Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

4 minutes ago, Klotzen said:

Jel to znači da ona najava o novoj seriji koja bi bilo o ustanku protiv targaryen-a više ne važi ?

Ako misliš na Robertovu pobunu, onda to nije ni bilo u planu.

Ono na čemu se radi ozbiljno je istorija kuće targaryen, prikazane u knjizi Vatra i Krv, i to će verovatno biti najskuplja serija ikada 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2020 at 10:06 PM, nemanjaol said:

Ali najgore od svega je što su ubili želju ljudi da ponovo nekad pogledaju seriju tzv. rewatchability :D tj usrali su celu franšizu, za razliku od LOTR-a i Hari Potera koje gledamo svake godine na TV-u.

 

Ma ne, pa gledace se ponovo sigurno, recimo prve 4 sezone su bas top, ali ima i u ostalim sezonama finih detalja i momenata. Jesu dobrano zasrali motku, ali nije bas toliko smece da se nece pogledati ponovo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Šta mislite kako će se priča nastaviti u romanu ? Da li će serija uticati na Martina ?

 

Pre serije sam mislio da će na kraju Deneris biti u nekoj kombinaciji da vlada ali sada sam prilično siguran da će je Martin ubiti negde usput iskoristiti kao još jedan šok momenat kada pogine. Martin je tvorcima serije rekao kako će se završiti roman ali su se svi dogovorili da ne govore da li je serija to ispoštovala ili nije. Tako da postoji mogućnost da i ovo iz serije bude u romanu. No ja sam mišljenja da ni Snow ni Deneris ni Bran neće zasesti na kraju nego da će to biti neko iznenađenje. Aegon mi je isuviše očigledan iako njegova pojava jeste interesantna. Serija ga je potpuno ignorisala i možda on i jeste ono što Martin planira ali nisu hteli u režiji da mu uzmu muštuluk.

 

Tirion je isto dobar kandidat ili obzirom da je Lanister teško. Bran definitivno mora imati veći uticaj na priču jer priča sa njim počinje. Ako je počeo priču sa njim pretpostavljam da će je i završiti sa njom ali mislim da to neće biti na način kao u seriji.

 

Ne znam zašto ali ja očekujem i neki "građanski rat" među Starkovima, čisto da i njih malo zamaže u blato pa da svi imaju putera na glavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma sta god samo nek ga vise objavi... ja mislim da je on napisan vec ima 4-5 godina samo radi nekog dogovora sa HBO da bi oni imali primat i da se ne bi znalo kako zavrsava serija nije objavljen prije... velika se lova tu vrti....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nova Galaktika, zadnja epizoda serijala, Vikipedija:

 

Renowned fantasy author George R.R. Martin expressed his extreme dissatisfaction, commenting: "Battlestar Galactica ends with 'God Did It.' Looks like somebody skipped Writing 101, when you learn that a deus ex machina is a crappy way to end a story. Yeah, yeah, sometimes the journey is its own reward. I certainly enjoyed much of the journey with BSG. But damn it, doesn't anybody know how to write an ending any more? Writing 101, kids. Adam and Eve, God Did It, It Was All a Dream? I've seen Clarion students left stunned and bleeding for turning in stories with those endings."[20] 

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Quote

‘Game of Thrones’ Prequel serija ‘House of the Dragon’ izabrala jednog od svojih glavnih glumaca

ngcb89

 

Zvijezda ‘The Outsider’ Paddy Considine vratit će se na HBO i voditi seriju od Ryana Condala, Miguela Sapochnika i Georgea R. R. Martina.

Nakon opsežne potrage za ulogama, zvijezda The Outsidera Paddy Considine izabran je u jednu od glavnih uloga Game of Thrones prequel serije House of the Dragon.

Temeljena na George R.R. Martinovoj Game of Thrones knjizi Fire & Blood, House of the Dragon smještena je 300 godina prije događaja nedavno završene fantastične drame i govori o kući Targaryen.

Considine će glumiti kralja Viserysa Targaryena, kojeg su gospodari Westerosa izabrali da naslijedi Starog kralja Jaehaerysa Targaryena na Velikom vijeću u Harrenhalu. Topao, drag i pristojan čovjek, Viserys želi samo nastaviti nasljeđe svoga djeda. Ali dobri ljudi ne moraju nužno biti i veliki kraljevi.

