Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

1 hour ago, Veshtodel said:

 

To zaključujuš samo na osnovu filma ili se taj zaključak nameće jer si čitao i knjige (pogotovo ako si ih čitao pre gledanja filma, pošto to utiče na percepciju)?

 

 

So what? Ceo svet je tvrdio da je Zemlja ravna ploča. Mišljenje narodnih masa, a pogotovo mišljenje kojekakvih akademika o umetnosti je znaš koliko bitno.

 

 

Argumentacija na ovom nivou (čak je i ista tema)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Modern fantasy would not exist without J.R.R. Tolkien and LORD OF THE RINGS… and that most definitely includes my own A SONG OF ICE AND FIRE.   Tolkien’s work redefined fantasy, and all of us who have followed in his footsteps owe him a profound debt.

But who was the man behind the Shire, the Hobbits, and the One Ring?

TOLKIEN, the new motion picture about JRRT’s early life, aspires to answer that question.

I’m thrilled to say that I’m heading out to LA for the premiere, May 8 at the Regency Westwood Village.   After the film, I will be moderating a discussion and Q-and-A with stars Nicholas Hoult, Lily Collins, and director Dome Karukoski.

GRRM

 

Diskusija završena 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2021 at 7:55 PM, Nicklord said:

Argumentacija na ovom nivou (čak je i ista tema)

 

 

 

Stim sto je nauka koju predstavljaju obe strane sasvim pogresna (facts, numbers, lot of smart scientists vs. faith, stupid bitch, liars; znaci obojica o nauci lupaju gluposti na 3 kvadrata i obojica nemaju blage veze sta je nauka, pre svega ovaj u plavoj kosulji je predstavio nauku pogresno).

 

Nauka se ne bavi faktima, brojevima, chartovima, podacima, dokazima i slicnim, nego se bavi pojavama i nudi objasnjenja funkcionisanja tih pojava. I to su pre svega prirodne pojave tj ono sto kolektivno nazivamo univerzumom / multiverzumom (sto znaci da bi i drustvo isto trebalo posmatrati kao deo prirode). To automatski znaci da proucavanje fantazija, bajki i dela pisaca NE PREDSTAVLJA nauku, i najbitnije, ne predstavlja ni umetnost. To sto se proucava na univerzitetima i fakultetima ne znaci aman bas nista.

 

Svasta nesto se akademski proucava recimo feministicke teorije treceg talasa, postmoderna, politika identiteta, sve se to proucava i izucava, a to nista ne cini nauku -> da stvar bude zesca sve te postmoderne struje negiraju modernu nauku, izvrcu epistemologiju, a opet se akademski proucavaju, ljudi idu na doktorske studije iz toga, potrose pola zivota izucavajuci debelu materiju toga i uopste ne predstavljaju naucnike (pravi opis bi bio da predstavljaju sarlatane kako su ti opisali Alan Sokal i Zan Brikmon u knjizi Intelektualni sarlatani).

 

Evo malo o nauci sa starog foruma:

 

Quote

 

"Ono sto bi decu trebalo uciti u osnovnoj skoli, umesto gomile glupe faktografije, jeste upravo epistemologija, koja lepo objasnjava da se nauka ne bavi ni Istinom, a ni istinom, ponajmanje "cinjenicama". Nauka se bavi objasnjavanjem i predvidjanjem fenomena; to sa istinom nema ama bas nikakve veze (izuzetak je matematika, ali tamo pojam istinitosti ima sasvim drugacije znacenje od onog u svakodnevnom zivotu, kao sto bi bar ove godine kad slavimo 100 godina od rodjenja i 75 od najveceg otkrica Kurta Gedela, mogli da naucimo)."

 

 

https://forum.b92.net/topic/29602-rado-ide-srbin-u-popove/page-8?p=1316035#entry1316035

 

Otud ako nauku prepoznajes u ovom liku plave kosulje i ne cudi da je po tebi akademsko izucavanje Tolkina, Martina, Stivena Kinga = nauka.

Edited by Veshtodel
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Zanimljive vesti stižu iz Holivuda. 

GRRM je molio HBO da serija Igra prestola ima deset sezona, pošto ima dovoljno materijala. HBO je na to pristao, ali autori serije su želeli drugačije. Još kažu da ih je posle pete sezone upozoravao da, citiram -"You are not following my template".

Zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Don Juan said:

Zanimljive vesti stižu iz Holivuda. 

GRRM je molio HBO da serija Igra prestola ima deset sezona, pošto ima dovoljno materijala. HBO je na to pristao, ali autori serije su želeli drugačije. Još kažu da ih je posle pete sezone upozoravao da, citiram -"You are not following my template".

Zanimljivo.

 

Tupche pobedile Debelog + HBO. Next stop: Netflix.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Vec jedno mesec dana ide GoT na HBO-u i tako s vremena na vreme, kad uhvatim, pogledam po koju epizodu i setim se lepih vremena kad je izlaza ova serija (danas bas ubise Johna).

