Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

2 minutes ago, BattleBender said:

Mislim da je to igranje na sigurno.

Targarijanci su jednostavno ljudima najatraktivniji likovi.

Odvratna likusa je ova plava kretenusa.

Spoiler

Ovdje ce se vise ici na tim black ili tim green ali kao osobe Alisent i Renira su odvratne, svaka na svoj nacin. 

 

Jos ces na kraju dobiti Dejmona kao nekog koga ce publika najvise gotiviti. Miskim, vec ga i sada gotivi ali tek ce biti to u vecem intezitetu kako se bude ovo odvijalo jer uskoro krece ono pravo, bukvalno se ceka Viseris da odapne i da pakao nastane.

 

Mislim da ce Aemond biti GOT verzija Dzofrija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je dobra ova epizoda, bilo je nekoliko bas dobrih scena na dvoru.

 

Spletke, i dinamika izmedju likova strava. Renira, Alicent, Kol, Lenor, bas dobro. 

 

Paradoksalno meni se stvari u seriji pogorsaju kada se radnja ubrza. Odnosno spaljivanje Harendvora i ledi Lene su mozda mogli da dodju i u sledecoj epizodi.

 

Ne znam koji je vremenski okvir za prvu sezonu, i koliko prostora moraju da pokriju u naredne cetiri epizode. Ali mislim da sad otprilike moze da se nazre gde ce se sezona zavrsiti.

 

U svakom slucaju good TV, odgledao sam veceras jednu za drugom prvo LOTR pa onda ovo.

 

Mnogo je bolji HoTD, ima Amazon jos mnogo da vezba da bi stigli HBO.

 

 

E da, jedino mi je bezveze kako su neke likove malo postarili. Kol.i Demon izgledaju isto kao u prethodnoj epizodi. Jedino su ubacili Demonu malo pogrbljeni hod.

Edited by nemanjaol
Link to comment
Share on other sites

Baš su ubili dinamiku serije ovim vremenskim skokom.

Par nelogičnosti u scenariju:

Prvo Rhaenyra odluči da ide na Zmajkamen tek nakon trećeg djeteta ?? Dva sina sa crnom kosom ranije su bila slučajnost.

Alicent i Ser Cole sve vreme znaju ko je otac, ali odlučuju da šire informacije tek sad ??

Kralj Viseris umire na kraju 4te epizode,a li 10 godina posle je čak zivahniji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Henry Chinaski said:

Baš su ubili dinamiku serije ovim vremenskim skokom.

Par nelogičnosti u scenariju:

Prvo Rhaenyra odluči da ide na Zmajkamen tek nakon trećeg djeteta ?? Dva sina sa crnom kosom ranije su bila slučajnost.

Alicent i Ser Cole sve vreme znaju ko je otac, ali odlučuju da šire informacije tek sad ??

Kralj Viseris umire na kraju 4te epizode,a li 10 godina posle je čak zivahniji.

Haha to sam se i ja zapitao. Deca ni nalik kod obe porodice i nikom nista cudno. 

 

Lik glavne glumice obesmisljen. Ova je bzvze..ne drzi onu malu u kojoj se videla vatra.

 

Sve ide brzo, a nekako i sporo jer se u principu nista nije desilo sem sto su napravili 20 komada dece!!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, nemanjaol said:

Meni je dobra ova epizoda, bilo je nekoliko bas dobrih scena na dvoru.

 

Spletke, i dinamika izmedju likova strava. Renira, Alicent, Kol, Lenor, bas dobro. 

 

Paradoksalno meni se stvari u seriji pogorsaju kada se radnja ubrza. Odnosno spaljivanje Harendvora i ledi Lene su mozda mogli da dodju i u sledecoj epizodi.

 

Ne znam koji je vremenski okvir za prvu sezonu, i koliko prostora moraju da pokriju u naredne cetiri epizode. Ali mislim da sad otprilike moze da se nazre gde ce se sezona zavrsiti.

 

U svakom slucaju good TV, odgledao sam veceras jednu za drugom prvo LOTR pa onda ovo.

 

Mnogo je bolji HoTD, ima Amazon jos mnogo da vezba da bi stigli HBO.

 

 

E da, jedino mi je bezveze kako su neke likove malo postarili. Kol.i Demon izgledaju isto kao u prethodnoj epizodi. Jedino su ubacili Demonu malo pogrbljeni hod.