Seriju od 10 epizoda uzeli su izravno za izradu u listopadu 2019. godine, a zajedno na njoj rade Martin i Ryan Condal. Condal će potpisati scenarij zajedno sa Sarom Lee Hess i služiti kao ko-showrunner uz veterana Igre prijestolja Miguela Sapochnika. Potonji će režirati pilot i dodatne epizode. Među izvršnim proizvođačima su Martin, Condal, Sapochnik, Vince Gerardis i Hess.

Considineove zasluge uključuju HBO-ove Outsider, kao i The Third Day, Journeyman, Peaky Blinders, Hot Fuzz, Dead Man’s Shoes, In America i The Ferryman. Njega predstavljaju Nezavisna skupina za talente i Range Media Partners.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 7/18/2020 at 11:03 AM, stray_cat said:

Nova Galaktika, zadnja epizoda serijala, Vikipedija:

 

Renowned fantasy author George R.R. Martin expressed his extreme dissatisfaction, commenting: "Battlestar Galactica ends with 'God Did It.' Looks like somebody skipped Writing 101, when you learn that a deus ex machina is a crappy way to end a story. Yeah, yeah, sometimes the journey is its own reward. I certainly enjoyed much of the journey with BSG. But damn it, doesn't anybody know how to write an ending any more? Writing 101, kids. Adam and Eve, God Did It, It Was All a Dream? I've seen Clarion students left stunned and bleeding for turning in stories with those endings."[20] 

 

malo je teze da se prati radnja fabule jer se provlaci kroz 3 odvojene serije ali u sustini imas rezime u videu ispod. nikakve vile i carobnjaci, matori nije skontao. uzivaj  :classic_smile:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Počinjao sam da čitam knjige, nisam se primio, nisam ni odustao, možda ih i pročitam.

 

Svaka serija mora nekako da se završi, cenim one autore koji (se potrude da) zaokruže i sezone.

 

Nije loš kraj Galaktike, mislim da su autori od starta imali na papiru kako će da izgleda, ali ne samo završna scena nego kako se i došlo do nje.

 

Autori serije GOT su imali na papiru samo scene koje su hteli da prikažu i vrlo su ih loše povezali (kada im je nestao knjiški predložak), čak su morali potpuno da promene karakter nekih protagonista da bi te, zacrtane scene iole imale smisla.

 

Spoiler

Deneris je, po meni, prejaka krenula na Vesteros, i zamišljena scenaristička scena završnice u King's Landingu je uslovila skroz neadekvatnog protivnika - jadnu Sersi, kojoj su, na brzinu kao pomoć dodali Jurona Grejdžoja, mornaricu i baliste i to je kao endgame fajt. E da, tu je i Golden Company.

 

Klimaks serije je morao da bude, ako su već hteli da završavaju (a nisu morali) bitka sa zombijima i Night Kingom, jedino on može da se suprotstavi ogromnoj prednosti koju Deneris ima u zmajevima a da to bude neizvesno.

 

Možda u knjigama Deneris drugačije izgleda, možda će isti kraj kao i u seriji biti mnogo logičniji (u knjigama, je l' tako, nema Night Kinga).

 

U seriji, završnica je bila zaista puna scena za pamćenje, moram da priznam da su uspeli da me oduševe kada sam prvi put gledao bitku sa zombijima, ali ali ali, cena plaćena za to, moje, trenutno oduševljenje je bila preskupa jer neki protagonisti nisu više ono što su bili, neke organske priče u seriji su odjednom bile pujpikenevažise pa se onda zapitaš šta sam ja to do sada gledao.

 

Moram samo još malo da se prknjvm: isti osećaj kao osma sezona serije je kod mene izazvao The Last Jedi gledan u bioskopu: stvarno ima gomila spektakularnih scena a cena je ppšan lik Luk Skajvokera od strane scenariste i reditelja - Rajana Džonsona.

 

I autori serije i autor filma prikrivaju svoju želju da u glavi zamišljene scene (koje su nekako morali (lošom) pričom da povežu) prikažu gledaocima, famoznim poigravanjem sa očekivanjima gledalaca (subverting expectations), kao oni očekuju jedno a dobiju nešto deseto i to je kao njihov rediteljski (autorski) pečat. Ovde moram biti pošten pa reći da bih D&D omogućio mogučnost pomilovanja i uslovne slobode (dok su imali šta da obrađuju, odličan bio GOT).