Moguce da me je to ponovno gledanje serije ubacilo u neki hype za ovaj spinoff za koji iskreno ocekujem da pokida pa da nakon prve sezone opet krene worldwide westeros ludilo.

Videh da je Martin ukljucen u ovaj projekat tako da verujem da su minimalne sanse da nam bude servirana neka teska bljuvotina. Plus, smatram da je HBO ozbiljna kompanija da bi dozvolila dva faila u jednoj fransizi ali ajde, da vidimo… mozda sam mnogo naivan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2022 at 9:30 PM, Darth Steva said:

Vec jedno mesec dana ide GoT na HBO-u i tako s vremena na vreme, kad uhvatim, pogledam po koju epizodu i setim se lepih vremena kad je izlaza ova serija (danas bas ubise Johna).

Moguce da me je to ponovno gledanje serije ubacilo u neki hype za ovaj spinoff za koji iskreno ocekujem da pokida pa da nakon prve sezone opet krene worldwide westeros ludilo.

Videh da je Martin ukljucen u ovaj projekat tako da verujem da su minimalne sanse da nam bude servirana neka teska bljuvotina. Plus, smatram da je HBO ozbiljna kompanija da bi dozvolila dva faila u jednoj fransizi ali ajde, da vidimo… mozda sam mnogo naivan.

 

 

ne znam, evo procitao sam neki clanak i neki producent/reziser je akcenat bacio na diversity glumacke postave i da mu je to bio jedan od prvih prioriteta

ako je suditi po prioritetima ne bih polagao prevelike nade u ovo...pri tome ni Targovi samo po sebi sa svojim bunama i sranjima nisu toliko interesantni sami po sebi da voze ovo long therm

 

aj ajde videcemo, ispratice se for ol times sake

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne mora da bude golotinja, divrsti sam po sebi nije problem (u stvari jeste, ali Aj da se pravimo da nije). Mislim da ni antipatrijarhat nije stran GOT svetu, ima tamo "jakih" žena svejedno.

Ako bude politički korektno, ko što u zadnje vreme prave, ja odma prestajemo da gledam.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2022 at 9:30 PM, Darth Steva said:

Vec jedno mesec dana ide GoT na HBO-u i tako s vremena na vreme, kad uhvatim, pogledam po koju epizodu i setim se lepih vremena kad je izlaza ova serija (danas bas ubise Johna).

Moguce da me je to ponovno gledanje serije ubacilo u neki hype za ovaj spinoff za koji iskreno ocekujem da pokida pa da nakon prve sezone opet krene worldwide westeros ludilo.

Videh da je Martin ukljucen u ovaj projekat tako da verujem da su minimalne sanse da nam bude servirana neka teska bljuvotina. Plus, smatram da je HBO ozbiljna kompanija da bi dozvolila dva faila u jednoj fransizi ali ajde, da vidimo… mozda sam mnogo naivan.

 

Da se ne zavaramo, GRRM je najveći krivac što se serija završila kako se završila:

D&D su se dokazali kao odlični adapteri pisanog u snimljeno (možda, možda bi mnogo bolje bile zadnje sezone ili bi ih bilo više - da su imali po čemu da rade),

- od 2011. (!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?), znači jedanaest godina (mislim, moje dete ima 11 godina, nije to uopšte malo vremena), Martin nikako da napiše knjigu,

- prodao im komplet prava na seriju, znači prodao im prava da rade šta 'oće, vrlo vrlo neozbiljno (ili nije ni shvatio koliko mu je dobro to što je napisao), znači nije mogao da utiče mnogo, a nije ni povukao svoje ime sa špice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Brian Setzer said:

 

Da se ne zavaramo, GRRM je najveći krivac što se serija završila kako se završila:

D&D su se dokazali kao odlični adapteri pisanog u snimljeno (možda, možda bi mnogo bolje bile zadnje sezone ili bi ih bilo više - da su imali po čemu da rade),

- od 2011. (!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?), znači jedanaest godina (mislim, moje dete ima 11 godina, nije to uopšte malo vremena), Martin nikako da napiše knjigu,

- prodao im komplet prava na seriju, znači prodao im prava da rade šta 'oće, vrlo vrlo neozbiljno (ili nije ni shvatio koliko mu je dobro to što je napisao), znači nije mogao da utiče mnogo, a nije ni povukao svoje ime sa špice.

I moje razmišljanje je bilo slično, dok nisam došao so jednog bitnog detalja. Martin i HBO su smatrali da serija treba da ima još makar dve sezone, ali D&D nisu želeli da više da rade na njoj zbog pritiska. Zato je zadnja sezona "skraćena" i zato je sve dobilo tok kakav je dobio. Znači, ovde je najviše do njih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...