topić i Cermilac 2009 .

 

Od starijih Đurić, Ludoški.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...