Jump to content

Oni dolaze


Drug Crni

Recommended Posts

Otvaram istoimeni topik sa prethodnog foruma jer sam primetio da ga ovde nema.
Samo ime sugerise da se ovde prica o mladim teniserima/kama,talentima,prospektima kojima bi trebala da pripadne buducnost ovog sporta.

Da pojasnim post sa RG teme..mali Medjedovic je pulen bivseg Davis Cup selektora,Bogdana Obradovica. Obradovic vec par godina unazad ima svoju ulogu u njegovom teniskom razvoju i ulaze bas velike nade u njega.
To je ono sto se vec zapravo zna i verujem da su mnogi culi za to.

Ono sto se manje zna i sto zelim da podelim sa vama je da u Somboru trenira jadan vrlo zanimljiv i talentovan klinac, Aleksa Mirkovic,ciji teniski razvoj treba ispratiti. Moje skromno misljenje je da,u smislu talenta,Aleksa nije nivo Filipa Krajinovica,ali to ne mora jos nista da znaci. Pravi je fanatik,non-stop je na terenu i voli da trenira.

Eto,to ste prvi put culi od mene. :classic_sleep:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Crni Bombarder said:

Moje skromno misljenje je da,u smislu talenta,Aleksa nije nivo Filipa Krajinovica,ali to ne mora jos nista da znaci. Pravi je fanatik,non-stop je na terenu i voli da trenira.

Po meni je ključno ovo drugo, i da ima disciplinu. Talenat nije dovoljan da ispuni potencijal bez glave, kao što nažalost na primeru Filipa vidimo. Ako je talenta dovoljno, makar i ne koliko kod Filipa, uz mnogo rada, rezultati mogu da budu i bolji, samo ako nađe dobrog trenera i izbegne povrede. Pu pu pu da ne ureknem :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako.

Ja cak imam misljenje da mali i previse trenira i igra tenis. Jer je stalno na terenima,trazi stalno da igra,sparinguje sa jako dobrim rekreativcima.. nekako mi deluje da je to isuvise tenisa za decaka njegovih godina,ali valjda mu trener i roditelji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

U tim godinama je jako bitno izbalansirati snagu tela i opterecenje inace se vrlo lako zavrsi u corsokaku. Cerka jedne moje drugarice koja je bila jako talentovana sa 12 godina je zavrsila karijeru sa zdravstvenim problemima.. Rasturila je kicmu i rame.. Naglo rastu i treba paznju posvetiti fitnesu i simetriji tela, a deci je to dosadno njima samo da je da igraju, a kasnije sve dodje na naplatu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Обрадовић: Међедовића чека број 1
Богдан уверен да је његов пулен у Паризу показао да иде Ђоковићевим стопама

http://www.zurnal.rs/tenis/atp/103430/obradovic-medjedovica-ceka-broj-1

Lepo je juce rekoh da je Obradovic u transu :classic_biggrin:
(mada je mali danas izgubio)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mali Bigarin servira i igra forhend i levom i desno rukom, bekend jednorucni i dvorucni takodje sa obe strane :classic_blink: u zavisnosti od potrebe moze sve! 

Barti je u prvom kolu Majamija igrala protiv Kucove koja igra dvorucni fh i bh, ja sam se pogubila gledajuci je, mogu misliti kako je teniserki protiv koje igra. 

Quote

C’era una volta, nell’universo del tennis ambidestro, il funambolo Fabrice Santoro, francese che giocava dritti a due mani dando spettacolo sui campi internazionali. E una tennista russa, Evgenya Kulikovskaya, anche lei ambidestra, nel 2003 nella lista delle 100 migliori giocatrici Atp. un italiano, Claudio Grassi, che usava l’istinto per cambiare mano e tirare dritti sia con il destro che con il sinistro. 

 

Edited by Milica
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Talentovani klinja, Italijan Edoardo Ghiselli je osvajac ovogodisnjeg Lemon Bowl i Junior Nex Gen u kategoriji do 10 godina. 

Ima vec vrlo ozbiljan tim strucnjaka oko sebe, trenira svaki dan, obozava tenis, Novak mu je uzor, a san da jednog dana osvoji AO. 

Kaze da mu je cilj da na terenu bude lagan, opusten i da ne koristi preterano snagu. 

https://corrieredibologna.corriere.it/bologna/cronaca/21_novembre_26/tennis-edoardo-piu-forte-d-italia-under-10-il-mio-modello-djokovic-30d15836-4ee2-11ec-bd94-74aa3a27be08.shtml

 

Nisam uspela da nadjem bolji video

https://fb.watch/9xYleiDnTc/ 

 

https://bologna.repubblica.it/sport/2021/11/26/news/il_baby_tennista_che_non_eprde_mai_edoardo_ghiselli_10_anni_e_un_fenomeno_nazionale-327872706/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...