Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

 

On 4/30/2019 at 2:14 PM, Liska Manjina said:

Osam hiljada godina postojanja da bi skončao na tako banalan način, okružen vojskom nemrtvih i Bijelih šetača, pored kojih se Arja prosto ušetala kung-fu stilom i završila stvar.

Arja opet izvadila stvar

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Ako sam dobro razumeo spiku..pilot-epizoda u kojoj je glavnu ulogu odigrala Naomi Watts je otkazana. Ova serija je trebala da obradjuje period od par hiljada (?!) godina pre radnje GoT-a.
Umesto toga producenti su objavili nastavak snimanja prequel serijala o usponu i padu kuce Targarijan,znaci 200-300 godina unazad?

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo serija ce pratiti gradjanski rat Vesterosa zvani Ples sa Zmajevima koji se odigrao oko 130 godina posle Egonovog iskrcavanja.Borba za presto izmedju Targerijana koja je dovela do skorog istrebljenja zmajeva.Ako to bude bice zanimljivih borbi zmajeva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo opširnije o tome, sa http://inverzija.net/vatra-i-krv-se-vraca-na-hbo-s-house-of-the-dragon/

 

Quote

Jučer je bio čudan dan za fanove Igre prijestolja. Prvo su stigle šokantne vijesti da tvorci ove megapopularne fantasy serije, David Benioff i D. B. Weiss više ne rade na Star Wars trilogiji, a potom je uslijedila objava HBO-a o otkazivanju prikvela „Bloodmoon“ showrunnerice Jane Goldman. Čini se da zvjezdana moć Naomi Watts nije uvjerila čelnike studija da je snimljeni pilot dovoljni razlog za daljnje investiranje u priču o Dugoj noći, i mitsko doba Westerosa.

Iako je ova objava neke razočarala, to ne znači da je HBO gotov sa svijetom Westerosa i Essosa. Upravo suprotno, jer samo nekoliko sati nakon vijesti o ukidanju jednog prikvela, šef HBO-a Casey Bloys objavio je da je studio odobrio drugi. House of the Dragon je prikvel fokusiran na kuću Targaryen, točnije na početke Kuće Zmajeva. Temeljen na izvornom materijalu Georgea R. R. Martina „Vatra i krv“, „House of the Dragon“ prikazat će uspon (ali i pad) Kuće Targaryen, od dolaska Aegona Osvajača na kontinent Westeros pa do Plesa zmajeva, građanskog, iliti obiteljskog rata, koji je naposljetku završio smrću većine zmajeva, i pripremio teren za Ludog kralja i pobunu Roberta Baratheona.

Za razliku od nesretnog „Bloodmoona“, HBO je unaprijed odobrio svih 10 epizoda prve sezone. Tvorci serije su George R. R. Martin i Ryan Condal (Colony). Condal je ujedno i scenarist te showrunner zajedno s Miguelom Sapochnikom, jednim od najboljih režisera „Igre prijestolja“ koji je režirao neke od najzahtjevnijih epizoda poput „Hardhome“ i „Battle of the Bastards“. Sapochnikova ekspertiza u stvaranju spektakularnih scena trebala bi uvelike pridonijeti u prikazu Aegonova krvavog osvajanja Westerosa, budući da je on zadužen ne samo za režiju pilota, već i za kasnije epizode. Izvršni producenti su Condal, Sapochnik te Martin i Vince Gerardis (Igra prijestolja). Originalno je projekt zamislio Bryan Cogman, scenarist i producent serije Igra prijestolja.

Ne zaboravimo, u ovom razdoblju, 300 godina prije događaja „Igre prijestolja“, Targaryeni su u posjedu gigantskih zmajeva, većih i od trojice koji su Daenerys doveli do koraka na Željezno prijestolje. „Igra prijestolja“ pomakla je granice tv formata, i uvela nas u prestižnu tv eru, tako da za sada nema razloga da ne budemo uzbuđeni.

Da HBO od “House of the Dragon” očekuje mnogo vidi se ne samo u izravnoj narudžbi cijele sezone, već i u najavi pokretanja vlastitog streaming servisa – HBO Max – koji kreće s radom u svibnju 2020. To znači da ćemo uspon kuće Targaryen vjerojatno imati priliku vidjeti godinu kasnije.
 

 

30102019_House_of_the_Dragon_poster.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, AgroUrban said:

Ne kapiram što su katovali Bloodmoon, svi su želeli više da saznaju o WW, pogotovo posle onako kretenskog kraja S8. Verovatno im House of Dragons daje više opcija za spletke, seks, prevare i borbe. 

Pitanje u prvoj, a odgovor u drugoj recenici.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
1 hour ago, Charlie Foxtrot said:

Pa kad kamen temeljac svih mogućih fantasy žanrova i podžanrova ima logičku rupu u narativu kroz koju možeš proterati prekookeanski brod, ovo se sasvim dobro drži u tom pogledu.

 

Na sta se ovo odnosi? 😄

 

A sto se tice Got:

 

Image result for got seasons horse

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Imaš stotine mimova na temu  da je družina od prstena mogla da uzjaše one orlušine koje Gandalf tako lepo po potrebi summon-uje, odleti lepo do Plamplanine, ubaci jebeni prsten u vulkan i završi posao umesto što se tri knjige ili tri filma...kako god hoćeš da posmatraš zajebava po mordoru, rohanu i sličnim egzotičnim lokacijama...i pri tom nesretni Boromir ne bi završio izbušen kao goblen. 

Takvu šupljinu GOT nema, ili bar nema u ovom delu koji sam ja odgledao. Doduše, ovo iznad mi daje sasvim dobru predstavu šta da očekujem. :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

Imaš stotine mimova na temu  da je družina od prstena mogla da uzjaše one orlušine koje Gandalf tako lepo po potrebi summon-uje, odleti lepo do Plamplanine, ubaci jebeni prsten u vulkan i završi posao umesto što se tri knjige ili tri filma...kako god hoćeš da posmatraš zajebava po mordoru, rohanu i sličnim egzotičnim lokacijama...i pri tom nesretni Boromir ne bi završio izbušen kao goblen. 

Takvu šupljinu GOT nema, ili bar nema u ovom delu koji sam ja odgledao. Doduše, ovo iznad mi daje sasvim dobru predstavu šta da očekujem. :lol_2:

 

 

Ali to nije supljina, mogao je i Gandalf sve da zavrsi sam, poenta je bila upravo u tome da se ljudska rasa ujedini i da se pobeda protiv Saurona osvoji, a ne dobije na tacni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...