Spoiler

Imajuci u vidu ovu epizodu i ko je nastradao, neophodan je jos jedan vremenski preskok tako da ocekujem da u naredne 2 epizode budu desavanja iz ovog sad perioda a da u zadnje 2 epizode dodje do tog vremenskog preskoka i da nas polako uvedu u veliki rat sa smrcu Viserisa i spletkarenji a koja ce dovesti do Dance of the dragons

 

Link to comment
Share on other sites

Vremesnki skok je prevelik. Na trenutak sam početkom epizode pomislio da je ovo skok u prošlost i da gledam porađanje Raenis no posle kada se viseris pojavio skontam da su napravili skok od 10 godina. Mislim nije problem skok nego što nisu ubacili makar nekog naratora od minut, ili neku scenu gde dvojica pijanaca u kafani pričaju o tih deset godina pa da povežemo šta se događa.

 

Ako to izuzmemo sasvim ok epizoda no sada bi trebalo da počne ozbiljnije da se zakuvava pa da u drugoj sezoni imamo malo bržu radnju.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SamoFlacko said:

U sred sezone mijenjati glavnu glumicu je suludo. Taman se navikneš na taj lik, i odjednom neka nova osoba.

Serija je vizuelna, vežeš se ono lice koje gledaš, napraviti taj prelaz u sred sezone je budalaština. A pojedine vrijeme nije ni dohvatilo.

 

 

Ajde što se promenila glumica, nego što se od one žive vatre pretvorila ženu za serijsko štancanje beba. Bukvalno dodirnu tačku nema sa onim likom.

 

Kad smo već kod toga, ako bude još jedna scena porođaja, bataljujem gledanje.

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Meni najviše smeta što su propustili da uvedu neke bitne likove i izgrade odnose među njima pre ovih skokova.. i Renira i Harvin.. i Demon i Lena.. i malo više o Harvinovom bratu koji odjednom postade Littlefinger.. i opet neki elementi zbrzani - ona tri zarobljenika odradiše sve kao da su faceless men. Zaboraviše na Corlysa, njemu izgleda ne smeta što nema unuke (a toliko su u startu brinuli o porodici). Onaj paćenik je dobio i solidno vremena, a nikada gluplje razvijen lik - na kraljevskom venčanju ubije nekoga od batina, razjebe ceremoniju, osramoti mladoženju princa i nikome ništa. Ovaj Harvin ga razlupa u dvorištu, neviđen skandal, padaju ostavke, preseljenja..

 

Nezgodno je što se sve vreme posmatra iz GOT perspektive, a neuporedivo je, jbg.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Inace sto se tice Lenora, odstupili su od knjige bar za sada tako da vidjecemo dal ce se vracati i u kakvoj ulozi ili ce ga prosto izbrisati. 

Po knjizi bi trebalo da ga ubije ovaj ljubavnik po dogovori sa Demonom da bi Renira bila slobodna dok je ovde dogovor da se lazira njegova smrt.

 

@medobrundo on je stao uz team black zbog unuka ali bice tu svega. 

 

Ova starija Alisent je odlicna dok mi je Renira mlaka, mnogo bolje je iznijela ulogu mladja i mnogo bolja hemija sa Demonom.

Link to comment
Share on other sites

Dobra epizoda ali bih volio da u budućnosti ne bude više ovakvih ubrznja. Sve se prebrzo odvija.

 

Vremenski skok smo već komentarisali, jedino je Alicent izašla na bolje, svi drugi ili su ostali isti ili na gore poput Rhaenyre.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sector said:

Dobra epizoda ali bih volio da u budućnosti ne bude više ovakvih ubrznja. Sve se prebrzo odvija.

 

Vremenski skok smo već komentarisali, jedino je Alicent izašla na bolje, svi drugi ili su ostali isti ili na gore poput Rhaenyre.

Pa moras imati jos jedan time jump, da klinci odrastu i onda krece dance of the dragons

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stiletto said:

Ja verujem da su taj poslednji time jump ostavili za drugu sezonu, tj. da će pri kraju poslednje epizode umreti Viseris, Renira postati "Queen of the blacks" i onda cliffhanger kraj sezone.

Ne vjerujem, bice u sledecoj ili onoj tamo epizodi jer se uglavnom narednih godina nista specijalno ne dogadja. 

Spoiler

Ok, Renira treba da rodi 2 djece Demonu

Tu ce biiti spletkarenja, rast mrznje medju crnim i zelenim, pravljenje saveza i onda time jump gdje su klinci odrasli te u zadnjoj epizodi 1 sezone smrt Viserisa i pocetak plesa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...