Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

40 minutes ago, Dobar Los Milos said:

"They said no one could defeat the Night King. No One did."

 

Neki lik je na ASOIAF forumu jos pre dve godine otvorio temu "Ko ubija NK" i izneo razloge zasto misli da ce to biti Arja. Izmedju ostalog, napisao je i to sto si ti naveo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto ali mislim da je NK zeleo namerno da ga ubiju tamo,  gotovo sam siguran da je imao vremena da izbegne ubod nozem (cim je Arya ispustila noz on je to video)

Koliko znam imaju jos 3 epizode (valjda po 80min), ja ne znam sta ce da rade sa 3 epizode  ako je u pitanju samo Sersei?

Takodje zar nije malo cudno sto je Bren dao maloj onaj noz kojim ona "ubija" night kinga, koliko znam Bren ne moze da vidi buducnost?

 

Sve nesto mislim da je ovo bio dogovor NK i Brena ili je mozda Bren neko veliko zlo, vece od NK pa ga ovaj juri da ga ubije...postoji i ta teorija na netu.

Jednostavno odbijam da poverujem da je to to od NK i WW, mora da postoji nesto iza cele price i neki detalj sto je svima promakao...

Zasto nije ubio Brena odma cim je dosao, sta je cekao toliko?

 

Koliko znam Bren je kriv sto je zid pao, on je kriv sto ga je ovaj oznacio u viziji i bukvalno ga naveo do njegove smrti a nesto ne verujem da mu je to bio plan od samog pocetka. ( nije on toliko pametan ) 😄 

 

Isto tako ta finalna borba sa NK i WW je potencirana od samog pocetka i to bi trebao da bude main fight a ne sa Sersei, ostalo smo bez puno odgovora a ima puno pitanja i neko ko gleda ovu seriju od samog pocetka bicu stvarno razocaran ako je to to i ako je ovo kraj sa WW i NK.

 

Sto se tice 3 epizode, moje full misljenje i sta mi je smetalo posle nekoliko dana:

 

NK i WW su mogli da ih pregaze za 10 minuta ako su hteli, toliko ih je mnogo bilo

Po poslednjim scenama mi je delovalo da je u borcu ostalo 20 ljudi a ne par hiljada 😄  

Morala je da padne bitnija krv, nisam ocekivao da to budu Deni ili John ali moralo je par osoba da zavrsi svoje putovanje ( dosta nebitnih likova je ostalo zivo, koji ce k vise)

NK je imao plan za celu bitku, mogao je da ubio Johna na polju kad je digao mrtve ali nije ( zasto? )

I jedan i drugi zmaj su mogli da poginu ali nisu, cudesno se izvukli

Plan borbe gde ti saljes konjicu u napad a njih ima pun kurac je toliko debilan potez da je to neverovatno ( a ti se branis ) 

Ubili su likove za koje smo znali da ce da zavrse svoje putovanje, kvota 1.05 bila (sacuvali sve bitnije od njih)

Koja je poenta sto se Dzon vratio iz mrtvih? Svakog kojeg je vratio gospodar Svetla ili kako god da se zove imao je svoj cilj a po Melisandri valjda je Dzon trebao da ubije NK? (barem je tako ona rekla, a do sad je uvek bila u pravu)

 

Sta znaci onaj simbol WW i NK koji se pojavljuje od prve sezone, u pecini, na zidu i jos negde se pojavljuje?

 

Mislim teska glupost ako ce kraj da bude makljaza Sersei i ovih, Stiven Sigal bi to bolje rezirao i smislio...

Puno pitanja malo odgovora...za nekih mesec dana saznacemo sve

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pletilja said:

Onako da sliste celo pleme , koliko god da je efektno, tužno je.

 

Ugasili su zombiji Dothrakije kao šibicu.

 

Spoiler

qAj4cZU.jpg

 

These words haven't aged well... :classic_laugh:

 

Na netu krenula antirasistička histerija da su The Unsullied i Dothraki (people of color) žrtvovani da bi se zaštitili Severnjaci (Caucasians)... :whistling:

 

12 minutes ago, Stex said:

Ne znam zasto ali mislim da je NK zeleo namerno da ga ubiju tamo,  gotovo sam siguran da je imao vremena da izbegne ubod nozem (cim je Arya ispustila noz on je to video)

 

5Pr8iUK.jpg

 

Bummer. 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NK je napravio klasičnu grešku holivudskih negativaca. Mogao je sa bezbedne udaljenosti da posmatra celu bitku u kojoj su bili nadmoćni. Brena je mogao ubiti bilo ko ali je hteo to sam da uradi. Pa i ako je i to bila namera mogao je to da učini bez teatralnosti. Ali kao što rekoh, to je Holivud a mi smo očekivali neočekivano.

Uostalom, takvu situaciju smo imali i kada su se borili Oberin i Planina. Planina je već bio u nokdaunu, Oberin prepotentno kruži oko njega i likuje a onda mu par trenutaka kasnije Planina istera oči sa druge strane.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, 29.05.1991 said:

NK je napravio klasičnu grešku holivudskih negativaca. Mogao je sa bezbedne udaljenosti da posmatra celu bitku u kojoj su bili nadmoćni. Brena je mogao ubiti bilo ko ali je hteo to sam da uradi. Pa i ako je i to bila namera mogao je to da učini bez teatralnosti. Ali kao što rekoh, to je Holivud a mi smo očekivali neočekivano.

Uostalom, takvu situaciju smo imali i kada su se borili Oberin i Planina. Planina je već bio u nokdaunu, Oberin prepotentno kruži oko njega i likuje a onda mu par trenutaka kasnije Planina istera oči sa druge strane.