Rajan Džonson je kod mene ugasio za sva vremena, nek' dobije 5 Oskara, ja to da gledam - neću. 

 

 

 

 

 

 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Videli ste ove fotke vec sigurno,ali da bumpujem temu zbog fanova.

Pocelo je snimanje serije "House of the Dragon". Radnja se odvija stotinama godina pre dogadjaja iz "Igre prestola" i prati pricu kuce Targarjen. Na ekrane dolazi 2022.
182389326_1012859335910952_6111044979361
Ema Darsi kao princeza Renira Targarjen: kraljeva prvorođena ćerka, čiste valirijske krvi. Vešta je u jahanju zmajeva i mnogi bi rekli da je rođena sa svime što joj je potrebno da uspe... osim što se nije rodila kao muškarac.

Met Smit kao princ Demon Targarjen: mlađi brat kralja Viserisa i naslednik prestola. Pored toga što je odvažni ratnik i jahač zmajeva, on poseduje zmajevu krv. A znate kako se kaže, kad se Targarjen rodi, bogovi bacaju novčić...

182294305_1012859409244278_1345592499712
Stiv Tuson kao lord Korlis Velarijon:
vladar kuće Velarijon, valirijske krvi stare gotovo koliko i kuća Targarjen. Poznat i po nadimku ""The Sea Snake"", on je najčuveniji nautičar i avanturista u istoriji Sedam kraljevstava. Učinio je svoju kuću jednom od najmoćnijih u kraljevstvu, bogatijom čak i od Lanisterovih, sa najvećom mornaricom na svetu.


182617629_1012859459244273_5233524229222
Olivija Kuk kao Alisent Hajtauer: ćerka Ota Hajtauera, odgajana u kraljevom najbližem okruženju. Graciozna je, ali i politički sposobna.

Ris Ifans kao Oto Hajtauer: kraljeva ruka, uvek odan kralju i kraljevstvu. Kao najveću pretnju vidi kraljevog brata Demona, naslednika prestola.


 

Edited by Crni Bombarder
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2020 at 10:22 PM, de Havilland Mosquito said:

 

Ako tako posmatramo stvari, onda ono navedeno ostaje ne rupa, nego zjapeći krater u narativu. 

 

 

 

 

......koji ne porice poruku pisca da DOBRO uvek pobedjuje ZLO. Zato i citamo bajke svojoj deci kad su mala da bi im prosledili ovu poruku. Posle ta deca odrastu i pocnu da traze dlaku u jajetu sto je sasvim ok, jedan takav mi je odrastao u kuci, eno ga, cita iste te bajke svom sinu mudro previdjajuci " zjapeci krater u narativu". 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pletilja said:

......koji ne porice poruku pisca da DOBRO uvek pobedjuje ZLO. Zato i citamo bajke svojoj deci kad su mala da bi im prosledili ovu poruku. Posle ta deca odrastu i pocnu da traze dlaku u jajetu sto je sasvim ok, jedan takav mi je odrastao u kuci, eno ga, cita iste te bajke svom sinu mudro previdjajuci " zjapeci krater u narativu". 

 

Sto sa realnoscu nikakve veze nema, posto se itekako desava da ZLO pobedjuje DOBRO. Ili ako cemo konkretnije, dobro i zlo su u toj nekoj stalnoj interakciji, konfliktu, preplitanju i mesanju, bez da ikad jedno nadvlada drugo i da postoji neki krajnji dogadjaj gde dobro uspeva da savlada zlo i posle toga nastupa stanje srece, blagostanja i sveopsteg raja. Toga u realnosti i u ljudskim zivotima nema.

 

Otud je recimo LOTR trilogija banalizovana slika sveta u odnosu na GOT serijal (mada i ASOIF knjige) koji daleko bolje i slikovitije prikazuje svet gde karakteri nisu niti apsolutno dobri niti apsolutno losi, nego neka mesavina toga, i gde je svet daleko vise zamrseniji i kompleksniji. Bas kao sto je i nas svet.

 

Kao sto i sam Martin navodi:

 

"I like grey characters; fantasy for too long has been focused on very stereotypical heroes and villains."

 

"I've always preferred writing about grey characters and human characters. Whether they are giants or elves or dwarves, or whatever they are, they're still human, and the human heart is still in conflict with the self."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...