 

Nisu mi jednake te 2 situacije. Oberin je emotivno i osvetoljubivo biće koje je po svaku cijenu željelo priznanje i kaznu za počinjene zločine. Tako bi se možda mogli objasniti njegovi postupci.

 

NK sa druge strane.. pročitao u scenariju da ga mora sam ubiti jebiga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Očekivao sam više od epizode. Ali GoT je osakaćen još u prethodnoj sezoni kad se naglo ubrzla radnja i kad je cela serija počela da ide u pravcu želja publike.

 

Ako izuzmemo trganje zmajeva, sve ostalo je za zaborav kad su u pitanju scene borbe. Bitka kopiladi je jedno 10 nivoa iznad ove epizode, pre svega u tehničkom smislu. Što mi je negde nezamislivo, imali su neograničen budžet i dve godine da naprave bar vrhunsku borbu za kraj. 

 

Onda mrtvi koji u jednom periodu napadaju kao drogirana bujica i uništavaju za 10 sekundi celu vojsku Dortaka, a u drugom delu se Brijena i Džejmi bez ruke laganezi bore okruženi u masi istim tim zombijima. 

 

Potom jebeni džin koji pukne svom snagom dete od 20 kila i onda se isto to dete diže na noge i napada ga ponovo? Mada je sama scena dobra.

 

Za razliku od ostalih, svideo mi se kraj. Iako je NK zaslužio da ga režiseri toliko ispoštuju i ukrste ga sa Džonom u onoj sceni. Ili da mu dopuste da bar isuka mač. Ovako je ostao nedorečen, kao i oni njegovi Šetaci. Nekako je sve bilo prebrzo. 

 

Teon je umro totalno očekivano, sam taj zalet je bio vidljiv iz aviona. Ali mi je nekako drago, ionako je bio najnesrećniji lik u seriji koji je jedva čekao da već jednom pogine.

 

90% vojske uginulo ali su zato preživeli svi bitni likovi. Očigledno im je problem da ubiju bilo koga ko ima fan bazu.

 

Da ne idem dalje...

 

Edited by vepar
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to i jeste problem, ja recimo verujem i ubedjen sam da moze i da hoce da ostane ovako. Da se ovo desava, ne znam, negde u trecoj sezoni, sad bi trljao ruke i jedva cekao sledecu epizodu jer bi bio siguran da se sve desilo sa razlogom i da ce nam se mozak okrenuti kada se to sve pojasni u sledecoj epizodi. Generalno, nekada smo gledali seriju gde su oni koji su je radili bili bolji od nas ili bio bolji od nas i smisljao stvari koje nama ne bi ni pale na pamet. Danas svaki drugi klinac ispred tastature, po raznim forumima i cudima, je smislio bolji zavrsetak sa vise smisla.

Link to comment
Share on other sites

To je prokletstvo popularnosti serije. Internet je odigrao svoju ulogu, kako je rasla popularnost, tako su počeli i da prilagođavaju seriju (posebno u poslednje 2-3 sezone).

 

Lično, nisu mi potrebni neki twistovi i faktori iznenađenja koji bi me oduševili... samo da se najvažnije priče zatvore na iole razumne i logične načine.

 

Ono Brenovo vargovanje tokom bitke mi daje nadu u dalji rasplet... inače stvarno ne vidim neku njegovu ulogu osim odvlačenja pažnje NK-u. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vepar said:

To je prokletstvo popularnosti serije. Internet je odigrao svoju ulogu, kako je rasla popularnost, tako su počeli i da prilagođavaju seriju (posebno u poslednje 2-3 sezone).

 

Lično, nisu mi potrebni neki twistovi i faktori iznenađenja koji bi me oduševili... samo da se najvažnije priče zatvore na iole razumne i logične načine.

 

Ono Brenovo vargovanje tokom bitke mi daje nadu u dalji rasplet... inače stvarno ne vidim neku njegovu ulogu osim odvlačenja pažnje NK-u. 

Vargovao u mutirane vrane i zbrisao umesto da uleti u neku od onih azdaha i przi sve unaokolo ili makar da osvetli siroma Dotracima put?

 

Ko se na Brena osloni - iz mesta je najebao.

stara poslovica na Severu

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

ali taj momenat kada Bren postaje agent Smith je potpuno cudan, kada su pobegli iz pecine bio je normalan u epizodi posle

kada su se dovukli do Crnog zamka dobili smo ovu verziju sa software patch-om

 

kako zasto je neka offscreen prica koju mozes da tumacis kako hoces, ako nesto uopste ima da se tumaci

Prethodni 3 eyed crow je bio sasvim svoj, pa se nadam ce to i to razjasniti...sta je tacno promenilo prilikom uploada informacija mozda malo razjasni stvari

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

 

U Zalivu traži verziju koja ima u nazivu "Enhanced Edition". Lik koji je budžio video je napisao ovo...

 

"I have spent nearly 20 hours dissecting the file and rebalancing the light to get it to this point. Apologies for any over exposure or any remaining dark areas. But without the RAW video file... this is the best i can get it."

 

Disclaimer: Nisam skidao tako da ne mogu da garantujem za kvalitet.

 

Na kraju, uvek ovo ispod ostaje kao solidno rešenje...

 

https://www.businessinsider.com/game-of-thrones-dark-tv-2019-4

Edited by lekoviti
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

moram jos jednu tinfoil teoriju 😄

NK je u poslednjem trenutku vargovao u nekoga...u knjigama vargovi ako na vreme pobegnu iz svog tela mogu da nastave da zive u nekoj zivotinji ili gde su se vec prebacili, sort of

Kao u filmu Fallen sa Denzelom W.😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...